گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ صبح کاهشی و عصر افزایشی بازار

اقتصادنیوز: امروز یکشنبه 24 آذرماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز در معاملات ابتدایی به حرکت روی مدار نزولی حرکت کردند اما در معاملات بعدازظهر قیمت‌ها اصلاح افزایشی خوردندو دلار در بازار آزاد تا محدوده 12500 تومانی عقب‌نشینی کرد اما در معاملات پایانی به محدوده 12700 تومانی منتقل شد. از سوی دیگر در بازار طلا سکه طرح جدید با شکستن مرز حمایتی 4.3 میلیون تومانی به محدوده 4...

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ صبح کاهشی و عصر افزایشی بازار

به گزارش اقتصادنیوز؛ در دومین روز هفته، دلار دو نیمه متفاوت را تجربه کرد و سکه تمام بهار آزادی در کانال 4 میلیون و 200 هزار تومانی بیشتر عقب نشینی کرد. در ابتدای روز یک شنبه هم چنان اوضاع به کام فروشندگان دلار بود؛ آن ها به سرعت قیمت توانستند را تا مرز حمایتی 12 هزار و 500 تومانی عقب ببرند و برخی حتی از شکست مقطعی این مرز سخن گفتند. با این حال، به سرعت جهت قیمتی تغییر کرد و بالا رفتن خریدها موجب شد که دلار یک بار دیگر به محدوده 12 هزار و 600 تومانی و سپس 12 هزار و 700 تومانی بازگشت. حدود ساعت 6 عصر، شاخص ارزی با قیمت 12 هزار و 770 تا 12 هزار و 800 تومانی معامله شد.

روز شنبه نیز بازار ارز از یک الگوی رفت و برگشتی پیروی کرده بود. در آن روز قیمت به مرز 13 هزار تومانی برخورد کرد و سپس کاهشی شد. با توجه به روند دو روز اخیر می توان گفت که قیمت دلار در طول روز دچار حرکت الاکلنگی می شود و هر بالا رفتنی با کاهشی همراه بوده است و هر کاهشی با افزایش قیمتی.

برخی فعالان، عنوان می کردند که در اواخر روز گذشته نیز قیمت ثبات خاصی نداشت و در معاملات پشت خطی میزان خریدها بالا رفته بود. این گروه عنوان می کردند حداقل در ابتدای روز جاری ممکن است قیمت دلار تحت تاثیر معاملات پشت خطی در سطح بالاتری نسبت به قیمت بسته شده دیروز معاملات خود را آغاز کند. قیمت حواله درهم نیز عنوان می شد که در اواخر امروز به بالای مرز 3 هزار و 500 تومانی بازگشت.

دیدگاه فعالان بازار درباره ناپایداری قیمت‌ها

در شرایطی که بازار ارز نسبت به هفته گذشته آرام تر شده است، دیدگاه های متفاوتی در مورد ناپایداری قیمتی ابتدای هفته و رفت و برگشت های متوالی وجود دارد؛ گروهی معتقدند هم چنان معامله گران خود را با نوسانات دو هفته اخیر هماهنگ نکرده اند و سعی می کنند با تحرکات بیشتر بخشی از ضررهای خود را جبران کنند. به خصوص عنوان می شود که خالی فروش ها هم چنان فعالیت زیادی در بازار داشتند. افزایش مقطعی بالای 20 درصد دلار در آذرماه، این گروه را بیشتر از سایرین در بازار متضرر کرده بود.

بخشی دیگر از فعالان باور دارند، روند قیمتی رفت و برگشتی نشان می دهد شرایط بیشتر از گذشته برای معامله گران مبهم و نامشخص است و معتقدند این الگوی نوسانی نشان می دهد که تناقض دیدگاه ها و انتظارات بیش از هر زمانی در بازار بالاست. از یک سو کاهشی ها بر عبور بازار از شرایط نوسانی و بازگشت به دوران ثبات توام با کاهش آرام قیمت سخن می گویند و از طرف دیگر، افزایشی ها، افت قیمت اخیر را تنها اصلاحی در مسیر رشد دوباره قیمت می دانند. آن ها انتظار دارند هر چقدر بیشتر به آغاز سال میلادی جدید نزدیک شویم، میزان تقاضا نیز در بازار بالا برود وهمین موضوع جهت قیمت دلار را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در انتظار قیمت‌های بالاتر؟

در نتیجه می توان گفت عده ای از معامله گران در انتظار قیمت های بالاتر تصمیمی برای فروش ارز خود ندارند. در این میان، کاهشی ها عنوان می کنند، آنچه موجب افزایش قیمت دلار شده بود، ورود تقاضای احتیاطی به بازار بود. از نگاه آن ها، با آرام تر شدن شرایط، تقاضای احتیاطی از بازار خارج شده است و در نتیجه از سمت آن قیمت دلار تحریک نمی شود.

آن ها بر اساس این گزاره باور دارند افزایش قیمت ها ادامه نخواهد یافت و امیدوارند بازارساز با تامین ارز تقاضای واقعی، مانع از نوسانی شدن دوباره قیمت ها شود؛ بازارساز نیز بارها عنوان کرده است که توانایی تامین تقاضای واقعی را دارد و عنوان کرده بود که نوسانات آذرماهی هیجانی و موقت است. در آخرین اظهار نظرها رییس کل بانک  مرکزی نیز از ادامه کنترل بازار ارز خبر داد و عنوان کرد که روند کاهنده تورم نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

 

آخرین قیمت دلار و ارزهای رایج

یکشنبه دلار آمریکا در بازار آزاد بین 12500 تا 12850 تومان معامله شد و عصر بین 12770 و 12800 تومان قیمت خورد و یورو بین 13900 تا 14050 تومان معامله شد.

روز یکشنبه 24 آذرماه 1398 صرافی بانک ملی قیمت خرید و فروش دلار و یورو را 150 تا 200 تومان کاهش داد و نهایتاً شرح زیر اعلام کرد:

  قیمت خرید دلار آمریکا:  12.450 تومان (150-)         قیمت فروش دلار آمریکا:  12,550 تومان (150-)

  قیمت خرید یورو:  13.750 تومان (200-)                    قیمت فروش یورو:  13,850 تومان (200-)

 

آخرین قیمت طلا و سکه

در روزی که شاخص ارزی به آرامی به افت خود ادامه داد، سکه تمام بهار آزادی کمی رفتار کاهشی تندتری داشت. فلز گران بهای داخلی امروز بیش از 100 هزار تومان کاهش را نیز تجربه کرد اما در نهایت از مرز 4.4 میلیون تومانی عبور کرد. این ر حالی است سکه روز شنبه 70 هزار تومان افت قیمت را به ثبت رسانده بود.

عصر یکشنبه سکه طرح جدید به 4 میلیون و 410 هزار تومان رسید و سکه طرح قدیم 4 میلیون و 380 هزار تومان قیمت خورد. قیمت نیم‌سکه 2 میلیون و 330 هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و 430 هزار تومان شد. سکه گرمی هم با قیمت 900 هزار تومان به فروش می‌رسد.

بهای اونس طلا در بازار جهانی حدود 1476 دلار بود. در بازار داخلی هر  مثقال طلای آبشده که تا یک میلیون و 890 هزار تومان کاهش یافته بود نهایتا تا رقم یک میلیون و 937 هزار تومان افزایش یافت، که این رقم معادل هر  گرم طلای 18 عیار حدود 447 هزار تومان است.

 

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:

عنوان

قیمت امروز

بالاترین

پایین‌ترین

دلار آمریکا در بازار آزاد

12.850

12.500

دلار صرافی ملی

12.650

12.450

یورو صرافی ملی

13.950

13.750

نرخ حواله درهم امارات

3.540

3.410

سکه طرح جدید

4.410.000

4.275.000

سکه طرح قدیم

4.380.000

نیم‌سکه

2.330.000

ربع سکه

1.430.000

سکه گرمی

900.000

مثقال طلای آب‌شده

1.940.000

1.890.000

 

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

بازار طلا و ارز پایتخت یورو   اخبار برگزیده
  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

عراقچی: باید مقابل سوء استفاده عربستان در لغو میزبانی ایستاد+فیلممعاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان نسبت به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال میزبانی ایران واکنش نشان داد.
مثلث عربستان کنفدراسیون فوتبال آسیا معاون سیاسی 

  

دیدارجانسون و ماکرون؛هنوز به برجام متعهد هستیم«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز یکشنبه در حاشیه نشست برلین، مدعی شدند که به توافق هسته‌ای با ایران متعهد هستند.
مثلث دونالد ترامپ رئیس جمهور دولت 

  

هدف آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است/ سردار سلیمانی هیچ‌گاه آرمان فلسطین را فراموش نکردمعاون پیشین وزارت امور خارجه گفت: هدف راهبرد سه ضلعی از سوی آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است؛ رویکرد تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه در بخشی از قدرت در آمریکا وجود دارد. اسرائیل به دنبال آن است که از توان آمریکا استفاده کرده تا تجزیه در منطقه محقق شده و اسرائیل برآمده شود.
ایلنا رئیس جمهور تروریسم سوریه 

  

کشف 100 کاور جسد در عین‌ الاسدرئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حداقل 100 کاور جسد از پایگاه عین الاسد خارج شده است.
مستقل‌آنلاین محمد محمدی گلپایگانی سردار سلیمانی جمهوری اسلامی 

  

دعوای دولت‌وصداوسیمابالا گرفت؛خبری از رئیس جمهور پخش نکنیدتیم اطلاع رسانی دولت با فشار به صدا و سیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رییس جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است.
مثلث دولت رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل پیکرهای 150 تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده هایشان خبر داد.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما خانواده 

  اخبار داغ
  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر 

  

دولت سوریه اعلام کرد هر کس در مبادلات از ارزهای خارجی استفاده کند به هفت سال کار اجباری محکوم خواهد شد!
صراط دولت سوریه کار 

  

مرور بازار طلا ، سکه و ارز در بازار امروز یکشنبه 29 دیبازار ارز امروز کاهش قیمت‌ها را تجربه کرد و بازار طلا ثبات تقریبی داشت.
شما‌نیوز یورو تجاوز ارز 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی شهید سلیمانی ایستاد و مبارزه کرد و جنگید و ان روزی که تشخیص داد مبارزه راهش مذاکره هم هست توانست یک قدرت را پای کار بیاورد و در حوزه سیاست در سازمان ملل امریکا را با آن قدرت وتو کند. پس اگر می خواهیم مذاکره هم بکنیم از موضع قدرت باشد.
اقتصادنیوز مجمع تشخیص مصلحت نظام حوزه سازمان ملل