اعتماد   |  سیاسی  |  

تمام تلاش‌های جبهه پایداری با محوریت محصولی انجام می‌شود

جبهه پایداری به لجبازی و ساز مخالف زدن مشهور است. هنوز تنور انتخابات ریاست جمهوری 1400 گرم نشده، این مجموعه استراتژی سه ضلعی خود را فعال کرده و با آوردن سه چهره جلیلی، فتاح و نیکزاد به میدان سعی می کند نبض رقابت سیاسی پیش رو را در اختیار بگیرد.

تمام تلاش‌های جبهه پایداری با محوریت محصولی انجام می‌شود

اعتمادآنلاین| جبهه پایداری به لجبازی و ساز مخالف زدن مشهور است. هنوز تنور انتخابات ریاست جمهوری 1400 گرم نشده، این مجموعه استراتژی سه ضلعی خود را فعال کرده و با آوردن سه چهره جلیلی، فتاح و نیکزاد به میدان سعی می کند نبض رقابت سیاسی پیش رو را در اختیار بگیرد. عضو ارشد جبهه پایداری اخیرا اعلام کرده که این مجموعه با نامزد مستقل وارد انتخابات ریاست جمهوری می شود. خبری که گرچه مشهود و واضح بود اما اعلام زودهنگامش معناهای زیادی دارد.

 

بیژن مقدم درباره استراتژی سه ضلعی انتخاباتی جبهه پایداری گفت: انتخابات 1400 نیازمند مشارکت همه گروه های سیاسی برای جلب مشارکت بیشتر مردم است بنابراین باید از فعالیت هر جریانی که برای گرم کردن تنور رقابت های سیاسی پیش رو تلاش می کند، استقبال شود.

 

وی درباره تأثیر آیت الله مصباح یزدی بر تصمیم گیری انتخاباتی جبهه پایداری اظهار کرد: رابطه میان آیت الله مصباح و پایداری باید شفاف شود چون حرف ها و نقل های مختلفی درباره آن مطرح است. ایشان در مقطعی گفت «هیچ نسبت تشکیلاتی با جبهه پایداری ندارم و رهنمودهای کلی و عمومی را به آنها هم می گویم» با این وجود شواهد و قرائنی هست که از رابطه عمیق‌تری میان آیت الله مصباح و جبهه پایداری حکایت می کند.

 

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: در گردهمایی آخر جبهه پایداری، آیت الله مصباح تنها یک پیام ویدئویی داد. این معنادار بود. آنچه در طول سال های پس از تشکیل جبهه پایداری شاهد بودیم، گاهی رابطه جبهه پایداری با آیت الله مصباح گاهی مرید و مرادی بوده، گاهی رابطه به شکل ارتباط یک تشکل سیاسی با یک روحانی فرهیخته و فرزانه نشان داده شده و زمانی آیت الله مصباح در مقام رهبر معنوی جبهه پایداری معرفی شده است.

 

وی افزود: معتقدم نخست ابعاد و عمق این رابطه باید مشخص شود تا بعد براساس آن بگوییم آیت الله مصباح تعیین کننده نامزد نهایی جبهه پایداری هست یا خیر. به عبارت دیگر آیا ایشان فقط طرف مشورت قرار دارد یا حرفش 100 درصد در تصمیم جبهه پایداری نافذ و تأثیرگذار است. اما تا به الان نه جبهه پایداری و نه آیت الله مصباح شفاف این مسئله را روشن نکردند. انتظار می رود آیت الله مصباح میزان حرف شنوی و پایبندی جبهه پایداری به مرام و نگاه خودش را خیلی صریح روشن کند.

 

این فعال رسانه ای درباره نقش صادق محصولی در تصمیم گیری انتخاباتی جبهه پایداری بیان کرد: او محور اصلی جبهه پایداری است. کار گفتگو درباره نامزدها و لابی های سیاسی را پیش می برد. در واقع تمام تلاش های جبهه پایداری با محوریت آقای محصولی انجام می شود.

 

وی درباره نسبت آقایان فتاح، جلیلی و رئیسی با جبهه پایداری گفت: آقای فتاح آدم سیاسی نیست، معتقدم با تجربه گذشته از سال 92، آقای جلیلی به جبهه پایداری نزدیک تر است. درباره آقای رئیسی نیز بین او و جبهه پایداری هیچ نسبتی نمی بینم.

 

مقدم درباره باقی ماندن پایداری به تصمیم معرفی نامزد اختصاصی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 یادآور شد: مطلوب آن است که جبهه نیروهای انقلاب به شکل واحد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری فعالیت کند. اما اگر جبهه پایداری یا هر مجموعه دیگری بخواهد مستقل به میدان بیاید ظرفیت لازم را برای کسب توفیق ندارد.

 

منبع: نامه نیوز

جبهه پایداری انتخابات ریاست جمهوری صادق محصولی   اخبار برگزیده
  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: شرایط کاندیداتوری برای احمدی‌نژاد از همیشه سخت‌تر است، چون در سخنرانی‌هایی به اصل ولایت فقیه هم با اشاره و کنایه ایراد وارد کرده است.
رویداد۲۴ احمدی نژاد استیضاح انتخابات ریاست جمهوری 

  

اظهارات همتی درباره «گشایش‌های ارزی»: رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی استهمتی درباره گشایش‌های ارزی گفت: در حوزه بین‌المللی رایزنی‌های ما در بعضی کشور‌ها در آستانه ثمردهی است و از طرف دیگر میزان صادرات نفت و فرآورده‌های آن بهتر و روند بازگشت ارز صادرکنندگان سرعت گرفته که هرسه این عوامل تاثیرات مثبتی خواهند داشت.
۵۵ آنلاین واحد های تولیدی ماه صادرات نفت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه /شاخص ریزشی شددر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 24هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
اقتصادنیوز شاخص سهام دولت 

  

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت این سازمان تاکید کرد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های لغو شده قطعنامه 2231، فاقد اثر حقوقی، باطل و بی‌اثر است.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سامسونگ 

  

سال آینده رئیس جمهور زن خواهیم داشت؟یک چهره اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که آیا در آینده نزدیک رئیس جمهور زن خواهیم داشت و اینکه آیا جامعه ما به سمتی رفته که یک زن رئیس جمهور با وجود داشتن کارآمدی روی کار بیاید؟ بیان کرد: زمانی جامعه به این نتیجه می‌رسد که یک خانمی که کاندیدا شده، توانمندتر از مردهایی است که کاندیدا شده‌اند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

انبارها پر از مواد است اما مردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارندمردم توان تامین مایحتاج اصلی خود را ندارند. بر امور نظارت یا کنترل لازم نمی‌شود. انبارها پر از مواد است اما به دلیل فقدان نظارت هر کسی هر چه دلش می‌خواهد و به هر قیمتی که آرزو دارد، عرضه می‌کند.
مستقل‌آنلاین ایران رادیو لبنیات 

  

تاثیر مکانیسم ماشه بر قیمت دلار / روزی حساس برای بازار ارزدر زمانی که موعد ماشه امریکایی‌ها رسید، بازار ارز راه کاهشی را در پیش گرفت. دلار 200 تومان افت را به ثبت رساند و به محدوده 26700 تومان نزول کرد. اما از اخبار رسمی برای بازار ارز امروز چه سیگنال‌هایی قابل مشاهده است؟
گسترش قیمت دلار ارز 

  

جدیدترین خودرو ارتقا یافته ایران خودرو به بازار می آیدامسال را باید سال تولیدات ارتقا یافته یا آپشن دار خودروسازان داخلی به حساب آورد. دو خودروساز اصلی کشور تلاش کردند تا در سال 99 با تولید پلاس ها و Sها، سبد محصولات خود را متنوع کنند. رانا پلاس جدیدترین خودرویی است که قرار است از سوی ایران خودرو در مهر ماه امسال به بازار عرضه شود.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

ترمز قیمت پراید کشیده شدترمز قیمت خودرو فعلا دست کم در کف قیمت خودرو یعنی قیمت پراید کشیده شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

تولید سالانه 2 میلیارد دوز واکسن کرونا توسط یک کمپانی آمریکاییکمپانی آمریکایی «نواواکس» ظرفیت تولید واکسن کرونا خود را افزایش می‌دهد.
مملکت‌آنلاین تولید ایالات متحده آمریکا هند 

