ایلنا   |  اجتماعی  |  

آینده از آن کسی است که در زمینه هوشمندسازی قدرتمندتر باشد

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: آینده از آن کسی است که در زمینه هوشمندسازی و هوشمندی قدرتمندتر باشد و توانایی و تولیدات بیشتری را عرضه کند.

آینده از آن کسی است که در زمینه هوشمندسازی قدرتمندتر باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیدحسن قدسی پور» رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کنفرانس بین المللی هوش مصنوعی و خودرو هوشمند که صبح امروز سوم خرداد‌ماه برگزار شد، توضیح داد: دنیا با سرعت سرسام آوری به سمت هدفمندی و هوشمندسازی پیش می رود که حتی دعوا و رقابت اصلی چین و آمریکا امروز سر بحث هوشمندسازی است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر درادامه بیان کرد: آینده برای کسی است که در زمینه هوشمندسازی و هوشمندی قدرتمندتر باشد و توانایی و تولیدات بیشتری را عرضه کند. ما در دانشگاه خودمان اعلام کردیم که حتما باید به این سمت حرکت کرد. در چندماه گذشته تمرکزمان را روی هوشمندسازی گذاشته ایم. البته همه کشورها و ملت و دولت ها به طور عادی در این جهت حرکت می کنند.

او تاکید داشت: حتی اگر مسئولان هم همت نکنند، کشور به هر حال و به شکلی در این جهت راهش را می رود. درست است مشوق‌ها سرعت می بخشد، اما اگر این موارد هم نباشد به خاطر توانمندی دانشجویان جوان ما این مسیر طی می‌شود.

قدسی پور اظهار کرد: اگر مسئولان همت کنند و در جهت گیری و تشویق در خصوص هوشمندسازی حرکت کنند، نتایج خوبی حاصل می شود.در برنامه راهبردی دانشگاه چه آموزش چه پژوهش و فناوری باید هوشمندسازی را مدنظر قرار داد.

او بیان کرد: به همکاران خود در بخش‌های مختلف گفته‌ایم باید در زمینه هوشمندسازی کارهای ویژه ای انجام شود. دوستان می گویند هنوز نمی توان در زمینه هوشمندسازی در بخش آموزش کار سنگینی انجام داد. یکی از استادان را مامور کرده ام تا ببیند در جهان در زمینه هوشمندسازی چه می کنند.

او گفت: براساس گزارش‌های دریافتی می دانیم دانشگاهی در دبی زده اند به اسم دانشگاه هوشمند. پس کشورهای همسایه ما در این سطح حرکت می کنند و ما هم باید با سرعت پیش برویم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: هوشمندی و هوشمندسازی این است که عنصر هوشمند نسبت به محیط درک دارد و عکس العمل انجام می دهد. برای رشد چنین مقوله ای باید روی سنسورها و توسعه آن کار کرد همچنین باید درک محیط بالا برود و الگوریتم های مناسب طراحی شود.

قدسی‌پور با طرح این پرسش که آیا درس سه واحدی سنسورها که می گوییم در مقوله هوشمندسازی مهم است را نباید در همه دانشکده ها عرضه کنیم، توضیح داد: دانشجویان باید با آخرین سنسورهای دنیا آشنا شوند. این کار خیلی خوب است هرچند هزینه دارد، اما ما را به شدت پیش می برد و دید ما را باز می کند.

او اظهار کرد: زمینه های مختلفی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای رشد هوشمندسازی وجود دارد. دانشجویان صاحب اصلی این دانشگاه هستند و همه باید باهم همت کنیم و با مطالبه گری و پیگیری در وهله اول دانشگاه خودمان بعد کل کشور را به سمت هوشمندسازی پیش ببریم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین در دومین گردهمایی مراکز آزفای موسسات آموزش عالی و دانشگاه‌های کشور گفت: برای موفقیت در تدریس آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی باید برنامه‌های درسی، تعریف راهبرد ها، استراتژی‌ها و برنامه‌های متعدد در نظر گرفته شود. مدیران دانشگاه‌ها در این بخش زحمات لازم را می‌کشند و در وزارت علوم هم اقدامات خوبی انجام شده و امیدوارم زیرساخت‌های اصلی را در این زمینه تقویت کنیم و قطعا مراکز آزفای دانشگاه‌ها یکی از این زیرساخت هاست.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید در این زمینه برنامه‌های دقیق‌تری داشته باشند و روز گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردم که برای علاقه مندی دانشجویان بین المللی به تحصیل در ایران امکانی ایجاد کرده‌ایم تا این افراد در کشور خودشان دوره‌های مجازی آموزش زبان فارسی را بگذرانند و ما این دوره‌های مجازی را برگزار می‌کنیم و همزمان از ظرفیت برخی دانشجویان دکتری جهت آموزش‌ها بهره می‌بریم. در این زمینه باید برنامه ریزی‌های لازم را جهت جذب دانشجویان خارجی داشته باشیم.

