ایلنا   |  اقتصادی  |  

بهترین‌ شعرهای نو، غزل و مثنوی را از کاغذ رنگی دنبال کنید

ادبا و دوست‌داران ادبیات می‌دانند که شعر و ادبیات چه تاثیر عمیقی بر فرهنگ ملل مختلف دارد. شعر یکی از مهم‌ترین و بهترین مشتقات از فرهنگ و هنر هر کشوری است که می‌تواند میزان ادب و فرهنگ آن را به رخ دنیا بکشد.

بهترین‌ شعرهای نو، غزل و مثنوی را از کاغذ رنگی دنبال کنید

ادبا و دوست‌داران ادبیات می‌دانند که شعر و ادبیات چه تاثیر عمیقی بر فرهنگ ملل مختلف دارد. شعر یکی از مهم‌ترین و بهترین مشتقات از فرهنگ و هنر هر کشوری است که می‌تواند میزان ادب و فرهنگ آن را به رخ دنیا بکشد.

سراییدن شعر رابطه بسیار عمیقی با هنر و خلاقیت دارد. متاسفانه در فضای وب فارسی ایران نمی‌توان مرجعی یافت که بهترین اشعار را در سبک‌های مختلف همراه با شرحی مختصر از شعر یافت، چراکه اغلب سایت‌ها صرفا بعضی اشعار را منتشر کرده‌اند که حتی ارائه آن‌ها چندان چنگی به دل نمی‌زند. سایت کاغذ رنگی یک از بهترین و برترین سایت‌های ایرانی است که می‌توان آن را برای معرفی شعر و غزل از بهترین گزینه‌ها دانست.

به همین دلیل در این مطلب ضمن معرفی و بررسی اشعار ایرانی مختلف به معرفی این وبسایت نیز می‌پردازیم.

شعر ایرانی

شعر در ایران قدمتی دیرینه دارد. از همان قدیم و زمانی که خیلی از کشورها در بند اولین نیازمندی‌های مملکت خود مانده بودند، شعرای فارسی زبان با اشعار لطیف و روح‌نواز خود ادبیات ایران و قدرت زبان فارسی را به نمایش گذاشتند و از همان زمان شعر ایرانی بین مردم رواج زیادی یافت.

مردم ایران در دوران مختلف با استفاده از شعر حرف‌های خود را به گوش همگان می‌رساندند. چه زمانی که می‌خواستند قدرت عرفان و زهد را به رخ دیگران بکشانند و چه زمانی که با استفاده از نوگرایی در شعر تفکر هم وطنان خود را تغییر دادند. این‌ها فقط گوشه‌ای از قدرت ادبیات و شعر است که توانسته روی تفکر، فرهنگ و اعتقاد مردم هم اثرگذار باشد. در ادامه سبک‌های مختلف شعر فارسی را بررسی می‌کنیم.

غزل ایرانی

غزل یکی از معروف‌ترین سبک‌های شعر در ایران است. شاید اگر سعدی و مخصوصا حافظ نبود، هیچگاه غزل به چنین جایگاه و شهرتی بین عوام مردم نمی‌رسید. همین مساله نشان می‌دهد، اگر دوست دارید بهترین غزل‌ها را بخوانید باید سری به غزلسرای تمام شاعرها یعنی دیوان حافظ بزنید.

آن‌جا که سنت و فرهنگ ایرانی با هم عجین می‌شود و مخزن‌الاسرار و زبان غیب را آشکار می‌کند. حافظ که مردی خود ساخته و زاهد بود، توانست با استفاده از شعر علاوه‌بر بیان تفکرات خود بسیاری از مشکلات مردم زمان خودش را برای آن‌ها آشکار و بعضا برطرف کند.

غزل حافظ یکی از معروف‌ترین غزلیات زبان و ادبیات فارسی است. جای اشعار حافظ در قلب ایرانیان به قدری والاست که در اغلب مناسبت‌ها نیز کنار دورهمی و شب‌نشینی‌ها به خواندن اشعار او و فال گرفتن با غزلیاتش روی می‌آورند.

مثنوی

اگر بین مردم چنین اسمی برده شود، آن‌ها پیش از قالبی از شعر به یاد کتاب مثنوی معنوی مولانا می‌افتدند. کتابی که الحق‌والانصاف نمونه مشابهی ندارد. این کتاب شامل 6 دفتر و 26000 بیت شعر است که در آن‌ها شاعر با استفاده از شعر داستان‌های آموزنده و شیرینی را برای مردم بیان کرده است. مثنوی معنوی هم مثل غزل با نام مولانا گره خورده است.

عجین شدن این دو نام با هم دنیایی زیبا را شکل داده‌اند که سال‌ها گرما‌بخش کرسی‌های خانواده‌های ما بوده است. زندگی در مثنوی حس‌وحال عجیبی دارد که پیشنهاد می‌کنم از دستش ندهید.

مولانا هم مانند حافظ از محبوب‌ترین شعرای فارسی زبان است که با داستان‌ها و اشعار بی‌بدیل خود به قلب عاشقان ادبیات فارسی نفوذ کرده است.

رنگی بخونیم کاغذ رنگی راهی برای آشتی با ادبیات

اگر سری به وبسایت کاغذرنگی بزنید و وارد دسته‌بندی «رنگی بخونیم» شوید، با مجموعه‌ای از پیشنهادها شامل کتاب‌های معروف تاریخ، رمان‌های برجسته و مخصوصا شعرهای برتر ایرانی و خارجی روبه‌رو می‌شوید که در کمتر سایتی می‌توان نظیر آن‌ها را یک‌جا یافت.

رنگی بخونیم کاغذ رنگی شامل سه بخش رمان رنگی، کتاب رنگی و شعر رنگی می‌شود که در هر کدام سعی می‌شود قدمی برای آشنایی بیشتر شما با دنیای ادبیات برداشته شود.

در رمان رنگی، برترین رمان‌های جهان که تاکنون منتشر و مورد توجه قرار گرفته است، معرفی، بررسی و پیشنهاد می‌شود. کتاب‌هایی مثل رمان‌های هری پاتر، من پیش از تو، مدیر مدرسه، آوای فاخته، ملت عشق و... که با بررسی دقیق به شما پیشنهاد می‌شوند. شما می‌توانید با مطالعه کلیات و معرفی این کتاب‌ها، پیش از مطالعه آن‌ها نسبت به موضوع کلی کتاب آگاهی بیشتری به دست آورید.

اما شعر رنگی کاغذرنگی شرایط متفاوتی دارد که کمتر کسی می‌تواند نمونه آن را بیابد. در این قسمت از سایت شعرهایی را که بهترین دیوان و کتاب خود بوده‌اند، برای مطالعه شما آورده‌ایم. مثلا شما می‌توانید داستان کامل شعر آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا را در صفحه مخصوص به آن بخوانید.

با مطالعه این اشعار مطمئنا لحظاتی در دنیای عاشقانه، لطیف و زیبای ادبیات غرق خواهید شد. شما می‌توانید با خواندن شعر عاشقانه و شعر غمگین احساسات و روحیات خود را به عمیق‌ترین شکل ممکن نشان دهید. از دیرگ مزایای بخش اشعار کاغذ رنگی این است که اشعاری که موسیقی‌هایی از آن‌ها خوانده شده، مثل اشعار سیمین بهبهانی با صدای همایون شجریان همراه متن شعر منتشر شده‌اند تا شما بتوانید یک پکیج کامل را از ادبیات هنر و شعر داشته باشید.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر دنبال دمی خلوت و ساخت یک فضای روح‌نواز برای خود هستید، حتما سری به سایت کاغذرنگی و بخش اشعار آن بزنید.

