فردا   |  سیاسی  |  

بهادری جهرمی: وقتی به مقابله دشمنان با ملت می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت ایران پی می‌بریم

سخنگوی دولت گفت: آشوب‌های اخیر کشور بیش از آن که هنجارشکنی سیاسی داشته باشد، واجد هنجارشکنی فرهنگی است. وقتی به مقابله تمام قد دشمنان با ملت می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت ایران پی می‌بریم.

بهادری جهرمی: وقتی به مقابله دشمنان با ملت می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت ایران پی می‌بریم

سخنگوی دولت گفت: آشوب‌های اخیر کشور بیش از آن که هنجارشکنی سیاسی داشته باشد، واجد هنجارشکنی فرهنگی است. وقتی به مقابله تمام قد دشمنان با ملت می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت ایران پی می‌بریم.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، امروز سه شنبه اول آذر در سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ زیبا گفت: امروز با حوادث اخیر کشور، اهمیت فرهنگ، هنر و رسانه بر همگان روشن شده است.

جهرمی ادامه داد: تمرکز ما بر حل چالش‌های اقتصادی نباید منجر به نادیده گرفتن فرهنگ شود؛ چرا که فرهنگ امری زیرساختی و پیشرو است و بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب، همه برنامه‌های اقتصادی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان این که امروز رسالت مدیران فرهنگی مضاعف شده است، گفت: زمینه بازگرداندن فرهنگ به جایگاه اصلی خود در میان تصمیم گیران فراهم شده و با هم نظری نهادهای سیاسی و اقتصادی درباره لزوم سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه، میزان موفقیت در این عرصه به توانایی فعالان فرهنگی وابسته است.

سخنگوی دولت با تاکید بر این که نگاه دولت به حوادث اخیر منطبق بر نگرش رهبر معظم انقلاب اسلامی است، گفت: وقتی دولت ریل و مسیر سیاستگذاری اقتصاد و سیاست خارجی را تغییر داد، دشمن هم رویکرد خود را تغییر داد. دولت در سال‌های گذشته به مذاکرات و رفع تحریم چشم دوخته بود اما دولت با بازگشت اساسی به گفتمان اصیل نگاه به قدرت درونی به جای تکیه به بیرون، توانست مسیرهای جدیدی را برای حل مشکلات باز کند. از منظر غربی‌ها، تحریم فلج کننده بود اما دوربرگردان دولت در عرصه اقتصاد موجب شد فروش نفت نسبت به پیش از آغاز دولت سیزدهم دوبرابر شود. از سوی دیگر افزایش درآمدهای مالیاتی، دولت را در اداره امور کشور یاری کرد.

وی افزود: با اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در دولت، تورم شصت درصدی شهریور سال گذشته به تورم چهل درصدی شهریور امسال تبدیل شد. دولت تلاش می‌کند تا سه سال آینده مسیر اشتباه تصمیم گیری‌ های 10 سال گذشته و میانگین رشد اقتصادی صفر را تغییر دهد و رشد اقتصادی مثبت را برای کشور رقم بزند. برای ملموس‌تر شدن نتایج تغییرات بنیادین در حل مشکلات مزمن اقتصادی تلاش بیشتری باید کرد اما کشور در اکثر قریب به اتفاق شاخص‌ها وضعیت رو به بهبود دارد و دشمن این نکته را به خوبی درک می‌کند.

جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب درباره چرخش قدرت آینده جهان به سوی آسیا گفت: تغییر نگرش دولت، زمینه تغییر هندسه قدرت را فراهم کرد تا ایران به عنوان بازیگری با جغرافیای سیاسی تأثیرگذار، به جای اصرار بر تعامل اقتصادی صرفاً با چند کشور اروپایی، قدرت خود را به منطقه بیاورد و مسیرهای تجاری خود را تغییر دهد. احساس خطر دشمن از افول قدرت خود در آینده و جایگاه قدرتمند ایران موجب شد عیان‌تر از گذشته وارد شود و همه توان امنیتی، رسانه‌ای و اقتصادی خود را در حوادث اخیر به میدان بیاورد اما این بار نقش فضای مجازی بیش از گذشته بود. وقتی غرب به این نتیجه رسید که در پنجاه سال آینده جایگاه امروز را ندارد، با وقوع کرونا، در حکمرانی فضای مجازی سرمایه گذاری کرد؛ دقیقاً زمانی که حضور مردم جهان در فضای مجازی به طور چشمگیری افزایش پیدا کرد.

وی تاکید کرد: آشوب‌های اخیر کشور بیش از آن که هنجارشکنی سیاسی داشته باشد، واجد هنجارشکنی فرهنگی است. وقتی به مقابله تمام قد همه دشمنان کشور با ملت ایران می‌نگریم، بیش از پیش به قدرت جمهوری اسلامی و جامعه ایرانی پی می‌بریم. امروز پاسخ اصلی ما به دشمن، افزایش سرعت در مسیری است که در یکسال گذشته برگزیده‌ایم که همان بازگشت به ریل فرهنگ ایرانی و اسلامی و توان داخلی برای حل مشکلات است تا سرمایه اجتماعی کشور تقویت شود.

بهادری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه راهکارهایی درباره شرایط موجود پرداخت و گفت: همه ما باید در کنار هم به تقویت رویدادهای فرهنگی هنری متنوع و متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی به صورت پرحجم و پرتعداد کمک کنیم تا ذهن جوان ایرانی از امور حاشیه‌ای به امور اصلی که پیشرفت علمی و فرهنگی است متمرکز شود.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه رسانه در پیشبرد امور کشور گفت: تا زمانی که رسانه ما فعال و پیشرو نیست نمی‌توان انتظار تغییر نگرش در جامعه را داشت، بنابراین باید زمین مساله رسانه را خودمان تعیین کنیم و روایت اول از رخدادهای اجتماعی را ارائه دهیم.

سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طی روزهای اول و دوم آذرماه در مجتمع فرهنگی «باغ زیبا» برگزار می‌شود./مهر

جمهوری اسلامی زمین فضای مجازی   اخبار برگزیده
  

قانون کار، قانون کارگران است نه قانون تجارت!مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار به همت خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران امروز در محل دانشگاه علمی و کاربردی خانه کارگر برگزار شد.
ایلنا قانون قانون تجارت قانون کار 

  

ترس عجیب وزیر دفاع آمریکا نسبت به همکاری ایران و روسیهوزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاها مبنی بر ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده علیه اوکراین گفت که این همکاری‌ها نگرانی‌های امنیتی جدید را برای واشنگتن و متحدانش ایجاد کرده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و روسیه 

  

خبر خوش درباره حقوق کارگران | مبلغ نهایی حقوق کارگران مشخص شدمدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از افزایش حق مسکن کارگران مشمول قانون کار به 650 هزار تومان خبر داد و گفت: این مهم در مصوبه جدید با افزایش 40 درصدی همراه بود.
فردا کارگر بازار کار کار 

  

پیش‌بینی جالب طارمی از 3 بازی ایران در جام جهانیمهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان 3 دیدار ایران را مرحله گروهی پیش بینی کرد.
خانه فوتبال مهدی طارمی بازی ایران 

  

همه چیز درباره همسان سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان واریزی جدید به حقوق کارمندان / میزان حق عائله‌مندی و حق اولاد چقدر شدبا تصویب مصوبه لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری از سوی شورای نگهبان ماه، میزان افزایش حقوق از مهرماه اعمال می‌شود. این خبر را سخنگوی شورای نگهبان در چهاردهم آبان‌ماه اعلام کرده و گفته است اجرای آن از آذرماه عملیاتی خواهد شد.
فردا ایران خودرو مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

واریز مابه التفاوت حقوق بازنشستگان | حقوق کدام بازنشستگان افزایش یافت؟وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: پرداخت معوقات 5ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد و تا قبل از پایان سال جاری، کلیه معوقات این گروه از بازنشستگان از محل افزایش 81 درصدی به عالوه مبلغ ثابت 585 هزار تومان تسویه خواهد شد.
مثلث وزارت بازرگانی کارگر بازار کار 

  

بازهم توافق با دولت بر سرِ طرح ساماندهی؟ / مجلس به خانه‌ی اول برمی‌گردد!کارگران بسیاری در انتظار تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت هستند. این نگرانی البته با توجه به صحبتهای اخیر قالیباف در مورد توافق با دولتی‌ها بی‌مورد نیست.
ایلنا دولت خبرنگار مصاحبه 

  

حمله به ایران، در دستور کار بنیامین نتانیاهو استروزنامه صهیونیستی هاآرتص مدعی شد که نتانیاهو در حال ورود به یک واقعیت جدید است و با در نظرگرفتن اهمیت موضوعی که او تهدید هسته‌ای ایران می‌نامد، ممکن است به دنبال آن باشد تا از او به عنوان حمله کننده به ایران و نه تضعیف کننده دموکراسی در اسرائیل، یاد شود.
ایلنا ایران کار بنیامین نتانیاهو 

  

صدر جدول لیگ یک تغییر کرد|استقلال ملاثانی باختپایان شکست ناپذیری استقلال ملاثانی و فجر/ صدر جدول تغییر کرد
خانه فوتبال جدول استقلال استقلال خوزستان 

  

