ایلنا   |  ورزشی  |  

رقابت عجیب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران؛ اینجا جای شخم زدن نیست!

نقل و انتقالات فوتبال ایران همیشه جزو عجیب‌ترین و البته جذاب‌ترین سوژه‌های خبری است. جایی که یکسری بازیکن عجیب در تیم‌های مختلف می‌بینیم و البته تغییرات زیادی که در برخی تیم‌ها به وجود می‌آید. تغییراتی که نشان می‌دهد موفقیت و آینده تیم اصلا مد‌نظر قرار نگرفته و فقط مهم نفراتی هستند که به تیم می‌آیند.

رقابت عجیب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران؛ اینجا جای شخم زدن نیست!

نقل و انتقالات فوتبال ایران همیشه جزو عجیب‌ترین و البته جذاب‌ترین سوژه‌های خبری است. جایی که یکسری بازیکن عجیب در تیم‌های مختلف می‌بینیم و البته تغییرات زیادی که در برخی تیم‌ها به وجود می‌آید. تغییراتی که نشان می‌دهد موفقیت و آینده تیم اصلا مد‌نظر قرار نگرفته و فقط مهم نفراتی هستند که به تیم می‌آیند.

به گزارش ایلنا،خیلی وقت است که شاهد حضور یکسری بازیکن عجیب و غریب در تیم‌های لیگ برتری هستیم. بازیکنانی که اکثرا نیمکت‌نشین هستند و نهایتا در دقایق پایانی بازی به‌عنوان یار ذخیره و برای وقت تلف کردن وارد زمین می‌شوند. دیگر همه می‌دانیم اکثر این بازیکنان با سفارش و یا نسبت داشتن با یکی از اعضای باشگاه به تیم مورد نظر راه پیدا کرده‌اند. البته این روزها سفارشی‌ها زیاد شده. مثلا گفته می‌شود در نفت مسجدسلیمان فصل گذشته 2 بازیکن که نسبت نزدیکی با دوستان یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه داشتند، به این تیم آمدند. بازیکنانی که فقط فهرست تیم را پر کردند و هرگز فرصت رفتن به زمین را پیدا نکردند چون حضورشان در زمین خیلی مسائل را فاش می‌کرد. در تیم‌های دیگر هم این نفرات به مراتب دیده می‌شد و جالب است که همه از این مسأله مطلع هستند اما انگار دیگر همه چیز دارد عادی می‌شود، هم برای اعضای تیم‌ها و هم برای هواداران.

دلیل آن هم چیزی نیست جز اشتباه یکسری مربی بدون تیم. مربیانی که می‌دانند اگر چنین شرایطی را نپذیرند، کسی به سراغ‌شان نمی‌رود تا به آنها تیم بدهد. همین مربیان که کارنامه خوبی هم ندارند، باعث چنین مشکلاتی در فوتبال ایران می‌شوند. آن هم در فوتبالی که نام حرفه‌ای را یدک می‌کشد. در واقع حضور این مربیان در فوتبال ایران، یکسری مدیر را به شرایطی رسانده که به راحتی بتوانند بازیکن موردنظر خودشان را به تیم تحمیل کنند. آنها حالا عادت کرده‌اند بازیکنانی که هیچ استعداد و سودی ندارند را به تیم بیاورند. دیگر هم برایشان فرقی ندارد مربی تیم‌شان چه کسی است، آن مربی که برای داشتن تیم حاضر است هر شرایطی را بپذیرد یا اینکه بدون شرط و شروط اینچنینی وارد تیم شده. همین مسأله و البته دخالت یکسری مسوولان استانی و شهری در تیم به بهانه کمک کردن برای حل مشکلات مالی، باعث شده شرایط تیم‌ها عجیب‌تر از قبل شود. به این صورت که هر مسوول یا اسپانسری می‌خواهد بازیکن به تیم تحمیل کند که همین مسأله فهرست تیم را تا حد زیادی پر خواهد کرد و به ضرر مربیانی خواهد بود که کاربلد هستند و می‌خواهند بدون حاشیه کار کنند. حالا آنها می‌دانند نپذیرفتن این شرایط، یعنی دور ماندن از فوتبال و فراموش شدن نام‌شان. به همین دلیل اشتباه مربیان بیکار، در واقع بلای جانشان شده و چاره‌ای جز پذیرفتن شرایط جدید (که البته دیگر چندان هم جدید نیست) ندارند.

به جز این اتفاقات که دیگر دارد عادی می‌شود، این روزها شاهد نقل و انتقالات عجیب‌تر و تغییرات زیاد در برخی تیم‌ها هستیم. مثلا یک تیم بازیکنان اصلی‌‌اش و نفراتی که جزو بهترین‌ها بودند را به راحتی کنار گذاشته و بازیکنانی به خدمت گرفته که نام‌شان حتی به گوش‌مان نخورده. نکته جالب این است که این تیم‌ها بیش از ترکیب یک تیم کامل، بازیکن گرفتند و نفرات جدید به جز یکی، 2 نفرشان چندان شاخص نیستند. گفته می‌شود یکی از دلال‌ها که ارتباط بسیار دوستانه‌ای با سرمربی تیم دارد، باعث شده چنین نفراتی به تیم اضافه شوند. از آنجا که نفرات جدید هم شناخته‌شده نیستند هواداران نمی‌دانند آنها چه پستی دارند و آیا می‌توانند به تیم کمک کنند یا نه. به همین دلیل این سرمربی و دلال مورد نظر بدون استرس و به راحتی کار خود را پیش می‌برند. سابقه نشان داده این مربیان به خاطر اینکه موفقیت تیم مدنظرشان نیست و فقط به دنبال پول هستند، بعد از چند هفته هم به دلایل مختلف از جمله دیر رسیدن پول یا اختلاف با مدیریت، از تیم کنار می‌روند یا کاری می‌کنند که اخراج شوند تا نتایج به نام آنها ثبت نشود.

این فصل ظاهرا باید خیلی زود شاهد یکسری تغییرات در کادرفنی بعضی تیم‌ها باشیم. تیم‌هایی که بازیکنان عجیب و زیادی گرفتند و آینده روشنی برای آنها متصور نمی‌شود. نکته جالب این است که نه تنها هواداران هیچ اعتراضی نسبت به این مسائل ندارند، بلکه مسوولان آن تیم‌ها و حتی پیشکسوتان هم تا حالا هیچ واکنشی نشان نداده‌اند. واکنشی که باعث شود آینده تیم بیش از این به خطر نیفتد.

فوتبال پول موفقیت   اخبار برگزیده
  

یارانه دهک‌های پایین افزایش می‌یابد؟اقتصاد نیوز: یکی از اهرم‌های قوی برای خروج سرمایه‌داران از لیست یارانه‌بگیران بهره‌گیری از لایحه اصلاح ساختار بودجه برای ساماندهی یارانه‌بگیران است.
اقتصادنیوز حذف یارانه یارانه مجلس شورای اسلامی 

  

دبیر کل سازمان ملل روز شنبه با ابراز نگرانی از رویدادهای اخیر در تنگه هرمز خواستار خویشتنداری تمامی طرف‌ها شد.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان بنادر و دریانوردی تنگه هرمز 

  

المیادین: این نتانیاهو بود که ترامپ را از درگیری با ایران برحذر داشته استشبکه المیادین مدعی شد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رئیس جمهور آمریکا را از درگیری با ایران به دلیل سرنگونی پهپاد آمریکایی در تنگه هرمز برحذر داشته است.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

رسانه های غربی به نقل از وزیر خارجه ایران از پیشنهاد لغو تحریم های جمهوری اسلامی در قبال مذاکره در خصوص بند غروب برجام، خبر داده اند.
نامه نیوز رسانه کنگره آمریکا مصاحبه 

  

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: آماده ایم با مقامات کشورهای خلیج فارس در هر زمانی دیدار و گفت وگو کنیم.
نامه نیوز کنگره آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

احتمال توقیف دومین کشتی انگلیسی توسط ایرانیک نفتکش دیگر، متعلق به کشور لیبریا در شرق آفریقا که به مقصد عربستان در حال حرکت بوده ناگهان به سمت سواحل ایران تغییر مسیر داده است.
مثلث ایران عربستان مالکیت 

  

استقلال در جایگاه سوم پر در آمد ترین باشگاه آسیا در فیفاتیم فوتبال استقلال تهران در جام جهانی روسیه 2018 سومین تیم پردرآمد آسیا در فیفا بوده است.
مستقل‌آنلاین استقلال فدراسیون فوتبال درآمد 

  

ترامپ: شکی نیست ، پهپاد ایران را زدیم!!رئیس‌جمهور آمریکا دقایقی بعد از انتشار فیلم رصد ناو «باکسر» توسط پهپاد نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته اطمینان دارد آمریکا پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

پیغام ترامپ به FIFA علیه ایرانترامپ، رئیس جمهور آمریکا به اینفانتینو، رئیس FIFA اعلام کرده این نهاد فوتبالی اجازه ندارد حتی یک دلار از پول‌های بلوکه شده فدارسیون فوتبال ایران را که معادل 9 میلیون دلار می‌شود را آزاد کند و در اختیار کشورمان قرار دهد.
مستقل‌آنلاین ترامپ ایران رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

باند واردکنندگان و اصناف، زیر بار ارزانی نمی رود!اقتصادنیوز: با وجود کاهش قیمت ارز و انتظار جامعه برای ارزان شدن کالاها، اخیرا شماری از دست اندرکاران امر واردات کالا و نیز بخشی از تصمیم گیران اصناف کشور با این بهانه که نرخ ارز نیمایی بالا رفته، تاکید کرده اند که قیمت کالاها نه تنها پایین نخواهد آمد بلکه ممکن است بالاتر نیز برود.
اقتصادنیوز واردات قیمت ارز قیمت 

  

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت:به دنبال سیر نزولی نرخ ارز روند روتین نظارتی ما شدت گرفته است تا قیمت‌ها کاهش یابد.
صراط کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ آرامش در میانه تنش‌های منطقه‌ایاقتصادنیوز: امروز شنبه 29 تیرماه 1398 بازار طلا و ارز پایتخت بدون توجه به تنش‌های سیاسی روز آرامی را سپری کرد. امروز بازار با ریزش نرخ‌ها در معاملات اولیه مواجه شد اما بعدازظهر قیمت‌ها روی مدار صعودی قرار گرفتند و از محدوده نرخ‌های بازگشایی نیز عبور کردند. امروز دلار در بازار آزاد ابتدا تا محدوده 11600 تومانی عقب‌نشینی کرد و عصر در محدوده 11900 تومانی قرار گرفت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز یورو سود 

  

پایان کارزار در حضور معاون رئیس جمهورتولید مستند-مسابقه‌ی تلویزیونی «کارساز» با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به پایان رسید.
برنا رئیس جمهور تولید تبریز 

  

مسعود تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان مدعی است، رقم قرارداد مهاجم برزیلی این تیم در فصل جاری پایین‌تر از فصل گذشته است.
نود قرارداد باشگاه سپاهان 

  

بازار طلا و ارز نخستین روز کاری هفته جاری را در شرایط متفاوتی آغاز کردند. درحالی که در بازار طلا و سکه، قیمت هر سکه نسبت به شنبه هفته گذشته نزدیک به 250 هزار تومان کاهش داشته است، امروز نرخ دلار در مقایسه با آخرین قیمت‌ها در هفته گذشته افزایش یافت.
نامه نیوز قیمت ارز قیمت بازار طلا و ارز 

  

پاسخگویی نماینده فیس‌بوک در کنگره آمریکا درباره ارز «لیبرا»نماینده فیس بوک در کنگره آمریکا حاضر شده است تا در برابر سناتورهای کنگره به پاسخگویی در مورد «لیبرا» بپردازد.
ایلنا فیس بوک کنگره آمریکا ارز مجازی 

  

تابش: سقوط 2 باشگاه بهتر از تأخیر 3 ماهه در آغاز مسابقات است/ قرارداد کی‌روش را نسبت به فصل گذشته ارزان‌تر بستیم!مسعود تابش، مدیرعامل باشگاه سپاهان مدعی است، رقم قرارداد مهاجم برزیلی این تیم در فصل جاری پایین‌تر از فصل گذشته است.
تسنیم باشگاه تراکتورسازی باشگاه سپاهان تراکتورسازی 

  

ابهام در ارزیابی‌های قیمتیطی ماه‌های گذشته دولت برای ایجاد تعادل و ساماندهی در بخش مسکن طرح‌های مختلفی را پیشنهاد و ارائه کرده است. تورم یک‌سال گذشته در این بخش موجب شده تا پیشنهادهای مختلفی از طرح اقدام ملی و اخذ مالیات بر املاک تا تعیین سقف اجاره‌بها و ورود شرکت‌های اجاره‌داری به بازار از سوی متولی بخش مسکن مطرح شود...
اقتصادنیوز ماه دولت وام مسکن