بیرانوند: 700هزار یورو برای پرسپولیس درآمدزایی کردم، حالا حقم را می‌خواهم

بیرانوند از بازی‌های سخت تیم‌ملی و شرایطش در بلژیک می‌گوید، و از 700 هزار یورویی که به پرسپولیس رساند در حالی که می‌توانست آن‌ها را از این سود کلان محروم کند.

بیرانوند: 700هزار یورو برای پرسپولیس درآمدزایی کردم، حالا حقم را می‌خواهم

بیرانوند از بازی‌های سخت تیم‌ملی و شرایطش در بلژیک می‌گوید، و از 700 هزار یورویی که به پرسپولیس رساند در حالی که می‌توانست آن‌ها را از این سود کلان محروم کند.

علیرضا بیرانوند بعد از آنکه چند بازی تیم‌ملی را به‌دلیل مصدومیت از دست داد در مسابقه دوستانه مقابل سوریه به میدان رفت و عملکرد درخشانی هم از خود به نمایش گذاشت. او با چند مهار خوب و دو پاس بلند برای مهاجمان، یکی از بازیکنان برتر زمین بود تا یک‌بار دیگر آمادگی‌اش را به رخ دیگر رقیبان بکشد. دروازه‌بان آنتورپ بلژیک که حالا دوباره حضورش را در پست شماره‌یک تیم‌ملی تثبیت کرده به سؤالات همشهری پاسخ داده است.

بعد از بازی با سوریه خیلی‌ها نکته مثبت این مسابقه را حضور مجدد و پرقدرت شما در دروازه تیم‌ملی می‌دانند. نظر خودت در مورد این مسئله و روند فنی بازی با سوریه چیست؟

واقعا بازی سختی بود چون سوریه به‌هرحال تیم خوبی است. شرایط من هم خدا را شکر خیلی خوب بود چون بدون هیچ مصدومیتی وارد اردوی تیم ملی شدم. البته زیاد هم از تیم ملی دور نبودم. فکر کنم 2 بازی بود که با هماهنگی کادر فنی و به‌خاطر مصدومیت نتوانستم در اردو باشم. اما خدا را شکر در شرایط خیلی خوبی برگشتم و توانستم به تیم‌ملی کمک کنم. شرایط تیم‌ملی هم الان خیلی خوب است. حالا دیگر مردم باید برایمان دعا کنند. شرایط سختی است. انشاءالله بتوانیم مردم را خوشحال کنیم و اتفاقات خوبی بیفتد.

با وجود پیروزی مقابل سوریه از سبک بازی تیم ملی انتقادات زیادی شد. نظر شما در این‌باره چیست؟

من هم اتفاقا خواندم. بعضی سایت‌ها را می‌دیدم که نوشته بودند از سبک بازی تیم‌ملی راضی نیستند ولی من خودم واقعا خیلی راضی بودم، مخصوصا در نیمه اول. در نیمه دوم شاید به قول آقای اسکوچیچ کمی از هماهنگی لازم دور شدیم ولی با تمریناتی که می‌بینم آقای اسکوچیچ برگزار می‌کند روزبه‌روز شرایط تیم بهتر می‌شود. اسکوچیچ دارد به بچه‌ها تاکتیک‌های خیلی جدید یاد می‌دهد و برنامه‌های خاصی دارد. مطمئن باشید اتفاقات خیلی خوبی برای تیم‌ملی می‌افتد. الان وقت انتقاد نیست. همه می‌دانیم شرایط خیلی سخت است. من انتظارم از رسانه‌ها این است که واقعا حمایت کنند. می‌بینم مثلا می‌نویسند که سوریه با تیم دومش آمد. درحالی‌که اصلا این خبرها نیست. سوریه تیم قدرتمندی است. به‌هرحال هر تیمی درون خود پوست‌اندازی دارد. بازیکنان جدید می‌آورند. باید بگویم تیم‌ملی ما هم بازیکنان جدید داشت و پنج شش بازیکن جدید دعوت شده‌اند.

یعنی اعتقاد داری ما هم در تیم‌ملی پوست‌اندازی داشتیم؟

بله مثلا دفاع راست و چپ ما نخستین بازی‌شان را برای تیم‌ملی انجام می‌دادند. آنها این فرصت را داشتند که خودشان را در قالب تیم‌ملی نشان دهند. از رسانه‌ها می‌خواهم که واقعا حمایت کنند تا قدرت تیم‌ملی به تمام تیم‌های آسیایی نشان داده شود. خدای نکرده نیایند تیم‌ملی را مقابل رقبایش ضعیف نشان بدهند. مثلا بحرین همین چند وقت قبل باخته بود، من دیدم رسانه‌ها زدند بحرین با تیم دوم خود باخت! چه دلیلی دارد اینگونه بنویسند؟ چه اصراری است که این موضوع بازتاب گسترده داده شود! این چیزها اصلا خوشحال‌کننده نیست. دنبال کردن این اخبار می‌تواند جو تیم ملی را به هم بریزد. من خودم این اتفاقات را می‌بینم واقعا ناراحت می‌شوم. امیدوارم از امروز شروع به حمایت کنند و به تیم‌ملی روحیه بدهند تا اتفاقات خوبی بیفتد.

