ایرنا   |  اقتصادی  |  

مسئولان یزد با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار هستند

یزد - ایرنا - سرپرست استانداری یزد با تأکید بر ضرورت رفع مشکل استان نسبت به تأمین آب شرب و بهداشت ، گفت: مجموعه مسئولان و نمایندگان با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار برای شهروندان هستند.

مسئولان یزد با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار هستند

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز شنبه در حاشیه نشست مشترک نمایندگان وزارتخانه‌های کشور و نیرو با مجمع نمایندگان، اعضای شورای تأمین و مسئولان دستگاه‌های تخصصی مرتبط با آب استان به خبرنگاران افزود: این نشست باهدف پیگیری جدی موضوع کمبود آب برگزار و پس از بحث و تبادل‌نظر درباره مسائل فنی و امنیتی، تصمیم‌های مناسبی اتخاذ شد. وی ادامه داد: بر این اساس، عمده پیگیری‌های تأمین آب پایدار از منابع آبی جدید به‌خصوص دریای عمان برای استان، اقدام‌ها و فعالیت‌هایی برای تضمین امنیت خط انتقال آب و آرامش مردم در این خصوص متمرکز خواهد بود. معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی و سرپرست استانداری یزد در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد در مواقع بحرانی مدیریت بهتری در مجموعه مصرف آب استان داشته باشیم. همچنین در گزارش روابط عمومی دفتر نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی به نقل از محمدرضا تابش در نشست یادشده نوشته شد، گفت: یزدی بودن وزیر نیرو( رضا اردکانیان) نباید باعث احتیاط و کم‌کاری این وزارتخانه در تأمین آب استان شود. وی افزود: تأمین امنیت خط انتقال آب حق مردم استان مورد توقع نمایندگان است که عملکرد وزارت نیرو در این زمینه قابل توجیه نیست. وی ادامه داد: نمی‌توان مرتب کاهش سهمیه آب یزد را با مسائل اقلیمی و کلان کشور گره زد؛ در این زمینه، استان همراهی لازم را داشته است. تابش بابیان اینکه همه توافق‌ها و تعهدهای انجام‌شده برای پروژه‌ انتقال آب به یزد باید سریع‌تر اجرا شود، اظهار داشت: مسئولیت تأمین امنیت خط انتقال آب استان بر عهده شخص وزیر کشور است که عملکرد آقای رحمانی فضلی در این زمینه قابل‌قبول نیست. نماینده اردکان بابیان اینکه نجابت یزدی‌ها پایانی دارد، افزود: با مسئولان کشور با صراحت صحبت می‌کنیم و از همه اهرم‌های قانونی در مجلس ازجمله سئوال و استیضاح استفاده خواهیم کرد. وی تصریح کرد: مجموعه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی استان باید فعالانه و منسجم‌تر در عرصه تأمین آب حضورداشته باشند و از حقوق مردم دفاع کنند. به گزارش ایرنا، از اسفندماه سال 1396 تاکنون 28 بار خط لوله آب انتقالی به یزد موردحمله عده‌ای افراد ناشناس در شرق استان اصفهان قرارگرفته است. آب تجدیدشونده منابع زیرزمینی یزد 827 میلیون مترمکعب و کسری مخزن 300 میلیون مترمکعب است، به همین دلیل سالانه 50 سانتیمتر از سطح منابع آب‌های زیرزمینی یزد کاسته می‌شود. در سال‌های اخیر، به‌طور متوسط 70 درصد آب شرب یزد از خارج استان و بقیه از منابع داخلی تأمین شد که درمجموع حدود 57 میلیون مترمکعب حجم سالانه آب انتقالی به یزد است. انتقال آب به یزد در سال 1368 در ابتدای شکل‌گیری دولت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مصوب و بعدها در مسیر کاملاً قانونی انجام شد و هر نوع اخلال در آن، قانون‌شکنی است. 7532 / 2047

استان اصفهان استیضاح وزارت نیرو   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

شاگردان سیمئونه به یک پیروزی ارزشمند خانگی دست یافتند.
نود مادرید 

  

قیمت انواع تلویزیون ارزان قیمت در بازارآنچه در زیر می‌آید جدول قیمت انواع تلویزیون‌های زیر 4میلیون تومان در سطح بازار تهران است.
خبرفوری قیمت تلویزیون بازار تهران 

  

اورامانات به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی داردکرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: به گواهی و اذعان کارشناسان حوزه گردشگری، منطقه اورامانات با طبیعت چشم نواز و کم‌ نظیر خود به اندازه چندین چاه نفت ارزش ثروت آفرینی برای مردم منطقه دارد.
ایرنا نفت ثروت کرمانشاه 

  

مبارزه‌ای از جنس نویسندگی و کتابخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به مناسبت سالروز درگذشت عالم ربانی مصطفی زمانی نجف‌آبادی، مبارزات سیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تالیفات وی را مرور کرده است.
ایبنا ایران ازدواج نماز 

  

نرخ تورم 23.5 درصد افزایش یافت / رشد 64درصدی تورم خوراکی‌هانرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه 23.5 درصد و تورم قیمتی گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
خبرفوری تورم افزایش قیمت ماه 

  

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکهامروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود 200
خبرفوری قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

کنایه "باربد بابایی" به تورم و گرانی+فیلماین مجری تلویزیونی در برنامه تب تاب به انتقاد از گرانی ها پرداخت و گفت: داریم دنبال دوربین مخفی می‌گ
خبرفوری تورم دوربین گرانی 

  

تحولات امروز بازار سکه و ارز ؛ خیز سکه برای کانال جدیددر نخستین روز اسفندماه بازار طلا و ارز تهران با جهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد و در ادامه نرخ‌ها تمایل چندانی برای رشد بیشتر نشان ندادند. البته سکه به دلیل حباب سیال، به رشد خود ادامه داد و تا مرز 4.7 میلیون تومان بالا رفت. دلار وارد نیمه بالای کانال 12هزار تومان شد و طلای آبشده در نیمه بالای کانال 1.8 میلیونی جابه‌جا شد.
خودروتک بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شدطی سه روز هفته جاری، بیش از 275 میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌ه
خبرفوری ارز یورو واردات