ایرنا   |  اقتصادی  |  

صرفه جویی در مصرف آب همچنان باید اولویت نخست مردم باشد

شیراز-ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: هر چند بارندگی های اخیر شرایط تامین آب در این استان را کمی بهبود بخشیده اما همچنان در شرایط بحرانی تامین آب قرار داریم و به همین سبب صرفه جویی و مصرف بهینه باید پیوسته اولویت نخست مردم باشد.

صرفه جویی در مصرف آب همچنان باید اولویت نخست مردم باشد

محمد علی قلندری، چهارشنبه به خبرنگار ایرنا بیان داشت: متاسفانه کافی نبودن میزان بارش ها در سال های اخیر، استان فارس را با بحران شدید کم آبی مواجه کرده است به گونه ای که در سر تا سر این استان پهناور، شاهد افت شدید سطح سفره های آب زیر زمینی هستیم و استحصال آب در هیچ منطقه ای از فارس نه تنها به سادگی صورت نمی گیرد بلکه با مشکلات عدیده ای همراه است. وی ادامه داد: گاهی برای تامین آب آشامیدنی شهروندان در برخی مناطق باید تا عمق 500 متری حفاری صورت گیرد و در مسیرهای طولانی خطوط انتقال آب را اجرا کنیم که با توجه به این موضوع مقدار آب به دست آمده در مقابل سختی و هزینه های صرف شده به هیچ روی مقرون به صرفه نیست. مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس، بحران کم آبی را بسیار جدی دانست و افزود: بی تردید در سال 98 نیز تابستان پُر مشقتی را در پیش رو خواهیم داشت که تنها راه مقابله با بحران کم آبی ناشی از آن، مدیریت مصرف و صرفه جویی در این مایه حیات است. قلندری ادامه داد: با مصرف بهینه آب می توانیم به دوام منابع آب موجود کمک کنیم و در استمرار خدمات مطلوب آبرسانی نقشی موثر داشته باشیم.** تصفیه خانه فاضلاب نورآباد ممسنی آماده بهره برداری استفلندری در بخش دیگری از مطالب خود گفت: طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر نورآباد مرکز شهرستان ممسنی که یکی از یکی از بزرگترین طرح های زیست محیطی غرب استان فارس به شمار می آید، آماده بهره برداری است و به زودی با حضور وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.وی، با اشاره به اینکه ظرفیت این تصفیه خانه هفت هزار و 600 متر مکعب در شبانه روز است، اظهار داشت: طول خط انتقال و شبکه های اصلی و فرعی جمع آوری فاضلاب این شبکه 67کیلومتر است و اعتباری افزون بر 400 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است. به گفته قلندری، با بهره برداری از این طرح، هشت هزار و 200 خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد.شهرستان ممسنی به مرکزیت نورآباد در فاصله 158کیلومتری غرب شیراز قرار دارد. مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس همچنین بیان کرد: 9 طرح آبرسانی با اعتباری بیش از 150میلیارد ریال در ایام دهه فجر 97 در این استان به بهره برداری رسید و عملیات اجرای یک پروژه فاضلاب نیز آغاز شد.6113 /6118

صرفه جویی انتقال آب شیراز   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه