یونان به جای بیانیه صادر کردن به درخواست گفت‌وگو پاسخ مثبت دهد

وزارت خارجه ترکیه با تاکید بر تداوم فعالیت‌های دریایی این کشور در شرق مدیترانه، از یونان خواست به جای صدور بیانیه‌های تکراری، به دعوت آنکارا برای گفت‌وگو پاسخ مثبت دهد.

یونان به جای بیانیه صادر کردن به درخواست گفت‌وگو پاسخ مثبت دهد

اعتمادآنلاین| همزمان با اعلامیه اداره ناوبری و کشتی‌رانی ترکیه مبنی بر تداوم عملیات‌های حفاری اکتشاف نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه، دولت آنکارا نیز خواستار گفت‌وگو با یونان شد.

 

حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه شامگاه شنبه با تاکید بر تداوم اقدامات این کشور برای دفاع از حقوق خود در شرق دریای مدیترانه، یونان را به گفت‌وگو برای حل کردن تنش‌ها مرتبط دعوت کرد.

 

به نوشته خبرگزاری آناتولی، آکسوی با صدور بیانیه‌ای گفت یونان باز هم بیانیه دیگری درباره ادعاهای تکراری و مخالفت خود با فعالیت‌های تحقیقاتی کشتی عروج ریس صادر کرد که وزارت خارجه ترکیه تا کنون با شش بیانیه پاسخ این ادعاها را داده است.

 

وی ضمن بیان اینکه ترکیه به دفاع از حقوق خود و شهروندان قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه می‌دهد، تاکید کرد که یونان به جای بیانیه صادر کردن، باید به درخواست آنکارا برای گفت‌وگو، پاسخ مثبت دهد.

 

طی هفته‌های گذشته، تنش‌ها در شرق دریای مدیترانه بر سر اقدامات ترکیه در قبال آغاز حفاری‌ها و فعالیت‌های اکتشافی در این منطقه آغاز شد.

 

یونان و قبرس با همراهی برخی کشورهای اروپایی ادعا دارند که اقدامات ترکیه غیرقانونی و تنش‌آمیز است و به آنکارا درباره تبعات این اقداماتش هشدار داده‌اند. ترکیه اما اعلام کرده که این کشور تنها در حال تامین حقوق خود در این دریا و دریاهای سیاه و اژه است.

 

پیش از این، وزارت خارجه ترکیه با انتقاد از لحن هشدارآمیز اخیر اتحادیه اروپا علیه این کشور درباره تکرار اقدامات یکجانبه در شرق مدیترانه، گفت روابط اروپا با آنکارا به گروگان کشورهای قبرس و یونان تبدیل شده است. 

یونان وزارت خارجه ترکیه   اخبار برگزیده
  

امتحانات دانش‌آموزان حضوری است مگر اینکه متخصصان بهداشت اجازه ندهند/ آموزش حضوری کلاس اولی‌ها را توصیه می‌کنیم​وزیر آموزش و پرورش گفت: به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به ویژه برای کلاس اولی‌ها را داریم و خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنیم.
ایلنا آموزش اینستاگرام همراه اول 

  

ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نخواهد ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتادرئیس‌جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ترور دانشمند هسته‌ای ایران ضمن تاکید بر بی‌پاسخ نماندن این اقدام، گفت: در دام توطئه رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد.
ایلنا رئیس جمهور هسته ای ایران 

  

ایران: نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل در ترور شهید فخری زاده وجود داردامروز ، 27 نوامبر 2020 ، در شهر آبسرد استان تهران ، آقای محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی، در یک حمله تروریستی ترور شد...
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران حمله تروریستی 

  

نتیجه کالبدشکافی دیه گو مارادونا مشخص شددلیل دقیق مرگ دیه‌گو مارادونا، اسطوره فقید فوتبال آرژانتین و جهان روشن شد.
مملکت‌آنلاین دیه مارادونا مرگ 

  

عملیات تروریستی دیروز بر بورس چه تاثیری می گذارد؟یک تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه اگرچه اتفاق تلخی به دلیل ترور یکی از دانشمندان ارزشمند کشور در روز گذشته رخ داد، اما به نظر نمی‌رسد بازار به این اتفاق واکنش منفی نشان دهد.
اقتصادنیوز سرمایه نرخ سود بانکی خودرو 

  

اطلاعات دانشمندان هسته‌ای را چه کسی لو داد؟ + فیلممشاور رهبر انقلاب درباره‌ی لورفتن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد.
گسترش هسته ای مشاور رهبر انقلاب 

  

«بهروز کمالوندی» معتقد است روند بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از اماکن غیر اعلام شده در چارچوب موضوعات پروتکلی مشخص است و نمی تواند از هر مکانی بدون ارائه توضیحات به کشور عضو بازرسی کند.
نامه نیوز سازمان ملل سازمان انرژی اتمی آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

هدف روحانی از بازگشت به برجام حل مشکلات دولت خودش استسید محمد غرضی: اوباما اعلام کرد که بایدن به برجام برمی‌گردد؛ چون برجام خصوصیت بین المللی دارد بنابراین ارزشمندتر از سیاست‌های دولتی و یا فردی است. اقای روحانی از مطرح کردن برجام به دنبال حل مشکلات دولت خودش است اما ما نگران منطقه و حضور بیگانگان هستیم. استعداد داخلی ایران بسیار قوی است و قدرت سیاسی ما بالاخره آمریکا را از لشکرکشی مایوس کرد.
مستقل‌آنلاین الناز شاکردوست دولت محمد غرضی 

  

ادعای تکراری پمپئو درباره برنامه موشکی ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم علیه چهار نهاد روسی و چینی در بیانیه ای ادعاهایی را درباره برنامه موشکی ایران مطرح کرد.
مثلث مایک پمپئو برنامه موشکی ایران ایران 

  

خودروهای تولید داخل که کاهش قیمت بیش از 100 میلیون داشتندکاهش یا به تعبیر بهتر ریزش اخیر خودروها به گونه ای بوده که برخی خودروهای تولید داخل کاهش قیمت بیش از 100 میلیون تومان و برخی چند صد میلیون تومان را هم تجربه کرده اند.
خودروتک تولید قیمت بازار خودرو 

  

کاهش قیمت خودرو به 30 درصد رسید/ سقوط قیمت پژو 207در حال حاضر خریداران خودرو با توجه به روند کاهشی قیمت ها در بازار دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

اسرائیل، در پشت پرده ترور دانشمندان هسته‌ای ایرانمحسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان، عصر امروز، مورد سوءقصد قرار گرفت. منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.
مستقل‌آنلاین خودرو هسته ای ایران 

  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  اخبار داغ
  

چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟آمار و ارقام از بازگشت دوباره بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدوارکننده خود می گویند؛ البته این بار
خبرفوری پول سرمایه ماه 

  

نخست وزیر انگلیس، وزیری را برای هماهنگی واکسن کرونا منصوب کردنخست وزیر انگلیس به منظور انجام هماهنگی‌های لازم برای واکسیناسیون شهروندان، وزیری را برای این منظور
خبرفوری انگلیس واکسیناسیون دولت 

  

خبری خوش درباره بازار سرمایه/ بورس بازان بخوانندآمار و ارقام از بازگشت دوباره بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدوارکننده خود می گویند؛ البته این بار بورس بر خلاف ماه های ابتدایی سال، آهسته و پیوسته حرکت می کند و همین رشد منطقی در کنار عوامل دیگری مانند گزارش های شرکت ها می تواند اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران را به بازار برگرداند.
اقتصادنیوز سرمایه پول ماه 

  

بورسی های مردد بخوانند / شاخص به چه عددی می رسد؟آمار و ارقام از بازگشت دوباره بازار سرمایه به روزهای سبز و امیدوارکننده خود می گویند؛ البته این بار بورس بر خلاف ماه های ابتدایی سال، آهسته و پیوسته حرکت می کند و همین رشد منطقی در کنار عوامل دیگری مانند گزارش های شرکت ها می تواند اعتماد از دست رفته سرمایه گذاران را به بازار برگرداند.
گسترش شاخص پول سرمایه 

  

ترس بورس بازان ریخت / پیش بینی هایی درباره آینده بازاربورس تهران در نخستین روز کاری هفته سبزپوش بود و نماگر اصلی این بازار با رشد 7/ 1 درصدی همراه شد و به محدوده یک میلیون و 390 هزار واحد صعود کرد.
گسترش بورس تهران تهران بودجه 

  

هیچ الگویی برای نت‌نویسی مقام‌های دوتار وجود ندارد/ کرونا امان‌مان را بریدهعزیز تنها می‌گوید: آثار مکتوب چندانی در زمینه موسیقی مقامی تربت ‌جام وجود ندارد. مرحوم محمدتقی مسعودیه در کتاب «موسیقی تربت‌ جام» تعدادی محدودی از مقام‌ها را آوانگاری کرده‌اند که این اتفاق حدود دهه پنجاه رخ داده است.
ایلنا اینترنت ایران استان خراسان رضوی 

  

شیوه مسابقات در شرایط کرونا/ لیگ شمشیربازی با 5 تیم برگزار می‌شودبه گفته رئیس فدراسیون شمشیربازی، این فدراسیون برگزاری لیگ باشگاهی در هر اسلحه را برای سه ماه پایانی سال در برنامه دارد.
ورزش۳ شمشیربازی فولاد مبارکه تهران 

  

کرونا مثبت‌ها چگونه شناسایی می‌شوند؟سخنگوی وزارت بهداشت جزییات نحوه شناسایی افراد کرونا مثبت در مراجعه به ادارات و وسایل حمل‌ونقل عمومی از طریق کارت ملی را تشریح کرد و گفت: ماموران انتظامات این مراکز با استفاده از اپلیکیشن ماسک، بارکد کارت ملی مراجعان را اسکن کنند و در کمتر از یک ثانیه وضعیت قرنطینه یا عدم قرنطینه فرد نمایش داده می‌شود.
گسترش وزارت بهداشت مترو اتوبوس 

  

ادامه سقوط قیمت سکه در بازار + آخرین نرخهر قطعه سکه طرح جدید روز گذشته 10میلیون و 800 هزار تومان معامله شد که کاهش 300هزار تومانی را در مقایسه با قیمت آخرین روز هفته گذشته نشان می‌دهد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 9 آذر چقدر بود؟
گسترش قیمت وال استریت بهار