بلاروس در آستانه تقابل با ایرانتیم ملی فوتبال جوانان در صورت موافقت فدراسیون با تیم امید بلاروس دیدار خواهد کرد.
ایلنا بلاروس فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

دستور جلسات نمایندگان مجلس در این هفته مشخص شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خود به بررسی تقاضای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌پردازند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی درمان شورای نگهبان 

  

بررسی راهکارهای تقویت امنیت در مجلسنماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی راهکارهای تقویت تدابیر امنیتی در اماکن مذهبی و عمومی را با دستگاه‌های ذیربط بررسی خواهد کرد.
فردا خانواده اماکن مذهبی ایران 

  

سیاست‌ورزی آمریکا به شیوه گاوچران‌های آمریکایی استجعفر قنادباشی گفت: آمریکایی‌ها در ظاهر فشار می‌آورند و در پشت پرده التماس می‌کنند.
مثلث سیاست خارجی استثنایی جعفر قنادباشی 

  

شکارچی قهار مقابل تیم ملی ایرانضربه هالند به ایران/شکارچی قهار مقابل شاگردان کی‌روش در جام جهانی
خانه فوتبال ایران هری کین خودرو 

  

6 درصد تولید گاز کشور صادر می‌شود/ مصرف خانگی در زمستان 3 برابر می‌شودرییس امور نظارت، اندازه‌گیری و کنترل کیفیت گاز اظهار داشت: در تابستان 200 میلیون مترمکعب گاز در بخش خانگی مصرف می‌شود و این رقم در زمستان به بالای 600 میلیون مترمکعب گاز در روز می‌رسد.
ایلنا تولید گاز زمین 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز: در رنگ بندی جدید کرونایی در کشورمان، شهرهای زرد خوزستان به 5 شهر افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ 

  

اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته اخیر 326 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 65 میلیارد تومان بود که گویای کاهش سرعت خروج سرمایه از بورس تهران است.
اقتصادنیوز پول بورس تهران سرمایه 

  

رنگ 351 شهر در نقشه کرونایی کشور آبی شد به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

اقتصادنیوز: شاخص بورس تهران در ادامه روند مثبت ایجاد شده در انتهای هفته گذشته روز چهارشنبه را نیز با عملکرد مثبت به پایان برد تا اهالی بازار سرمایه کمی سر بچرخانند و نگاهی به صحبت های جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو ، داشته باشند.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام شاخص 

  

اقتصادنیوز: در هفته های پیش رو باز هم دو خودرو پرطرفدار در بورس عرضه می شود.
اقتصادنیوز خودرو 

  

رنگ 351 شهر کرونایی در کشور آبی شد به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

یک روز دیگر بدون فوتی کرونا/ شناسایی 23 بیمار جدید مبتلا به کروناوزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی 23 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 و یک روز دیگر بدون فوتی خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

اقتصادنیوز: بازار خودرو هفته سپری شده را با رشد عجیب قیمت پیشت سرگذاشت،‌ بطوریکه در این هفته شاهد رشد یک تا 67 میلیونی قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپا در بازار بودیم.
اقتصادنیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

351 شهر کرونایی آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، تا روز گذشته 3 شهرستان در وضعیت نارنجی، 114 شهرستان در وضعیت زرد و 331 شهرستان در وضعیت آبی قرار داشتند که این رنگ بندی در پایان هفته دچار تغییر شد. بر اساس آخرین به روز رسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز همانند هفته‌های گذشته صفر بوده و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی نیز در عدد 3 شهر ثابت ماند. همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از 114 به 94 شهر کاهش و تعداد…
مهر رنگ 

  

عرضه مجدد دو خودرو محبوب ایرانی‌ها در بورس کالادر هفته های پیش رو باز هم دو خودرو پرطرفدار در بورس عرضه می شود.
گسترش خودرو بورس کالا ایران 

  

وزارت بهداشت اعلام کرد، در شبانه روز گذشته 23 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا | روز بدون فوتی کرونا در کشور! | آمار کرونا امروز 11 آذر 1401برای مشاهده آمار کرونا امروز 11 آذر 1401 باما همراه باشید
۵۵ آنلاین 

  

شناسایی 23 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته/14 نفر بستری شدند به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 11 آذر 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 23 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 14 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 559 هزار و 760 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، هیچ یک از بیماران کووید 19 در کشور جان خود را از دست ندادند و مجموع جان باختگان این بیماری، در 144 هزار و 634 نفر ماند. تا کنون 7…
مهر بیمارستان خبرنگار 

  

ایران چه رتبه ای در جدول جهانی پاندمی کرونا دارد؟براساس تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا طی 24 ساعت گذشته بیش از 425 هزار ابتلای جدید به کووید 19 در جهان ثبت شده است.
برنا جدول