مهر   |  فرهنگی  |  

«به سوی نور» آیت‌الله احمدی میانجی به چاپ دوم رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه دو جلدی «به سوی نور» شامل سخنرانی‌های فقیه اخلاقی آیت‌الله علی احمدی‌میانجی با موضوع مرگ و عالم برزخ از سوی انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است. به گفته موسی احمدی‌میانجی، این مجموعه دو جلدی شامل مجموعه سخنرانی‌های این عالم در ماه رمضان سال‌های 1368 و 1369 در خصوص مرگ، تأثیر روزه، شهادت حضرت علی (ع) و… در مسجد عبداللهی در قم است که به کوشش دفتر تنظیم…

«به سوی نور» آیت‌الله احمدی میانجی به چاپ دوم رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه دو جلدی «به سوی نور» شامل سخنرانی‌های فقیه اخلاقی آیت‌الله علی احمدی‌میانجی با موضوع مرگ و عالم برزخ از سوی انتشارات سروش به چاپ دوم رسیده است.

به گفته موسی احمدی‌میانجی، این مجموعه دو جلدی شامل مجموعه سخنرانی‌های این عالم در ماه رمضان سال‌های 1368 و 1369 در خصوص مرگ، تأثیر روزه، شهادت حضرت علی (ع) و… در مسجد عبداللهی در قم است که به کوشش دفتر تنظیم و نشر معظم له جمع‌آوری و در دو جلد تنظیم شده است.

ویرایش در این مجموعه به گونه‌ای اعمال شده است که قالب سخنرانی بر قالب نوشتاری و اثر مکتوب و پژوهش غلبه دارد و تلاش بر این بوده است تا ویرایش به گونه‌ای صورت پذیرد که مخاطب با خواندن کتاب، خود را تا حدودی در حال و هوای مجلس موعظه‌های تأثیرگذار و بیانات روح‌افزای آن بزرگوار احساس کند.

در سخن آغازین کتاب به پیاده‌سازی نوارهای سخنرانی اشاره شده و در ادامه آمده است: «خواننده محترم باید به این نکته توجه داشته باشد که این اثر، نتیجه پیاده‌شدن نوارهای ضبط شده در طی سالیان درازی است که بسیاری از آن‌ها کیفیت مناسبی نداشته و با زحمت مکتوب شده و سعی شده است تا حفظ امانت شود و در عین اینکه چند مرحله ویرایش، اصلاح و کنترل بر روی آن انجام پذیرفته است، لیکن اثر مکتوب پژوهشی نیست.»

جلد اول این کتاب در 18 بخش تنظیم شده و حقیقت مرگ، عجز انسان از شناخت روح، دیدار فرشته مرگ، حقیقت دنیا، مشتاق سفر آخرت، گناه نکنید، گرفتاری دنیا، احتیاط در گناه، شهید و عذاب قبر، ذکر مصیبت، قلب سلیم، امانت تا دم مرگ، عاقبت به خیری سید حمیری، سنخیت، سوال قبر، خواب راحت، دعا برای دیگران، عالم قبر، علت فشار قبر، جلسه و استقبال روح، مال حلال، محبت و ولایت، توجه به خلق و خو، حرمت مومن، راحتی لباس و تنوع در آن و… از جمله عناوین و مباحثی است که در این جلد آمده است.

در جلد دوم و در ادامه جلد اول، 19 بخش تنظیم شده است و به مواردی چون اخلاص، ماه خدا و حرمت آن، انعکاس معنوی، توفیق، اثر مادی و ظاهری روزه، روزۀ واقعی، رمضان ماه اراده ارزش علم و معرفت و… پرداخته شده است. همچنین در ادامه و در ضمیمه کتاب در دو فصل به چیستی و احوال مرگ و فشار و عذاب قبر پرداخته شده است.

مرحوم آیت‌الله میانجی ابتدا در مدرسه حسن پادشاه و مدرسه حاج علی‌اصغر تبریز، دروس دینی را نزد استادانی همچون مرحوم آشیخ لطفعلی زنوزی فرامی‌گیرد، اما پس از چندی، با رضایت پدر تصمیم می‌گیرد که کسب علم را در قم پی بگیرد. او عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بود که از اساتید اخلاق حوزه و جزو اساتید شناخته شده در سطوح عالی به شمار می‌رفت. همچنین آیت‌الله میانجی نماینده سه دوره مجلس خبرگان رهبری از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی بود. مواقف شیعه، مالکیت خصوصی در اسلام، شرح دعای ابوحمزه ثمالی، الاسیر فی السلام، مکاتیب الائمه از جمله آثار این عالم عالیقدر است.

‌چاپ دوم این اثر با شمارگان 500 نسخه وزیری و با قیمت دوره دو جلدی 110 هزار تومان توسط انتشارات سروش عرضه شده است. 

