کشف جدید و حیرت آور چینی ها | فروچاله عظیم که درونش جنگل دارد! + تصویر

دانشمندان چشم بادامی باز هم کشف دیگر کردند این بار فروچاله ای عظیمی را کشف کردند که انتهایش به یک جنگل می رسد

کشف جدید و حیرت آور چینی ها | فروچاله عظیم که درونش جنگل دارد! + تصویر

تیمی از دانشمندان چینی یک فروچاله 192 متری به همراه یک جنگل عظیم در قسمت پایینی آن کشف کردند که منبع عظیمی از آب زیرزمینی است.

عمق این گودال 192 متر (630 فوت) است و به قدری بزرگ است که می‌تواند طاق دروازه «سنت لوئیس» را ببلعد.

گروهی از غارشناسان در روز جمعه 6 می به داخل این فروچاله رفتند و متوجه سه ورودی غار در شکاف دیواره شدند. آن‌ها همچنین دریافتند درختانی باستانی به ارتفاع 40 متر در این منطقه وجود دارد که شاخه‌های خود را به سمت نور خورشید – ورودی چاله – دراز کرده‌اند.

جورج وینی» مدیر اجرایی موسسه ملی تحقیقات  «NCKRI» در ایالات متحده و کارشناس بین‌المللی غارها گفت: « با اینکه در اکتشاف این غار دخالتی نداشتم، اما به عنوان نماینده‌ای از سوی موسسه زمین‌شناسی از شنیدن این خبر خوشحال شدم. البته این کشف جای تعجب ندارد. زیرا جنوب چین محلی مناسب و مستعد شکل‌گیری فروچاله‌های عظیم و غارهای ماورایی است.»

وینی در توضیح نحوه شکل‌گیری فروچاله گفت: « این مناطق عمدتا با انحلال سنگ بستر شکل می‌گیرند. آب باران که کمی اسیدی است، هنگام عبور از خاک دی‌اکسید کربن را جذب می‌کند و اسیدی‌تر می‌شود. سپس در مسیر خود چکه کرده و از میان شکاف‌ سنگ‌ها بستری برای حرکت پیدا می‌کند. همین امر سبب می‌شود تا سنگ‌ها به مرور زمان تبدیل به تونل‌ها یا حفره‌هایی با ابعاد مختلف شوند. پس از چند صد سال، این حفره‌ها به اندازه کافی بزرگ می‌شوند، سقف آن‌ها فرو می‌ریزد و فروچاله‌ پدید می‌آید.»

منطقه «گوانگشی ژوانگ» در چین به علت وجود فروچاله‌هایی با عمق متفاوت در فهرست میراث جهانی «یونسکو» به ثبت رسیده است. همچنین این منطقه به خاطر افسانه‌های مطرح شده در رابطه با فروچاله‌ها و غارهای بزرگ بسیار شهرت دارد.

چرا فروچاله اهمیت دارد؟

دانشمندان عقیده دارند غارها و فروچاله‌های این منطقه پیش از این محلی برای زندگی انسان‌ بوده‌اند.

وینی در توضیح اهمیت این کشف گفت: « فروچاله‌ها نه تنها پناهگاهی برای زندگی هستند، بلکه مجرای سفره‌های زیرزمینی و ذخایر عمیق آب زیرزمینی هستند. سفره‌های زیرزمینی این ناحیه قادر به تامین منبع آب 700 میلیون نفر در سراسر جهان هستند – اما به راحتی قابل دسترس نیستند.»

این کشف جدید تعداد فروچاله‌های این منطقه را به 30 عدد می‌رساند. پیش از این، ده‌ها فروچاله در استان «شانسی» شمال غربی چین کشف شده است.

منبع: زومیت

خورشید یونسکو جنگل   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه