ورزش۳   |  ورزشی  |  

شه‌بخش: دارم پرواز می‌کنم / مزرعه طلا در سیستان و بلوچستان کشف شد

دانیال شه‌بخش، بوکسور کشورمان توانست در مسابقات قهرمانی جهان که در صربستان برگزار شد تاریخ‌ساز شود.

شه‌بخش: دارم پرواز می‌کنم / مزرعه طلا در سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش ورزش سه ، او نخستین مدال تاریخ بوکس ایران را در رقابت‌های جهانی کسب کرد، مدالی که سال‌ها حسرتش بر دل اهالی بوکس مانده بود. شه‌بخش بعد از آنکه به نیمه‌نهایی رسید با ممانعت پزشکان به‌دلیل آسیب‌دیدگی داخل رینگ نیامد و بدون شکست به مدال برنز جهان رسید. این بوکسور اهل سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با همشهری از روزهای سخت رسیدن به مدال و همچنین از شرایط استان محرومش گفته است.

 

  فکر می‌کردی نخستین مدال تاریخ بوکس ایران را کسب کنی؟ باور کنید خودم را روی سکوی جهانی می‌دیدم. تقریبا 3ماه بعد از المپیک به مسابقات جهانی رفتیم. تیمی یکدست و همدل بودیم و کسب مدال اصلا برایمان دور از دسترس نبود. من در المپیک هم می‌توانستم مدال بگیرم ولی مصدومیت و بدشانسی باعث شد نتوانم به هدفم برسم. برای مدال جهانی مسیر سختی را طی کردم. البته که یک تیم بودیم و این سختی راه برای همه ما بود. در مسابقات قهرمانی آسیا بعد از 16سال 2 فینالیست داشتیم و اینها نشان می‌داد که تیم ایران توانایی کسب مدال را دارد. خدا را شکر این اتفاق افتاد و امیدوارم تداوم هم داشته باشد.

 

  چطور می‌شود خودت را روی سکوی جهانی دیده باشی وقتی ایران تا به حال مدالی در مسابقات جهانی نداشته؟ پیش از این حتی کسب یک برد هم برای بوکسورها اتفاق بزرگی بوده است. از زمانی که به بلگراد محل برگزاری مسابقات رسیدیم مطمئن بودم مدال می‌گیرم. فشار زیادی روی من بود ولی به‌خودم اطمینان داشتم. ذهنم آماده کسب مدال بود و بارها صحنه مدال گرفتن را در ذهنم مرور کرده بودم. کادر فنی و مربیان هم خیلی کمک کردند تا این اتفاق برای نخستین بار در تاریخ بوکس افتاد.

 

  گویا جایزه مسابقات هم کم نبوده است؟ این را جایی نگفتم ولی کسب مدال طلا در این مسابقات 100هزار دلار جایزه داشت که چیزی حدود 3میلیارد تومان می‌شود. ما اگر مدال طلای المپیک را هم می‌گرفتیم جایزه‌اش در ایران 2میلیارد بود! ولی برای من انگیزه مالی در اولویت نبود. می‌خواستم مدال بگیرم تا به بی‌مدالی ایران در مسابقات جهانی پایان بدهم. حالا هم خوشحالم که باعث شدم نام ایران در جدول مدال‌آوران مسابقات جهانی بوکس نوشته شود.

 

 

  جایزه نفرات دوم و سوم چقدر بود؟ نفر اول 100هزار دلار، نفر دوم 50هزار و نفرات سوم 25هزار دلار جایزه گرفتند.

 

  گفتی تحت فشار بودی درحالی‌که قبل از این هم چیزی حدود 60سال مدال نداشتیم. پس چه فشاری روی تو بوده است؟ ما تیم خوبی داشتیم و با روندی که طی کرده بودیم، کسب مدال دور از دسترس نبود. ولی خیلی از اتفاقات ازجمله داوری و قرعه باعث شد 9نفر از تیم 10نفره ما شکست بخورند و از دور مسابقات حذف شوند. در این شرایط من تنها مانده بودم و مدام می‌دیدم همه از طلسم‌شکنی و تاریخ‌سازی صحبت می‌کنند. این شرایط را در مسابقات قهرمانی جوانان جهان هم تجربه کرده بودم. در جوانان جهان تا یک‌قدمی مدال رفتم ولی دستم به مدال نرسید. ولی این بار ماجرا را با کمک مربیان مدیریت کردم و تجربه‌ای که داشتم به کارم آمد تا بتوانم مدال را برای ایران کسب کنم. خدا را شکر مردم دلشان با این مدال شاد شد و امیدوارم باز هم بتوانم پرچم ایران را به اهتزاز درآورم.

