مهر   |  فرهنگی  |  

380 اثر به جشنوراه رنگ‌ها و نیرنگ‌ها در استان سمنان ارسال شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سعید اعتمادی در نشست خبری صبح سه شنبه جشنواره رنگ‌ها و نیرنگ‌ها به میزبانی سالن شهید شاهچراغی دامغان با بیان اینکه 380 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، ابراز داشت: این آثار در قالب کارتون، پادکست، فیلم کوتاه، مستند رادیویی، نمایش نامه رادیویی و تلویزیونی و… در دو بخش رقابتی و افتخاری از سوی هنرمندان سراسر کشور به دست دبیرخانه رسیده است.…

380 اثر به جشنوراه رنگ‌ها و نیرنگ‌ها در استان سمنان ارسال شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سعید اعتمادی در نشست خبری صبح سه شنبه جشنواره رنگ‌ها و نیرنگ‌ها به میزبانی سالن شهید شاهچراغی دامغان با بیان اینکه 380 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، ابراز داشت: این آثار در قالب کارتون، پادکست، فیلم کوتاه، مستند رادیویی، نمایش نامه رادیویی و تلویزیونی و… در دو بخش رقابتی و افتخاری از سوی هنرمندان سراسر کشور به دست دبیرخانه رسیده است.

وی با بیان اینکه این جشنواره آذرماه سال گذشته برنامه‌ریزی و ابتدای اسفند ماه 99 برگزار شد و قرار بود تیرماه 1400 به اتمام برسد اما پیک‌های چهارم و پنجم کرونا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری سبب شد تا اختتامیه آن با تأخیر برگزار شود، افزود: یکی دیگر از دلایل تأخیر در اختتامیه این جشنواره فرهنگی و هنری درخواست هنرمندانی بود که در بخش‌های فیلم کوتاه و مستند و… حضور و اذعان داشتند که به واسطه اهمیت موضوع فضای مجازی و نیاز به مطالعه، می‌بایست وقت بیشتری در اختیار هنرمندان قرار می‌گرفت در نتیجه امروز شاهد برگزاری جشنواره و مشاهده آثار هستیم و اختتامیه رنگ‌ها و نیرنگ‌ها نیز در همین روزهای آتی برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره فرهنگی و هنری رنگ‌ها و نیرنگ‌ها با بیان اینکه آثار خوبی به جشنواره ارسال شده که بعضاً دارای محتوا و کیفیت عالی بودند، ابراز کرد: آثار متعددی از اساتید برجسته هنری کشور در بخش حضور افتخاری ارسال شده که داوری و تراز بندی و همچنین دسته بندی این آثار نیازمند زمان و انرژی بسیاری بود که خوشبختانه با مشارکت داوران برجسته کشوری به سرپرستی حجت‌الاسلام روزبهانی از مبلغان دفتر تبلیغ قم در بخش محتوا و علیرضا دلارام در بخش هنری، این مهم صورت گرفت و در اختتامیه شاهد تقدیر از نفرات برگزیده خواهیم بود.

اعتمادی با بیان اینکه نیاز برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری در واقع شرایط حاکم بر فضای مجازی کشورمان و تهاجم فرهنگی بوده است، تاکید کرد: فضای مجازی جولانگاه فرق مختلف، عرفان‌های کاذب و… شده و لذا می‌بایست برای جلوگیری از نفوذ چنین فرقه‌هایی که دست پرورده دشمنان هستند، می‌بایست اقدامی را صورت می‌دادیم در نتیجه به این نتیجه رسیدیم که باید با زبان گویا و جذاب هنر، رویدادی را برگزار کرد که در نهایت جشنواره رنگ‌ها و نیرنگ‌ها با هدف استفاده از هنر برای آگاه سازی نسل جوان از مسائل حوزه فضای مجازی برنامه‌ریزی شد.

خبرنگار رنگ تهاجم فرهنگی   اخبار برگزیده
  

افزایش 10 درصدی قیمت خودرو؟ /ترافیک افزایش سرمایه هااقتصادنیوز: در مهمترین خبر، از فردا عصر کمیسیون مشترک برجام درو جدید از مذاکرات خود را آغاز میکند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو ترافیک 

  

حقوق کارکنان دولت افزایش می‌یابدانتظار می‌رود حقوق کارکنان در سال آینده 10 درصد افزایش یابد.
۵۵ آنلاین دولت دوازدهم دولت بودجه 

  

کارایی واکسن آسترازنکا در برابر سویه جدید «امیکرون»شرکت آسترازنکا امیدوار است که کوکتل آنتی‌بادی کووید-19 این شرکت در برابر سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی در حال گسترش است، کارایی خود را حفظ کند همچنین این شرکت بررسی می‌کند که آیا این سویه در برابر واکسن آسترازنکا نیز مقاوم است یا خیر.
نامه نیوز خودرو آفریقای جنوبی تهران 

  

شاگرد اول فرهاد مجیدی کیست ؟طبق آمار وبسایت متریکا ، مهدی مهدی پور ، تنها بازیکنی در لیگ برتر است که در هر شش بازی اخیر نمره بالای هفت را از این وبسایت گرفته است.
خانه فوتبال فرهاد مجیدی لیگ برتر استقلال 

  

لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور امسال شامل حال آن‌ها خواهد شدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق نظر مجلس و دولت درباره رتبه‌بندی فرهنگیان گفت: معلمان عزیز باید بدانند که این قانون هر زمان به تصویب برسد از 31 شهریور 1400 شامل حال آنها خواهد شد که برای امسال در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان بوده و ادامه آن از ابتدای سال 1401 با اعتبار 25 هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه فضای مجازی رئیس جمهور 

  

نرخ تورم استان‌ها اعلام شددر این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های کهگیلویه وبویراحمد و اردبیل با 5 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با 1.4 درصد افزایش است.
ایلنا تورم استان همدان استان زنجان 

  

رئیسی: قرارداد گاز با ترکمنستان حتما احیا خواهد شدامروز با پیگیری های انجام شده، ترکمنستان اطمینان یافته که دولت جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات و موانع موجود اراده جدی دارد. قرارداد گاز ایران و ترکمنستان حتماً احیا خواهد شد.
فردا قرارداد گاز ترکمنستان 

  

شروط قاطع ایران در مذاکرات وین برای آمریکافارس | تیم مذاکره‌کننده ایرانی در حالی روز دوشنبه در وین با گروه 1+4 مذاکرات را برای رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا آغاز می‌کند که بحث دریافت خسارت و تضمین از آمریکا برای عدم خروج مجدد از برجام برگ‌های برنده‌ای است که در اختیار این تیم قرار دارد.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

شرط قیمت سکه برای صعود به قله 12 میلیون و 800 هزاراقتصادنیوز : قیمت سکه در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت 

  

خیز دلالان برای مجوز صوری صادرات قطعات خودروبازخوانی تخلفات رخ داده در ماجرای صادرات صوری سیب برای دریافت مجوز واردات موز، زنگ خطر را برای طراحان ایده صادرات قطعات برای واردات خودرو به صدا درآورده است.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

دولت و ضرورت بازنگری در سیاست فقرزدایی‌قانون اساسی تکلیف سنگینی را برای دولت و حکومت در میدان اصلاح مناسبات اقتصادی و ارتقای کیفیت زندگی و سطح معیشت شهروندان تعیین کرده‌ است.
۵۵ آنلاین دولت روزنامه تورم 

  

سیاست‌گذاری در ایران و علت تکرارپذیری خطاهای این حوزه/ تعارض ساختاری فراوانی در نظام حکمرانی ما وجود داردرئیس پیشین مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری از «دلایل تکرارپذیری خطاها در حوزه سیاستگذاری و ویژگی نهاد سیاست‌گذاری» می‌گوید.
ایلنا ایران دموکراسی رئیس جمهور 

  

راه‌اندازی بانک اطلاعاتی مجرمان متواریرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: با راه اندازی این سرویس هیچگونه خدماتی به مجرمان متواری ارائه نخواهد شد.
ایلنا بانک قوه قضاییه فناوری 

  

در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم/ قطعا دست ما بسته نخواهد بودوزیر امور خارجه در گزارشی از یکصد روز فعالیتش در سمت وزارت امور خارجه، با بیان این‌که قطعا دست ما بسته نخواهد بود و گزینه‌های مختلفی در مقابل ما قرار دارد، گفت: از گزینه گفت‌وگو در وین شروع می‌کنیم و در مذاکره و رسیدن به توافق جدی هستیم.
نامه نیوز رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران نیویورک 

  

حمله جهش جدید ویروس کرونا به واکسینه‌نشده‌هادر برخی کشورهای اروپایی با گذشت نزدیک به 2 سال از شیوع کرونا، کار به رکوردشکنی موارد ابتلای روزانه کرونا کشیده شده؛ مثل آلمان و انگلیس که به‌ترتیب ابتلای 75 هزار و 40 هزار نفر در یک روز را ثبت کرده‌اند...
مثلث ویروس وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی