مهر   |  سلامت  |  

گردش مالی نظام سلامت نقش مهمی در برنامه‌ریزی وزارت بهداشت دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز رحیمی، در ششمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌های علوم پزشکی که با هدف بررسی عملکرد معاونت‌ها در سال 1401 و با محوریت افزایش بهره‌وری در تالار امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به نقش این رویداد در ارتقای آگاهی، دانایی به اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجارب موفق، عنوان کرد: در نظام سلامت چگونگی افزایش بهره‌وری موضوع مهمی است و این جلسات نیز نقش…

گردش مالی نظام سلامت نقش مهمی در برنامه‌ریزی وزارت بهداشت دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، بهروز رحیمی، در ششمین همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌های علوم پزشکی که با هدف بررسی عملکرد معاونت‌ها در سال 1401 و با محوریت افزایش بهره‌وری در تالار امام علی (ع) برگزار شد، با اشاره به نقش این رویداد در ارتقای آگاهی، دانایی به اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجارب موفق، عنوان کرد: در نظام سلامت چگونگی افزایش بهره‌وری موضوع مهمی است و این جلسات نیز نقش مهمی در ارتقای هم‌افزایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: انسجام تیمی، نقش‌آفرینی چندگانه، باورپذیری اعضا و تعیین، توزیع و تنظیم نقش نیروهای انسانی که هویت سازمانی را تشکیل می‌دهند نیز موضوع مهمی است. در ارتقای بهره‌وری یکی از اصول بیان اشکالات و نقاط قوت است؛ داشته‌ها و نداشته‌های سازمان باید مطرح شود تا در راستای رفع و تقویت آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

رحیمی، تناسب‌گرایی را در کنار تخصص‌گرایی و حرفه‌گرایی از اصول مدیریتی دانست و افزود: فارغ از توجه به نتیجه، برای ماندگاری باید به فرآیند و چگونگی انجام امور توجه کرد. بهره‌وری به معنای افزایش همسویی فعالیت‌ها با اهداف تعیین شده و کاهش اتلاف منابع در انجام امور است تا اثربخشی و کارایی حاصل شود. بیشترین میزان دستیابی به اهداف تأمین، حفظ و ارتقای سلامت، مشارکت مالی عادلانه و پاسخگویی به عنوان اثربخشی و حداکثر استفاده از منابع مختلف فیزیکی، انسانی، مالی و سایر عوامل با بهترین کارکرد و به روش علمی به عنوان کارایی مدنظر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: در نظام سلامت و برنامه توسعه هفتم تولیت با تمامیت، اقتدار، عزت و ابزار آن معنا پیدا می‌کند. ما به عنوان اجزای تولیت باید بدانیم چه شانیتی داریم. هیچ از کدام از مؤلفه‌های توسعه‌ای و مدیریتی به میزان نیروی انسانی اهمیت ندارد. از طرفی وزارت بهداشت بدون آموزش و سهم سواد سلامت جامعه، هیچ مزیت رقابتی نسبت به سایر نهادها نخواهد داشت. خروجی تمام برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باید ارتقای سلامت مردم و امنیت روانی جامعه باشد.

رحیمی اظهار کرد: تصمیمات بهره‌ورانه باید بر اساس نیازها، اولویت‌های سلامت و انتظار خدمت‌گیرندگان گرفته شود. همچنین بازده اجتماعی سرمایه‌گذاری، بازده نزولی و هزینه فرصت از مهمترین ابزارهای مدیریت بهره‌وری در تأمین منابع محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد توازن و تعادل در حوزه منابع انسانی با سایر ورودی‌های نظام سلامت، عنوان کرد: ضعف در فرایند آموزش و ایجاد مهارت در پرسنل جدید و عدم وجود وقت و منابع کافی برای روزآمد نمودن دانش و مهارت پرسنل قدیمی مسائلی را در راستای دسترسی به نیروی کارآمد ایجاد می‌کند.

رحیمی ضمن ارائه اعداد و ارقامی از فعالیت بهداشتی و درمانی نظام سلامت کشور در 18 هزار خانه بهداشت، پنج هزار و 600 پایگاه سلامت، پنج هزار و 600 مرکز بهداشت، 10 هزار و 84 بیمارستان و سه هزار و 87 مرکز فوریت‌های پزشکی، اظهار کرد: تحلیل حساب‌های ملی سلامت و اطلاعات مرتبط با گردش مالی نظام سلامت نقش مهمی در برنامه‌ریزی مؤثر ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: ارتقای سواد سلامت جامعه، ارتقای مهارت کارکنان، هوشمندسازی نظام سلامت، توسعه منابع سلامت محور، استفاده از مدل‌های جدید مدیریتی، حذف هزینه‌های غیرضروری، افزایش رقابت در بازار دارو و تقویت بخش خصوصی از جمله راهکارهای کاهش تورم در بخش سلامت است. در سیستم‌، خطاهای پرتکرار و دلیل بروز آن‌ها باید شناسایی شود تا حرکت در مسیر افزایش بهره‌وری تحقق یابد.

سلامت وزارت بهداشت بهره وری   اخبار برگزیده
  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

ریزش غافلگیرکننده و یک میلیونی قیمت سکه|ریزش شدید طلاسکه 27 میلیون شد|ریزش یک میلیونی قیمت سکه ظرف یک روز
خانه فوتبال هواشناسی وام مسکن وام 

  

تداوم روند کاهش قیمت دلاروضعیت بازار ارز نشان می‌دهد که در ساعات گذشته روند قیمت‌ها مانند روزهای گذشته نزولی بوده است و هر دلار امروز به 49 هزار و 100 تومان رسید.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

اقتصادنیوز: قیمت دلار مبادله ای امروز افت محدودی را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

مدیرعامل ایران‌خودرو در نامه‌ای به سازمان بورس از زیان 21 هزار میلیارد تومانی این گروه خودروسازی خبر داد.
اقتصادنیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

بر اساس تصمیم اخیر شرکت بهمن موتور، وانت کارا تک کابین 2000cc و وانت دو کابین 2000cc با روش بورس کالا در 23خرداد ماه فروخته می‌شود.
اقتصادنیوز بورس کالا ماه 

  

هفته آینده، دور جدید فروش وانت کارا دربورس کالابهمن موتور وانت کارا را در 23 خرداد ماه به فروش می‌رساند. بر اساس تصمیم اخیر این شرکت، وانت کارا تک کابین 2000cc و وانت دو کابین 2000cc با روش بورس کالا فروخته می‌شود.
مملکت‌آنلاین بورس کالا ماه تولید 

  

جزئیات عرضه کشنده امپاور و کامیون فورس در بورس کالاکشنده امپاور BD500 و فورس 6 تن روز یکشنبه 28 خرداد با قیمت پایه 4 میلیارد و 230 میلیون تومان و یک میلیارد و 437 میلیون تومان در بورس کالا عرضه می‌شود.
برنا بورس کالا قیمت 

  

عشقی: مانعی در ورود خودرو به بورس کالا وجود نداردرییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار از منظر بنیادی با هیچ مشکلی روبرو نیست، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا به شرکت‌ها بستگی دارد و هیچ مانعی برای عرضه شرکت‌ها وجود ندارد.
فردا خودرو درآمد سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت خودرو روبه کاهش است | سرگیجه در بازار خودرواخبار خوش سیاسی امروز که کاهش نرخ دلار را به همراه داشت موجب شد تا قیمت خودرو هم در بازار شکل کاهشی به خود گیرد و با این شرایط شاهد افت قیمت در میان سایپایی‌ها و پرطرفدارهای ایران خودرو بودیم.
شما‌نیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

افت شدید قیمت سکه و طلا در بازار / سکه وارد کانال 27 میلیونی شدهر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید به قیمت 27 میلیون و 897 هزار تومان به فروش رسید.
برنا قیمت سکه و طلا بهار 

  

سکه در آخرین روز هفته ارزان شد | قیمت سکه در کانال 28 میلیونیقیمت سکه در پایان هفته سوم خرداد نسبت به روز روز گذشته کاهش یافت و وارد کانال 28 میلیون تومان شد.
فردا خودرو قیمت بهار 

  

حراج خودرو بدون قرعه کشی در بورس از 23 خرداد | با نصف قیمت خودرو بخریدبهمن موتور وانت کارا را در 23 خرداد ماه به فروش می‌رساند. بر اساس تصمیم اخیر این شرکت، وانت کارا تک کابین 2000cc و وانت دو کابین 2000cc با روش بورس کالا فروخته می‌شود.
فردا خودرو بورس کالا قیمت