اعتماد   |  سیاسی  |  

ظریف بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 گفت: مناسب‌ترین فرد به نظر من آقای ظریف است. او همه شاخص‌های ریاست جمهوری را دارد. همه ممیزات لازم را برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوی دارد.

ظریف بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است

اعتمادآنلاین| نتخابات ریاست جمهوری نزدیک است و بازار گمانه‌زنی نیز داغ. در هر یک از جریان‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب نام‌های بسیاری مطرح شده که برخی تمایل به حضور دارند و برخی نیز منتظر احساس‌تکلیف‌های لحظه آخر مانده‌اند. برخی در قد و قواره ریاست جمهوری هستند و برخی نیز نه. در جریان اصلاحات اگر چه هنوز گزینه ائتلاف با لاریجانی روی میز است، اما از افرادی همچون محمدرضا عارف، محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری و حتی محمد جواد ظریف نام برده می‌شود. گمانه‌های غیرجدی‌تری هم درباره احتمال کاندیداتوری سورنا ستاری و محمدرضا خاتمی مطرح است.

در گفت‌وگویی با حسین انصاری‌راد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره هرکدام از این افراد پرسیدیم و او گفت: «مناسب‌ترین فرد به نظر من آقای ظریف است. او همه شاخص‌های ریاست جمهوری را دارد. همه ممیزات لازم را برای قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوی دارد. اطلاعات او ازجهان و فرهنگ غرب و شرق کافی است. از زیرکی، هوشیاری و توانایی برای مذاکره با جهان هم کم ندارد. حتی در امر تعاملات داخلی هم توانایی لازم را ندارد لذا مناسب‌ترین فرد است. من معتقدم که او همه موجودیت مادی و معنوی خود را برای مصالح ملت ایران و حفظ نظام گذاشته است.»

وی افزود: «بعد از ظریف، اما آقای جهانگیری را برای ریاست جمهوری قبول دارم و تایید می‌کنم. او به به مصالح کشور پایبند است، مرد درستکاری است و از مسائل این مملکت از اعم از داخلی و خارجی آگاهی دارد. جهانگیری شخصیت معتبر و معتدلی است که هم جریان اصلاح طلب از ایشان راضی است و هم شخص رهبر انقلاب. او صلاحیت‌های لازم را برای ریاست جمهوری دارد.

این نماینده پیشین مجلس در ادامه گفت: «هیچ کدام از اسامی دیگری که ذکر کردید غیر از آقای عارف، شاخص‌های ریاست جمهوری را ندارند. البته عارف هم در این ایام مجلس دهم نشان داد که کاری از او ساخته نیست و زمینه‌های اجتماعی و سیاسی خودش را به عنوان رئیس جمهوری کاملا از دست داد».

وی درباره محمدرضا خاتمی نیز گفت: «محمدرضا خاتمی هم شخصیت معتبری است و شاخص‌های انقلاب دارد». انصاری راد در پاسخ به اینکه آیا او شانس عبور از فیلتر شورای نگهبان را دارد یا خیر؟ گفت: «به نظر من رهبر انقلاب باید نوع تفکر آقای جنتی را تغییر دهد، زیرا ممکن است همه را رد کند. او در دوره‌های مختلف نشان داده که سلیقه‌اش محدود و خاص است و هیچ فرد صالحی از فیلتر او عبور نمی‌کند. به صراحت می‌گویم که او صلاحیت حضور در راس شورای نگهبان را ندارد»

انصاری راد درباره احتمال کاندیداتوری محسن هاشمی نیز گفت: «محسن هاشمی به نظر من شاخص‌های لازم را ندارد ولو اینکه احترام بسیاری برای او قائل هستم. بالاخره ریاست جمهوری این ملت که مجانی نیست. کسی باید رئیس جمهور شود که با فرهنگ باستانی، تمدن اسلامی، قومیت‌ها و ... تناسب و سنخیت داشته باشد، علم و توانایی، همچنین پختگی و شایستگی لازم را داشته باشد».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره شانس پیروزی علی لاریجانی نیز گفت: «به نظر من دوره علی لاریجانی و برادرانش گذشته است. البته من او را مستقل از برادران دیگرش می‌دانم، اما معتقدم که شخصیت او متناسب با ریاست جمهوری نیست. سوابق او در صداوسیما و ... نیز این را تایید می‌کند».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «به نظر من این انتخابات فارغ ازینکه چه کسی کاندیدا است و پیروز می‌شود باید با حضور همه احزاب و افراد از جمله حزب اتحادملت، اعتماد ملی، کارگزاران، مردم سالاری و نهضت آزادی و دیگر احزاب و شخصیت‌ها برگزار شود. رهبر معظم انقلاب باید از همه این احزاب بخواهد که در انتخابات مشارکت کنند».

 

انصاری راد همچنین تاکید کرد: «به اعتقاد من اگر بنای ایجاد تغییر در وضع موجود باشد لازم است که رهبر انقلاب به رئیس جمهور آتی - فارغ از اینکه چه کسی است - اختیارات تام داده و دست وی را برای همه امور از انتخاب کابینه گرفته تا اتخاذ سیاست‌های داخلی و خارجی باز بگذارد زیرا در غیر این صورت او نیز بعد از چند سال مثل آقای روحانی فردی خواهد بود که وعده‌هایش روی زمین مانده احترامی نزد ملت ندارد».

 

منبع: نامه نیوز

انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری باستانی   اخبار برگزیده
  

جو بایدن وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات به برجام بازخواهد گشت. دونالد ترامپ هم مدعی شده در هفته‌های نخست پس از پیروزی، با ایران به توافق خواهد رسید. این حرفها نشانه چیست؟
نامه نیوز ایران اقتصاد ایران انتخابات ریاست جمهوری 

  

نامه مهم نمایندگان تهران برای تعطیلی پایتختعضو مجمع نمایندگان استان تهران از نامه این مجمع به ستاد ملی کرونا برای تعطیلی 2 هفته‌ای پایتخت خبر داد.
گسترش تهران پایتخت مجلس شورای اسلامی 

  

کارگزاران به‌دنبال ایده حمایت از علی لاریجانی است؟ / حسین دهقان در بین کاندیداهای حزب کارگزاران برای انتخابات 1400 است؟علی لاریجانی می‌تواند از گزینه‌های قابل‌تامل کارگزارانی‌ها باشد. او از سیاستمداران اصولگرایی است که سبک و سیاق سیاست‌ورزی‌اش مورد علاقه و توجه کارگزارانی‌ها بوده است. آنها حتی در جریان رقابت برای ریاست‌ مجلس دهم نیز معتقد بودند که صندلی ریاست حق لاریجانی است و از کاندیداتوری محمدرضا عارف به عنوان یک اصلاح‌طلب حمایت نکردند...
اعتماد حزب کارگزاران دولت دوازدهم سعید لیلاز 

  

سعید لیلاز: هیچ ملتی با تلگرام و اینستاگرام دین خود را از دست نداده |صداوسیما هیچ صلاحیتی برای نظارت بر تولید محتوای صوت و تصویر ندارد|فیلترینگ باعث بی ‌اعتمادی شدهسعید لیلاز با بیان اینکه صداوسیما هیچ صلاحیتی برای نظارت بر تولید محتوای صوت و تصویر ندارد، تاکید می کند که فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی هیچ نکته مثبتی در پی نداشته و در سال‌های اخیر محدودیت‌های فضای مجازی سبب شده تا مردم نسبت به حکومت بی‌اعتماد شوند.
۵۵ آنلاین سعید لیلاز موبایل تلگرام 

  

جامعه مدرسین از انتخابات 1400 کنار کشیدنایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از تصمیم قطعی تشکل سیاسی متبوع خود بر عدم دخالت در انتخابات سال 1400 خبر داد.
مثلث جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جامعه روحانیت مبارز الناز شاکردوست 

  

موج دوم کاهش قیمت ها در بازار خودرو در راه است؟یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: چنانچه بایدن پیروز انتخابات باشد، هفته آینده قیمت خودروها مجدد ارزان می‌شود. پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت دلار ادامه‌دار باشد که به دنبال آن قیمت خودروهای داخلی مجدد بین پنج تا 10 میلیون تومان ارزان خواهد شد.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت خودرو 

  

کشف حجاب اختیاری در دورۀ دولت دوازدهممیرسلیم گفت: در این کشور دوبار کشف حجاب صورت گرفت، یک بار به صورت اجباری در دورۀ رضاخان و بار دیگر به صورت اختیاری در دورۀ دولت دوازدهم. وی با بیان اینکه جریان دیگری که علیه ما مشغول فعالیت است جریان ضدانقلاب است، گفت: این جریان که بسیار هم فعال است با مقدسات انقلاب مقابله می‌کند.
مستقل‌آنلاین حجاب دولت دوازدهم دولت 

  

ماجرای 10میلیارد گمشده در استقلال گره خورداحمد سعادتمند مدیر عامل سابق باشگاه استقلال در واکنش به خبر ابهام درباره 10 میلیار تومانی که حامی مالی این باشگاه در اختیار آبی پوشان قرار داده بود متنی را در اینستاگرام خود منتشر کرد.
مملکت‌آنلاین باشگاه استقلال استقلال اینستاگرام 

  

مشکل دریافت حقوق‌های نجومی در دولت هم مربوط به آمریکاست؟رئیس بانک مرکزی دولت آقای روحانی دلار را 11 هزار تومان تحویل گرفت و امروز این قیمت به 29 هزار تومان رسیده است، حال به مردم آدرس می‌دهید که به آمریکا ناسزا بگویند؟ آیا مشکل دریافت حقوق‌های نجومی در دولت مربوط به آمریکاست؟ و برای اینکه در نظام مالی اختلاس‌ صورت می‌گیرد باید آمریکا را نفرین کرد؟
مستقل‌آنلاین دولت رئیس جمهور بانک مرکزی 

  

شرایط مذاکره ایران و آمریکا در صورت رئیس جمهور شدن بایدن /اصلاح طلبان نفس راحت خواهند کشید؟روزنامه شرق در گفت وگویی با محسن میردامادی به تحلیل انتخابات امریکا پرداخته و روی کار آمدن بایدن یا ترامپ را مورد بررسی قرار داده است.
اقتصادنیوز ایران ایران و آمریکا ایران و عربستان 

  

هشدار بهمن موتور در مورد سودجویی با پیش فروش دیگنیتیشرکت بهمن موتور علیرغم وجود تحریم های ظالمانه صنایع خودروسازی و محدودیت های موجود، از عرضه محصول جدید خود به نام دیگنیتی در آینده ای نزدیک خبر داد.
خودروتک خودرو تولید 

  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  اخبار داغ
  

مصوبات قرارگاه ستاد ملی کرونا باید ضمانت اجرایی داشته باشددادستان کل کشور گفت: برای مصوبات قرارگاه متناسب با موضوع باید ضمانت اجرایی در نظر گرفته شود و اگر این مصوبات ضمانت اجرایی داشته باشد و مطابق قانون با آن اعمال شود، قوه قضاییه هم خود را موظف به اجرا می‌کند و خود را ضامن اجرای آن می‌داند.
اعتماد اراذل و اوباش قوه قضاییه نیروی انتظامی 

  

وزیر کشور ترکیه از ابتلای خود و اعضای خانواده‌اش به بیماری کرونا و بستری شدن در بیمارستان تا بهبودی خبر داد.
صراط ترکیه دولت خانواده 

  

تاکید وزیر کشور بر ردیابی مبتلایان کروناعبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفت: باید بتوانیم هر کسی که به ویروس کرونا مبتلا می شود را ردیابی کنیم و افراد مرتبط با او را شناسایی و از لحاظ بیماری تحت نظر قرار دهیم. دامنه غربالگری وسیع می شود و از این که آمار ابتلا افزایش پیدا می کند نباید نگران باشیم. چرا که وقتی … نوشته تاکید وزیر کشور بر ردیابی مبتلایان کرونا اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز عبدالرضا رحمانی فضلی وزارت بهداشت ویروس 

  

داروی جدید کرونا/ افزایش امیدواری به درمان کووید 19این مطالعه که به همت محققان دانشگاه‌های گوته، کنت و هانوفر در آلمان انجام شد، نشان می‌دهد یک بازدارنده پروتئاز به نام آپروتنین (aprotinin) در مقابل ویروس SARS-CoV-2 که عامل بروز کووید 19 است، واکنش نشان می‌دهد.
رویداد۲۴ وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

کرونا با اقتدار جمع می‎شود نه با دموکراسیتحلیلگران و اندیشکده‌ها با بررسی شرایط کشورهای جهان به دنبال پاسخ به این پرسشند که چه نوع ساختار سیاسی در کشورها بهتر می‌تواند بحران‌های داخلی همچون همه‌گیری کرونا را مهار کند.
۵۵ آنلاین خاورمیانه رسانه دموکراسی 

  

مدت قرنطینه خانگی کرونایی ها چند روز است؟متخصص بیماری های عفونی بیمارستان لقمان حکیم با بیان این مطلب که هیچ داروی معجزه آسایی با اثربخشی خارق العاده برای درمان کرونا وجود ندارد، عدم پایبیندی به اصول بهداشتی و حفاظتی را مهمترین مانع در کنترل اپیدمی کرونا برشمرد.
گسترش بیمارستان درمان کودکان 

  

عوارض مهلک‌تر کرونا در راه است«ژونگ نانشان» پزشک و متخصص چینی کاشف سارس، با بیان اینکه باید منتظر موج دوم کرونا با نتایج اجتماعی بدتر در اکثر کشورها باشیم، گفت بعید است این اتفاق در چین بیافتد.
برنا پزشک چین 

  

نماد بوعلی در بورس ثبت شدپتروشیمی بوعلی سینا با درج نمادش در تابلوی فرابورس به عرضه اولیه نزدیک شد.
شما‌نیوز پتروشیمی روابط عمومی خلیج فارس 

  

لزوم اجرای یکپارچه تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برای استان‌های تهران و البرزاستاندار تهران گفت: پیشنهاد استانداری و ستاد ملی استانی این است که هر تصمیمی برای تهران گرفته می‌شود برای البرز هم باشد؛ به عبارتی پیشنهاد ما یکپارچه دیدن استان تهران و البرز در قالب یک تصمیم گیری است.
ایلنا تهران وزارت کشور حمل و نقل 

  

ضرورت ضمانت اجرایی مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونادادستان کل کشور با تاکید بر اینکه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا باید ضمانت اجرایی داشته باشد، گفت:
ایلنا اراذل و اوباش کار قوه قضاییه