علی احمدی مرگ خواننده   اخبار برگزیده
  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  

بایدن بارها برای مذاکره با ایران چراغ سبز نشان داده، چه در زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش و چه حالا که رئیس‌جمهوری ایالات متحده شده.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سکه و طلا 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

خرید و فروش «تارا» در دیوار ممنوع شدامروز اعلام شد خرید و فروش حواله خودروی «تارا» به فهرست ممنوعه سایت دیوار اضافه شده است.
خودروتک ایران خودرو سایت دیوار خودرو 

  

نظر ظریف درباره تیم جدید کاخ سفیدایرنا/ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.
مثلث محمدجواد ظریف کاخ سفید ایرنا 

  

بترسید از روزی که مردم یکجا به حساب همه‌ شما برسندگمان نکنید مردم این خلف وعده‌های شما و سرپوش گذاشتن بر خلاف‌ها را فراموش خواهند کرد. بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود و یکجا به حساب همه‌ی شما برسند. اگر می‌خواهید مردم شما را باور کنند، این نماینده قانون‌شکن را از مجلس اخراج کنید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی روزنامه دموکرات 

  

شرط کاهش قیمت کارخانه خودروبازار منتظر کاهش قیمت خودرو است و خودروسازان به دنبال واقعی کردن قیمت خودرو. این دو انتظار شاید در ظاهر با یکدیگر متضاد باشند. اما در شرایطی می توان امیدوار بود که قیمت خودرو در کارخانه و بازار، هر دو کاهش یابند.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نهضت آزادی انحصارطلب بوددر گفتگویی با محمد سلامتی آخرین دبیرکل مجاهدین انقلاب اسلامی تلاش کردیم تا روایتی بی‌واسطه از حضور این سازمان در انقلاب، نحوه فعالیت‌هایش و خط مشی‌های این گروه انقلابی و بعدها جریان ساز سیاسی به دست بیاوریم.
مستقل‌آنلاین نهضت آزادی مدرسه بازی 

  

اول آمریکا باید حسن‌نیت خود را ثابت کندوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: ایالات متحده می‌بایست خطایش ر ا جبران کند؛ سپس ایران پاسخ خواهد داد. .
مملکت‌آنلاین قطعنامه شورای امنیت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

واکنش نعمتی بعد از درگذشت میناوند: لعنت به این کرونا+ عکسبازیکن تیم فوتبال پرسپولیس با انتشار پیامی در فضای مجازی درگذشت مهرداد میناوند را تسلیت گفت.
برنا فضای مجازی عکس فوتبال 

  

ویروس جهش یافته کرونا به70 کشورسرایت کردسازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که نوع جدید و جهش یافته کووید 19 که اولین بار در انگلیس مشاهده شد اکنون در 70 کشور گسترش یافته که نسبت به یک هفته گذشته 10 مورد بیشتر است.
۵۵ آنلاین ویروس آفریقای جنوبی روسیه 

  

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد نوع جهش‌یافته کرونا از انگلیس به 71 کشور جهان سرایت کرده است.
صراط انگلیس آفریقای جنوبی آلمان 

  

هفتمین مبتلای کرونای انگلیسی در ایران + ویدئووزیر بهداشت: هفتمین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور را دیروز در مسافری یافتیم که از هلند آمده و در یکی از استان‌های جنوبی مستقر است.
۵۵ آنلاین ایران ویروس هلند 

  

مهرداد میناوند به علت کرونا درگذشتمهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال بدلیل وخامت حالش بخاطر کرونا درگذشت.
مملکت‌آنلاین تیم ملی فوتبال ایران فوتبال الشباب 

  

تشدید کنندگان کرونا را بشناسیدقرار گرفتن در شرایط خاص و عدم رعایت نکاتی می‌تواند بیماری کرونا را تشدید کند که توجه به آنها خود به‌عنوان عوامل پیشگیری‌کننده از تشدید بیماری محسوب شود.
برنا 

  

واکسن‌ها در صدر اخبار مربوط به بیماری کرونا در جهان قرار دارند، اما داده‌های مقدماتی به دست آمده از یک درمان بر اساس آنتی‌بادی‌های مونوکلونال برای درمان کرونا نتایج امیدبخشی به دست داده است.
صراط سازمان غذا و داروی آمریکا مرگ درمان 

  

بازداشت یک پزشک به علت قتل بیماران کرونایییک پزشک ایتالیایی که به قتل دو بیمار در زمان اوج بحران کرونا در این کشور متهم است بازداشت شد.
اقتصادنیوز بازداشت پزشک قتل 

  

رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار، صحنه بازار سرمایه در سال جاری را متفاوت از سال‌های گذشته ارزیابی کرد و گفت: پیش از این سالانه تا 300 هزار کد صادر شد، در حالی که تعداد کدهای بورسی هم اکنون با احتساب کدهای سهامداران عدالت به 57 میلیون رسیده است.
صراط سازمان بورس و اوراق بهادار فناوری آموزش 

  

ثبت اولین مورد مبتلا به کرونای جهش یافته در اهوازرئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نخستین مورد مبتلا به کرونای جهش یافته که مسافری از مقصد کشور هلند بوده در شهر اهواز شناسایی شد. وی افزود: هم‌اکنون بیمار و افرادی که با ایشان در تماس نزدیک بوده‌اند قرنطینه شده‌اند که البته مطابق آزمایشات هیچ کدام از اعضای خانواده وی به ویروس انگلیسی مبتلا نشده‌اند.
۵۵ آنلاین اهواز هلند ویروس 

  

تازه ترین آمار پرداخت بیمه بیکاری کرونابر اساس اعلام معاونت روابط کار وزارت کار، تاکنون 730 هزار نفر از متقاضیان بیمه بیکاری کرونا مورد حما
خبرفوری بیمه بیکاری بیمه بیکاری 

  

رئیس سابق بورس، سمت جدید گرفتوزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی حسن قالیباف اصل را به سمت مشاور وزیر در امور تأمین مالی منصوب کرد.
اقتصادنیوز مشاور حسن قالیباف اصل