تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 24 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد: تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به رئیس جمهور: آیا عدم توجه به مزیت گردشگری شمال کشور که بر همگان روشن است به خاطر عدم وجود توافقنامه فی‌مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و…

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 24 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به رئیس جمهور: آیا عدم توجه به مزیت گردشگری شمال کشور که بر همگان روشن است به خاطر عدم وجود توافقنامه فی‌مابین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت بهداشت و درمان بوده است.

تذکر بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر و هریس به وزیر راه و شهرسازی: چرا مشکلات تعاونی‌های مسکن و مسکن مهر اهر و هریس در رابطه با این وزارتخانه حل نمی‌گردد.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به وزیر جهاد کشاورزی: قنوات متعددی در سیل اخیر شهرستان کرمان آسیب دیده‌اند، می‌طلبد اقدام لازم و فوری برای احیای آنها به عمل آید.

تذکر نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا به رئیس جمهور: تعویق سه ماهه کنکور سراسری جهت حمایت از جوانان مناطق سیل زده کشور. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: تشکر از مدیر کل پرسنل راهداری و حمل و نقل استان گلستان در زمان وقوع سیل و بعد از آن در استان گلستان.

تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: چرا بعد از 40 سال هنوز درمانگاه تأمین اجتماعی منطقه اورامانات ایجاد نشده است، چه کسی باید جوابگوی حق  و حقوق جامعه هدف باشد. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: اصلاح نقاط حادثه خیز راه‌های مواصلاتی اورامانات یک ضرورت فوری است، چرا به وعده و قول‌هایی که می دهید عمل نمی کنید، چرا جان آدم‌ها برای شما و مجموعه وزارتخانه مهم نیست، باید در دادگاه انسانیت جوابگو باشید. همچنین تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بی‌توجهی مدیران تأمین اجتماعی به ارائه خدمات صادقانه مردم منطقه اورامانات و برخورد نامناسب با ارباب رجوع.

تذکر عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد به رئیس جمهور: با توجه به ضرورت پویایی علمی در مدارس و اهمیت ادامه تحصیل در جامعه معلمان و فرهنگیان لزوم پیگیری و اقدام لازم جهت پذیرش مدرک تحصیلی معلمان و فرهنگیان و ثبت آخرین مدرک تحصیلی در حکم کارگزینی. همچنین در تذکر دیگر به رئیس جمهور: لزوم توجه به مشکلات درمانی خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و پیگیری جهت پرداخت و تصویب قراردادهای بیمه دی با پزشکان و داروسازان سطح کشور در چند ماهه گذشته مربوط به هزینه درمان جانبازان و خانواده معظم شهدا.

تذکر علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه به وزیر جهاد کشاورزی: هجوم ملخ‌ها به کشور را مدیریت کنید. اقدامات انجام شده در خصوص مدیریت و کنترل ملخ‌ها به کشور کافی نیست.

تذکر شکور پورحسین شقلان نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار به وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی سیر کشاورزان مغان و کوتاه کردن دست دلالان.

تذکر سیدتقی کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره به وزیر آموزش و پرورش: چرا اقدام به موقع برای پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی نمی‌شود. همچنین تذکر به رئیس جمهور: علت تأخیر در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین چیست.

تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات به وزیر ورزش و جوانان: چرا پیش‌بینی تمهیدات قانونی لازم در خصوص نحوه تقسیم درآمدهای ناشی از پخش مسابقات ورزشی توسط وزارت ورزش و جوانان صورت نمی‌گیرد. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: چرا وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی اجرای قانون تمرکز و حمایت از حقوق کشاورزان و برخی مسئولیت‌های قانونی خود در قبال تأمین و توزیع تنظیم بازار کالاهای اساسی را علیرغم نص صریح قانون، تمرکز به وزارت صمت واگذار کرده است و موجب بروز تشتت مسئولیتی و ناهماهنگی در تنظیم بازار شده است. همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی: نظام سلطه و در رأس آن آمریکا از تلاش برای تضعیف جمهوری اسلامی ایران دست برنخواهد داشت، پیش بینی می‌شود روند افزایشی حمایت‌های سیاسی غرب از مسیرهای ترانزیت به  جز مسیرهای جمهوری اسلامی ایران ادامه داشته و کشورهای مرتجع منطقه نیز از این پروژه‌ها حمایت‌های مالی داشته باشند. این وضعیت که یک فرصت برای کشورهای آسیای میانه خواهد بود مورد استقبال قرار می گیرد. چرا وزارت راه و شهرسازی نسبت به توسعه زیرساخت‌های ترانزیت مخصوصا ترانزیت ریلی به کشورهای آسیای میانه و ترکمنستان اقدام جدی نکرده است.

تذکر منصور مرادی نماینده مردممریوان و سروآباد به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی: دلیل عدم توجه به جاده‌های مرگ استان کردستان مخصوصا شهرستان‌های مریوان و سروآباد چیست.

- تذکر محسن بیگلری به همراه 3 تن از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درباره علت عدم حل مشکل پیش دبستانی ها و حق التدریسی ها و عدم اجرای قانون درباره آنها چیست؟

- تذکر محسن بیگلری به همراه 2 تن از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ جنابعالی که در مدت 8 ماه توان انتخاب یک مدیرکل برای راه و شهرسازی کردستان را ندارید چه امیدی به حل مشکل جاده های کردستان که قتلگاه شده اند، داشته باشیم.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر راه و شهرسازی درباره ضرورت ایجاد سالن اعلام بار در اصفهان جهت ایفای حقوق رانندگان کامیون و حذف دلالان از این قیمت گذاری، تذکر به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ضمن تشکر از مواضع شفاف و صریح جنابعالی در مبارزه قاطع با رانت، فساد و امضاهای طلایی در حوزه غذا و دارو لازم است ضمن عملیاتی کردن وعده های داده شده نتیجه عملیاتی آن را به مردم گزارش دهید، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی؛ در حالی قیمت هر کیلو گندم را 1750 تومان برای خرید تضمینی اعلام کرده اید که در بازار آزاد هر کیلو 2200 تومان خریداری می شود که لازم است قیمت خرید تضمینی به نحوی تعیین شودن که منافع و حقوق کشاورزان تامین و تمایل به فروش گندم به دولت داشته باشند، تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ در پاسخ به تذکر نمایندگان مردم کتباً اعلام می کنید شرکت صنایع شیمیایی ایران در لیست وگذاری به بخش خصوصی نیست اما در عمل برنامه واگذاری آن را با شرایط مبهم دنبال می کنید. علت این پنهان کاری ها و اظهارات غیرواقعی چیست؟ چه دست هایی پشت پرده هستند و منافع چه کسانی در واگذاری این شرکت های حساس و استراتژیک قرار دارد، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ احداث ایستگاه قطار سریع السیر تهران- اصفهان در بخش میمه و یک دهنه پل برای سترسی اهالی این بخش یک ضرورت است که عدم اجرای آن نارضایتی عمومی و تضییع حقوق مردم نجیب این نقش را به دنبال خواهد داشت.

- تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور به وزیر ورزش و جوانان؛ چرا جایزه و مبلغ تشویق قهرمان پارالمپیکی شبیه المپیکی ها پرداخت نشده و تبعیض قائل شده اید؟

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور؛ لزوم بررسی دقیق روند برگزاری مراسم اختتامیه در سفارت انگلستان با حضور مسئولان دولتی و اعلام مدیران حاضر در این جلسه به مردم و برخورد قاطع با این مدیران بی بصیرت ، تذکر به رئیس جمهور و وزرای صمت و دادگستری، علت گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از قبیل گوشت، مرغ، میوه، پیاز، سیب زمینی و ماکارونی چیست و چرا با اخلالگران بازار برخورد نمی شود، تذکر به وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره لزوم حل مشکل بیمه تکمیلی جانبازان و خانواده های ایثارگران و شهدا توسط شرکت بیمه دی با توجه به نارضایتی شدید بیمه شدگان.

- تذکر علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری به رئیس جمهور؛ تامین اعتبار برای جبران بخشی از خسارت سیل زدگان استان مازندران، تذکر به رئیس جمهور؛ درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان مطابق با قانون بودجه 98

- تذکر شهاب نادری نماینه اورامانات به وزیر ورزش و جوانان؛ بی توجهی به ورزش مناطق زلزله زده اورامانات و عدم تخصیص اعتبار به این مناطق

- تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم به وزیر دادگستری؛ چرا نسبت به اجرایی شدن استخدام 7 هزار و 200 نفر قبول شده در آزمون قوه قضائیه فکری نمی کنید و به کار دعوت نمی شوند، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ خطر نبود آرامستان در شهر 400 هزار نفری پرند تحمل مردم را ضعیف کرده، چرا فکری نمی کنید، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ چرا برای احداث یک خط و دو ریل در اسلامشهر با توجه به کمربندی جنوبی این شهر و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، با وجود دستور رئیس جمهور در سفر استانی اقدامی نمی شود، تذکر به وزیر راه و شهرسازی؛ چرا نسبت به رسیدن قطار از فرودگاه امام خمینی(ره) به پرند فکری نمی کنید.

- تذکر منصور مرادی نماینده مریوان به وزیر آموزش و پرورش چرا حقوق دانشجویان معلم همانند سایر کارکنان دولت افزایش 400 هزار تومانی نداشته است.

- تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر راه و شهرسازی، خواهشمند است دستور فرمایید در صدور اسناد مالکیت شهر خواجه هریس تسریع شود./

پایان پیام

وزارت بهداشت خبرنگار استان مازندران   اخبار برگزیده
  

گران‌ترین مربی لیگ هجدهم فوتبال ایران چه کسی بود؟اقتصاد نیوز:در لیگی که تمام شد برخی باشگاه‌ها قراردادهای سنگینی با مربیان خود داشتند.
اقتصادنیوز لیگ برتر فوتبال ایران 

  

سخنگوی وزارت خارجه چین، با اشاره به دیدار هفته گذشته محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با همتای چینی‌اش، گفت: دو طرف بر سر مشکلات دوجانبه و همچنین تحولات اخیر حول محور ایران صحبت کردند. وی در ادامه افزود: آمریکا واردات نفت سایر کشورها از ایران را مختل کرده است. آمریکا همچنین از برجام نیز خارج شده و دیگر کشورها را به نسبت به انجام وظایفشان ذیل این توافق تهدید می‌کند
نامه نیوز چین ایران و چین ایران 

  

أیا مذاکره ایران و آمریکا شروع شده است؟رئیس‌جمهور آمریکا برخی خبرها در مورد مذاکره با ایران را تکذیب کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

بازگشت شورای رقابت، قیمت خودرو را کاهش می دهد؟یکشنبه گذشته اما مجلس شورای اسلامی با برگرداندن شورای رقابت به پروسه قیمت‌گذاری، تیر خلاص را به آزادسازی بازار خودرو زد. طبق مصوبه مجلس، خودروسازان باید قیمت تمام شده، سود حاصله و قیمت قطعی محصولات خود را به شورای رقابت اعلام کنند...
خودروتک مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان شورای رقابت 

  

3 مامور پلیس مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند.
نامه نیوز پلیس دولت کابل 

  

اسرار وزارت نفت فاش می شود؟/ پشت پرده تلاش برای استیضاح وزیر کابینه روحانیاین استیضاح به جایی نمی‌رسد. نظام قدر آقای زنگنه و توانایی‌های او را می‌شناسد و برخی جریان‌ها بیهوده برای زدن او تلاش می‌کنند
مثلث وزارت نفت نفت صادرات نفت 

  

اندیشکده آمریکایی «موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک» گزارش داد: حملات به نفتکش‌ها در نزدیکی تنگه هرمز و یک خط لوله نفت عربستان سعودی می‌تواند موجب افزایش قیمت جهانی نفت شود. ایران بدین‌ترتیب آسیب‌پذیری امارات و عربستان را یادآور شد.
نامه نیوز ایران تهران ریاض 

  

هیچ کس نمی تواند قطعات تقلبی خودرو را تشخیص بدهددر حالی عرضه لوازم یدکی تقلبی در بازار زیاد شده که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد. با تغییرات قیمت ارز و مشکلاتی که در این زمینه به وجود آمد و کمبود این قطعات موجب شد قیمت لوازم یدکی خودرو در بازار افزایش یابد و این موضوع مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کرد.
خودروتک خودرو خودروسازان ایران 

  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  اخبار داغ
  

مبارزه با مواد مخدر با مشارکت مردم امکان پذیر استزنجان- ایرنا- سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با اشاره به نقشه راه این شورا در سال جاری، گفت: کمیته های پنج گانه این شورا، برنامه های محوری خود را با هدف اجتماعی کردن و مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر تدوین کرده اند.
ایرنا مواد مخدر استان زنجان زنجان 

  

تحقق تعالی مدیریت مدرسه با ارزیابی دقیق و شفاف میسر استارومیه- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه تحقق تعالی مدیریت مدرسه با وجود ارزیابان دقیق و ارزیابی های شفاف میسر است، گفت: در راستای اجرای سیاست های مدرسه محوری، آموزش ارزیابان طرح تعالی مدیریت مدرسه در استان در دستور کار قرار دارد.
ایرنا مدرسه ارومیه آموزش 

  

پورابراهیمی: بازار متشکل ارزی تا پایان خردادماه راه اندازی می شودتهران-ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از راه اندازی بازار متشکل ارزی تا پایان خردادماه خبر داد و گفت: این بازار موجب می شود که نرخ هایی همانند بازار سنا و امثال آن به تدریج کنار گذاشته شود.
ایرنا مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس تهران 

  

13 میلیارد دلار ارز دولتی به چه کسی داده شد؟نماینده مردم بروجرد در مجلس ضمن انتقاد از عملکرد دولت گفت: بین کشوری که دولت مستقر دارد با کشوری که دولت مستقر ندارد باید تفاوت باشد.
مثلث دلار ارز ارز دولتی 

  

بخشی از کاهش قیمت ارز به دلیل بازگشت ارز صادراتی استرئیس کل اسبق بانک مرکزی گفت: بخشی از کاهش قیمت ارز در هفته اخیر، ناشی از عرضه ارز صادراتی در بازار بوده که اگر این سیاست بخوبی ادامه یابد، آثار و نتایج مثبتی در بازار ارز خواهد داشت.
تسنیم ایرانیان خارج از کشور قیمت ارز قیمت 

  

شاخص بورس، امروز تحت تاثیر خبرهای ارزی بودتهران- ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: خبر بسته ارزی مبنی بر اینکه شرکت های پتروشیمی 60 درصد و سایر صنایع 50 درصد از ارز حاصل از صادرات خود را می توانند در سامانه نیما عرضه کنند و باقی آن را به بازار فیزیکی وارد کنند، تاثیری مثبت بر روند امروز معاملات بازار سرمایه گذاشت.
ایرنا شاخص تهران ایرنا 

  

مبارزه با اعتیاد مستلزم آموزش‌های عمومی و مشارکت‌ مردمی استتبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مبارزه با اعتیاد باید با عزم و تلاش جمعی به یک گفتمان عمومی تبدیل شود، گفت: مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست در حوزه کارهای فرهنگی است و فضای عمومی جامعه باید برای حرکت در این مسیر آماده شود.
ایرنا ترک اعتیاد اعتیاد آموزش