ایلنا   |  اجتماعی  |  

روسای زندان‌ها مهمترین رکن در اداره امور زندان‌ها و اجرای مأموریت‌های سازمانی هستند

غلامعلی محمدی در نشست تخصصی «هیأت اندیشه‌ورز» که با حضور روسای زندان‌های کشور برگزار شد، گفت: در دوره جدید مدیریت زندان‌ها به سمت تحول و تعالی پیش خواهیم رفت؛ پس شما روسای زندان‌ها باید دانایی‌محوری و خرد جمعی را سرلوحه خود بگذارید که لازمه این محور نیز داشتن برنامه است.

روسای زندان‌ها مهمترین رکن در اداره امور زندان‌ها و اجرای مأموریت‌های سازمانی هستند

غلامعلی محمدی در نشست تخصصی «هیأت اندیشه‌ورز» که با حضور روسای زندان‌های کشور برگزار شد، گفت: در دوره جدید مدیریت زندان‌ها به سمت تحول و تعالی پیش خواهیم رفت؛ پس شما روسای زندان‌ها باید دانایی‌محوری و خرد جمعی را سرلوحه خود بگذارید که لازمه این محور نیز داشتن برنامه است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، نشستی تازه از سلسله‌نشست‌های تخصصی «هیأت اندیشه‌ورز» در سازمان زندان‌ها و در جلسه هم‌اندیشی "روسای زندان‌های سراسر کشور" با دکتر غلامعلی محمدی برگزار شد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست که به شکل ویدئوکنفرانس به انجام رسید، با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله بهشتی و همراهان این شهید بزرگوار، تأکید کرد: ما سعی داریم با برگزاری جلسات فی‌مابین با همکاران در قالب نشست‌های «هیأت اندیشه‌ورز» و اعلام انتظارات از ایشان و نیز ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات ازسوی همکاران محترم، به نحوی عمل کنیم که اداره امور زندان و تکالیف و وظایف ما با خرد جمعی و به بهترین وجه ممکن عملیاتی شود.

  نتیجه تمام برنامه‌های ما، در خدمات روسای زندان‌ها تجلی می‌یابد

محمدی با اشاره به نقش روسای زندان‌ها در انجام امور اصلاحی و تربیتی مددجویان گفت: روسای زندان‌ها مهمترین رکن سازمان در اداره امور زندان‌ها و مهمترین افرادی هستند که در تشکیلات سازمان می‌توانند در اجرای رسالت‌ها، مأموریت‌ها و برنامه‌های سازمانی ایفای نقش کنند.

وی همچنین اعتقاد داشت: نتیجه تمام برنامه‌های ما، در خدمات روسای زندان‌ها تجلی یافته و ظهور و بروز خواهد داشت. موضوع سازمان زندان‌ها حول زندانی و زندان است و متولی اداره زندان‌ها نیز شما روسای زندان‌ها هستید.

 همواره آئین‌نامه و مقررات مذکور را بخوانید و آن را ملکه ذهن خودتان کنید

وی با اعلام اینکه مأموریت‌های سازمان به دست روسای زندان‌ها تجلی می‌یابد، یادآور شد: ابزار اصلی در اختیارتان برای انجام مأموریت‌ها و نیز برای رفع مسئولیت مدنی، کیفری و اداری شما همانا آئین‌نامه سازمان، مقررات در حوزه زندان‌ها و نیز عملکردتان در چارچوب آئین‌نامه زندان‌ها و البته اشراف کامل به این متون است.

رئیس سازمان زندان‌ها اینگونه نیز تصریح کرد: توصیه می‌کنم همواره آئین‌نامه و مقررات مذکور را بخوانید و آن را ملکه ذهن خودتان کنید. انتظار دارم روسای زندان‌ها خود را مجهز به شناخت رسالت‌ها و مأموریت‌هایی نمایند که حول وظیفه شما در آئین‌نامه ذکر شده است.

