تحقق نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات غیر نفتی

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: همزمان با تشدید تحریم ها و کاهش درآمدهای نفتی این باور وجود داشت که صادرات غیرنفتی ظرفیت تامین نیاز ارزی کشور را دارد و خوشبختانه با بازگشت ارز حاصل از صادرات به کشور این امر تا حد قابل توجهی محقق شده است.

تحقق نیاز ارزی کشور از مسیر صادرات غیر نفتی

آنچه دیگران میخوانند : بیوگرافی هاوارد هیوز؛ هوانورد، تاجر، فیلم‌ساز حرف‌های جنجالی مهاجم سابق استقلال درباره سیاسی‌ترین شهرآورد تاریخ

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی با اشاره به برابری ظرفیت های صادراتی کاشان با یک استان گفت: با بررسی های کارشناسی و اعلام نیاز جامعه صادراتی کاشان شعبه بانک توسعه صادرات با همراهی اتاق بازرگانی کاشان سه سال پیش افتتاح شد و عملکرد مطلوب شعبه کاشان در این مدت نشان می دهد سیاست تاسیس شعبه در این شهر درست بوده است.

صالح آبادی از عملکرد همکاران شعبه کاشان تقدیر کرد و گفت: شعبه در جذب مشتری خوب عمل کرده و توانسته طی این مدت کوتاه در رتبه مناسب عملکردی در بین شعب بانک توسعه صادرات قرار بگیرد و به دلیل جذب مشتریان خوشنام و خوش سابقه در عرصه تولید و صادرات، محدودیت سقف ندارد.

وی بیان داشت: اگر مشتری بانک از رتبه اعتباری بالا برخوردار باشد از تسهیل در حوزه وثائق برخوردار خواهد شد و در این راستا قرارداد لازم الاجرا، چک و سفته می تواند جایگزین وثیقه ملکی شود؛ این تصمیم بر عهده کمیته اعتباری بوده و همانطور که اشاره شد سوابق مشتری در نوع وثیقه نقش تعیین کننده دارد.

صالح آبادی اظهار داشت: گردش حساب مشتری بر رسوب سرمایه در بانک ارجحیت دارد؛ گردش حساب مشتریان در بانک به مثابه زنده بودن بنگاه های مربوطه است و از آنجا که نقش بانک توسعه صادرات در حمایت از صادرکنندگان با صندوق ها متفاوت است، انتظار می رود بخشی از گردش حساب مشتریان در بانک توسعه صادرات انجام بپذیرد.

رئیس هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران در خصوص اهمیت رتبه بندی در بانک گفت: مشتریان در دو سطح، سامانه اعتبارسنجی بانک و سامانه اعتبار سنجی ایرانیان در خارج از بانک رتبه بندی می شوند؛ بر این اساس هر مشتری نزد بانک دو رتبه دارد که در تصمیم گیری بانک نقش مهمی ایفا می کند. اگر مشتری رتبه A را کسب کند از درصد تخفیف ویژه در نرخ سود بهره مند خواهد شد.

صالح آبادی با اشاره به طیف نرخ سود سپرده های بانک توسعه صادرات، یادآور شد: تسهیلات ما از 11 الی 18 درصد را شامل می شود و بسته به منبع تسهیلات، نرخ تسهیلات مشخص می شود و به دنبال سیاست های صندوق توسعه ملی مقرر شده است تسهیلات تلفیقی صندوق توسعه ملی و بانک توسعه صادرات با میانگین نرخ 14.5 درصد به فعالان اقتصادی حوزه صادرات اعطا شود.

وی در مورد تناسب اسناد خزانه اسلامی با ارزش اسمی این اوراق گفت: در صورت همزمان بودن سررسید تسهیلات بانک و اسناد خزانه می توان ارزش اسمی اسناد خزانه را به عنوان معیار محاسبه ارزش اسناد برای وثیقه در نظر گرفت.

صالح آبادی در ادامه گفت: مبنای مبادلات در عراق دینار و دلار است لذا پولی که به عراق منتقل می شود باید یکی از دو ارز دینار و دلار باشد و باید ساز و کار ویژه ای در رابطه با تبادل ضمانت نامه با این کشور طراحی شود؛ کارگزاری های صرافی توسعه صادرات در شهرهای مختلف عراق عملکرد خوبی در حوزه نقل و انتقالات مالی داشته و آماده ارائه خدمات به فعالان اقتصادی در عراق است.