  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  اخبار داغ
  

اشتباهات فاحش در کنترل کرونا/سرمایه گذاری روی واکسن منطقی است به گزارش خبرنگار مهر، حسین قناعتی امروز در سومین نشست ترویج علم بنیاد مصطفی با موضوع بررسی واکسن کرونا که به صورت آنلاین برگزار شد گفت: در دنیا و در ایران استراتژی‌ها نادرستی در مواجه با ویروس کرونا وجود دارد. یکی از استراتژی‌های اشتباه این بود که متکی به دارو بودیم و این رویکرد باعث شد که برخی از مردم هزینه‌های میلیونی برای خرید داروهای مختلفی همچون رمدسیویر اقدام کنند؛ در حالی…
مهر درمان سرمایه وزارت بهداشت 

  

اولین واکنش بورس به فعال شدن مکانیسم ماشه + جزئیاتدر ساعات ابتدایی معاملات بورس، شاخص 34هزار واحد ریزش داشت تا همچنان در پلکان قبلی خود باقی بماند.
شما‌نیوز شاخص سهام دولت 

  

تست کرونای بازیکن سپاهان دوباره مثبت شد!+ عکستست کرونای مدافع تیم فوتبال سپاهان دوباره مثبت شد.
برنا عکس فوتبال 

  

اگر شست وشوی درست و حسابی با دهان‌شویه برای محافظت از ویروس کرونا کافی باشد، خیلی خوب می‌شد، اما متاسفانه به همین سادگی هم نیست با این وجود طبق مطالعات محققان آلمانی و انگلیسی، دهان‌شویه‌ها، سطح محافظتی بسیار محدودی دارند.
رویداد۲۴ میکروب تورم خانواده 

  

دهان شویه ها مانع انتقال به کرونا می شوند؟مطالعه‌ای از سوی دانشگاه روهر بوخوم نشان می دهد که می‌توان با کمک دهان شویه ها، خطر انتقال را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
۵۵ آنلاین میکروب ایرنا اخبار جعلی 

  

دستوری مهم به شرکت‌ های بورسیبورس تهران از مدیران عامل شرکت‌های بورسی خواست نسبت به معرفی بازارگردان و انجام بازارگردانی شش ماهه اقدام کنند.
گسترش بورس تهران تهران سرمایه 

  

شهره سلطانی که چندی پیش دچار کرونا شده بود، می‌گوید به خاطر این ویروس باید خیلی دست به عصا شود ولی آنچنان دلتنگ تئاتر است که هیچ بعید نیست تا چند وقت دیگر پیشنهاد بازی در نمایشی تازه را بپذیرد.
صراط شبکه نمایش خانگی ویروس تئاتر 

  

آخرین مهلت ثبت‌نام برای دریافت وام کرونافردا آخرین مهلت کسب و کارهای فاقد بیمه برای ثبت نام جهت دریافت وام کروناست،با این حال بررسی‌های میدانی خبرنگار مهر نشان می‌دهد تعداد کمی از بنگاههای ثبت نام کرده موفق به اخذ این وام شده اند.
شما‌نیوز وام حوزه ویروس 

  

جزئیات واکسن انستیتوپاستور ایران برای مقابله با کرونارئیس انستیتو پاستور ایران با تاکید بر اینکه اثرگذاری واکسن‌های تولید شده هنوز ثابت نشده و هنوز هیچ‌کدام وارد تولید گسترده نشده‌اند که بتوانند حجم زیاد جمعیت را تأمین کنند، گفت: واکسن در دستور کار این انستیتو با استفاده از ژنوم ویروس کرونا است.
۵۵ آنلاین ایران رفتارهای اجتماعی تولید 

  

سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز 30 شهریور 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و 97 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و 272 نفر از آنها بستری شدند.
نامه نیوز خودرو ایران وزارت بهداشت 

  

الزام شرکت‌های بورسی به بازارگردانیبورس تهران از مدیران عامل شرکت‌های بورسی خواست نسبت به معرفی بازارگردان و انجام بازارگردانی شش ماهه اقدام کنند.
تسنیم بورس تهران تهران خبرنگار