برنا   |  سیاسی  |  

ساخت پایگاه جدید آمریکا در ژاپن به تعویق افتاد

مقامات ژاپنی گفته‌اند که ساخت پایگاه جدید در ناگو اوکیناوا به دلیل مواجهه با مشکلات مالی چهار سال به تعویق افتاده است.

ساخت پایگاه جدید آمریکا در ژاپن به تعویق افتاد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، روزنامه ژاپن تایمز روز پنجشنبه گزارش کرد ساخت این پایگاه از ابتدا نیز مورد مخالفت مردم اوکیناوا قرار گرفته است اما حالا مشکلات فنی و بستر سست دریا باعث شده است تا هزینه برای این کار بالاتر برود.

انتظار می رود هزینه ساخت این پایگاه جدید تا چهار سال دیگر برای انتقال نیروهای آمریکایی به 23 میلیارد و 610 میلیون دلار برسد که چندین برابر براوردهای اولیه است.

مهندسان آمریکایی و ژاپنی گفته اند بستر سست دریا باعث شده است کار با کندی پیش برود و هزینه بیشتری برای ساخت و سازهای زیربنایی لازم است و طرح تا چهار سال دیگر اجرا نخواهد شد.

همزمان اعلام شده است آمریکا فعلا مجبور است هزاران نیروی نظامی خود را از فوتمنا پایگاه قدیمی خود در ژاپن خارج کند شماری از آنها را به پایگاه نظامی گوام در اقیانوس آرام و برخی را به استرالیا و تعدادی را هم به پایگاه شوآب در نقطه ای دورافتاده تر در ژاپن منتقل کند.

مخالفت های سیاسی هم با این طرح افزایش یافته است مردم هر از چند گاهی با بستن راه های مسدود به این پایگاه جدید مانع از ساخت آن می شوند.

«شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در ارتباط با این طرح، با فشارهای فزاینده ای روبرو است مخالفان می گویند با توجه به بالا رفتن هزینه ها بهتر است که این طرح کلا متوقف شود.

«دنی تاماکی» مخالف بزرگ این طرح که فرماندار اوکیناوا است با توجه به چالش تامین سرمایه از دولت خواسته است ساخت طرح را متوقف کرده و به خواست مردم مبنی بر جمع آوری پایگاه های نظامی آمریکا از اوکیناوا احترام بگذارد اما دولت ژاپن و ارتش آمریکا کماکان اصرار می ورزند این طرح به هر قیمتی اجرا خواهد شد.

ژاپن شینزو آبه استرالیا   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان