مهر   |  سلامت  |  

راه اندازی سلامتکده های طب ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین جمشیدی رئیس دانشکده طب ایرانی، در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهارکرد: امروز برای طب ایرانی و حوزه فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی روز بزرگی است. این هم به این دلیل است که تلاش شده تفاهم نامه ای بی همتا به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کشت و مصرف گیاهان دارویی و اصلاح سبک زندگی مردم بر مبنای طب ایرانی به امضای هفت مجموعه…

راه اندازی سلامتکده های طب ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، امیرحسین جمشیدی رئیس دانشکده طب ایرانی، در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهارکرد: امروز برای طب ایرانی و حوزه فرآورده های طبیعی و گیاهان دارویی روز بزرگی است. این هم به این دلیل است که تلاش شده تفاهم نامه ای بی همتا به منظور ترویج و توسعه فرهنگ کشت و مصرف گیاهان دارویی و  اصلاح سبک زندگی مردم بر مبنای طب ایرانی به امضای هفت مجموعه مرتبط با این موضوع در عمارت مشیرالدوله برسد.

وی، برنامه ریزی برای استفاده کاربردی از گیاهان دارویی، استفاده از گیاهان دارویی در فضاهای سبز شهری، توسعه فرهنگ ساخت و مصرف فرآورده های طبیعی، راه اندازی سلامتکده های طب ایرانی، ترویج سبک زندگی سالم و رونق گردشگری سلامت بر پایه طب ایرانی را از مهم ترین اهداف این تفاهم نامه برشمرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران، وزارتخانه های بهداشت، کشاورزی، کشور، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با امضای این تفاهم متعهد می شوند که با همکاری یکدیگر برای تحقق این اهداف تلاش کنند.

وی گفت: بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای آگاهی بخشی به مردم در خصوص اهمیت گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب ایرانی، انجام پروژه ها پژوهشی در موسسه «مطالعات تاریخ پزشکی، طب سنتی و مکمل»، ارائه آموزش های لازم به افراد همکار در دانشکده طب ایرانی و مشاوره فنی از تعهدات دانشگاه علوم پزشکی ایران در این تفاهم نامه است.

جمشیدی با بیان اینکه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نیز متعهد شده تا با استفاده از ظرفیت شهرداری ها و دهیاری ها برای فرهنگ سازی در حوزه طب ایرانی تلاش کند، افزود: کمک به شناسایی، ترغیب و سازماندهی متخصصان جویای کار و سایر افراد مجرب در حیطه تولید و فرآوری گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی و سنتی و ارایه مشوق های توسعه ای به سرمایه گذاران از دیگر تعهدات وزارت کشور است.

وی اظهار کرد: معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در معرفی گونه های گیاهی بومی و انحصاری ایران، ارائه مشاوره های تخصصی برای کاشت گیاهان دارویی و معرفی مناطق رویشی گونه های دارویی ایران به ما کمک خواهد کرد.

جمشیدی با اشاره به نقش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در توسعه گردشگری سلامت، افزود: معاونت میراث فرهنگی این وزارتخانه در این تفاهم متعهد شده تا در زمینه رونق گردشگری سلامت بر پایه طب ایرانی، ایجاد موزه های تاریخ طب و داروسازی سنتی و مرمت آثار ملی مرتبط با طب ایرانی کمک کند؛ همچنین معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در تنظیم برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی مبتنی بر طب ایرانی و فرهنگ سازی استفاده از گیاهان دارویی در کنار ما خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده تا با معرفی نهادهای تامین کننده نهاده های کمکی مورد نیاز در تولید گیاهان دارویی و همچنین معرفی سرمایه گذاران علاقه مند و فراهم نمودن زمینه های لازم برای اجرای طرح های کسب و کار مرتبط با صنعت گیاهان دارویی و فرآورد  های آن تلاش کند.

جمشیدی در پایان با اشاره به نقش موثر مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت در شکل گیری این تفاهم نامه، افزود: اعلام ساختار آموزش سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه های طب ایرانی، اعلام بیماری های اولویت دار و رایج قابل درمان توسط طب ایرانی و همچنین برآورد و اعلام نیازهای گیاهان دارویی برای انجام پروژه ها از تعهدات دفتر طب ایرانی در وزارت بهداشت است.

طب سنتی وزارت بهداشت درمان   اخبار برگزیده
  

ظریف تهدید به افشاگری برجامی کردمحمد جواد ظریف با انتشار توئیتی درباره سابقه به جریان انداختن مکانیزم حل اختلافات در برجام تاکید کرد که به زودی همه نامه‌هایش را منتشر خواهد کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

توصیه جهانگیری به مردم درباره سهام عدالت چه بود؟معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: آزاد سازی سهام عدالت مهمترین طرح اقتصادی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته است و امروز حدود 50 میلیون نفر از مردم کشور سهام‌دار مهمترین کارخانه‌ها نظیر فولاد مبارکه اصفهان و مس سرچشمه و غیره هستند.
اعتماد اسحاق جهانگیری سهام عدالت سهام 

  

ابتلای یک نفر از پرسنل شورای شهر تهران به کرونا/ بررسی ابعاد حادثه سینا اطهر در صحن شورا با حضور شهرداررئیس شورای شهر تهران از ابتلای یک نفر از نیروهای خدماتی شورای شهر به کرونا خبر داد.
ایلنا شورای شهر تهران تهران وزارت بهداشت 

  

فروش تابستانه خودرو با قیمت جدیدمدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت اعلام کرد: تأخیر در اعلام قیمت محصولات شرکت های خودروسازی برای فصل دوم امسال، فرآیند عملیات شرکتها را با اختلال مواجه کرده است و تأخیر در ارائه قیمت می تواند روند عرضه محصولات به بازار را تحت تاثیر قرار دهد.
خودروتک خودرو خودروسازان بانک مرکزی 

  

ایران در قرنطینه سفربا وجود بازگشایی تدریجی مرزها و برقراری دوباره برخی پروازهای بین‌المللی، قرنطینه مسافران ایرانی در خانه همچنان ادامه دارد. رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید: هنوز محدودیت‌های سفر برای شهروندان ایرانی برداشته نشده و فعلا از سفرهای توریستی خبری نیست.
۵۵ آنلاین ایران ایران و ترکیه سفر 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با استیضاح رئیس جمهور بیشتر موفق هستم، ادامه صدارت شان امکان دارد به نابودی کشور منجر شود. باید این سئوال انجام شود شاید تنبه پیدا کنند.
نامه نیوز احمد توکلی احمدی نژاد استیضاح 

  

قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی / خودروهای ثبت نامی کی می رسند؟قیمت خودرو در بازار آزاد بر خلاف تصمیمات اخیر وزارت صمت، همچنان روند صعودی خود را طی می‌کند. طی چند سال گذشته، قیمت خودرو به سرعت در حال افزایش بوده است. این افزایش قیمت در برهه‌ای از زمان روند به شدت افزایشی را به خود دید به طوری که به یکباره پژو 206 تیپ 2 از 70 میلیون تومان به 120 میلیون تومان رسید.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

احمدی نژاد کشور را مُلک داماد و برادر و خواهر زاده هایش کرده بودابطحی گفت: زمانی که آقای احمدی نژاد از قدرت کنار رفت، نتانیاهو اعلام کرد که امروز روز عزای من است! زیرا وی از بحرانی که احمدی نژاد ایجاد می‌کرد، بهره سیاسی می‌گرفت.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران مجلس شورای اسلامی 

  

کرونا به جان نمایندگان مجلس افتادپنج تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کرونا مبتلا شده‌اند.
مثلث مجلس شورای اسلامی تجاوز قتل 

  

تست کرونای 8 استقلالی مثبت شدنتیجه تست هشت نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شد.
مملکت‌آنلاین فوتبال باشگاه استقلال استقلال 

  اخبار داغ
  

شرط ترخیص برنج‌های وارداتی با ارز 4200 تومانیبعد از حذف برنج از دریافت ارز 4200 تومانی اکنون برنج‌های وارداتی که تا پیش از این تغییر وارد شده است، فقط به شرط تحویل به دولت امکان ترخیص با نرخ 4200 تومان را خواهد داشت در غیر این صورت باید مابه‌التفاوت با ارز نیمایی را پرداخت کنند.
اعتماد برنج کالاهای اساسی تنظیم بازار 

  

سفر‌های زیارتی ارزان قیمت دانشجویی راه اندازی می‌شودرئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از راه اندازی سفرهای زیارتی ارزان قیمت ویژه دانشجویان خبر داد.
برنا قیمت عمره 

  

امسال چهار سامانه جدید برای مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات بهره‌برداری می‌شودچهار سامانه طرح امضای دیجیتال در اسناد حمل با اولویت بارنامه برخط، سامانه جامع حمل‌ونقل بین المللی، سامانه تحت وب گزارشات سفارش مشتری و مدیریت وب سرویس‌های سازمان و سامانه شحباز در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات در سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
ایلنا قاچاق فناوری وزارت راه و شهرسازی 

  

میثم شکری ساز نمونه بارز یک کارآفرین عمل‌گراکارآفرین کسی است که یک مدل تجاری را راه اندازی کرده و با استفاده از سرمایه فیزیکی و انسانی، آن را توسعه می‌ بخشد، و با عملی کردن ایده های ناب و نو، قدم در مسیری نو می گذارد. یک کارآفرین با شروع کارش، ریسک بالایی را متحمل می شود چرا که مسئولیت صفر تا صد شکست خود را می پذیرد...
ایلنا بیکاری کارآفرین ایران 

  

ترخیص برنج های وارداتی با ارز 4200 تومانی مشروط شد+سنداقتصادنیوز: برنج های وارداتی تامین ارز شده با نرخ 4200 تومانی مشروط به تحویل کالا به دولت ترخیص می‌شوند.
اقتصادنیوز برنج بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

امکان‌ناپذیری کنترل تورم بدون انباشت سرمایه قویتورم ساختاری همراه با رکود جدی، ناشی از عملکرد بسیار ضعیف فرایند انباشت سرمایه و رشد اقتصادی در چهار دهه گذشته است.
اعتماد تورم سرمایه نرخ سود بانکی 

  

4 سامانه جدید در راستای مبارزه با قاچاق کالا به بهره‌برداری می‌رسداقتصادنیوز؛ مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: چهار سامانه جدید در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تخلفات از جمله طرح امضای دیجیتال در اسناد حمل با اولویت بارنامه برخط و سامانه جامع حمل‌ونقل بین المللی، امسال به بهره برداری می‌رسد.
اقتصادنیوز قاچاق روابط عمومی فناوری 

  

علی‌نژاد: ستاد مبارزه با کرونا در مورد لیگ تصمیم می‌گیردمعاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اگر درباره کلیت لیگ بخواهند تصمیمی بگیرند این به ستاد ملی مبارزه با کرونا مرتبط می‌شود و فراتر از وزارت ورزش است.
مملکت‌آنلاین فوتبال فدراسیون فوتبال دوومیدانی