قدسی‌پور حال حاضر را دوران حساس تاریخی دانست و گفت: سیستم تک قطبی جهان بهم ریخته است و کشورهای ایران روسیه و چین به عنوان سه قدرت اصلی در جهان مطرح می‌شوند و ایران به عنوان کشور مهم در آسیا تا 50 سال آینده می‌تواند به خوبی زبان فارسی را به دانشجویان خارجی آموزش دهد.

انتهای پیام/

خودرو دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر   اخبار برگزیده
  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد که نرخ دلار دیشب هم در تهران و هم در بازار های همسایه به ادعای هاآرتص واکنش نشان دادند و شیب نزولی اسکناس آمریکایی تند تر شد.
اقتصادنیوز دلار تهران قیمت 

  

سقوط وحشتناک قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز 18 خرداد 1402قیمت طلا و سکه روز گذشته هم روند کاهشی را ادامه داد به نحوی که قیمت سکه امامی برای ساعاتی در کانال 28 میلیون تومانی قرار گرفت. نوسان، خصوصیت اصلی این روزهای بازار طلا و سکه است اما به نظر می‌رسد، روند نزولی، قدرت بیشتری دارد و قیمت‌ها را پایین می‌کشد.
مثلث قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار | خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمتبررسی آخرین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی و مونتاژی در بازار آزاد نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت لاکپشتی همچنان در حال ریزش است.
فردا قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ریزش شدید قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار وارد کانال 30 هزار تومان می شود؟قیمت دلار روز گذشته بالاخره به 49 هزار تومان رسید و قیمت دلار هرات هم تا نیمه این کانال پایین آمد. کارشناسان درباره روند قیمت دلار چه می‌گویند؟ آیا روند کاهشی دلار ادامه‌دار است؟
مثلث قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

بررسی آخرین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی و مونتاژی در بازار آزاد نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت لاکپشتی همچنان در حال ریزش است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو پژو 

  

فروش هر برگه سهام عدالت به قیمت طلا| رشد صعودی ارزش سهام عدالت در بورستعداد هرسهم برگه سهام عدالت 532 هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.
نامه نیوز سهام عدالت سهام قیمت 

  

اقتصادنیوز: دیشب قیمت طلای جهانی به سمت کف حمایتی 1940 دلار حرکت کرد؛ خبری که احتمالا برای سکه بازان داخلی چندان خوشایند نباشد.البته بازار سکه فعلا به روند حرکتی دلار و سیگنال های سیاسی چشم دوخته است.
اقتصادنیوز ایران ایران و آمریکا قیمت 

  

اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی امروز نه تنها کانال 30 میلیون تومان را از دست داد بلکه از 29 میلیون تومان هم سقوط کرد و در محدوده 28 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسید. بررسی ها نشان می دهد آخرین باری که سکه امامی در این محدوده به فروش رسیده بود به تاریخ 2 اسفند 1401 بر میگردد.
اقتصادنیوز قیمت دلار تهران 

  

بازگشایی خرید و فروش این سهام در بورسمعاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از آغاز خرید و فروش سهام پروژه پتروشیمی گلستان در فرابورس خبر داد.
گسترش مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور قوه قضاییه 

  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در هفته اخیر نیز همانند 4 هفته پیشین، کاهش یافت.
اقتصادنیوز سهام 

  

سقوط بزرگ قیمت سکه | ریزش یک میلیون و 200 هزار تومانی قیمت سکهقیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (‌چهارشنبه، 17 خرداد 1402) در بازار تهران 29 میلیون تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته یک میلیون و 200 هزار تومان کاهش داشته است.
فردا قیمت دلار آمریکا یورو 

  

دمینوی افت قیمت خودروها در بازار | ریزش 95 میلیون تومانی این خودرو در بازار امروزواکاوی بازار خودروی پایتخت در روز جاری (چهارشنبه، 17 خرداد) حاکی از تداوم کاهش قیمت‌های کاذب بازاری و نزدیک شدن آنها به نرخ‌های کارخانه‌ای دارد.
فردا قیمت کاهش قیمت ها ایران خودرو 

  

اقتصادنیوز: در هفته‌ اخیر خروج سرمایه از بورس در یک روز رخ داد اما میزان آن از دو روز دیگر بیشتر بود.
اقتصادنیوز پول سرمایه 

  

این خودرو در مسیر بورس استروز 23 خرداد، 500 دستگاه خودروی وانت کارا تک کابین و دوکابین در بورس کالا عرضه خواهد شد.
گسترش خودرو بورس کالا قیمت 

  

ریزش شدید عصرانه قیمت دلار|سقوط به کانال فراموش شدهاقتصاد 100- در پی کاهش نرخ دلار در بازار طی روزهای گذشته، امروز نیز همین روند ادامه پیدا کرد.
خانه فوتبال قیمت ارز قیمت قیمت مسکن