فردا   |  سیاسی  |  

کمیسیون های تخصصی مجلس میزبان 9 وزیر دولت

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی، قیمت مواد غدایی، درآمدهای ارزی، جاماندگان یارانه را بررسی خواهند کرد.

کمیسیون های تخصصی مجلس میزبان 9 وزیر دولت

کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته جاری از روز شنبه تا چهارشنبه جلسات خود را  با حضور وزیران کابینه برگزار می کنند.

  وزیر صمت در کمیسیون اصل 90 حضور می یابد

کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در روز شنبه با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه می دهد و در روز دوشنبه هم با حضور مسئولین وزارت صمت و شرکت های تولید کننده قطعات خودرو وضعیت تولید خودرو در کشور ر ا بررسی می کنند. این کمیسیون در روز دوشنبه با تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان امور مالیاتی، سازمان بورس، گمرک، بانک پاسارگاد و قوه قضاییه، عرضه سهام شرکت کنتورسازی ایران در بو رس را مورد بررسی قرار می دهد.

لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در کمیسیون شوراها بررسی می شود

کمیسیون شوراها و امورداخلی در روزهای شنبه تا سه شنبه تشکیل جلسه می‌دهد. این کمیسیون در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با حضور کارشناس بررسی می کند.همچنین در روز دوشنبه بررسی لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی و طرح سازمان ملی اقامت را  با حضور کارشناسان در دستور کار خود دارد و در روز سه شنبه هم ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران را بررسی می کند.

حضور وزرای نفت و کشور در کمیسیون عمران مجلس

کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این هفته روزهای یکشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه می‌دهد. این کمیسیون در روز یکشنبه ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت را  در دستور کار  دارد.

دعوت از جواد اوجی وزیر نفت جهت ارائه گزارش در خصوص قیر در بودجه 1401 و دعوت از احمد وحیدی وزیر کشور جهت ارائه گزارش و بررسی مشکلات و چالش‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پاسخ به سوال محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در دستور کارهای روز سه شنبه کمیسیون عمران مجلس  خواهد بود.

وضعیت واگذاری ها در حوزه حمل و نقل ریلی در کمیسیون رونق تولید بررسی می شود

کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در این هفته روزهای یک شنبه و دوشنبه تشکیل جلسه می‌دهد.ارائه گزارش و ارزیابی اجرای قانون سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان خصوصی سازی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان بورس و اوراق بهادار، شورای رقابت و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و همچنین بررسی واگذاری ها و تسهیل فعالیت بخش غیر دولتی در حوزه راهبردی ( حمل و نقل ریلی ) با حضور وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار، شورای رقابت و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، اتاق های ایران و تعاون و کانون سهام عدالت، دیوان محاسبات در دستور کار روز یک شنبه کمیسیون ویژه جهش تولید قرار داد.

کمیسیون فرهنگی مجلس، میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود

  محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز دوشنبه 26 اردیبهشت ماه،  جهت پاسخگویی به سوالات  جمعی از نمایندگان در این کمیسیون حضور می‌یابد، همچنین این کمیسیون در روز سه شنبه جلسه هیات رییسه کمیسیون و ارائه گزارش جداول و احکام بودجه 1401 در حوزه های فرهنگ و هنر، رسانه، ورزش و میراث فرهنگی را دستور کار خود دارد.

وزیر نفت به کمیسیون انرژی می‌آید

وزیر نفت در روز سه‌شنبه  از ساعت 14 الی 16 گزارش خود را در مورد دستاوردهای سفر به برخی از کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای مرکزی را ارائه خواهد کرد، همچنین دو نفر از اعضای کمیسیون برای معرفی به صحن جهت عضویت در کمیته بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری موضوع ردیف 6 جدول تبصره 14 قانون بودجه سال 1401 کل کشور انتخاب خواهند شد.

بازدید از طرح‌های بخش انرژی و آب شهرستان‌های مسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتگل در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته آینده در دستور کار کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد.

