گسترش   |  اجتماعی  |  

این عروسک ها نفرین شده هستند + عکس

هر وقت که دخترک عروسکش را به دست می‌گرفت و شروع به بازی می‌کرد صداهای عجیب و غریبی از اتاقش به گوش می‌رسید.

این عروسک ها نفرین شده هستند + عکس

هر وقت که دخترک عروسکش را به دست می‌گرفت و شروع به بازی می‌کرد صداهای عجیب و غریبی از اتاقش به گوش می‌رسید.

انگار یک نفر با او در حال صحبت بود اما هر وقت که والدین او در اتاق را باز می‌کردند دخترشان را تک و تنها با عروسکش در اتاق می‌دیدند. چند روزی گذشت تا اینکه اوضاع بدتر شد، شبها از اتاق دخترک صدای جیغ و داد شنیده می‌شد، انگار یک نفر در اتاق را باز و بسته می‌کرد. وقتی کارآگاه ارواح قدم به خانه گذاشت فقط یک چیز را مقصر اصلی همه‌ی این ماجراها می‌دانست و آن کبی جان دخترک بود.

ژولیت

«آنا» صاحب عروسکی به نام ژولیت است. این عروسک قرنهاست که در خانواده آنها دست به دست می‌چرخد. هر یک از زنان خانواده دو فرزند به دنیا می‌آورد یک دختر و یک پسر. همیشه پسری که به دنیا می‌آید در روز سوم از دنیا می‌رود و در این زمان است که اعضای خانواده  ادعا می کنند  روح پسرک مرده وارد جسم ژولیت شده است، یعنی وارد جایی‌که ارواح دیگر پسرهای خانواده نیز در آنجا حضور دارند.

هدیه‌ی عجیب

«اد» و «لورن وارن» زوجی بودند که روی حوادث خارق‌العاده تحقیق می‌کردند، یکی از حوادثی که آنها درباره‌اش تحقیق می‌کردند خانه‌ی روح‌زده‌ی آمیتی ویل بود که همه‌ی ساکنان آن ادعا می‌کردند ارواح در آنجا رفت و آمد می‌کنند. اکنون تمام وسایلی که این زوج در طول تحقیقات خود جمع‌آوری کردند در موزه‌ای به نام وارن نگهداری می‌شود. یکی از معروف‌ترین این وسایل عروسکی به نام «آنابل» است که داستانی عجیب و باورنکردنی دارد.

سال 1970، ماریا کارلوس به یک مغازه عروسک فروشی رفت. او یک عروسک «راجدی آن» را که شخصیت معروف کارتونی بود برای دخترش دونا که در کالج درس می‌خواند خرید. دونا که از این عروسک بسیار خوشش می‌آمد، آن را با خودش به آپارتمانش برد اما طولی نکشید که او و هم‌اتاقی‌اش ادعا کردند که شاهد اتفاق‌های عجیب و غریبی بوده‌اند که در اطراف عروسک رخ می‌داده است.

آنها مدعی بودند که عروسک به خودی خود حرکت می‌کرده و گاهی اوقات در اتاق دیگری آن را پیدا می‌کرده‌اند، در حالیکه هیچکس عروسک را از جایش تکان نداده بود. دونا و دوستش بارها کاغذ پاره‌هایی را در گوشه و کنار خانه پیدا کردند که روی آن با دستخطی کودکانه خط خطی شده بود، حتی یک بار آنها مدعی شدند که عروسک را در حالی دیده‌اند که روی پاهای پارچه‌ای‌اش ایستاده است.

دخترها که از این همه اتفاق عجیب و غریب بسیار ترسیده بودند یک احضار کننده روح را خبر کردند، احضار کننده روح به دو دختر جوان گفت که عروسک متعلق به دختربچه‌ای بوده که در یک آپارتمان مرده است. به گفته‌ی احضار کننده روح، نام دختر «آنابلا» بوده و او دلش می‌خواسته با دونا و هم‌اتاقی‌اش بماند.

دخترها به ناچار پیشنهاد آنابلا را قبول کردند اما از آن به بعد اتفاقات عجیب و غریب در آپارتمان بیشتر شد، حتی یک بار زنی که در خانه مهمان بود ادعا کرد که عروسک به او حمله کرده و به سروصورت او چنگ انداخته است.  

با چنین اتفاقی، دونا تصمیم گرفت با زوج کارآگاه ارواح به نام‌های اد و لورن وارن تماس بگیرد. این کارآگاهان بعد از مدتی تحقیق اعلام کردند که عروسک توسط روح یک کودک تسخیر نشده بلکه یک روح خبیث آن را تسخیر کرده و برای اینکه به دخترها نزدیک شود نامش را به دروغ آنابلا گفته و خودش را یک کودک معرفی کرده است. دخترها عروسک را به وارن دادند و او هم آن را در یک جعبه‌ی شیشه‌ای گذاشت و به موزه‌ی فرهنگ کانکتیکت برد.  وقتی عروسک در موزه به نمایش در آمد، آن را در جعبه‌ای گذاشته بودند که در پایین آن این نوشته به چشم می‌خورد: «اخطار! در جعبه را باز نکنید». 

اوکیکو و موهای اسرارآمیز

اوکیکو عروسکی ژاپنی است که موهای کوتاهی دارد اما موهایش همیشه رشد می‌کند و بلند می‌شود. این عروسک متعلق به دختری به همین نام بود که همیشه با آن بازی می‌کرد، از سال 1938 عروسک اوکیکو در معبد ماننجی نگهداری می‌شود. به گفته‌ی راهبان معبد، این عروسک 40 سانتیمتری با آنکه موهای کوتاهی دارد اما هر از گاهی موهایش بلند می‌شود و طول آن حتی تا 25 سانتیمتر می‌رسد. راهبه‌ها می‌گویند که آنها چندین بار موهای عروسک را کوتاه کرده‌اند اما هر بار دوباره بلند شده است.

آنها مدعی هستند که این عروسک را پسر 17 ساله‌ای به نام «ایکیچی سوزوکی» در سال 1918 در یک نمایشگاه خریداری کرده تا آن را به خواهر دو ساله‌اش اوکیکو هدیه دهد. اوکیکو عروسکش را بسیار دوست داشته و هر روز با آن بازی می‌کرده است اما یک سال بعد اوکیکو به شدت بیمار شده و جان باخته است.

بعد از آن ماجرا، خانواده اوکیکو عروسک را در محل مناسبی به یادگار قرار دادند و هر روز به یاد اوکیکو در کنار عروسک دعا می‌کردند، مدتی بعد آنها متوجه شدند موهای عروسک بلند شده است و این از دید آنها نشانه آن بود که روح دخترک، عروسک را تسخیر کرده است. سال 1938 خانواده‌ی اوکیکو، خانه‌شان را عوض کردند و عروسک را به معبد سپردند، اما هیچکس نمی‌داند که چرا موهای اوکیکو بلند می‌شود و حتی دانشمندان با آزمایش موهای عروسک اعلام کرده‌اند که نمونه موهای او بسیار شبیه موهای دخترک مرده است.

عروسک وودو زامبی

عروسک وودو زامبی در نیواورلئان قرار دارد. این عروسک از طریق حراجی اینترنتی «ای بی» فروخته شده است. عروسکی که خریداران خود را شوکه می‌کند. آخرین مشتری‌ای که این عروسک را خریداری کرد، ادعا کرد که چون قانون نگهداری از آن را رعایت نکرده، در دام این عروسک روح زده گرفتار شد.  به این زن گفته شده بود که نباید عروسک را از جعبه‌اش بیرون بیاورد اما او این دستور را رعایت نکرد و با بیرون آوردن عروسک اتفاق‌های ناگواری برای او رخ داد.

او ادعا می‌کرد که عروسک مثل یک زامبی به او حمله می‌کرده و شبها او را راحت نمی‌گذاشته است و به همین خاطر مدام کابوس می‌دیده است.  زن چندین بار سعی کرده بود عروسک را از طریق حراجی اینترنتی به فروش برساند اما هر وقت که بسته‌ی عروسک به در خانه رسانده می‌شد صاحب جدید جعبه‌ی خالی را تحویل می‌گرفت و عروسک در خانه پیدا می‌شد به این ترتیب زن سرانجام مجبور شد عروسک را به یک شکارچی ارواح بدهد تا از آن برای همیشه مراقبت کند.

پوپا شبیه صاحبش

دهه‌ی 1920 عروسکی شبیه دخترکی ایتالیایی ساخته شد که دقیقا شبیه خودش بود. لباس‌های عروسک دقیقا شبیه لباس‌های همیشگی صاحبش بود و حتی موهای او از سر صاحبش گرفته شده بود. نام این عروسک «پوپا» بود. صاحب پوپا ادعا می‌کرد که عروسک با او صحبت می‌کند و تا زمان مرگش روی این حرف خود ایستاده بود. یک روز وقتی خانواده‌ی زن عکس‌های او را نگاه می‌کردند متوجه شدند که پوپا در عکس کاملا شبیه یک موجود زنده است.

سال 2005 پوپا را در یک محفظه‌ی شیشه‌ای گذاشتند ولی با وجود این، صاحب عروسک ادعا می‌کرد که این عروسک را هر از گاهی بیرون دیده است که اشیای اطراف خود را حرکت می‌دهد. به گفته‌ی شاهدان، چهره‌ی پوپا هر از گاهی تغییر می‌کند و گاهی اوقات خودش را به شیشه می‌کوبد تا او را بیرون بیاورند.

 

 

منبع: همشهری

عروسک عکس خانواده 



  اخبار برگزیده
  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  

موافقت‌نامه مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام بین ایران و عمان امضا شدایران و عمان موافقت‌نامه‌ای با موضوع مطالعه و همکاری میدان مشترک هنگام امضا کردند.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران وزارت نفت جمهوری اسلامی 

  

دلیل تعطیلی شرکت داروگر | جلسه اضطراری برای حل مشکل کارگرانمدیرعامل داروگر به بهانه مسائل مالیاتی تعداد زیادی از کارگران را بیکار و بخش هایی از کارخانه را پلمب کرده است.
فردا بخش خصوصی استثنایی کارگر 

  

هشدار نماینده مجلس نسبت به حذف ارز 28500 تومانی/ دوباره شوک قیمتی وارد می‌شودعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد.
ایلنا ارز نرخ ارز پتروشیمی 

  

اولویت فصل نقل و انتقالات پرسپولیس مشخص شدمسیر پرسپولیس در نقل‌وانتقالات تابستانی مشخص شد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس فوتبال 

  

کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیردسازوکار معرفی تیم‌ها به AFC/ کمیته استیناف، مدرک جدیدی از باشگاه‌ها نمی‌گیرد
خانه فوتبال باشگاه پرسپولیس فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا 

  

صحرایی به مجلس رفت«رضامراد صحرایی» که شامگاه 31 اردیبهشت به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد، امروز - دوشنبه - برای تعامل با نمایندگان و تشریح برنامه های خود در کمیسیون‌های تخصصی به مجلس شورای اسلامی رفت.
فردا مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  اخبار داغ
  

رویای به ظاهر محال به واقعیت تبدیل شد، بیم ها و امیدها در خصوص تکرار ابرنوسان شاخص های سهامی در سال 99 را زنده کرد.
اقتصادنیوز شاخص 

  

سخنگوی دولت با اشاره به مشکلات فراوان اقتصادی در زمان پهلوی گفت: رژیم پهلوی خود را ژاندارم منطقه می دانست ولی با کوچکترین حمله نظامی بدون مقاومت کشور را به دشمن واگذار می کرد .
اقتصادنیوز خودرو سخنگوی دولت دولت 

  

اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد سهام در خرداد ماه نسبت به ماه پیشین کاهش شدیدی داشته است.
اقتصادنیوز سهام ماه 

  

جدیدترین آمار کرونا | آمار جان باختگان کرونا امروزمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته، یک فرد به کووید19 جان خود را از دست داد و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 146 هزار و 268 رسید.
فردا روابط عمومی ایران خودرو وزارت بهداشت 

  

16 مبتلا و یک فوتی؛ جدیدترین آمار کرونا در ایرانمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا در کشور را اعلام کرد.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی ایران 

  

وزارت بهداشت، از فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

پیش‌بینی متفاوت از آینده بازار طلا و سکه | کاهش 3.5 میلیون تومانی قیمت سکهرییس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند قیمت طلا و سکه در روزهای آینده می‌گوید: به اعتقاد من در روزهای آینده افزایش قیمتی در بازار نداریم و کاهش قیمت‌ها نیز در حدود یک تا 3 درصد خواهد بود.
فردا ایران خودرو خودرو پول 

  

دو و میدانی بین المللی بورسا - ترکیه؛ فصیحی قهرمان رقابت های ماده 100 متر شدفرزانه فصیحی قهرمان دوهای سرعت دو و میدانی بانوان کشورمان در جریان برگزاری رقابت‌های بین المللی دو و میدانی بورسا ترکیه موفق شد در جایگاه نخست رقابت ماده 100 این مسابقات قرار گیرد.
ایلنا دوومیدانی ترکیه 

  

آنچه باید درباره تغییر ساعت کاری ادارات بدانید؛ بانک‌ها و بورس‌ها چه زمانی آغاز بکار می‌کنند؟ساعت کاری ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی در تهران بار دیگر تغییر کرد. این تغییر از سه‌شنبه 16 خرداد اعمال می‌شود. اما بانک‌ها و بورس چه زمانی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. تکلیف حمل‌ونقل عمومی چه می‌شود؟
اعتماد بانک تهران 

  

قیمت خودرو کوییک سقوط کرد! | کوییک صفر به 268 میلیون رسیدبرای اطلاع از قیمت خودرو کوییک در بازار در ادامه این خبر باما همراه باشید.
۵۵ آنلاین قیمت خودرو ماه 

  

اقتصادنیوز: در این گزارش به بررسی تحولات بازار طلا و سکه در نیمه اول خرداد 1402 پرداخته شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت دلار 14 خرداد 1402 | قیمت روز دلار و نرخ ارز امروز یکشنبه 1402/3/14قیمت هر دلار آمریکا در روز یکشنبه 1402/3/14 در بازار آزاد 50 هزار و 650 تومان تعیین شده و به فروش می رسد.
خانه فوتبال قیمت دلار دلار آمریکا