ایلنا   |  سیاسی  |  

مسئولان باورشان نمی‌شود در زیر مجموعه‌شان مفسده‌ای وجود داشته باشد/ باید گزارش درست به وزرا داده شود

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضائی تاکید کرد: حذف امضاهای طلایی و مشخص کردن نقش افراد، در شفاف‌سازی و مبارزه با فساد می‌تواند تضمین‌کننده باشد.

مسئولان باورشان نمی‌شود در زیر مجموعه‌شان مفسده‌ای وجود داشته باشد/ باید گزارش درست به وزرا داده شود

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضائی تاکید کرد: حذف امضاهای طلایی و مشخص کردن نقش افراد، در شفاف‌سازی و مبارزه با فساد می‌تواند تضمین‌کننده باشد.

محمد علی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره اینکه باتوجه به شرایط چه میزان ضرورت دارد مبارزه با فساد به صورت اصولی انجام شود، گفت: برای اینکه مبارزه با فساد به صورت اصولی صورت گیرد تا ریشه آن برچیده شود باید از سازوکار داخلی دستگاه‌ها آغاز کنیم.

نماینده مردم کبودر آهنگ تاکید کرد: تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی واحدهای ناظر، بازرسی و حراست دارند از سوی دیگر خود مدیران می‌توانند سازوکار نظارتی داشته باشند. 

وی ادامه داد: دیوان محاسبات به راحتی می‌تواند آمار و ارقام را به دست بیاورد و این اصلا کار سختی نیست فقط نیازمند یک سازماندهی مجدد است که سر آن به دستگاه‌های اجرایی به عنوان قوه مجریه و سوی دیگرش به رئیس‌جمهور و وزرا باز می‌گردد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد بیان کرد: خوشبختانه قوه قضائیه در داخل خودش اقدامات خوبی را درمبارزه با فساد آغاز کرده است و دست به بازنگری زده، مخصوصا برای قانون ارتقاء سلامت اداری و ناظر راهکار مناسبی را تعیین کرده است.

وی تاکید کرد: حذف امضاهای طلایی و مشخص کردن نقش افراد، در شفاف‌سازی و مبارزه با فساد باید تضمین‌کننده باشد.

پورمختار خاطرنشان کرد: وزرا و مسئولان در دستگاه‌ها یا باورشان نمی‌شود و یا اعتقادی ندارند که در مجموعه‌شان فسادی وجود دارد، باید این نگاه برای‌شان جا بیفتد که امکان فساد در همه جا وجود دارد و باید با آن مبارزه کرد.

وی تاکید کرد: حراست‌ها نقش مهم و اساسی در مبارزه با فساد دارند آنان باید گزارش‌های درست و بدون اغماض به وزیر بدهند تا او بتواند قضاوت درستی داشته باشد.

نماینده مردم کبودر آهنگ در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه در گذشته اگر شخصی فسادی انجام می‌داد آن را به پای همان شخص می‌نوشتند در صورتی که امروز فسادها به پای کل نظام نوشته می‌شود برای این که اعتماد مردم بازگردد چه باید کرد، گفت: بله متاسفانه این دیدگاه امروز وجود دارد، مردم نظام را یکپارچه و هر سه قوه را در کنار هم می‌بینند و بر اساس این اصل قضاوت می‌کنند.

وی ادامه داد: باید قائل به تفکیک باشیم، حتی اگر در داخل یک وزارت خانه فسادی رخ دهد نباید به همه افراد شاغل در آن این مطلب را تعمیم دهیم. مسئولان ما سالم هستند و تعدادی از افراد پیدا می‌شوند که فساد دارند. 

این عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز شما به برخوردهای قوه قضائیه نگاه کنید، نام چه افرادی را اعلام می‌کند؟ اسامی که مطرح می‌شود محدود است و این یعنی فساد در بین مسئولان گسترده نیست.

وی در خاتمه بیان کرد: رسانه و تبلیغات بسیار می‌تواند در این موضوع موثر باشد .

مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور قانون   اخبار برگزیده
  

بررسی تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزیناین هفته در صحن مجلس تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهر‌های مختلف کشور بررسی می‌شود.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بازار خودرو گرانی 

  

کیک و کلوچه‌های قرصی این روزها خبرساز شده و هیچ ارگانی توضیح واضحی درباره خبر خوراکی‌های حاوی دارو نمی‌دهد.
نامه نیوز دارو روزنامه وزارت بهداشت 

  

استیضاح رئیس‌جمهور!علیرضا پناهیان که چندی پیش سخنان جنجالی‌اش درباره مجلس حاشیه‌هایی به همراه داشت، در توییت جدید خود دستور کار اصولگرایان تندرو در مجلس بعدی را اعلام کرد. حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با انتشار توییتی نوشت: ‏استیضاح رئیس جمهور کار مجلسی که اکثرا طرف‌دار دولت‌اند نیست. این مجلس نه می‌تواند بر دولت نظارت کند و نه جلوی عملکرد غلط دولت را بگیرد...
مستقل‌آنلاین استیضاح رئیس جمهور کار 

  

اگر دولت دست برخی افراد بود رابطه‌مان با آمریکا برقرار شده بودعلی مطهری گفت: رفتار برخی مخالفان لوایح FATF و پالرمو، سیاسی است. برخی افراد و نهادها نیز منافع اقتصادی در این قضیه دارند. نماینده مجلس تهران ادامه داد: اگر دولت دست خود این افراد بود مطمئن باشید هم برجام اجرا شده بود و ما به اینجا نمی‌رسیدیم و هم ماه‌ها بود که مشکل FATF حل شده بود و حتی معتقدم که رابطه با آمریکا هم برقرار شده بود...
مستقل‌آنلاین دولت علی مطهری تهران 

  

حمله دوباره کیهان به روحانی؛ آمریکا نقشه آشوب می‌کشد؛ پالس مذاکره می‌فرستید؟!اقتصادنیوز: روزنامه کیهان نوشت: در حالی که آمریکا صراحتاً از ایجاد آشوب در ایران حمایت کرد و آقای روحانی نیز خبر از نقش‌آفرینی بیگانگان در این ماجرا داد، مذاکره نیابتی با آمریکا در ژاپن، خلاف قواعد عقلی است.
اقتصادنیوز روزنامه کیهان ایران و آمریکا روزنامه 

  

جزئیات طرح معیشتی رانندگان تاکسیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور از بررسی پیشنهادات این اتحادیه برای بسته معیشتی رانندگان تاکسی در ستاد تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد.
خودروتک تاکسی وزارت کشور تنظیم بازار 

  

ایران باید منتظر رئیس‌جمهور جدید آمریکا باشد​استاد دانشگاه نیوهمپشایر فشار بر ایران را عامل تنش‌های بیشتر دانست و گفت: به همان اندازه که رهبران اروپایی از ترامپ بیزار هستند، خیلی به ایران نیز متعهد نیستند.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نماینده مردم تهران گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهیم شد.
نامه نیوز علی مطهری چین ورزش 

  

آغاز فروش 4 محصول ایران خودرو از امروزگروه صنعتی ایران خودرو طرح پیش فروش 4 محصول خود را از ساعت 11 روز شنبه 98/09/23 آغاز خواهد کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

برای میانجیگری بین ریاض و تهران؛ عمران خان به عربستان می رودعمران خان برای میانجیگری بین ریاض و تهران به عربستان می رود.
مثلث ریاض وزارت خارجه ایران و عربستان 

  اخبار داغ
  

راه‌اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد در وزارت اقتصادوزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد در پورتال وزارتخانه خبر داد.
ایلنا بخش خصوصی وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد 

  

آمادگی قطر برای پذیرش همه ارزها در معاملات ال‌ان‌جیعلی العمادی وزیر دارایی قطر روز شنبه (23 آذر 98) در کنفرانسی در دوحه گفت که کشورش آماده پذیرش همه ارزها در تجارت گاز طبیعی مایع یا ال‌ان‌جی بوده اما دلار همچنان مسلط است.
برنا قطر تجارت گاز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ برخورد دلار با مرز روانی، بازگشت به مدار نزولیاقتصادنیوز: امرو شنبه 23 آذرماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز ابتدا روی روند صعودی حرکت کردند و ساعتی بعد به مدار نزولی بازگشته و به کاهش قیمت روزهای اخیر ادامه دادند. امروز دلار در بازار آزاد ابتدا از مرز حساس 13 هزار تومانی عبور کرد و پس از ظهر دوباره در مسیر کاهشی قرار گرفت و تا محدوده 12600 تومانی هم عقب‌نشینی کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

قیمت‌های امروز بازار ارز و سکهایسنا نوشت: بازار سکه و طلا امروز نسبت به روز مشابه هفته گذشته با سقوط آزاد قیمت‌ها روبرو شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و 345 هزار تومان رسیده و هر گرم طلای 18 عیار نیز 441 هزار و 600 تومان قیمت دارد. امروز سکه طرح … نوشته قیمت‌های امروز بازار ارز و سکه اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز قیمت ارز یورو 

  

توضیح رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره قرص‌های مشکوک در کیک‌های خوراکی؛ قرص‌ها هیوسین بوده نه ماده مخدررئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پس از بررسی و آزمایشات تخصصی مشخص شد که قرص های موجود در کیک های خوراکی قرص هیوسین بوده است.
ایلنا پلیس مواد مخدر وزارت بهداشت 

  

هیچ سورپرایزی بهتر از گام برداشتن برای سلامتی مردم نیست / نظرات مردم ولو در قالب شوخی ارزشمند استوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از ناوگان برقی شرکت ملی پست با اشاره به اینکه پست در گذشته دارای ناوگان هوایی بود، گفت: با راه اندازی نخستین پهباد پستی، ناوگان هوایی پست دوباره زنده شد.
ایلنا درمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اورژانس 

  

مبارزه با جرایم مالیاتی در راستای تحقق عدالت اجتماعیمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جریان انعقاد سند تفاهم نامه همکاری با سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه و برخورد قاطع با جرایم مالیاتی از راهبردهای مهم قوه قضاییه با هدف تحقق عدالت مالیاتی در کشور و احیای حقوق عامه است.
شما‌نیوز بانک درآمد قوه قضاییه