اعتماد   |  سیاسی  |  

با فشار حداکثری ما نمی‌توانیم ثبات اقتصادی داشته باشیم / رسیدگی به FATF بیش از 2 سال معطل مانده است

یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با وجود تحریم و فشار حداکثری ما نمی توانیم ثبات اقتصادی داشته باشیم و یا به ثبات اقتصادی کامل برسیم و تا زمانی که در حوزه اقتصاد مناسبات خوبی نداشته باشد و همیشه انتظارات تورمی در کشور وجود داشته باشد وضعیت اقتصادی کشور بدتر خواهد شد.

با فشار حداکثری ما نمی‌توانیم ثبات اقتصادی داشته باشیم / رسیدگی به FATF بیش از 2 سال معطل مانده است

اعتمادآنلاین| «عبدالناصر همتی» بامداد جمعه در شبکه جهانی جام جم افزود: بسیاری از ایرانیان خارج  از کشور مشکل انتقال ارز دارند و خواستار حل مشکلات بانکی برای انتقال ارز هستند.

 

به گزارش ایرنا، وی افزود: میلیو ن ها ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند که حل مشکلات کنسولی آنها دغدغه مهم ما است.

 

همتی توضیح داد که این مشکلات کنسولی ایرانیان قابل حل است و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مشکلات هموطنان خود را حل وفصل کنیم. 

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما نباید درآمدهای نفتی را در بودجه جاری کشور استفاده کنیم، بلکه از این درآمدها باید در سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی استفاده شود تا ارزش افزوده بیشتری برای کشور داشته باشد.

 

همتی افزود: بنابراین درآمدهای نفتی را به عنوان یک مزیت اقتصادی در کشور نمی‌توانیم کنار بگذاریم اما وابستگی بودجه و خود را باید به نفت کاهش دهیم.

 

ظرفیت 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت صادراتی داریم

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ما ظرفیت 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت صادراتی داریم ولی به علت تحریم‌ها نمی‌توانیم این میزان صادرات را انجام دهیم، گفت:  ولی باید تلاش کنیم تولید نفت خود را به روزانه 6.5 میلیون بشکه برسانیم و برای رسیدن به این هدف بزرگ سرمایه گذاری های بیشتری باید انجام دهیم.

 

همتی بیان کرد: ما ذخایر مشترک زیادی داریم با کشورهای همسایه خود داریم، لذا باید این ذخایر را برداشت و آن را صادر کنیم و از این طریق ارزش افزوده بیشتری را برای کشور کسب کنیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: باید سهم درآمدهای نفتی در بودجه به صفر برسد، ولی می‌توانیم با صادرات بنزین و یا سوخت درآمدهای بیشتری را کسب کنیم.

 

همتی گفت: شعار ما هم این است که حکمرانی اقتصادی در کشور باید اصلاح شود که اگر این اصلاحات انجام نشود ما نمی توانیم با این وضعیت ادامه دهیم، زیرا که در 30 سال گذشته میزان نقدینگی کشور60 درصد افزایش یافته است.

 

وی افزود: متاسفانه دولت ترامپ یکطرفه از برجام خارج شد و اروپایی‌ها هم نتوانستند کاری بکنند و فقط حرف زدند و حتی در این سه سال جرأت نکردند با ما کار کند و آمریکا نشان داد که تصمیم‌گیرنده اصلی در این مسئله این کشور است.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: با این حال دو کشور چین و روسیه نیز تلاش های زیادی کردند و هم اکنون نیز صادرات و واردات ما با کشورهای چین و روسیه ادامه دارد.

 

همتی تاکید کرد: ما در دولت سیزدهم تصمیم جدی داریم که حتماً  برجام را اجرایی کنیم و تمام تحریم‌ها را برداریم تا به تدریج شاهد رشد اقتصادی و تولید و اشتغالزایی در کشور باشیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خصوص تعامل با جوانان بیان کرد: جوانان دهه 70 و 80  ما در بین خانواده ها در یک فضای دیگری بزرگ شده‌اند و این وضعیت با 10 یا 40 سال قبل قابل مقایسه نیست، لذا اگر نتوانیم با جوان های دهه 70 و 80 خود رابطه برقرار کنیم گرفتارخواهیم شد.

 

تصویر غلطی از زندگی و شعار اسلامی برای جوانان نداشته باشیم

 

همتی افزود: به خصوص اینکه بسیاری از جوانان ما در فضای مجازی فعال هستند و از آخرین تحولات جهانی نیز مطلع هستند، لذا مهم این است که تصویر غلطی از زندگی و شعار اسلامی برای جوانان نداشته باشیم.