 طبقه‌بندی مددجویان بویژه زندانیان اتباع خارجی را جدی بگیرید

محمدی در ادامه اولویت‌های ده‌گانه سازمان زندان‌ها درسال جاری را تذکر داد و اجرای آن را متوجه روسای زندان‌ها دانست و اینگونه گفت: توسعه کمی و کیفی اشتغال، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، ارتقاء کیفیت غذا، اصلاح و بهبود فرآیندهای خدمت‌رسانی در زندان‌ها، خدمات رفاهی ویژه کارکنان، شناسایی نیروهای مستعد و نخبه با تأکید بر جانشین‌پروری، توجه به خانواده زندانیان، تجهیز زندان‌ها به سامانه‌های هوشمند و فناوری‌های نوین، تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان و نیز انتقال زندانیان واجدشرایط به موطن خود، اولویت‌هایی است که در زندان‌ها باید عملیاتی شود.

وی تجلی آئین‌نامه سازمان زندان‌ها در زندان‌ها را حیاتی دانست و با تأکید بر توسعه اشتغال مددجویان گفت: خوشبختانه برای توسعه کمی و کیفی اشتغال در زندان‌ها، شاهد امتیاز معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران و نیز اعطای تسهیلات 500 میلیاردی و رشد قابل توجه آن هستیم.

وی ادامه داد: این فرصت مناسبی است که می‌تواند مهمترین برنامه سازمان را در زندان‌ها اجرایی کند. براین اساس هم امیدوارم درنهایت تا پایان سال شاهد رشد 50 درصدی اشتغال در زندان‌ها باشیم. هدف اصلی تسهیلات، توسعه اشتغال در زندان‌هاست تا متناسب با تسهیلات، شغل ایجاد شود. بنابرین از شما می‌خواهم هم اعتبارات را جذب کنید و هم بهره‌مندی از این تسهیلات را محقق سازید. ضمن اینکه حتما بر بازپرداخت این وام‌ها نظارت داشته باشید.

در بازدیدها عملکرد مدیران را راستی‌آزمایی خواهیم کرد

محمدی بر آگاهی کامل روسای زندان از مراکز تحت مدیریتی خود تصریح کرد و گفت: رئیس زندان باید از جزء به جزء مسائل زندان آگاه باشد و بصورت روزانه اطلاعات زندان را دریافت کند. مداوم سرکشی نماید و بر همه بخش‌ها نظارت داشته و مسلط بر آئین‌نامه سازمان باشد. شما چشم و چراغ سازمان هستید و قطعا سازمان به وجود شما افتخار خواهد کرد.

وی اینگونه بیان کرد: رکن اصلی تحقق برنامه سازمان، روسای زندان‌ها هستند. توقع دارم سطح عملکردی سازمان را ارتقا دهید و تردید هم ندارم که اکثریت مدیران زندان‌ها، برمبنای این موارد اقدام می‌کنند. بازدیدهای من از زندان‌ها تشریفاتی نیست و راستی‌آزمایی خواهیم کرد. هرچند می‌دانم شما همواره درجهت سربلندی سازمان قدم خواهید برداشت.

رئیس سازمان زندان‌ها در خاتمه این نشست ضمن پاسخ به سوالات روسای زندان‌ها و تأکید بر توسعه رفاهیات کارکنان، درخصوص جذب نیروهای سازمانی در حوزه زندانبانی بیان کرد: ما در جذب نیرو باید رویکرد جدید داشته باشیم یعنی علاوه بر شرایط عمومی نیاز به بهره هوشی بالا و توان جسمی مناسب آنان هم داریم و کسانی را لازم داریم که توانمندی لازم را برای کار در محیط زندان داشته باشند.

گفتنی است سلسله‌نشست‌های تخصصی «هیأت اندیشه‌ورز» با هدف هم‌اندیشی و گفتمان‌سازی در جهت بهره‌گیری از خرد جمعی در اداره زندان‌های کشور، ازچندی پیش با حضور رئیس سازمان زندان‌ها و گروه‌های مختلف شغلی فعال در حوزه زندان‌ها دردستور انجام قرار گرفته است.

