ایلنا   |  ورزشی  |  

رقابت عجیب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران؛ اینجا جای شخم زدن نیست!

نقل و انتقالات فوتبال ایران همیشه جزو عجیب‌ترین و البته جذاب‌ترین سوژه‌های خبری است. جایی که یکسری بازیکن عجیب در تیم‌های مختلف می‌بینیم و البته تغییرات زیادی که در برخی تیم‌ها به وجود می‌آید. تغییراتی که نشان می‌دهد موفقیت و آینده تیم اصلا مد‌نظر قرار نگرفته و فقط مهم نفراتی هستند که به تیم می‌آیند.

رقابت عجیب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران؛ اینجا جای شخم زدن نیست!

نقل و انتقالات فوتبال ایران همیشه جزو عجیب‌ترین و البته جذاب‌ترین سوژه‌های خبری است. جایی که یکسری بازیکن عجیب در تیم‌های مختلف می‌بینیم و البته تغییرات زیادی که در برخی تیم‌ها به وجود می‌آید. تغییراتی که نشان می‌دهد موفقیت و آینده تیم اصلا مد‌نظر قرار نگرفته و فقط مهم نفراتی هستند که به تیم می‌آیند.

به گزارش ایلنا،خیلی وقت است که شاهد حضور یکسری بازیکن عجیب و غریب در تیم‌های لیگ برتری هستیم. بازیکنانی که اکثرا نیمکت‌نشین هستند و نهایتا در دقایق پایانی بازی به‌عنوان یار ذخیره و برای وقت تلف کردن وارد زمین می‌شوند. دیگر همه می‌دانیم اکثر این بازیکنان با سفارش و یا نسبت داشتن با یکی از اعضای باشگاه به تیم مورد نظر راه پیدا کرده‌اند. البته این روزها سفارشی‌ها زیاد شده. مثلا گفته می‌شود در نفت مسجدسلیمان فصل گذشته 2 بازیکن که نسبت نزدیکی با دوستان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه داشتند، به این تیم آمدند. بازیکنانی که فقط فهرست تیم را پر کردند و هرگز فرصت رفتن به زمین را پیدا نکردند چون حضورشان در زمین خیلی مسائل را فاش می‌کرد. در تیم‌های دیگر هم این نفرات به مراتب دیده می‌شد و جالب است که همه از این مسأله مطلع هستند اما انگار دیگر همه چیز دارد عادی می‌شود، هم برای اعضای تیم‌ها و هم برای هواداران.

دلیل آن هم چیزی نیست جز اشتباه یکسری مربی بدون تیم. مربیانی که می‌دانند اگر چنین شرایطی را نپذیرند، کسی به سراغ‌شان نمی‌رود تا به آنها تیم بدهد. همین مربیان که کارنامه خوبی هم ندارند، باعث چنین مشکلاتی در فوتبال ایران می‌شوند. آن هم در فوتبالی که نام حرفه‌ای را یدک می‌کشد. در واقع حضور این مربیان در فوتبال ایران، یکسری مدیر را به شرایطی رسانده که به راحتی بتوانند بازیکن موردنظر خودشان را به تیم تحمیل کنند. آنها حالا عادت کرده‌اند بازیکنانی که هیچ استعداد و سودی ندارند را به تیم بیاورند. دیگر هم برایشان فرقی ندارد مربی تیم‌شان چه کسی است، آن مربی که برای داشتن تیم حاضر است هر شرایطی را بپذیرد یا اینکه بدون شرط و شروط اینچنینی وارد تیم شده. همین مسأله و البته دخالت یکسری مسوولان استانی و شهری در تیم به بهانه کمک کردن برای حل مشکلات مالی، باعث شده شرایط تیم‌ها عجیب‌تر از قبل شود. به این صورت که هر مسوول یا اسپانسری می‌خواهد بازیکن به تیم تحمیل کند که همین مسأله فهرست تیم را تا حد زیادی پر خواهد کرد و به ضرر مربیانی خواهد بود که کاربلد هستند و می‌خواهند بدون حاشیه کار کنند. حالا آنها می‌دانند نپذیرفتن این شرایط، یعنی دور ماندن از فوتبال و فراموش شدن نام‌شان. به همین دلیل اشتباه مربیان بیکار، در واقع بلای جانشان شده و چاره‌ای جز پذیرفتن شرایط جدید (که البته دیگر چندان هم جدید نیست) ندارند.

به جز این اتفاقات که دیگر دارد عادی می‌شود، این روزها شاهد نقل و انتقالات عجیب‌تر و تغییرات زیاد در برخی تیم‌ها هستیم. مثلا یک تیم بازیکنان اصلی‌‌اش و نفراتی که جزو بهترین‌ها بودند را به راحتی کنار گذاشته و بازیکنانی به خدمت گرفته که نام‌شان حتی به گوش‌مان نخورده. نکته جالب این است که این تیم‌ها بیش از ترکیب یک تیم کامل، بازیکن گرفتند و نفرات جدید به جز یکی، 2 نفرشان چندان شاخص نیستند. گفته می‌شود یکی از دلال‌ها که ارتباط بسیار دوستانه‌ای با سرمربی تیم دارد، باعث شده چنین نفراتی به تیم اضافه شوند. از آنجا که نفرات جدید هم شناخته‌شده نیستند هواداران نمی‌دانند آنها چه پستی دارند و آیا می‌توانند به تیم کمک کنند یا نه. به همین دلیل این سرمربی و دلال مورد نظر بدون استرس و به راحتی کار خود را پیش می‌برند. سابقه نشان داده این مربیان به خاطر اینکه موفقیت تیم مدنظرشان نیست و فقط به دنبال پول هستند، بعد از چند هفته هم به دلایل مختلف از جمله دیر رسیدن پول یا اختلاف با مدیریت، از تیم کنار می‌روند یا کاری می‌کنند که اخراج شوند تا نتایج به نام آنها ثبت نشود.

این فصل ظاهرا باید خیلی زود شاهد یکسری تغییرات در کادرفنی بعضی تیم‌ها باشیم. تیم‌هایی که بازیکنان عجیب و زیادی گرفتند و آینده روشنی برای آنها متصور نمی‌شود. نکته جالب این است که نه تنها هواداران هیچ اعتراضی نسبت به این مسائل ندارند، بلکه مسوولان آن تیم‌ها و حتی پیشکسوتان هم تا حالا هیچ واکنشی نشان نداده‌اند. واکنشی که باعث شود آینده تیم بیش از این به خطر نیفتد.

فوتبال پول موفقیت   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان 

  اخبار داغ
  

دلار آمریکا در یک ماه اول پاییز، صرفا بین 11 هزار و 420 تا 11 هزار و 650 تومان نوسان داشته. نوسان 200 تومانی در یک ماه نشان می‌دهد دلار دیگر توانایی تغییرات آنچنانی ندارد و با بازدهی منفی به استقبال سرمایه‌گذارانش آمده است
صراط ارز دلار دلار آمریکا 

  

پشت پرده قاچاق داروی ایرانی/رانت و فساد ارز 4200 تومانی به گزارش خبرنگار مهر، دست اندرکاران صنعت داروسازی کشور در این سال ها توانسته اند به رغم محدودیت ها و موانعی که در مسیر تولید دارو در داخل ایجاد شده است، بیش از 97 درصد نیاز بازار دارویی کشور را تامن کنند. این در حالی است که صنعت دارو در ایران، با مشکلات و چالش های زیادی در مسیر توسعه و ارتقای این صنعت مواجه است. در چنین شرایطی که تحریم ها باعث شده صنعت داروسازی با موانع و محدودیت…
مهر قاچاق قاچاق دارو داروخانه 

  

فیلم زندگی طاهره صفارزاده ساخته می شودمعصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده قول ساخت فیلمی از زندگی طاهره صفارزاده با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی داد.
ایبنا معصومه ابتکار رئیس جمهور زنان 

  

بانک ملت با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال اعلام کرد: به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت به تصویب هیات مدیره این بانک رسیده و در دستور کار قرار گرفته است.
نامه نیوز سرمایه بانک ملت بانک 

  

ارزش 80 میلیارد دلاری تولیدات کشاورزی ایرانهفتمین نشست از نهمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.
ایلنا وزارت جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی کشاورزی 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ ثبت رکورد 9 ماهه سکهاقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه و در آخرین روز مهر 1398 ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران در حالی شدت گرفت که دلار کم‌نوسان‌ترین ماه خود را از ابتدای سال 98 تجربه کرده بود و قیمت طلا و سکه نیز روزهای اخیر در مقابل نوسانات مقاومت نشان می‌داد. امروز 30 مهرماه 1398 دلار سطح حمایتی 11300 تومانی را شکست و به 11290 تومان نیز رسید تا پایین‌ترین نرخ یک ماه اخیر را به ثبت برساند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سوئیس یورو 

  

تحقق نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات غیر نفتیمدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: همزمان با تشدید تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی این باور وجود داشت که صادرات غیرنفتی ظرفیت تامین نیاز ارزی کشور را دارد و خوشبختانه با بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور این امر تا حد قابل توجهی محقق شده است.
شما‌نیوز اتاق بازرگانی صادرات غیرنفتی بانک 

  

پتروشیمی اروند بزرگترین تولید کننده پی وی سی بعد از عربستان/جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ”ای پی وی سی“حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگ...
شما‌نیوز پتروشیمی تولید سیمان