وی با تاکید بر سرعت در ارائه خدمات به مشتریان گفت: فاصله زیادی بین ستاد و شعبه در بانک توسعه صادرات نیست و در موارد خاص در کمترین زمان ممکن مشکلات مشتریان مطابق مقررات پیگیری می شود؛ نمونه های زیادی از تصویب و ابلاغ مصوبه در کمتر از چند ساعت در بانک توسعه صادرات داریم که با هدف تسریع خدمت رسانی به جامعه صادراتی انجام شده است.

سید جواد ساداتی نژاد، نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست اظهار امیدواری کرد که نتیجه این جلسه برای فعالین اقتصادی که در شرایط سخت تحریمی، با شجاعت ایستاده و سنگر تولید را حفظ کرده اند، مفید باشد.

وی گفت: کاشان با برخورداری از خوشنام ترین صنعتگران کشور، شهری مهم و تاثیر گذار در صنعت کشور است که در عرصه های بین المللی نیز توان خود را ثابت کرده اند.

نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فرش، فولاد و اسانس نقاط قوت صنعتی کاشان هستند و با توجه به عملکرد درخشان این صنایع طی سالهای متمادی، ضروری است که حمایت همه جانبه از آنها انجام شود.

ساداتی نژاد از عملکرد بانک توسعه صادرات ایران در شرایط حال حاضر، برای حمایت از جامعه صادراتی کشور تقدیر کرد و گفت: سهم کاشان در سبد صنعت کشور بالاست و برنامه ریزی بلند مدت برای حمایت از صادرکنندگان و تولید کنندگان صادرات محور این منطقه به طور قطع نتایج قابل توجهی را در پی خواهد داشت.

محمد جعفر مزده، عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات نیز در ادامه این جلسه گفت: پیشنهاد می شود به منظور حصول نتیجه بهتر از این دست جلسات از کارشناسان صندوق توسعه ملی، صندوق ضمانت صادرات و سایر نهادهای مرتبط دعوت به عمل آید.

در پایان این نشست، کارشناسان و مدیران ارشد بانک و صرافی توسعه صادرات پاسخگوی سوالات صادرکنندگان در حوزه های مختلف اعم از موضوعات مرتبط با نقل و انتقال ارز، چگونگی ارزیابی وثائق، اعتبارسنجی و نرخ تسهیلات بودند.

نشست یاد شده همزمان با روز ملی صادرات با حضور صادرکنندگان مطرح و موفق شهر کاشان، سیدجواد ساداتی نژاد نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی، محمود تولایی رئیس اتاق بازرگانی کاشان و ابوالفضل سلمان رییس شعبه کاشان بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد.

 

 

 

 

اتاق بازرگانی صادرات غیرنفتی بانک   اخبار برگزیده
  

مجلس هیچ راهبردی موثری برای حمایت از معیشت فرودستان ندارددر سال‌های اخیر بیش از 18 میلیارد دلار ارز اختصاص داده شده برای واردات کالاهای اساسی به روش‌های مختلف، حیف و میل شده است. این نحوه توزیع ارز است، حیات اقشار فرودست را تهدید می‌کند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دولت دوازدهم 

  

چرا پیش فروش ها قیمت خودرو را پایین نمی آورد؟وضعیت بازار خودرو همچنان آشفته است و قیمت برخی از محصولات بی‌هیچ دلیل و منطق اقتصادی روند صعودی دارد. اگر چه پیش از این سیاست‌گذار خودرویی با تمهیداتی برای ممانعت از افزایش قیمت‌ خودرو در بازار، تلاش می‌کرد اما در شرایط کنونی ظاهرا حساسیت‌ها به نقطه صفر رسیده، به همین خاطر بازار آشفته خودرو، هر روز قیمت‌های جدید و باور نکردنی به خود می‌بیند.
خودروتک مهاجرت قیمت افزایش قیمت 

  

فروش اقساطی امروز 3 خودرو پرتقاضای ایران خودروفروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت 10 صبح امروز یکشنبه 17 آذرماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

مشکل پلیس با سهمیه‌بندی بنزینفرمانده ناجا گفت که سهمیه‌بندی بنزین مشکلاتی را برای برخی از خودروهایی نیروی انتظامی ایجاده کرده است.
اقتصادنیوز پلیس سهمیه بندی بنزین بنزین 

  

آخرین روز انتخابات مجلس چه کسانی برای ثبت‌نام آمدند؟ محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتمادملی و نماینده تهران در مجلس محمدعلی افشانی، عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی رحیم ابوالحسنی، رئیس دفتر سیاسی حزب اعتمادملی عبدالحسن مقتدایی، عضو حزب اعتمادملی مجید انصاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب عبدالکریم حسین‌زاده، نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو…
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس مجلس دهم مجلس نهم 

  

تشکر ترامپ از ایران: می‌توانیم با تهران معامله کنیمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه واکنش به آزادی یک جاسوس این کشور، از ایران تشکر کرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ بازداشت 

  

داماد روحانی با 6محافظ در انتخابات ثبت‌نام کرد!6 محافظ برای داماد و دختر رئیس جمهور!؟ برای ثبت نام انتخابات مجلس! نماینده بشه چند تا محافظ خواهد داشت؟! /پایگاه‌خبری‌ جانبازان‌اصلاح‌طلب
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس رئیس جمهور 

  

یک مقام آمریکایی بار دیگر ادعاهای دیگر مقامات این کشور مبنی بر آمادگی رئیس‌جمهور آمریکا برای گفتگوی بدون پیش‌شرط با ایران را تکرار کرد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

قیمت کالاهای اساسی در مهرماه چگونه تغییر کرد؟جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین 43 قلم کالای اساسی،‌ قیمت 22 قلم کالا در مهر ماه کاهش یافته و بیشترین کاهش و افزایش قیمت در این ماه نسبت به شهریور به ترتیب مربوط به سیب‌زمینی درجه یک و خیار رسمی درجه یک است.
مثلث قیمت افزایش قیمت کالاهای اساسی 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ستاد انتخابات کشور حاضر شد تا برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کند.
نامه نیوز انتخابات مجلس ستاد انتخابات کشور مجلس شورای اسلامی 

  اخبار داغ
  

آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی در هیات دولت اصلاح شدهیات وزیران به منظور رفع ایراد هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی یکی از مواد الحاقی به قانون مبارزه با پولشویی، با اصلاح آن موافقت کرد.
تسنیم وزارت بهداشت بهزیستی قانون 

  

با تصویب هیات وزیران، مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور مدیریت منابع آب در برخی از مناطق استان اصفهان، اختصاص یافت.
صراط بانک مرکزی بازداشت تسهیلات بانکی 

  

آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی اصلاح شد/اختصاص50 میلیارد ریال اعتبار برای مدیریت منابع آب در برخی از مناطق استان اصفهان/ موافقت دولت با واردات آناناس، انبه و موز به ازای صادرات سیب درختی/ تصویب آیین نامه اجرایی مربوط به اقدامات دولت برابا تصویب هیات وزیران، مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور مدیریت منابع آب در برخی از مناطق استان اصفهان، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اختصاص یافت.
برنا قانون ریال استان اصفهان 

  

آیین نامه اجرایی مربوط به قانون مبارزه با پولشویی اصلاح شدبا تصویب هیات وزیران، مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای به منظور مدیریت منابع آب در برخی از مناطق استان اصفهان، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اختصاص یافت.
ایلنا وزارت بهداشت بهزیستی قانون 

  

مولانا می‌گوید: وآن لب که در آن سفر بخندد. شاید عصاره‌ی مأموریت فلاوینگو نیز همین باشد؛ نشاندن لبخنی از آرامش و آسایش بر لب هر مسافری که همراهی با ما را انتخاب کرده است.
نامه نیوز ویزا نوآوری اتوبوس 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ افزایش اختلاف نرخ رسمی آزاد دلاراقتصادنیوز: امروز یکشنبه 17 آذرماه 1398 قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران با یک صعود نا‌گهانی مواجه شد اما بعدازظهر با حرکت روی مدار کاهشی، قیمت‌ها تعدیل شدند. امروز دلار آمریکا تا محدوده 135600 تومانی افزایش یافت اما عصر در محدوده 13400 تومانی به کار خود پایان داد. همچنین در بازار طلا قیمت سکه طرح جدید وارد محدوده 4...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت افزایش قیمت 

  

خبرنگار مشهور ایتالیایی با انتشار توییتی تایید کرد که همکاری آندره آ استراماچونی و باشگاه استقلال به پایان رسیده است.
ورزش۳ باشگاه استقلال استقلال عکس