وزاری صمت و جهادکشاورزی برای بررسی وضعیت افزایش قیمت مواد غذایی به کمیسیون صنایع می‌آیند

براساس دستورکار هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن مجلس، روز یکشنبه (25 اردیبهشت ماه) اعضای این کمیسیون میزبان سید رضا فاطمی امین وزیرصنعت، معدن و تجارت و  سید جواد ساداتی نژاد وزیرجهاد کشاورزی هستند تا وضعیت افزایش قیمت مواد غذایی و مصوبات اخیر فروش خودرو را بررسی کنند.

همچنین در روز دوشنبه نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با رئیس کل بانک مرکزی و معاونان مربوطه برگزار می‌شود.

حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در کمیسیون اجتماعی

نشست‌های کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهند شد.اعضای  این کمیسیون بررسی طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس بررسی شور دوم طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی با حضور نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کشور وتبیین مفاد لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت توسط کمیته زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی را در دستور کار خود دارند.

  دعوت از سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی به منظور ارائه گزارش عملکرد و اقدامات بنیاد شهید، تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران  از دیگر برنامه های این کمیسیون خواهد بود.

 وزیر کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون بهداشت حضور می یابد

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی  در این هفته روز یک شنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون با دادستان عمومی و انقلاب تهران و قضات دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم پزشکی و دارویی را بررسی می کند و در  روز سه شنبه با دعوت از حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه گزارش در مورد برنامه های سال جاری وزارت خانه در حوزه سلامت، آخرین وضعیت تولید دارو و برنامه های سال جاری وزارتخانه در این حوزه و آخرین وضعیت پرداخت مطالبات صنایع داروی، شرکت های پخش، دانشگاه های علوم پزشکی و داروخانه ها را بررسی می کنند.

کمیسیون برنامه و بودجه نحوه ثبت نام جا ماندگان از دریافت یارانه را بررسی می کند

کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  در این  هفته در روزهای یکشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسات خود را برگزار می‌کند.این کمیسیون در روز یکشنبه ضمن بررسی لایحه اصلاح قانون اصلاح مواد (63) و (64) قانون محاسبات عمومی کشور به بررسی طرح الحاق یک بند به ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم در خصوص نحوه ثبت نام جا ماندگان از دریافت یارانه می پردازد.

 این کمیسیون  روز سه‌شنبه  در جلسه مشترکی با رئیس کل و معاونان بانک مرکزی جهت بررسی وضعیت درآمدهای ارزی کشور در سال 1400 و پیش بینی آن در سال 1401 خواهد داشت و در روز چهارشنبه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص سامانه حقوق و دستمزد و سامانه پانا را بررسی می کند.

 وزیر آموزش و پرورش میزبان کمیسیون آموزش مجلس خواهد بود

 کمیسیون آموزش یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تشکیل جلسه خواهد داد در روز یکشنبه نشست مشترک اعضای این کمیسیون با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور  در خصوص بررسی راهکارهای افزایش اثربخشی و اشتغال نخبگان در حل مسائل کشور بررسی می‌شود و در روز سه شنبه  هم یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سوالات  جمعی از نمایندگان در این کمیسیون حضور می یاب.

کمیسیون اقتصادی مجلس میزبان وزیر بهداشت خواهد بود

بهرام عین اللهی  وزیر بهداشت در روز یکشنبه برای رسیدگی به موضوع رسوب دارویی در گمرکات کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس حضور می یابد. ادامه بررسی طرح مسئولیت اهداف ساختار گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی و همچنین تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود. این کمیسیون در روز سه شنبه در نشستی با سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی آخرین وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی را بررسی می‌کند و همچنین در نشستی با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی آخرین اقدامات این سازمان در خصوص تنظیم بازار و اجرایی شدن قانون اصلاح مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی می‌کند.

بررسی وضعیت آب های فرا سرزمینی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این هفته روز سه شنبه آخرین وضعیت آبهای فرا سرزمینی را بررسی می‌کنند  و  در روز یکشنبه ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح توسط مامورین نیروی های مسلح  را در دستور کار خود دارند و در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح ممنوعیت انتخاب یا انتصاب مقامات و مدیران دارای تابعیت مضاعف با کشورهای خارجی را بررسی می‌کنند.

منبع: فارس

کمیسیون فرهنگی مجلس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کمیسیون اقتصادی مجلس   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه