فردا   |  سیاسی  |  

دلیل اختلاف در کارگزاران فاش شد!

علی‌محمد نمازی به «شرق» گفت: سخنان علیزاده‌طباطبایی دارای تناقض است

دلیل اختلاف در کارگزاران فاش شد!

حواشی بر سر استعفای برخی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی از ادامه عضویت در شورای مرکزی همچنان ادامه دارد و حالا محمود علیزاده‌طباطبایی یکی از اعضای این حزب آخرین رخدادهای جاری در کارگزاران را روایت کرده و در گفت‌وگو با «خبرآنلاین» در پاسخ به این پرسش که دلایل استعفاهای اخیر در حزب کارگزاران چه بوده و حزب در این خصوص چه برنامه‌ای دارد، گفته است: «استعفا از حزب نداریم بلکه اشخاصی که استعفا دادند، از مسئولیت‌هایشان در حزب استعفا داده‌اند؛ یعنی هنوز عضو حزب و عضو شورای مرکزی هستند ولی مسئولیت را نخواستند و این باید در شورای مرکزی مطرح شود اما هنوز مطرح نشده که باید این موضوع مطرح شود و درباره آن بحث شود. از سوی دیگر برخی معتقدند که جوان‌ترها باید بیایند و مسئولیت‌های حزب را بر عهده بگیرند... کسانی که استعفا دادند خواستار حضور جوان‌ترها در حزب هستند؛ مثلا آقای کرباسچی اصرار دارند جوان‌ها بیایند ولی بیشتر اعضای حزب نظر دیگری دارند. در‌واقع در کشور ما تشکیلات حزب از پایین به بالا نبوده بلکه از قدیم هم از بالا به پایین بوده است و اعتبار حزب به افراد اصلی که بنیان‌گذاران حزب بودند برمی‌گردد، این چهره‌ها باید حضور داشته باشند که اینها هستند و از حزب استعفا ندادند، غیر از آقای محمد هاشمی که قبلا از حزب استعفا داد و رفت بقیه اشخاص مثل آقای جهانگیری و آقای همتی در حزب حضور دارند ولی عضو شورای مرکزی هستند و مسئولیتی ندارند».

او حتی گفته است که فرزانه ترکان و یدالله طاهرنژاد هم با آنکه از شورای مرکزی استعفا داده‌اند اما هنوز می‌توانند در جلسات شورای مرکزی شرکت کنند: «خانم ترکان و آقای طاهرنژاد از مسئولیتی که در شورای مرکزی داشتند، استعفا دادند و زمانی که از مسئولیتشان استعفا دهند، می‌توانند در جلسات شرکت کنند یا شرکت نکنند؛ البته مدت زیادی است که جلسات حزب به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و به‌صورت حضوری نیست. او درباره برنامه‌های آینده کارگزاران سازندگی هم گفت: «قطعا حزب برای انتخابات برنامه دارد. برنامه کنونی حزب، نقد منصفانه دولت است، در شورای مرکزی در آخرین بحثی که داشتیم، گفته شد حزب باید دولت را به‌صورت منصفانه نقد کند، ایرادها را مطرح کند و راه‌حل را هم پیشنهاد دهد. ارگان حزب، روزنامه است و حزب نظراتش را در روزنامه اعلام می‌کند. برنامه حزب این است که جلسات شورای مرکزی را به‌طور منظم برگزار کند، انتخابات نیز به‌طور منظم برگزار شود و کنگره حزب نیز هر‌سال برگزار شود که البته امسال به‌صورت مجازی برگزار شد و انتخاب در کنگره صورت می‌گیرد و از اعضای شورای مرکزی، هر‌سال یک عده که دوره آنها به اتمام رسیده، کنار می‌روند و اعضای جدید انتخاب می‌شوند. خانم ترکان و آقای طاهرنژاد در شورای مرکزی داوطلب شدند و در کنگره رأی آوردند تا در‌نهایت عضو شورای مرکزی شوند و حالا به هر دلیلی می‌خواهند از شورای مرکزی کنار بروند... به هر جهت از برخوردهایی که با حزب می‌شود، احساس می‌کنند حضورشان چندان مؤثر نیست.

سخنان علیزاده‌طباطبایی در‌حالی است که پیش‌تر محمد عطریانفر هم گفته بود که سید‌حسین مرعشی هم بنای استعفا از شورای مرکزی حزب را دارد. او در گفت‌وگو با «شرق» مطرح کرده بود که علت قصد او برای استعفا جوانگرایی است اما کنگره عمومی زیر بار این استعفا نمی‌رود: «استعفای آقای مرعشی باید در کنگره عمومی کارگزاران مورد بررسی قرار گیرد که من اطمینان می‌دهم ما در کنگره زیر بار استعفای او نمی‌رویم و اجازه نمی‌دهیم او از شورای مرکزی جدا شود. آقای مرعشی از ادامه کار در شورای مرکزی استعفا داده است تا جوان‌ترها بالا بیایند اما ما نمی‌توانیم به این سادگی از تجربه و تأثیرگذاری او عبور کنیم». حالا علی‌محمد نمازی یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران درباره این موضوع گفته است تا آنجایی که من در جریان هستم و باتوجه به اینکه در قریب به اتفاق جلسات شورای مرکزی حزب هم حضور دارم، موافق یا مخالفی درباره موضوع جوانگرایی در حزب سخنی نگفته‌اند؛ یعنی این‌طور نیست که یک عده مخالف جوانگرایی باشند و یک عده در برابر آنان اظهار موافقت با جوانگرایی کرده باشند و نه‌تنها آقای کرباسچی بلکه همه اعضای حزب قائل به ضرورت جوانگرایی هستند و این یک موضوع بدیهی است و کسی مخالف آن نیست. شاهد مثالش هم نتیجه رأی‌گیری آخرین کنگره حزب بود که در بهمن سال گذشته برگزار شد و دیدیم تعدادی از جوانان وارد شورای مرکزی حزب شدند. حزب کارگزاران سازندگی هیچ‌گاه به توصیه، نصیحت و باید و نبایدها اداره نشده است و همواره تصمیم‌ها بر اساس رأی اکثریت بوده است. ساختاری دموکراتیک در حزب وجود دارد که نظر اکثریت اعضا از طریق سازوکار انتخابات اجرا می‌شود». او ادامه داد: «یکی از ویژگی‌های حزب کارگزاران این است که هر سال وقتی کنگره برگزار می‌شود، نصف اعضای شورای مرکزی قبلی که مدت عضویتشان دو سال شده است، به‌طور طبیعی مستعفی شناخته می‌شوند و برای این نصف نامزدهایی معرفی می‌شوند که البته همان اعضای مستعفی نیز می‌توانند نامزد شوند. در چنین شرایطی رقابتی سالم و کاملا دموکراتیک رخ می‌دهد و اعضای شورای مرکزی بر اساس رأی اعضای حزب تعیین می‌شوند. ما در حزب کارگزاران یک چرخش قدرت منطقی و مبتنی بر رأی اکثریت را داریم. حالا در این شرایط اصلا چطور ممکن است یک عده بگویند ما با جوانگرایی مخالفیم؟ اگر اکثریت اعضای حزب موافق جوانگرایی هستند، نیاز به مناقشه نیست و به‌طور طبیعی در ساختار انتخابات شورای مرکزی در کنگره حزب جوان‌ها انتخاب می‌شوند». نمازی در واکنش به این سخن علیزاده‌طباطبایی که کرباسچی موافق جوانگرایی در حزب است اما عده‌ای مخالف هستند هم بیان کرد: «سخنان آقای علیزاده دارای تناقض است. او از یکسو می‌گوید استعفاها از شورای مرکزی با هدف جوانگرایی بوده است و از سوی دیگر و در جمله بعدش می‌گوید که آقای کرباسچی موافق جوانگرایی است و عده‌ای مخالف او هستند. آقای کرباسچی که از حزب استعفا نداده است. از طرفی تا جایی که ما در شورای مرکزی حضور داشته‌ایم، بحثی چه در مخالفت و چه در موافقت جوانگرایی از سوی اعضا نشنیده‌ایم».

 

 

حزب کارگزاران محمد عطریانفر محمد هاشمی   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  اخبار داغ
  

افزایش چشم گیر قیمت خودروهای ژاپنی+جدولاقتصادنیوز: نوسانات قیمت در بازار خودروهای ژاپنی از افزایش قیمت چشم گیر این خودروها در دو ماه اخیر حکایت دارد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت جدول 

  

لامپ ضد کرونا ساخته شد؟ژورنال ساینتیفیک ریپورتزنوشت: دانشمندان آمریکایی موفق به ساخت دستگاهی شدند که می تواند ویروس کرونا را هم بر روی سطح اجسام و هم در داخل سلول های انسان از بین ببرد.
۵۵ آنلاین ویروس تولید کار 