برخی کارشناسان فوتبال خیلی به شرایط این روزهای تیم ملی امیدوار نیستند و معتقدند اگر تیم ملی موفق شود روی توانایی تک‌ستاره‌هایی نظیر خودت است.

همه ما باید زحمت بکشیم، تلاش کنیم و تمرکز داشته باشیم. واقعا شرایط سخت است. بحرین هم میزبان است. تیم ملی یک نفر یا دو نفر نیست. 24-23 نفریم که همگی باید زحمت بکشیم و با تمرکز تمرینات خیلی‌خوبی انجام دهیم. من در این اردو نخستین بارم بود که با آقای اسکوچیچ تمرین می‌کردم و خدا را شکر دیدم که خیلی دارند زحمت می‌کشند. دائما در اتاق میتینگ و آنالیز بودند و حریفان را آنالیز می‌کردند. با کادری که آوردند دارند خیلی تلاش می‌کنند و من مطمئنم موفق می‌شویم. مطمئنم چون تمام بازیکنان خیلی خوب و باکیفیت‌اند و همه در تیم‌هایشان بهترین عملکرد را دارند.

گرمای خردادماه بحرین و اتفاقات حاشیه‌ای که بحرینی‌ها در بازی رفت برای ما پیش آوردند بیشتر نگران‌مان می‌کند. نظرت در این‌باره چیست؟

بله. شرایط خیلی سختی است. فکر می‌کنم قبل از اینکه به بحرین برویم یک اردوی هفت هشت روزه داریم که آب‌وهوای محل اردو شبیه بحرین خواهد بود. حالا یا کیش خواهد بود یا قطر یا دوبی. مطمئنا اردو باید یک جایی باشد که آب‌وهوایش شبیه بحرین باشد. در کل می‌دانم که اتفاقات خیلی‌خوبی می‌افتد. مردم برایمان دعا کنند.

در بازی رفت که به بحرین رفتید امکانات‌شان خوب بود؟

آن زمان کرونا وجود نداشت و هواداران هم آمده بودند. واقعا اذیت شدیم. بیشتر هم از لحاظ روحی و روانی اذیت شدیم. به سرود کشورمان بی‌احترامی کردند و وقتی عکس‌العمل بچه‌ها را می‌دیدم مشخص بود که از لحاظ روحی‌روانی عذاب می‌کشند. اما مطمئن باشید این بار می‌رویم که دست پر برگردیم و هیچ چاره‌ای هم جز این نداریم. یعنی باید نتایجی بگیریم که تیم‌ملی به‌عنوان تیم اول صعود کند.

به‌نظرت چرا تیمی که دوره قبل بعد از برزیل به‌عنوان دومین تیم به جام‌جهانی صعود کرد دچار این سراشیبی شد که حالا صعودش از مرحله اول مقدماتی هم سخت شده است؟

خب فوتبال بالا و پایین زیاد دارد. برای همه تیم‌ها این اتفاقات می‌افتد. حالا یک رکوردی بود که در دوره قبل زدیم اما الان واقعا شرایط سخت شده است. می‌دانم که مردم از ما انتظار دارند. این بار شاید نتوانیم جزو نخستین تیم‌ها باشیم ولی مردم عزیز مطمئن باشند و خیالشان راحت باشد که در نهایت صعود می‌کنیم.

بعد از بازی با سوریه به رکورد 24 کلین‌شیت در تیم‌ملی رسیدی و از رکورد مرحوم ناصر حجازی عبور کردی. حالا در رده چهارم دروازه‌بان‌های تیم‌ملی هستی و احتمالا به‌زودی رکوردهای جدیدتری هم از خودت به‌جا خواهی گذاشت. چه احساسی داری؟

مطمئنا افتخار بزرگی است و اتفاق مهمی در زندگی ورزشی من حساب می‌شود. قبل از بازی با سوریه نمی‌دانستم اگر کلین‌شیت کنم از رکورد مرحوم حجازی رد می‌شوم. بعد از بازی دیدم سایت‌ها و رسانه‌ها زده بودند. به‌هرحال من فقط به بازی فکر می‌کنم. تمرکزم فقط روی موفقیت تیم‌ملی است و هیچ‌وقت آرزو نداشتم که رکورد کسی را بشکنم. قبلا هم گفته‌ام علیرضا بیرانوند هیچ آرزویی ندارد. فقط تا جایی که می‌توانم تلاش می‌کنم و زحمت می‌کشم، این موفقیت‌ها خودشان یکی‌یکی به‌دست می‌آیند. من سعی خودم را می‌کنم و رو به جلو می‌روم. ان‌شاءالله که اتفاقات خوبی برایم بیفتد.

در تیم آنتورپ بلژیک بعد از فراز و نشیب‌هایی که داشتی در نهایت به ترکیب اصلی رسیدی اما مصدومیت‌ها هم خیلی آزارت داد. شرایط کلی‌ات هم‌اکنون چطور است؟

بله ابتدا شرایط سختی در آنتورپ داشتم اما خدا را شکر از نیم‌فصل دوم توانستم استارت بازی کردن را بزنم. بازی‌های خیلی‌خوبی انجام دادم ولی متأسفانه در بازی با رنجرز در لیگ اروپا بود که مصدوم شدم. باز خودم را رساندم اما متأسفانه دوباره دچار مصدومیت خیلی بدی شدم و سه چهار بازی متوالی را از دست دادم. به هرحال بعد از آن نیاز به ریکاوری داشتم که نتوانستم بازی کنم. ولی الان با شرایط خیلی خوبی به بلژیک می‌روم چون با تیم‌ملی بوده‌ام و در شرایط بازی قرار دارم. ان‌شاءالله که بتوانم بهتر کار کنم و با جلب نظر کادر فنی دوباره فیکس شوم.

با توجه به شرایطی که در بلژیک داری قصد نداری باشگاهت را عوض کنی؟

نه، به‌نظرم در آنتورپ شرایط خوبی دارم. البته بستگی به‌نظر باشگاه هم دارد. باشگاه یک قرارداد سه چهار ساله با من بسته و هر اتفاقی که بیفتد به قراردادم پایبندم. البته این را هم بگویم جایی که بدانم به روند کارم لطمه می‌خورد یعنی شرایط بازی کردن را از دست می‌دهم تصمیم جدیدی می‌گیرم. باید ببینم چطور می‌شود. بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی و خود جام‌جهانی نزدیک است. باید در تیم باشگاهی‌ام بازی کنم و مطمئنا هر وقت در شرایط بازی باشم می‌توانم به تیم‌ملی کمک کنم.

در کل از پیوستن به تیم آنتورپ راضی هستی؟

بله. تیم خیلی بزرگی است. ما در لیگ اروپا بازی کردیم. آن هم مقابل تیم‌های بزرگی مانند تاتنهام و رنجرز. الان تیم دوم لیگ بلژیک هستیم و فکر می‌کنم دو سه بازی دیگر به پلی‌آف اول بلژیک می‌رویم. در کل آنتورپ تیم خیلی‌خوبی است که قهرمان جام‌حذفی بلژیک شده و بازیکنان خوبی هم دارد.

وضعیت مطالباتت از پرسپولیس چه شد؟

موضوع را به وکیلم سپردم و او دارد کارها را پیش می‌برد. به‌هرحال یک پولی است که حق طبیعی من است آن را بگیرم. من برای پرسپولیس زحمت کشیده‌ام. پرسپولیس هم می‌داند که واقعا این پول حق من است. چون می‌توانستم کاری کنم که از انتقالم حتی یک یورو هم دست پرسپولیس را نگیرد ولی 700 هزار یورو به خزانه این باشگاه واریز کردم. می‌دانستم پرسپولیس شرایط سختی دارد. از طرفی برانکو هم شکایت کرده بود و برای اینکه نگذارم پنجره نقل‌وانتقالات باشگاه بسته شود این کار را کردم. به‌خاطر اینکه برایم زحمت کشیدند و بزرگم کردند. حالا هم امیدوارم پول من را بدهند. پرونده را به‌دست وکیلم دادم و نمی‌دانم تا کجا جلو رفته است. فقط امیدوارم هر اتفاقی که می‌افتد هم برای من خوب باشد هم برای پرسپولیس.

بعد از شکایت بیرانوند از پرسپولیس | جای طلبکار و بدهکار عوض شد! شکایت 5 میلیاردی بیرانوند از سرخ ها | باشگاه پرسپولیس: پول ما را برگردان! بعد از سال‌ها زحمت در پرسپولیس و اینکه بعد از جدایی 700 هزار یورو هم برای باشگاه سود داشتید، به‌نظر می‌رسید مدیریت سابق باشگاه به نوعی می‌خواستند شما را مقابل هواداران قرار دهند.

هواداران می‌دانند علی بیرانوند آدم رکی است. اصلا اینطور نیست که یک مدیر بتواند بیاید مرا جلوی هواداران بگذارد. هواداران مرا خوب می‌شناسند. می‌دانند وقتی عصبی می‌شوم چقدر حرف‌هایم را رک می‌زنم. اینها را ثابت کرده‌ام. همیشه هم گفته‌ام از هیچ‌کس هم نمی‌ترسم. دارم زحمت می‌کشم. نه کسی پشتم است، نه کسی پارتی‌ام. یک مصاحبه‌هایی علیه مدیران قبلی پرسپولیس کرده‌ام که هر اتفاقی می‌افتد هواداران حرف‌هایم را به‌عنوان مثال و ضرب‌المثل پخش می‌کنند که بیرانوند یک حرفی زد و حرفش چقدر درست بود.

جعفر سمیعی به‌عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس به‌نظر در پرداخت بدهی‌ها موفق عمل کرده و شاید بدهی شما را هم پرداخت کند.

من با ایشان در ارتباط نیستم اما امیدوارم بتوانند به پرسپولیس کمک کنند و اتفاقات خوبی را برای باشگاه رقم بزنند.

منبع: همشهری

علیرضا بیرانوند یورو باشگاه پرسپولیس   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

قیمت سکه 14 میلیون و 500 هزار تومان شداقتصادنیوز : امروز دوشنبه 2 خرداد 1401 با سیگنال افزایشی قیمت اونس طلا انتظارات صعودی در بازار سکه تقویت شد .
اقتصادنیوز قیمت 

  

ابهام در بورسبازار در حال حاضر دارای پتانسیل‌های بسیاری برای رشد داشته و قیمت‌های جهانی در بالاترین سطح خود قرار دارند و انتظار می‌رود با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد جهانی، قیمت‌ها تثبیت شوند.
گسترش خودرو خودروسازان پول 

  

قیمت خودرو در سراشیبی سقوط!بر اساس معاملات انجام شده امروز ( دوم خرداد 1401) قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با کاهش مواجه بوده است.
مثلث قیمت خودرو تندر90 

  

قیمت سکه رکورد زد/افزایش 80 هزار تومانی قیمت سکه در یک روزبازار طلا و سکه با وجود نوسانات افزایشی اونس جهانی و دلار در بازار آزاد، ثبات نسبی قیمت را تجربه می‌کند. این در حالی است که سکه امامی به تاثیر از شرایط با 80 هزار تومان افزایش قیمت روبرو بوده است.
فردا قیمت افزایش قیمت دلار 

  

خروج نجومی پول از بورس / غلبه قرمزها در بازار سهاماقتصادنیوز: در پایان معاملات امروز 2 خرداد 1401 بازار سهام، شاخص‌های بازار سهام افت کردند و عرضه‌ی بازار افزایش یافت به طوری که در پایان معاملات تعداد نمادهای صف فروش بیشتر از صف‌های خرید بود.
اقتصادنیوز پول سهام شاخص 

  

نقش صندوق تضمین در بورس چیست؟رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اوراق مرابحه می‌تواند کمک‌کننده بودجه دولت باشد، گفت: این اوراق دست دولت را بازمی‌گذارد تا خرید کالاهای موردنیاز را از طریق سرمایه‌های خرد انجام دهد.
گسترش سازمان بورس و اوراق بهادار آستان قدس رضوی بودجه 

  

پیش‌بینی مهم از بورس فردابورس امروز تقریبا دو درصد نزول کرد اما همچنان در کانال 1٫5 میلیونی باقی مانده است. کارشناسان عقیده که این هفته بازار روند متعادلی را دنبال می‌کند.
گسترش ایران خودرو خودرو ایران 

  

کف و سقف قیمت خودروهای وارداتی مشخص شداقتصادنیوز: بنابر اعلام نماینده مرودشت، رویکرد مجلس این است که برای قیمت و حجم موتور خودرو سقفی تعیین نشود و دولت این موضوع را با تعرفه کنترل کند؛ یعنی خودروهایی که قیمت پایین‌تری دارند با تعرفه کمتر و خودروهای گران‌قیمت با تعرفه بیشتر وارد شود.
اقتصادنیوز خودرو دولت قیمت 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز دوشنبه 2 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

آمار کرونا امروز 2 خرداد 1401 در ایرانبنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 268 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه هفت نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز محمدرضا گلزار ایران وزارت بهداشت 

  

آمار امروز کرونا 2 خرداد | 7 فوتی و شناسایی 268 بیمار جدید کرونا در کشوربنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 268 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه هفت نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت