درمان سرطان با طب سنتی ایرانی

در حال حاضر پیدایش بیماری های سرطانی، محدود به جوامع پیشرفته نبوده و معضلی بزرگ در تمام جهان محسوب می گردد.

درمان سرطان با طب سنتی ایرانی

به گزارش مملکت آنلاین، بر طبق مطالعات انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی، سرطان دومین عامل مرگ و میر در جهان است که مبارزه با آن نیازمند شناخت دقیق علمی سرطان و برنامه ریزی بلند مدت در جهت مبارزه با آن است. در این بیماری، سلول ها روند تکثیر طبیعی خود را از دست داده و دچار تکثیر مهار نشده می گردند. سرطان شامل انواع تومورهای بدخیم است که در علم پزشکی از آن ها به عنوان نئوپلاسم یاد می گردد. تومورها به دو دسته ی بدخیم و خوش خیم تقسیم می گردند که نوع بدخیم آن ها می تواند، سایر قسمت های بدن را نیز درگیر کند. خوشبختانه، تومورهای خوش خیم برخلاف تومورهای بد خیم، سایر نواحی بدن را درگیر نمی کنند. در کشور ایران، سرطان معده، شایع‌ترین سرطان در مردان و سرطان پستان نیز شایع‌ترین سرطان‌ در زنان ایران شناخته شده ‌است. به نظر می رسد عواملی مانند استرس، افزودنی های و نگهدارنده های موجود در مواد غذایی و آلودگی هوا از دلایل بروز سرطان هستند.

پیشرفت دانش بشری در شناخت بیماری سرطان و استفاده از روشهای غربالگری موجب بهبود روند تشخیص زودرس سرطان شده و از سویی به کارگیری شیوه های درمانی مانند جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و... باعث مهار نسبی سرطان و افزایش طول عمر بیماران می گردد؛ اما در این میان توجه به عوارض و هزینه های درمان، عود بیماری، کیفیت زندگی بیماران از فاکتورهای تعیین کننده در انتخاب بهترین روش های درمانی هستند. طب سنتی ایران یکی از غنی ترین طب های سنتی دنیا و از ذخایر ارزشمند پژوهشی ما محسوب می شود. درمان های طب سنتی می توانند نقش بسزایی را در کنترل سرطان ایفا کنند.

افزایش و رشد جمعیت مبتلایان به سرطان در کشورهای در حال توسعه بسیار بیشتر از کشورهای توسعه یافته‌است. انواعی از سرطان که با رژیم غذایی و سبک زندگی مرتبط هستند بیشتر در کشورهای توسعه یافته شایع هستند. در حالی که سرطان‌های مرتبط با عفونت در کشورهای در حال توسعه بیشتر دیده می‌‌شوند.

علل ابتلا به سرطان

1- ضعف سیستم ایمنی مرتبط با دیابت، بیماری‌های مزمن، چاقی و پیری.

2- عفونت‌های مزمن نظیر هلیکوباکترپیلوری(سرطان معده)، ویروس پاپیلومای انسانی (سرطان رحم، پوست و آلت تناسلی مردان)، ویروس اشتین بار (کارسینومای نازوفارنژیال)، ویروس هپاتیت (کارسینومای هپاتوسلولار)، پارازیت‌ها نظیر شیستوسموزیس (سرطان مثانه)، و قارچ‌ها نظیر آسپرزیلوس فلاوس (کارسینومای هپاتوسلولار).

3- التهاب مزمن، به عنوان مثال سرطان روده بزرگ پیشرفته در بیماران همراه با کولیت‌های کرون و کولیت‌های اولسراتیو.

4- زخم‌های بهبود نیافته مزمن برای مثال کارسینومای پیشرفته سلول اسکوآموس در بیماران با زخم‌های تروماتیک مزمن در پوست.

5- انباشتگی رادیکال‌‌های سمی آزاد و استرس‌های اکسیداتیو، سیگار کشیدن، الکل، چاقی و التهاب مزمن.

6- وراثت ژنتیکی

7- عوامل ناشناخته

انواع سرطان ها

سرطان انواع گوناگون دارد. برخی از سرطان ها می‌توانند به صورت همزمان چندین ارگان مختلف را درگیر کنند. برخی از انواع سرطان عبارتند از: سرطان مثانه، سرطان پستان، سرطان خون، سرطان کبد، سرطان روده بزرگ و رکتوم، سرطان اندومتریال، سرطان کلیه، سرطان پوست ( ملانوما)، لنفومای نان- هاچکین، سرطان پانکراس، سرطان پروستات، سرطان تیروئید، سرطان ریه و بسیاری از سرطان‌های پیچیده که به صورت صورت همراه با برخی بیماری‌ها بروز می‌کنند.

راه‌های پیشگیری از سرطان

بین 30% تا 50% سرطان‌ها قابل پیشگیری هستند. پیشگیری راه حل طولانی مدت و کم هزینه مقابله با بیماری سرطان است. سیاست‌های بهداشت جهانی باید به گونه‌ای باشد که همه افراد از آگاهی‌های لازم نسبت به بیماری سرطان و ریسک فاکتورهای عامل بروز سرطان برخوردار بوده و سبک زندگی سالم را رعایت کنند.

تاثیر آب میوه جات و سبزیجات در درمان سنتی سرطان

استفاده از آب میوه جات و سبزیجات ابزاری شگفت انگیز برای کاهش میزان گسترش و پیشروی سرطان است؛ آب میوه و سبزیجات به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان خود، سبب تقویت سطح ایمنی بدن گردیده و رادیکال های آزاد را از بین می برند. قابلیت جذب مواد مغذی از آب میوه و سبزیجات نسبت به خود آنها بیشتر بوده و املاح بیشتری را در اختیار بدن قرار داده و به بهبود عملکرد بدن کمک می کند.

سبزیجاتی مانند گل کلم و بروکلی از مفید ترین گزینه‌های مورد نظر بوده که حاوی مواد مغذی زیر هستند:

ویتامین c و k

کلروفیل

گلوتاتیون

آمینو اسیدها

بتا کاروتن

سولفارافان

کوئرستین

 سولفارافان توانایی سم زدایی بدن را دارد و به نابودی سلول های سرطانی کمک می کند. کوئرستین نیز سبب مرگ سلول های سرطانی گردیده و از متاستاز سلول های سرطانی به سایر نواحی بدن جلوگیری می کند.

نوشیدن آب میوه جات و سبزیجات، به محض تهیه ی آن ها توصیه می گردد؛ در غیر این صورت آب میوه جات و سبزیجات تهیه شده را در یک ظرف شیشه ای با درب محکم ریخته و آن را در تاریک ترین قسمت یخچال خود قرار دهید تا کیفیت مواد مغذی موجود در آن حفظ شود.

پزشکان مصرف 32 تا 64 اونس آب سبزی تازه را به منظور کاهش رشد و پیشروی سلول های سرطانی در مبتلایان به سرطان توصیه می کنند. مصرف 8 تا 16 اونس آب میوه و سبزی نیز اقدامی بسیار موثر در جهت پیشگیری از بروز سرطان است.

عسل و اثر پیشگیری‌ کننده آن بر ابتلا یه سرطان

عسل به عنوان ماده غذایی قابل نگهداری طبیعی شناخته می‌شود و شامل ویتامین‌ها، شکر، مواد معدنی است و فعالیت‌های آنتی  اکسیدانی بالایی دارد. در حال حاضر نرخ بروز سرطان در بسیاری از کشورها پیشرفت زیادی نشان می‌دهد. سرطان‌زایی یک فرآیند چندمرحله‌ای و چند عاملی است. عواملی مانند سیستم ایمنی ضعیف، عفونت مزمن، التهاب مزمن، زخم‌های مزمن، سیگار کشیدن، چاقی و .... از عوامل ایجاد کننده سرطان به شمار می‌روند.

مطالعات علمی نشان داده‌اند که عسل سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. عسل اثرات ضد التهابی و خواص ضد میکروبی دارد و درمان زخم‌های مزمن را بهبود می‌بخشد. اخیرا عسل خواص ضدسرطانی را در کشت‌های سلولی و مدل‌های جانوری نشان داده‌است. مکانیسم پیشنهادی در نقش پیشگیرانه عسل شامل القای اپپتوسیس (مرگ سلولی)، از بین رفتن غشای میتوکندریایی و احتباس چرخه سلولی است.‌

عسل قرن‌هاست که برای خواص بهبود دهنده سلامتی و پزشکی خود شناخته می‌شود. عسل شامل مواد فیتوشیمیایی زیادی است که محتوای فنولیک و فلاونوئید بالایی داشته و نقش آنتی اکسیدانی دارد و در پیشگیری از سرطان نقش مهمی دارد چون رادیکال‌های آزاد و استرس اکسیداتیو را که نقش مهمی در تشکیل سرطان دارند کنترل می‌کند.

1- عسل یک ارتقادهنده طبیعی سیستم ایمنی است.

2- عسل یک عامل طبیعی ضد التهابی است.

3- عسل یک ضد باکتری طبیعی است.

4- عامل جمع آوری رادیکال‌های آزاد سمی است.

5- عسل معالجه کننده زخم‌های مزمن است.

6- عسل یک عامل کنترل کننده چاقی است.

7- عسل در درمان سرطان نقش دارد.

از آنجایی‌که عسل نقش کاهنده در عوامل ایجاد کننده سرطان دارد به عنوان یک واکسن طبیعی شناخته می‌شود.

لوف (فیلگوش) موثر در درمان سرطان در طب سنتی

فیلگوش، در بهبود سرطان بینی موثر بوده و در درمان جذام مفید است. این گیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است.

درمان سرطان در طب سنتی با گل آفتاب پرست(آذریون)

در کتاب قانون ابن سینا، به این مورد اشاره شده است که مصرف گیاه گل آفتاب پرست در بهبود سرطان موثر است. گلیکوزیدهای استخراج شده از گیاه گل آفتاب پرست دارای خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی بر سلول های سرطان کولون، سرطان خون و سرطان پوست هستند.

درمان سنتی سرطان با بابونه

گیاه بابونه دارای اثر مهاری بر تشکیل کروماتیدهای خواهری بوده و به همین علت دارای خاصیت ضد سرطانی است.

درمان سرطان در طب سنتی با سیر

سیر دارای ماده ای به نام sulfoquinovosyl diacylglycerol  است که رشد سلول های سرطانی را مهار می کند.

گشنیز موثر در درمان سرطان در طب سنتی

مطالعات بیانگر آن هستند که عصاره ی آبی و اتری گشنیز که شامل کاروتنوئیدها و فنولیک ها است، خاصیت آنتی اکسیدانی چشمگیری دارد.

درمان سرطان با زیتون

اکسیدانی اسید کوماریک، اسید فرولیک، اسید سینامیک و اولئوروپین است که عملکرد بی نظیری در بدن دارند.

درمان سرطان با طب ایرانی و خطمی

گیاه خطمی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و به نظر می رسد که به تحلیل سلول های سرطانی کمک می کند.

درمان سرطان با طب ایرانی و کرچک

در کتاب الحاوی و مخزن الادویه و اختیارات بدیعی از آن با عنوان "خروع" نیز یاد می گردد. در زبان فارسی، "بید انجیر" و در ترکی "کرچک" نامیده می شود. کرچک دارای خواص ضد سرطانی بوده و سبب مرگ سلول های سرطانی پدید آمده در سرطان پوست می گردد.

زنجبیل

زنجبیل در جلوگیری از آنژیوژنز (رگ زایی) سلول های سرطانی نقش دارد.

درمان سرطان با طب سنتی و زعفران

در نسخه های درمانی سرطان در طب سنتی، زعفران توصیه می گردد. زعفران به نابودی سلول های سرطانی کمک می کند.

سیب

سیب با خواص آنتی اکسیدانی خود، به حذف رادیکال های آزاد کمک می کند.

اسفناج

نام این گیاه در کتاب اختیارات بدیعی و الحاوی ذکر شده است. برگ اسفناج دارای آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدهایی به نام  Patuletinو Spinacetin  است. برای بررسی اثر بخشی اسفناج، تعدادی از موش ها در معرض پرتوتابی با اشعه ی گاما قرارگرفتند؛ نتایج این مطالعه بیانگر آن بود که مصرف عصاره ی اسفناج در این گروه سبب کاهش پراکسیداسیون لیپیدی می گردد. گلیکولیپیدهای اسفناج، سبب مهار رشد و تکثیر سلول های سرطانی می گردند. اسفناج دارای مقادیر زیادی از  sulfoquinovosyl و diacylglycerol است که از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند.

درمان سرطان با طب ایرانی و گیاه کبر

در یک مطالعه، عصاره ی گیاه کبر به گوشت قرمز اضافه شد و سپس گوشت به مدت 180 دقیقه با شیره ی معده حرارت داده شد؛ در نهایت عصاره ی گیاه کبر از اکسیداسیون خود به خودی لیپید در گوشت جلوگیری کرد. بنابراین به نظر می رسد که گیاه کبر نقش موثری را در جلوگیری از بروز سرطان ایفا می کند.

جو

جو دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و با از بین بردن رادیکال های آزاد از بروز سرطان جلوگیری می کند.

کتان

عصاره ی کتان دارای فیتواستروژن ها است. فیتواستروژن ها گروه متنوعی از ترکیبات گیاهی غیر استروئیدی هستند، که اثراتی مشابه استروژن درون زاد در انسان دارند و خاصیت ضد سرطانی نیز به آن ها نسبت داده شده است. عصاره ی قسمت های مختلف گیاه کتان (برگ، ساقه، ریشه) مانع از تکثیر سلول ها ی سرطانی  می گردند.

چای

یک مطالعه ی کوهورت در کشور ژاپن به انجام رسید که بیانگر آن بود که ریسک ابتلا به سرطان پیشرفته ی پروستات در مردانی که چای مصرف می کنند، کمتر است.

آنزیم ها در درمان طبیعی سرطان

بدن شما حاوی آنزیم های بسیاری است که وظیفه ی انجام عملکردهای فیزیولوژیک متفاوتی را در بدن بر عهده دارند. آنزیم ها دارای عملکردهای ضد التهابی، ضد سرطانی و سم زدایی هستند. احتمالا همه ی شما به خاطر دارید که معلم شما در دوران مدرسه، آنزیم و پیش ماده ی آن را به یک قفل و کلید تشبیه می کرد؛ که شرایط مختلفی بر سرعت انجام واکنش ها (باز شدن قفل به کمک کلید) تاثیرگذار بود.

Ph خون فاکتوری تاثیرگذار در نحوه ی عملکرد مناسب آنزیم ها در بدن است. متاسفانه در اغلب موارد رژیم‌های غذایی سبب افزایش اسیدیته ی خون گردیده و با کاهش میزان ph خون، در عملکرد طبیعی آنزیم های بدن اختلال ایجاد می کنند.

آلودگی های موجود در هوا، سموم موجود در آب های آشامیدنی و میزان پاکیزگی محیط اطراف همه و همه ازعواملی هستند که می‌توانند منجر به بروز سرطان در افراد گردند.

بنابر استدلال های فوق، ایجاد یک محیط متعادل در جهت حفظ آنزیم ها و کارکرد صحیح آن ها یکی از الزامات مهم در زمینه ی پیشگیری از بروز سرطان است. آنزیم ها در برخی از مواد غذایی مانند میوه ها و سبزیجات خام و سبزیجات تخمیری یافت می شوند.

 آنزیم هایی مانند کوئینون ردوکتاز و  گلوتاتیون اس- ترانسفراز (GST) در میوه جات و سبزیجات یافت می‌شوند، این آنزیم ها نقشی مهم را در سیستم آنتی اکسیدانی بدن ایفا کرده و به پیشگیری از بروز سرطان کمک می‌کند.

در صورتی که شما مواد غذایی حاوی آنزیم را مصرف کنید، به نوعی سیستم سم زدایی بدن خود را تقویت کرده و به پاکسازی کبد، روده ها، ریه ها و معده ی خود کمک خواهید کرد. مرکباتی مانند لیمو و لیمو شیرین نیز، مملوء از اسیدهای ارگانیک بوده که به کاهش اسیدیته ی بدن و بهبود عملکرد اندام ها کمک می کنند.

آنزیم درمانی یکی از موثرترین روش های درمانی در مبتلایان به سرطان است که تحت شیمی درمانی قرار دارند. آنزیم درمانی به کاهش عوارض شیمی درمانی مانند تهوع، خستگی، استفراغ و درد کمک می کند. آنزیم ها، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از تکثیر بیشتر سلول های سرطانی جلوگیری می کنند.

پزشکان  دوز 5 تا  45 گرم از آنزیم ها را بر حسب پیشروی تومور، در روند آنزیم درمانی تجویز می کنند.

درمان سرطان با زردچوبه

 مطالعات بالینی بیانگر آن هستند که استفاده از زردچوبه سبب بهبود علائم سرطان و کاهش التهاب در افراد می گردد. زردچوبه همانند داروهای ضد التهابی مانند تیلنول عمل کرده و سبب کاهش التهاب در افراد می گردد؛ پژوهشگران در طی 570 مطالعه ی بالینی، به خواص ضد التهابی و تاثیرات بسزای زردچوبه در بهبود سرطان پی بردند.

زردچوبه روند تولید ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند گلوتاتیون را تحریک کرده و از بروز آسیب‌های اکسیداتیو به ارگان ها جلوگیری می کند.

درمان سرطان با زهر زنبور عسل

سرطان به عنوان یک مشکل جهانی و دومین عامل مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته به شمار می رود. عوارض و مقاومت های دارویی، داروهای به کار رفته در سرطان؛ پژوهشگران را بر این امر واداشت تا به بررسی درمان های طبیعی و بدون عوارض در این زمینه بپردازند. در این مقاله نیز به بیان تاثیر ماده ی طبیعی زهر زنبور عسل در بهبود سرطان خواهیم پرداخت.

زهر زنبور عسل

زهر زنبور عسل از از هزاران سال پیش تاکنون با هدف درمان بیماری های مختلف در حیطه ی پزشکی سنتی کاربرد داشته است. زهر زنبور عسل حاوی ترکیبات متفاوتی از قبیل آنزیم ها، پپتیدها و آمین های بیولوژیک است. تا کنون خواص مختلفی مانند اثرات ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد التهابی و ضد سرطانی برای این ماده عنوان گردیده است. اخیرا پژوهشگران، به خواص ضد سرطانی زهر زنبور عسل نیز اشاره کرده اند. زهر زنبور عسل از گذشته های دور به طرق مختلفی مورد استفاده قرار می گرفته است. تحریک زنبور عسل برای گزش ناحیه ی مورد نظر از ساده ترین اقدامات انجام شده در گذشته بوده است. تزریق زهر زنبور عسل  و یا به کارگیری آن به همراه طب سوزنی از سایر روش های بمورد استفاده در به کارگیری این ماده است. استفاده از زهر زنبور عسل در کشور کره، نتایج نوید بخشی را در بهبود بیماری های مربوط به سیستم ایمنی به همراه داشته است.

مطالعه ای در سال 1390 در مجله ی "تحقیقات علوم پزشکی زاهدان" منتشر گردید؛ که نتایج آن بیانگر اثرات چشمگیر زهر زنبور عسل در بهبود سرطان کلیه، کبد، ریه، پروستات، مثانه، پستان و خون است. ساده ترین استدلال در بررسی اثربخشی زهر زنبور عسل در بهبود سرطان، این است که آنزیم های موجود در زهر زنبور عسل، سبب فروپاشی غشای سلول های سرطانی می گردند.

اثرات ضد سرطانی زهر زنبورعسل

در سال 2002 مطالعه ای با هدف بررسی اثرات ضد سرطانی زهر زنبور عسل در مجله ی Pharm Pharmacol منتشر گردید. نتایج حاصل از مطالعات انجام شده نشان دادند که، زهر زنبور عسل سبب مرگ سلول های سرطانی گردیده و همچنین میزان رشد تومور را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پژوهشگران این مطالعه، اثرات زهر زنبور عسل بر روی سلول های سرطانی انسان را مورد بررسی قرار دادند؛ که نتایج حاکی از آن بود که زهر زنبور عسل موجب نابودی سلول های سرطانی در انسان می گردد.

مطالعه ای دیگر نیز در سال 2008 در مجله ی Toxicon در راستای اثرات زهر زنبور عسل در سرطان ملانوما (نوعی تومور که غالبا در پوست، روده و چشم یافت می شود) منتشر گردید. محققان این مطالعه، بیان کردند که زهر زنبور عسل سبب مرگ سلول های سرطان ملانوما ( نوعی تومور که غالبا در پوست، روده و چشم یافت می شود) می گردند.

با هدف بررسی اثر زهر زنبور عسل در درمان سرطان پستان، پژوهشی در سال 2003 در مجله ی Taxon منتشر گردید. این پژوهش بیان کرد که تزریق داخل توموری زهر زنبور عسل، رشد تومور را به میزان زیادی کاهش داده و در درمان سرطان پستان مفید واقع شده است.

بنابراین با توجه به پژوهش های انجام شده، به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک زهر زنبور عسل کاندیدای مناسبی در زمینه ی ساخت داروهای ضد سرطان به خصوص در حیطه ی سرطان های مقاوم به شیمی درمانی خواهد بود.

 

نور خورشید و درمان طبیعی سرطان

در بخشی دیگر از نظریه ی دکتر Budwig بیان می گردد که با دریافت فوتون ها از نور خورشید، میدان مغناطیسی در سلول های بدن ایجاد می گردد که الکترون ها را جذب کرده و به سم زدایی سلول ها کمک می کنند. نور خورشید سبب بهبود خلق و خو گردیده و احساسات مثبت را در فرد القا می کند؛ به ‌علاوه نور خورشید سبب تقویت سیستم ایمنی و از بین بردن سلول‌های سرطانی بدن نیز می گردد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت 20 تا 30 دقیقه در هر روز (در افرادی با پوست روشن) و 1 الی 2 ساعت در هر روز (در افرادی با پوست تیره)، استراتژی مناسب برای جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی است.

چای سبز

از بوته ای به نام «کامیلیا سینسیس» به دست می آید و همان بوته ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشدبرگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می کند.

عصاره دانه انگور

 نتایج آزمایش های بالینی نشان می دهد عصاره دانه انگور با سرطان سینه، معده، روده بزرگ، پروستات و ریه مقابله می کند. عصاره دانه انگور بی ضرر است.

 ادویه ها

بیشتر ادویه هایی که برای پخت غذاها به کار می رود برای حفظ سلامت مفید است.

این ادویه ها دارای خاصیت ضد سرطانی نیز است از جمله زردچوبه، زنجبیل و رزماری.تقریباً همه میوه و سبزی های تازه خاصیت ضد سرطانی دارد.به دلیل دارا بودن فیبر میوه و سبزیجات از جمله سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و... با سرطان لوله گوارشی مقابله می کند. جوانه ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می کند و مانع از بروز آن می شود.

گیاه صبرزرد

 با سرطان کبد و همچنین انواع دیگر سرطان مثل سرطان پروستات، ریه، کولون و معده مقابله می‌کند.

روش مصرف: برای پیشگیری و درمان این سرطان‌ها 60 میلی گرم آب خالص صبرزرد را با 500 میلی گرم عسل مخلوط کنید. روزانه 3 مرتبه، پانزده دقیقه قبل از غذا یک قاشق غذاخوری از این شربت را میل کنید.

هر ماه ده روز این کار را تکرار کنید؛ و اگر لازم بود چند ماه دیگر نیز ادامه دهید.

مصرف این گیاه برای زنان باردار، شیرده و همچنین برای کودکان توصیه نمی‌شود. قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.

قویترین معجون‌های ضد سرطان

چغندر، هویج، سیب

این ترکیب را می‌توان به عنوان قوی ترین معجون ضد سرطان نیز شناخت. تاثیرات اینو نوشیدنی به علت داشتن فوکایدن مانع رشد و پیشرفت سلول های سرطانی می‌شود همچنین از بیماری هایی که کبد ، کلیه و پانکراس را تهدید می‌کند جلوگیری کرده و زخم ها را التیام می‌بخشد. موجب تقویت ریه ها و از حمله قلبی و بالا رفتن فشار جلوگیری می‌کند. همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود و دهها و شاید هزاران خاصیت دیگر.

طرز تهیه: چغندر، هویج، سیب را با هم در مخلوط کن میکس کنید و سپس میل بفرمایید.

چغندر، هویج، کرفس، سیب زمینی و تربچه

چغندر به دلیل داشتن ویتامین های گروه (B (B1، B2، B6، آهن، روی ، اسید فولیک، آنتی اکسیدان و پتاسیم ،کلسیم، فسفر، منیزیم و سدیم و داشتن بتایین دارای خاصیت ضدسرطانی (از جمله سرطان خون) و ضدعفونی و تمییز کننده سموم از بدن می‌باشد.

طرز تهیه: این ترکیب بیشتر از چغندر (55%) ، هویج و کرفس (20%)، سیب زمینی (3%) و تربچه (2%) تشکیل می‌شود. آنها را در مخلوط کن قرار دهید و سپس میل کنید.

هویج ، سیب ، اسفناج

این ترکیب به علت داشتن ویتامین های E، A، B و مواد معدنی مانند کلسیم که به بدن می‌رساند برای پیشگیری از سلول های سرطانی مفید است.

طرز تهیه: هویج ، آب ، آبلیمو تازه، سیب و برگ اسفناج را در داخل مخلوط کن بریزید تا بافتی یکدست و خامه ای حاصل شود. در صورتی که ترکیب بدست آمده غلیظ شد می‌توانید مقداری آب به آن اضافه کنید.

کلم و هویج

برگ کلم جز سبزیجاتی است که دارای پروتئین، کربوهدرات، منیزیم، پتاسیم و ویتامین C می‌باشد. این ترکیب می‌تواند بدن شما را ایمن کند.

طرز تهیه: برگ کلم، آب ، هویج، کلم بروکلی را با هم ترکیب کرده و داخل مخلوط کن بریزید و سپس آن را میل کنید.

کلم ، اسفناج ، پرتقال

کلم میوه ای مقوی برای پیشگیری از سرطان است. این ترکیب با رساندن مواد مغذی بدن که از تشکیل و تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه: برگ کلم، اسفناج، کلم بروکلی، پرتقال را در میکسر قرار داده و به خوبی میکس کنید و سپس آن را میل کنید. این ترکیب را به صورت ناشتا میل کنید تا جذب بدن شما شود.

گوجه، کرفس، خیار، فلفل و نمک دریایی

گوجه دارای خواص آنتی اکسیدانی بالا و منبع لیکوپن است. لیکوپن هم از تکثیر و رشد سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه: گوجه، کرفس، خیار، فلفل و نمک دریایی را با هم مخلوط کرده و در انتها اگر به ریحان علاقه دارید به آن ریحان نیز اضافه کنید.

سیب، هویج، زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد سرطانی بوده و ترکیب این مواد دارای خواص ضدالتهابی و آنتی اکسیدان قوی می‌باشد.

طرز تهیه: سیب ، هویج، زنجبیل را با هم ترکیب کرده و میل کنید. البته به علت تند بودن زنجبیل از آن به مقدار کم استفاده کنید.

عسل و جوش شیرین

ترکیب این ماده درمان برای بسیاری از بیماری ها می‌باشد مانند: تقویت دستگاه ایمنی، جلوگیری از سنگ کلیه، از بدن شما در برابر سلول های سرطان زا محافظت و با آن ها مبارزه می‌کند، رفلاکس اسید معده و سوهاضمه و سوزش سر دل را کاهش می‌دهد.

طرز تهیه: 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین بدون آلومینیوم و 3 قاشق غذاخوری عسل طبیعی را در یک ماهیتابه به مدت 15 دقیقه روی اجاق بگذارید تا جوش شیرین کاملا حل شود (اجازه ندهید مواد به جوش بیاید.) مخلوط به دست آمده را در شیشه ای در بسته بریزید و 3 بار در روز به مقدار یک قاشق غذاخوری و 30 دقیقه قبل از هر وعده مصرف کنید.

خواص عسل : ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد عفونت و التهاب میباشد. آنتی اکسیدان موجود در عسل بالا می‌باشد. از آلرژی پیشگیری می‌کند.

خواص جوش شیرین: با کاهش دادن PH تومورهای سرطانی اسیدی می‌تواند با سرطان مبارزه کند، تسکین دهنده آفتاب سوختگی های شدید و دردناک می‌باشد، لکه ها را از بین می برد، ضد عرق طبیعی ، پیشگیری و درمان زخم معده، سلول هایی که در اثر استرس آسیب دیده اند را ترمیم می‌کند.

در انتها توصیه ای که می‌کنیم این است که سیر تازه را در برنامه غذایی خود بگنجانید. نه تنها این ماده دارای خاصیت ضد سرطانی بوده بلکه برای انواع بیماری ها از جمله دیابتنیز مفید است.

 یادآوری چندنکته

1. مصرف میوه، سبزی و غلات سبوس دار را افزایش دهید. مصرف گوشت قرمز، مواد غذایی پرچرب حیوانی، غلات و شکر تصفیه نشده راکم کنید.

2. ورزش برای سلامت بدن مفید است.

3. از مصرف دخانیات پرهیز کنید.4 خانم ها باید به طورمرتب خود را معاینه کنند، زنان و مردان باید با نشانه ها و علایم سرطان آشنا شوند.

محقق: فرخنده امیری

انتهای پیام/

درمان سرطان سرطان سینه   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

شیوع کرونا و افزایش بحران گرسنگیبنابر اعلام سازمان ملل، شیوع بیماری کرونا و افزایش بهای مواد غذایی سبب شده شمار زیادی از مردم کشورهای آسیایی با بحران گرسنگی مواجه شوند.
اعتماد کودکان ازدواج مواد غذایی 

  

آمار جدید تلفات کرونا در ایران(99/10/2)سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ دوم بهمن‌ماه 99 اعلام کرد.
گسترش ایران وزارت بهداشت ویروس 

  

آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهرانعلیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از رشد شاخص مرگ و میر کودکان زیر 10 سال و مبتلایان بالای 80 سال نسبت به اسفندماه سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی از افزایش 1.8 درصدی کلیه شاخص های ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: … نوشته آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهران اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز تهران علیرضا زالی شاخص 

  

93 فوتی جدید کرونا در کشور طی 24 ساعت گذشته/ 677 تن بستری شدندسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 6204 بیمار جدید کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
خبرفوری استان مازندران وزارت بهداشت سلامت 

  

شناسایی 6204 بیمار جدید کووید 19/وضعیت رنگ بندی شهرهای کرونایی به گزارش خبرنگار مهر، سیما سادات لاری، بعد از ظهر پنج شنبه مطابق معمول روزهای گذشته، در ارتباط زنده خبری با شبکه خبر سیما، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس آخرین تحلیل‌ها، 10 شهر در وضعیت قرمز، 23 شهر در وضعیت نارنجی، 163 شهر در وضعیت زرد و 252 شهر در وضعیت آبی قرار دارند. وی افزود: 10 شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل،…
مهر بیمارستان خبرنگار رنگ 

  

آخرین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در کشورسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 6204 بیمار جدید کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

جدیدترین آمار کرونا در کشوردکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: بر اساس آخرین تحلیل ها، 10 شهر در وضعیت قرمز، 23 شهر در وضعیت نارنجی، 163 شهر در وضعیت زرد و 252 شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
۵۵ آنلاین استان مازندران وزارت بهداشت 

  

شیوع کرونای انگلیسی در هرمزگان؟رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان وجود بیماران مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در استان را تکذیب کرد.
اقتصادنیوز روابط عمومی ویروس 

  

5 درصد دانشجویان تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شدندسرپرست دفتر و مشاوره سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: مجموعه وزارت علوم و دانشگاه‌ها در پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا عملکرد خوبی داشتند و آمار ابتلا دانشجویان به کرونا صرفا حدود 5.3 درصد است.
برنا وزارت علوم سلامت 

  

آخرین اطلاعات در مورد گونه‌های جهش یافته ویروس کروناسازمان بهداشت جهانی آخرین اطلاعات مربوط به چهار گونه جهش یافته ویروس کرونا را منتشر کرد.
برنا ویروس سازمان بهداشت جهانی 

  

احتمال ریزش 20 میلیونی قیمت خودرورییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی پایتخت گفت: با نرخ کنونی ارز، قیمت خودروهای داخلی بین 10 تا 20 میلیون تومان دیگر جای ریزش دارد.
خودروتک قیمت ارز قیمت افزایش قیمت