 

نامزده سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود: جوانان ما در کشور با موانع جدی مواجه هستند و متولدین دهه 70 ، 80 و رای اولی ها در فضای مجازی بسیار فعال هستند لذا تعامل با جوانان برای ما اولویت دیگری است.

 

وی گفت: اگر شرایط و مسائل جوانان را درک نکنیم و به حرف‌های آنها توجه نکنیم مشکل خواهیم داشت لذا در یک رویکرد مناسب باید با جوانان به تفاهم و تعامل برسیم.

 

همتی تاکید کرد: همانطوری که گفتم اولویت مهم دولت من در آینده  اصلاح حکمرانی اقتصادی خواهد بود اما ارتباط با جوانان و تعامل با آنها زمینه های رشد و ارتقاء جوانان را فراهم می‌کند و آزادی هایی که در قانون اساسی پیش‌بینی شده باید برای جوانان فراهم کنیم زیرا اگر محدودیت ها برای جوانان ما بیشتر شود به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید.

 

 وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت اقتصادی کشور گفت: اقتصاد ما از رکود خارج شده، اما رشد اقتصادی ما مطلوب نیست و دو سال گذشته رشد ما منفی بوده است و در طول چند سال گذشته متوسط فقط پنج دهم درصد رشد اقتصادی داشتیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این رشد اقتصادی در مقابل سایر همسایگان هم ردیف ما برای کشور ما بسیار ناچیز است و متاسفانه میزان سرمایه‌گذاری در کشور نیز در چند سال گذشته منفی بوده است.

 

همتی تصریح کرد: آنهایی که می‌گویند تحریم‌ها هیچ کاری نکرده است به نظرم که اطلاعات درستی ندارند، زیرا سرمایه‌گذاری در کشور کم شده و اگر ثبات نداشته باشیم چه کسی برای سرمایه‌گذاری در کشور تمایل نشان می‌دهد و به جای آن فعالیتهای سوداگری در کشور بیشتر شده است.

 

وی اظهارداشت: اصل کار ما توجه جدی به تولید است، زیرا اگر تولید متوقف شود اشتغال کم می‌شود و تورم نیز بیشتر خواهد شد و نقدینگی نیز همچنان روندی صعودی خواهد داشت.

 

رشد اقتصادی در سه دهه گذشته به طور متوسط 3 درصد بوده است

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: متأسفانه رشد اقتصادی در سه دهه گذشته به طور متوسط 3 درصد بوده است در حالی که در سه دهه گذشته رشد نقدینگی کشور حدود 27 درصد بوده است و اختلاف 24 درصدی دارند و این باعث بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور شده است.

 

همتی افزود: همانطور که بارها تاکید کرده ام اصلاح حکمرانی اقتصادی هدف بزرگ ماست و در این راستا باید سیاسی ها باید کنار بروند تا اقتصاددانان بتواند کار خود را شروع کنند تا بتوانیم بر مبنای تفکر اقتصادی جدید در چهار سال آینده اصلاحات اساسی را انجام دهیم.

 

همتی بیان کرد: ما اگر نتوانیم روابط بین‌الملل خود را اصلاح کنیم به علت تحریم‌ها بسیار متضرر خواهیم بود، زیرا که با وجود تورم و نقدینگی در کشور مشکلات بزرگی خواهیم داشت.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در حال حاضر 140 کشور جهان مشکل تورم خود را حل کرده اند و چند کشور که یکی از آنها ما هستیم معمولاً تورم بالایی داریم به نظرم با حضور جوانان توانمند و اصلاح ساختارهای اقتصادی بتوانیم در دولت آینده مشکلات را حل و فصل کنیم، زیرا من  برای حل مشکلات برنامه دارم تا بتوانیم با اصلاح حکمرانی اقتصادی شاهد رشد اقتصاد ملی و کاهش میزان تورم در کشور باشیم.

 

وی در خصوص سوال استفاده دانشجویان از ارز دولتی نیز گفت: من به هیچ وجه به پرداخت ارز دولتی برای این دانشجویان موافق نیستم که ارز دولتی داشته باشند و حتی معتقدم که باید برای کالاهای اساسی نیز ما ارز دولتی نداشته باشیم و به تدریج به طرفت تک نرخی شدن ارز برویم و با این شرایط ارز دولتی وجود خارجی نخواهد داشت.

 

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: ما در داخل کشور دانشگاه های خوبی داریم اما برخی از جوانان ما به جای تحصیل در داخل به خارج از کشور رفته اند بنابراین کسی که بین ایران و خارج تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کرده باید هزینه های آن را نیز پرداخت کند ولی آنهایی که بورسیه هستند باید هزینه‌اش را دولت بپردازد.

 

با وجود تحریم و فشار حداکثری ما نمی توانیم ثبات اقتصادی داشته باشیم

 

همتی بیان کرد: با وجود تحریم و فشار حداکثری ما نمی توانیم ثبات اقتصادی داشته باشیم و یا به ثبات اقتصادی کامل برسیم و تا زمانی که در حوزه اقتصاد مناسبات خوبی نداشته باشد و همیشه انتظارات تورمی در کشور وجود داشته باشد وضعیت اقتصادی کشور بدتر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم که دخالت دولت در اقتصاد کم شود و سرمایه‌گذاری‌ها در این زمینه نیز با موانع مواجه نشود، گفت: یکی از اهداف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این است که بتواند ثبات اقتصادی را در بازارهای مختلف حاکم کند.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به توانمندهای اقتصادی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد: ایرانیان زیادی در خارج از کشور علاقه‌مند است که به کشور خود کمک کنند و به نظرم 100 تا 1000 میلیارد دلار ایرانیان در خارج ثروت دارند ولی فکر می‌کنم اگر همت کنند و سرمایه‌های خود را در زیرساخت‌های کشور و استان ها با تضمین دولت اجرا کنند، برای ما بسیارایده‌آل خواهد بود.

 

همتی افزود: ما نباید برای بانک‌ها تسهیلات تکلیفی در نظر بگیریم و به جای آن باید افزایش سرمایه بانک‌ها، کنترل تسهیلات تکلیفی و هدایت بانک‌ها برای خدمت به تولید را در برنامه های خود جدی بگیرم.

 

وی اظهارداشت: بانکها باید در خدمت تولید قرار بگیرند و امیدوارم در دولت سیزدهم با اصلاح نظام بانکی مردم نسبت به عملکرد بانک‌ها رضایت کامل داشته باشند، زیرا هم اکنون مردم از بانک‌ها بسیار گله‌مند هستند.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر نتوانیم بازار صادراتی خارج از کشور برای تولید و محصولات خود فراهم کنیم تولید ما با مانع بزرگی مواجه خواهد شد.

 

قیمت‌گذاری دستوری مانع بزرگ در برابر تولید است

 

وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری نیز یکی از موانع بزرگ ما در برابر تولید است، بر اقتصاد مقاومتی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های داخلی تاکید کرد و افزود: ما باید بتوانیم با نگاه به امکانات داخلی تولید ملی را به ارتقا دهیم تا با هدف دستیابی به بازارهای صادراتی بتوانیم در برای تحقق اقتصاد مقاومتی محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در عین حال تاکید کرد: ما برای از بین بردن تحریم‌ها گام‌هایی اساسی باید برداریم زیرا هزینه‌های ما را تحریم 20 درصد افزایش داده است در حالی که هم اکنون برخی از کشورها نیز خودشان اذعان می دارند که تحریم‌ها نتوانسته است ایران را از دستیابی به اهداف خود دور کند.

 

همتی بیان کرد: ما باید برای لغو تحریم‌ها گام‌های اساسی برداریم و با استفاده از رویکرد اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم که برای محصولات خود بازارهای جدید صادراتی پیدا کنیم و در این راستا سفارتخانه‌های ما می توانند نقش کلیدی داشته باشند.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحریم ساماندهی ساختارهای اقتصادی ما را سخت کرده است و حتی ارز کالاهایی که صادر می شود برای برگشت ارز آن به کشور بیش از سه ماه طول می‌کشد.

 

همتی در خصوص فضای مجازی نیز اظهارداشت: فضای مجازی آیینه انعکاش فضای حقیقی کشور است اگر فضای حقیقی ما مشکل داشت این مسئله به فضای مجازی ما نیز منعکس خواهد شد.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع بندی اظهارات خود تصریح کرد: ما نیاز به اصلاحات جدید در حوزه های اقتصادی و تغییرات اجتماعی با نگاه جدید به مسائل داخلی داریم و باید تلاش کنیم خود را از انزوای بین‌المللی خارج کنیم.

 

وی تاکید کرد: فقط با ارتباط و تعامل می توانیم مشکلات و مسائل کشور را حل و فصل کنیم و من برای حل مشکلات اقتصادی کشور برنامه دارم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان اظهار امیدواری کرد که اگر مردم به من اعتماد کردند با توجه به تجارب اقتصادی انشاالله تلاش خواهم کرد در زمینه پیشرفت و توسعه کشور گام های اساسی برداریم.

 

بانک مرکزی انتخابات ریاست جمهوری بانک   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

مکمل اُمگا 3 مانع از ورود کرونا به سلول های ریه می شود به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، الوانوئیدها که در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا کشف شد، اولین پیام رسان های شیمیایی بیواکتیو هستند که از اسید چرب اشباع نشده زنجیره‌ای اُمگا 3 ساخته شده است که در پاسخ به آسیب سلول یا هنگام مواجهه سلول با چالش زنده ماندن آزاد می‌شوند. یافته‌های مطالعه نشان داد که الووانوئیدهای واسطه چربی هومئوستاتیک (ELV)، پیوند سلول و ورود دامنه پیونددهنده…
مهر خبرنگار ویروس تولید 

  

ضرورت ردیابی چرخش ویروس هندی/ درمان بیماران کرونایی یکسان است به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ناجی با اشاره به اینکه تفاوتی بین نحوه درمان کرونای کلاسیک با انواع جهش یافته آن وجود ندارد، اظهار کرد: واریانت های مختلف می‌توانند خصوصیات و رفتارهای مختص به خود را داشته باشند. وی با اشاره به اینکه تاکنون واریانت‌های متفاوتی از کووید 19 مشاهده شده افزود: ممکن است بین گونه‌های مختلف کرونا جهش‌های مشترکی وجود داشته باشد اما هرکدام از واریانت‌ها…
مهر ویروس درمان آنفلوانزا 

  

افشاگری همتی درباره صعود بورساقتصاد نیوز:بی‌تدبیری و کج‌فهمی برخی از دولتمردان از رشد بورس با این تصور که رشد بورس می تواند به اقتصاد و کم کردن تورم کمک کند به تحریک روزانه مردم برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس منجر شد.
اقتصادنیوز اقتصاد تورم سرمایه 

  

اتهام روزنامه کیهان به فرابورس؛کپی برداری از یک طرح غربیروزنامه کیهان در مطلبی فرابورس را متهم به کپی برداری از یک طرح غربی برای مدیریت بازار سرمایه کرد
اقتصادنیوز روزنامه روزنامه کیهان کپی برداری 

  

سوءمدیریت خسارت‌بار دولت در بورس کیهان: یک روزنامه اصلاح‌طلب تصریح کرد دخالت‌های نادرست دولت علت عمده ریزش‌های پیاپی در بورس بوده است. روزنامه شرق نوشت: تداوم ریزش شاخص بورس تهران در چند ماه اخیر به رونق گرفتن طرح‌ها و بسته‌های حمایتی منجر شده که هدف مشترک همه آنها ایجاد اعتماد و ترغیب افراد به تزریق دوباره پس‌اندازهای خود به بازار سرمایه و بالابردن تقاضای سهام است. رئیس سازمان بورس با اشاره به بسته پیشنهادی 7+3…
فردا دولت بورس تهران روزنامه 

  

تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستابعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
برنا بورس کالا سود سیمان 

  

آیا واقعا تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای بیماران پیوندی ضروری است؟نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد افرادی که پیوند عضو انجام داده اند، ممکن است به یک دوز تقویتی واکسن کووید-19 نیاز داشته باشند.
برنا 

  

چرا قیمت دلار ارزان نمی شود؟+ نموادراقتصادنیوز: امروز 25 خرداد 1400عرضه یورو متشکل که در هفته‌های اخیر بسیار پایین بود، رشد کرد و بالای متوسط 64 روز کاری اخیر قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

آیا واقعا مانند آنفلوآنزا باید هرسال واکسن کرونا تزریق شود؟کارشناسان و ایمونولوژیست‌ها به این سوال که آیا تزریق واکسن کرونا مانند آنفلوآنزا، هرساله ضروری خواهد بود، پاسخ دادند.
برنا 

  

گزارش نشست «تجربه‌ی روابط‌عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا»پژوهشکده‌ی «مطالعات فرهنگی، ارتباطات و تحقیقات اسناد فرهنگی آسیا» روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 میزبان نشست «تجربه‌ی روابط عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا» بود.
ایلنا اینترنت اینستاگرام توئیتر 

  

بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد+فهرست مشمولانبنا بر اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در سال 1400 تمدید شد.
اقتصادنیوز اشتغال 

  

فروش قاچاقی و تزریق واکسن کرونای آمریکایی فایزر در تهران با قیمت 25 تا 60 میلیون تومانبازار غیررسمی فروش 25 تا 60 میلیون تومانی واکسن کرونای آمریکایی «فایزر» در تهران راه افتاده است که ب
خبرفوری فروشنده داروخانه وزارت بهداشت 

  

پیام رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پی دستیابی کشور به واکسن کروناعلی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی موفقیت پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را تبریک گفت.
برنا رئیس جمهور سازمان انرژی اتمی انرژی