انتهای پیام/

زندان سازمان زندان ها وام   اخبار برگزیده
  

الهلال دوباره در جام باشگاه‌های جهانکنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد تیم عربستانی را به عنوان نماینده قاره کهن در مسابقات جام باشگاه های جهان 2022 معرفی کند.
ایلنا کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

دستور رئیس‌جمهور برای پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج به دهه شصتی‌هامعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان دهه شصتی، از دستور رئیس جمهوری به منظور درنظرگرفتن تسهیلات ویژه‌ای علاوه بر وام ازدواج همگانی، برای زوجین دهه شصتی خبر داد.
ایلنا رئیس جمهور وام ازدواج ازدواج 

  

اقبال شاکری: آمریکا باید حرف جدیدی در مذاکرات داشته باشد/خواسته ما رفع تحریم‌ها استعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وقتی طرف مقابل تقاضای مذاکره می‌کند، یعنی آنها باید حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند و امید است حرف‌های جدید آمریکا و غرب بتواند گفتگوها را به نتیجه نزدیک کند.
فردا دیپلماسی کمیسیون عمران مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

اطلاعات جدید و مهم از مذاکرات رفع تحریمی در دوحهمشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: مذاکره‌کنندگان ما در این دور از مذاکرات، درباره تضمین‌ها، راستی آزمایی و برچیده شدن تحریم‌ها مذاکره کردند و امتیازات خوبی را به دست آوردند که این باعث استعفای 2 تن از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا شد.
مثلث جمهوری اسلامی ایران وام جمهوری اسلامی 

  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  اخبار داغ
  

عدم تکمیل واکسیناسیون علت شیوع مجدد کرونا در کشورسخنگوی ستاد ملی کرونا دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیر را تشریح کرد.
برنا واکسیناسیون 

  

هشدار؛ زنگ خطر کرونا به صدا درآمد!احمد مهدوی، رئیس مرکز اورژانس البرز اعلام کرد که بر اساس شواهد زنگ خطر کرونا به صدا درآمده است.
اقتصادنیوز درآمد اورژانس 

  

اختلاف‌نظر دو سازمان درباره تقویت کننده واکسن کرونااقتصادنیوز: گروه‌های مشاوره سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذاوداروی آمریکا توصیه‌های متفاوتی را برای فرمول‌های تقویت‌کننده واکسن ارائه کرده‌اند. توصیه‌های متفاوت یادآور است از اینکه مسیر پیش رو چقدر نامطمئن است؛ زیرا همه‌گیری کرونا در سومین سال خود است.
اقتصادنیوز 

  

رونق اوراق در بورس امروز دوشنبه /معاملات سهام افت کرداقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 97 میلیارد تومان رسید. در مقابل معاملات اوراق بدهی، مطابق معمول دوشنبه‌ها، رشد قابل توجهی داشت.
اقتصادنیوز اوراق بدهی سهام 

  

آمار امروز کرونا 13 تیر ماه | فوت 8 نفر و شناسایی 1007 بیمار جدیدبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1007 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شده و متاسفانه هشت بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
۵۵ آنلاین ماه وزارت بهداشت 

  

دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیرسخنگوی ستاد ملی کرونا دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیر را تشریح کرد.
ایلنا ایران عراق خبرنگار 

  

آمار کرونا امروز 13 تیر در ایران/ مبتلایان جدید کرونا چهار رقمی شدبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 1007 بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت وام 

  

آمار امروز کرونا 13 تیرماه / تعداد مبتلایان 4 رقمی شد / چند نفر فوت شدند؟اقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 1007 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 8 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده/منتظر کاهش قیمت باشیم؟اقتصادنیوز: سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو خبر داد که بازار خودرو در روزهای پیش رو آرام پیش‌بینی می‌شود مگر اینکه قیمت ارز مجدد نوسان و رشد داشته باشد.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت خودرو 

  

آمار روزانه کرونا 4 رقمی شد/ شناسایی 1007 بیمار و 8 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 13 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1007 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 122 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 240 هزار و 564 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، 8 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 404 نفر رسید. تا…
مهر خبرنگار 

  

جزئیات مراحل واریزی صندوق توسعه ملی به بورس/ پرداخت ادامه داردبراساس آخرین آمار، از 12 هزار میلیارد تومانی که صندوق توسعه ملی تعهد داشت تا به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت کند، 5000 میلیارد تومان واریز و 7000 میلیارد تومان باقی مانده است که البته فرایند واریزی تا اتمام تعهد صندوق توسعه ملی ادامه دارد.
برنا صندوق توسعه ملی سرمایه 

  

شاخص رشد 4 هزار واحدی بورس امروز 13 تیرماهشاخص کل بورس در 75 دقیقه ابتدای معاملات امروز _دوشنبه سیزدهم تیرماه_ با رشد 4011.47 واحدی به 1,506,996.96 واحد رسید.
برنا شاخص