 

 بعد از کسب مدال، واکنش‌ها را در فضای مجازی دنبال می‌کردی؟ مردم واقعا لطف داشتند. این مدال نتیجه زحمت یک تیم یکدست و همدل بود که مربیان ساخته بودند. وقتی آقای علی دایی در مصاحبه از من اسم می‌برد و به مدال بوکس اشاره می‌کند یا آقای علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی که تیمشان همیشه روی سکوهای جهانی می‌رود در پست اینستاگرامی این مدال را تبریک می‌گوید باعث افتخار است.

 

 

 شما اهل سیستان و بلوچستان هستی. چطور شد که سراغ بوکس رفتی؟ شاید برایتان خنده‌دار باشد بگویم من دوست داشتم ژیمناست شوم و به مرحله‌ای برسم که پرواز کنم. اصلا به فکر بوکسور شدن نبودم. البته حالا فکر می‌کنم با کسب مدال بوکس همان پروازی را که فکرش را در بچگی می‌کردم انجام دادم. از 13سالگی بوکس را آغاز کردم. هم کار می‌کردم هم ورزش می‌کردم. استان ما پر از استعداد است ولی مسئولان توجهی به آنها ندارند. بچه‌های ما بارها خودشان را در میادین مختلف نشان داده‌اند ولی دریغ از کمی توجه. ما اسپانسر یا کارخانه‌ای در استان نداریم. اگر به استان ما توجه شود یا مسئولان برای کشف این استعدادها تلاش کنند قطعا بهره آن را خواهند برد.

 

گفتی کار می‌کردی. به چه شغلی مشغول بودی؟ در یک مکانیکی کار می‌کردم و برای رفتن به تمرین از محل کارم تا باشگاه با دوچرخه حدود 40دقیقه در راه بودم تا برسم. خیلی‌ها مثل من هستند. ما در یک استان محروم ولی بااستعداد هستیم و این چیزها که من برای شما تعریف می‌کنم در استان ما کاملا عادی است. استان ما فقط نیاز به توجه دارد تا کلی مدال جهان و المپیک از آن استخراج کنند.

فدراسیون کشتی ورزش جوانان   اخبار برگزیده
  

به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم/ باید از خرد جمعی استفاده کنیمرییس دانشگاه تهران با بیان اینکه به دموکراسی سازمانی در دانشگاه تهران معتقدم، بر لزوم استفاده از خرد جمعی تاکید کرد.
ایلنا دموکراسی دانشگاه تهران تهران 

  

فوری/ افزایش قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو+ قیمت جدید محصولاتمجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا صادر شد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت سایپا 

  

تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پرتردد شهرسرپرست اورژانس تهران از تمهیدات اورژانس تهران برای آلودگی هوا در میادین پر تردد شهر خبر داد.
ایلنا اورژانس تهران آلودگی هوا 

  

تشکیل دولت در سایه از سوی اصلاح‌طلبان، ادعایی بی‌اساس استغلامعلی رجایی گفت: اصلاح طلبان حتی در دولت فراجناحی رئیسی هم که شعار آن داده می شد جایی ندارند. بنابراین من فکر می‌کنم ادعای تشکیل دولت در سایه غیرقابل اثبات است.
نامه نیوز دولت ازدواج سازمان انرژی اتمی 

  

اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیستمتخصصان آمریکایی و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) اظهار داشتند: اُمیکرون از دیگر سویه های کروناویروس خطرناکتر نیست.
۵۵ آنلاین بیمارستان ژاپن مصاحبه 

  

همصدایی اصلاح‌طلبان برای ایجاد تغییر در سیاست خارجی!دو روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» و «اعتماد» امروز در اقدامی هماهنگ یا شاید هم اتفاقی از لزوما بازنگری و تغییر ریل‌گذاری در سیاست خارجی نوشته‌اند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی دولت 

  

اعتراف اسرائیل به گفتن دروغ بزرگی علیه ایرانمردی که ارتش اسرائیل را اداره می کرد معتقد است که خروج آمریکا از برجام برای اسرائیل تأثیر منفی داشت و ایران را از تمامی محدودیت ها رها ساخت و برنامه هسته ای اش را به یک مرحله بسیار پیشرفته رساند. این در حالی بود که خروج آمریکا از برجام به منزله یک پیروزی تاریخی برای اسرائیل و تضمینی برای امنیتش قلمداد می شد...
مثلث ایران ایران و آمریکا دونالد ترامپ 

  

واکنش رئیس بانک مرکزی به قیمت دلار: نه بابا چه خبره!واکنش جالب رئیس‌کل بانک مرکزی به 32هزار تومانی شدن دلار: نه بابا چه خبره!
مستقل‌آنلاین بانک مرکزی بانک قیمت 

  

واکسن نزده ها بخوانند!در ترددهای شخصی افرادی که دو دُز واکسن را نزده باشند و بخواهند به شهر‌های قرمز یا نارنجی کرونایی سفر کنند، مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهند شد. تردد واکسن نزده ها به شهر‌های زرد هم جریمه 500 هزار تومانی به همراه دارد.
مستقل‌آنلاین دلار سفر 

  

آیت الله مکارم: نظام آموزشی باید شیعی و اسلامی شودآیت الله مکارم شیرازی گفت: دستاوردهای علمای بزرگ شیعه باید در کتب درسی دانش آموزان و دانشگاهیان گنجانده شود.
مستقل‌آنلاین آموزش نجوم حوزه 

  

فوری: پرسپولیس به خودش آمد| جای خالی کاپیتان پر شد؟مدافعان پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی عملکردی را از خود به نمایش گذاشتند تا در ادامه فصل نگرانی ها در خصوص غیبت های احتمالی کاپیتان اول سرخ ها کمتر از قبل باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس بهاره رهنما محمدرضا گلزار 

  

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس با وزیر خارجه دیدار می‌کننداین دیدار در روز جاری و در محل وزارت امور خارجه برگزار می شود.
مثلث مجلس شورای اسلامی کتایون ریاحی یارانه 

  

منشا ضعف‌ها در اداره شهر دوره چهارم شوراست/ "فساد" نتیجه نظارت حداقلی شوراییان استعضو اسبق شورای شهر تهران گفت: در فرهنگ مدیریتی هر کسی که بر سرکاری منصوب می‌شود و قدرت را به دست می‌گیرد، برای عملکرد مثبت و برنامه‌های مدیریتی گذشتگان اهمیتی قائل نبوده و نوعا به دنبال اِعمال نظرات شخصی و یا جناحی خودشان است.
ایلنا درآمد شورای شهر تهران تهران 

  

حاکمیت تحمل خود را در برابر اعتراضات معیشتی مردم بالا ببرد/ خودمان را فریب ندهیم/ وضعیت اقتصادی‌ هیچ کشوری با وجود تحریم‌ها، گل و بلبل نشده استقائم مقام حزب اعتماد ملی درباره علت افزایش اعتراض معیشتی مردم گفت: قبل از انتخابات رقبای اصلاح‌طلبان و حتی خود رئیس‌جمهور ‌گفتند سرنوشت معیشت مردم را به تحریم‌ها گره نمی‌زنیم. اما حالا آفتاب آمد دلیل آفتاب، می‌بینیم که سرنوشت همه چیز به تحریم‌ها گره خورده است. آیا می‌توان کشوری را به شهادت آورد که درگیر تحریم باشد ولی وضعیت اقتصادی‌اش گل و بلبل باشد؟
ایلنا ایران اصلاح طلبان بابک زنجانی 

  

قالیباف: شفافیت کل نظام باید از مجلس آغاز شودنماینده مردم تبریز در مجلس جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان را تشریح کرد.
فردا مجلس شورای اسلامی تبریز دولت 

  اخبار داغ
  

اهمیت دز یادآور واکسن کرونا در سال های آیندهیکی از مدیران شرکت داروسازی فایزر می گوید که احتمالا نیاز به تزریق دُز یادآور واکسن کروناویروس برای سال های آینده وجود دارد.
گسترش ویروس ماه واکسیناسیون 

  

محدودیت سفرهای کرونایی اجرایی می شود/واکسن نزده ها جریمه می شوندبر اساس طرح محدودیت هوشمند کرونا که قرار است از یکشنبه هفته آینده اجرایی شود، مقرر شده تا مردم در سفرهای جاده‌ای حتی با وسایل نقلیه شخصی‌شان جریمه شوند، اگر واکسینه نشده باشند یا کرونای آن‌ها مثبت شده باشد.
گسترش جاده ایران وزارت بهداشت 

  

اعمال افزایش قیمت خودرو از چه زمانی انجام می شود؟افزایش قیمت شامل خودروهای تحویلی آذر به بعد می‌شود.
گسترش افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

بررسی راه اندازی بورس بین الملل در کیشراه‌اندازی بورس بین‌الملل بعد از حدود سه سال از سوی مسئولان مطرح شده و به نظر می‌رسد این موضوع در شورای عالی مناطق آزاد و هیات مدیره سازمان بورس در حال بررسی است.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار بورس تهران جزیره کیش 

  

114 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زنجان بستری هستندزنجان- 114 نفر در حال حاضر به علت ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان زنجان بستری هستند.
۵۵ آنلاین بیمارستان استان زنجان زنجان 

  

معاون رئیس جمهور از تزریق دوز چهارم واکسن کرونا خبر دادمعاون رئیس جمهور: امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دوز سوم و چهارم نیز فراهم است.
مثلث رئیس جمهور وزارت بهداشت خودرو 

  

صعود ناپایدار بورس/ سهمی که بیشترین سود داشتاقتصادنیوز: معاملات امروز 17 آذر 1400 بازار سهام اگرچه تنها در یکی از شاخص های عملکردی به نفع خریداران بود اما در مابقی شاخص ها به نفع فروشندگان به ثبت رسید.
اقتصادنیوز سود سهام شاخص 

  

واکنش بازار به افزایش 18 درصدی قیمت خودروخودروسازان باز هم مجوز افزایش قیمت گرفتند.
گسترش افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

فاصله قیمت خودرو در بازار و کارخانه از بین می رودفاطمی امین: تصمیم ستاد تنظیم بازار برای نزدیک کردن قیمت تمام شده خودرو به قیمت واقعی تمام شده بود تا بر روی قیمت های بازار هم موثر باشد.
گسترش قیمت خودرو تنظیم بازار 

  

حمله کرونا به تاتنهام؛ 13 نفر ویروسی شدند13 نفر از اعضای باشگاه تاتنهام کرونا گرفتند.
برنا تاتنهام 

  

با اعلام کونته؛ 13 کرونایی در اردوی تاتنهامبا اعلام سرمربی تاتنهام 13 عضو این باشگاه به کرونا مبتلا شده‌اند.
ایلنا بازی تاتنهام انگلیس 

  

فولادی که کرونا را از بین میبرد!فولادی که ویروس کرونا را از بین میبرد چه نام دارد.
اقتصادنیوز ویروس 

  

وعده وزیر صمت برای قیمت خودرو سال آیندهوزیر صمت گفت: سال آینده با افزایش 50 درصدی تولید و کاهش قیمت تمام شده با نرخ‌های ثابت، قیمت خودرو در بازار کاهش خواهد یافت و قرعه کشی هم از بین می‌رود.
فردا قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

دستور رئیس جمهور برای لغو افزایش قیمت خودرو به منظور دقت در قیمت‌گذاری بودوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دستور ماه قبل رییس جمهور برای لغو افزایش قیمت خودرو به این دلیل بود که وی تاکید داشت که قیمت گذاری ها باید اصولی باشد. فاطمی امین یادآورشد: عدم اصلاح قیمت ها طی 9 ماه گذشته باعث کاهش نقدینگی در صنعت خودرو سازی شده بود.
۵۵ آنلاین رئیس جمهور افزایش قیمت قیمت