خانواده همایون شجریان موسیقی   اخبار برگزیده
  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  

اعلام نامزدی برخی اهانت به ملت استفردی که می خواهد برنامه ها را اجرا کند باید توانمندی های اولیه را داشته باشد و زمانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود سابقه دارد که قابل ارزیابی است. این روزها افرادی اعلام نامزدی کردند بعضی از آنها اعلام نامزدی شان، اهانت به ملت است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما مصاحبه استقلال 

  

واکنش وزارت خارجه به خبرسازی‌ها از مذاکرات وینسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبرسازی یک رسانه ایرانی درباره اصرار آمریکا به ادامه تحریم های فلج کننده علیه ایران گفت: اگر چنین بود قطعا گفت و گوها تاکنون متوقف شده بود.
فردا وزارت خارجه سخنگوی وزارت امور خارجه وین 

  

زیان افزایش قیمت 9 درصدی خودرو برای «دو سر» بازارشورای رقابت در شرایطی افزایش قیمت حدود 9 درصدی را برای محصولات ایران خودرو و سایپا تصویب و اعلام کرد که این میزان گرهی از کار هر دو سر عرضه و تقاضا باز نخواهد کرد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

ما که به حوزه انتخابیه رفتیم، بودجه 1400 را دستکاری کردندایران نوشت: یک نماینده مجلس گفت: تخلفاتی در جداول بودجه صورت گرفته که قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نیست.
اقتصادنیوز حوزه بودجه ایران 

  

خبرهای رسیده از گفت‌وگوهای اخیر وین | لغو 95 درصد تحریم‌هامقام‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای 1+4 با مشارکت غیر مستقیم امریکا از چند هفته گذشته تلاش همه جانبه‌ای را برای نجات توافق هسته‌ای آغاز کرده‌اند.
۵۵ آنلاین وین ایران دونالد ترامپ 

  

کارنامه دیپلماسی ظریف انفعالی یا کارشناسی؟!از آنجایی‌که وزارت امور خارجه در دوران وزارت ظریف به «وزارت امور برجام» تقلیل پیدا کرده است، تنها کارنامه ظریف در قریب به 8 سال اخیر، پرونده مذاکرات هسته‌ای و برجام است.
مثلث دیپلماسی محمدجواد ظریف انتخابات ریاست جمهوری 

  

توافق بزرگ نزدیک استخبرگزاری آسوشیتدپرس ادعا کرده است که دستیابی به توافق فوری با ایران در حقیقت بسیار نزدیک است.
مستقل‌آنلاین سیاست خارجی ایران هسته ای 

  

دوران امپراتوری ایالات متحده به سر آمده است/ آمریکا نتیجه جنگ‌های صلیبی کنترل نشده در هزاره پیش استیک نویسنده آمریکایی درباره یکی از آثار خود توضیح داد: تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم.
ایلنا مصاحبه داستان کوتاه جنگ 

  

واکسن‌خواری در شهرداری!یک بار دیگر اسم شهرداری سر زبان‌ها افتاد. این بار نه به خاطر افتتاح نمایشی پروژه‌های نیمه‌تمام یا نبود کارنامه موفق عملکردی بلکه دست‌اندازی برخی کارکنان و مدیران شهرداری تهران به سبد تزریق واکسن پاکبان‌ها خبرساز شد تا شعارهایی همچون عدالت‌محوری، شهر انسان‌محور و شفافیت بیش از پیش به حاشیه رفته و برگ جدیدی از رویکردهای منفی مدیریت شهری در دوره پنجم ورق بخورد.
مثلث خودرو شهرداری تهران بهاره رهنما 

  

همکاری آمریکا و روسیه در خصوص ایران ضروری استسخنگوی کاخ سفید گفت که همکاری روسیه و آمریکا به‌رغم برخی اختلاف‌ها در شماری از حوزه‌ها از جمله ایران ضروری است.
ایلنا روسیه حوزه ایران 

  

روند کاهشی قیمت خودرو مدل 1400 / 3 سیگنال کاهشی به طرف تقاضای خودروبازار خودرو اکنون در شرایط پیچیده ای قرار گرفته است. شرایطی که موجب رکود معاملات و ابهام در قیمت خودرو شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

واکنش سازمان غذا و دارو به گزارش انصاف نیوز از بازار سیاه واکسن کروناصداوسیما گزارش داد که رئیس سازمان غذا و دارو گفته است در باره‌ی واکسن در بازار غیرقانونی هیچ گزارش رسمی نشنیده‌ایم و حتی مسئول فایزر هم اعلام کرده است که عرضه واکسن فایزر در بازار غیرقانونی وجود ندارد...
انصاف‌نیوز سازمان بهداشت جهانی فرودگاه دارو 

  

فشار وین به استانبول؛بورس رشد کرد، قیمت خودرو در انتظاراقتصادنیوز: بازار ارز به کانال 20 هزار تومان آمد، شاخص بورس بالاخره پس از مدت ها رشد کرد و انتظارات قیمتی در بازار خودرو نیز کاهشی به نظر میرسد.
اقتصادنیوز وین قیمت خودرو 

  

طناب بازار ساز برای پایین کشیدن قیمت دلارقیمت دلار بازار متشکل در روز چهارشنبه به کانال 20 هزار تومان وارد شد و دلار بازار آزاد را نیز با خود همراه کرد، تا دلار بازار آزاد در ساعات انتهایی معاملات قیمت‌هایی نزدیک به 20 هزار و 800 تومان را به ثبت برساند.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

واکسیناسیون کرونای شما بر اساس شغل و سنتانواکسیناسیون کرونا در ایران آغاز شده و قرار است تا پایان سال 1400 همه مردم ایران در 4 فاز اصلی واکسینه شوند.
برنا واکسیناسیون ایران 

  

ادعای عرضه «ماست ضدکرونا» رئیس شرکت لبنی کره‌جنوبی را ناگزیر به عذرخواهی و کناره‌گیری کردرئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های لبنی کره‌جنوبی با متهم شدن به انتشار عمدی اطلاعات غلط درباره این که ماست این شرکت در مبارزه با کرونا موثر است، کناره‌گیری کرد.
۵۵ آنلاین کره جنوبی 

  

انتقال کرونا از طریق چشم چگونه است؟یک متخصص چشم گفت: ویروس کرونا می تواند با ورود به سطح چشم و از طریق مجرای اشکی خود را به بینی و حلق و از آنجا به گیرنده‌های قابل انتقال ویروس رسانده و از این طریق فرد را آلوده کند.
برنا ویروس 

  

گفت و گوى پوتین و اردوغان درباره واکسن کروناپوتین و اردوغان درباره واکسن کرونا گفت و گو کردند.
برنا 

  

ریزش 15درصدی قیمت خودروهای خارجیبررسی‌ها از بازار خودروی تهران حاکی است در هفته گذشته با ریزش قیمت دلار به کانال 21 هزار تومانی و در روز جاری به کانال 20 هزار تومانی، خودروهای خارجی افت‌ قیمت‌های 10 تا 15 درصدی را تجربه کرده‌اند.
فردا قیمت کاهش قیمت ها فضای مجازی 

  

واکنش بازار به مصوبه افزایش قیمت خودروپس از آنکه شورای رقابت به طور رسمی قیمت خودرو را بالا برد بازار وارد فاز احتیاط شد و معامله گران دست از معامله کشیدند.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

قادر به تولید یک میلیون دوز واکسن کرونا در ماه هستیممدیر پروژه واکسن فخرا با بیان اینکه تا اواسط تابستان قادر به تولید یک میلیون دوز واکسن کرونا در ماه
خبرفوری وزارت بهداشت تولید ماه 

  

سقوط عظیم قیمت سکهقیمت سکه و دلار در شش ماه اخیر به نزولی ترین سطح خود رسیدند. به طوریکه در این ساعت از معاملات قیمت سکه وارد کانال 8 میلیون تومان شد و طلا هم در یک قدمی ورود به محدوده 800 هزار تومان است.
مستقل‌آنلاین قیمت دلار ماه 

  

فراخوان افراد 80 سال جامانده در کرمانشاه برای تزریق "واکسن کرونا"کرمانشاه رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه اظهار کرد: جامانده های واکسیناسیون کرونا (افراد 80 سال به بالا) فرصت دارند از فردا (16 اردیبهشت) به مراکز منتخب جهت تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.
۵۵ آنلاین کرمانشاه استان کرمانشاه واکسیناسیون