  

رضایت مخبر از اقدامات ضد کرونایی دولتمعاون اول رییس جمهوری بر ادامه روند واکسیناسیون عمومی در کشور تاکید کرد و گفت: تأثیر واکسیناسیون بر کاهش شهرهای قرمز و آمار مرگ و میر مشهود است.
فردا شهرسازی دولت واکسیناسیون 

  

ارزش روز سبد بورسی سهام عدالت 5 آبان 1400/ افزایش یک درصدیاقتصادنیوز: ارزش سبد بورسی سهام عدالت با افزایش یک درصدی روبه رو شد.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام 

  

پیش بینی بورس برای هفته دوم آبان ماه | بورس صعودی می شود؟امروز (چهارشنبه 5 آبان ماه) شاخص کل بورس در پایان معاملات بازار سرمایه با رشد روبرو شد و آیا روند صعودی بورس در هفته دوم آبان ماه ادامه، خواهد داشت؟!
شما‌نیوز بورس تهران ماه پتروشیمی 

  

90درصد جان باختگان کرونا افراد واکسینه نشده هستندکسانی که فقط یک دز واکسن دریافت کرده اند همچنان در معرض خطر ابتلا و یا عوارض شدید کرونا قرار دارند.
۵۵ آنلاین درمان آموزش ویروس 

  

لامپ کشنده ویروس کرونا ساخته شددانشمندان موفق به ساخت لامپی با طول موج مشخص شده اند که ویروس کرونا روی سطح اجسام و داخل سلول های بدن انسان را از بین می برد.
اقتصادنیوز ویروس بدن انسان 

  

میانگین فوتی‌های کرونایی در تهران دقیقا چند نفر است؟عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه طی روزهای اخیر میانگین آمار فوتی‌های کرونا حدود 50 تا 60 نفر بوده است، افزود: طی دوم آبان از کل آمار متوفیان کرونا 36 نفر مرد و 20 نفر زن بوده‌اند.
برنا تهران شورای شهر تهران 

  

سخنان کاردار ژاپن در مراسم پروژه کمک بلاعوض کرونایی به ایرانمتن سخنرانی ماتسوئو هیروتاکا، کاردار سفارت ژاپن در تهران، در مراسم امضای تفاهم نامه پروژه کمک بلاعوض از طریق سازمان بهداشت جهانی در تاریخ چهارم آبانماه 1400 به نقل از سفارت ژاپن در پی می‌آید: حضار گرامی، مقامات ارشد محترم از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دفتر … نوشته سخنان کاردار ژاپن در مراسم پروژه کمک بلاعوض کرونایی به ایران اولین بار...
انصاف‌نیوز ژاپن درمان سازمان بهداشت جهانی 

  

مرد تهرانی از درد کرونا شکمش را با چاقو شکافت ! / جسد کالبدشکافی می شودمرد جوان که پدرش به دلیل اصابت چاقو به شکمش و عفونت ناشی از آن جان باخته، مدعی شد وی خودزنی کرده است.
مستقل‌آنلاین ازدواج تهران پزشکی قانونی 

  

هشدار؛ مرگ کرونایی در کمین این افراد است!دکتر علیرضا ناجی گفت: بیش از 90 درصد افرادی که بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند، افراد غیر واکسینه هستند.
اقتصادنیوز مرگ 

  

سود سهام فقط باید از طریق سجام واریز شود/ چرا برخی شرکت‌ها مردم را در شرایط کرونایی سرگردان بانک‌ها کرده اند؟رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: دستورالعمل سجام حتما باید اصلاح شود تا حق مردم از آن‌ها سلب نشود.
خبرفوری سود سهام دستورالعمل 

  

جایگاه دوم گیلان در پوشش واکسیناسیون کرونارئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام اینکه گیلان پس از هرمزگان در جایگاه دوم بالاترین پوشش واکسن کرونا است، گفت: در حال حاضر 88.3 درصد از گیلانیان بالای 12 سال دز نخست واکسن و همچنین 53.4 درصد آن‌ها هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
گسترش استان گیلان درمان پوشش 

  

پایان صعودی هفته / بورس تهران از بحران خارج شد؟اقتصادنیوز: امروز 5 آبان 1400 شاخص کل بورس بیش از 9 هزار واحد رشد کرد و تقریبا نیمی از سهم‌های بازار افزایش قیمت داشتند.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص