فردا   |  سیاسی  |  

آیت الله آملی لاریجان: همه قوا و دستگاه‌ها به پیشبرد اهداف مجمع تشخیص مصلحت نظام کمک کنند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیرخانه مجمع را بازوی اصلی کار کارشناسی و پژوهشی این نهاد دانست و بر ضرورت همکاری و هماهنگی همه قوا و دستگاه‌ها برای کمک به مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد.

آیت الله آملی لاریجان: همه قوا و دستگاه‌ها به پیشبرد اهداف مجمع تشخیص مصلحت نظام کمک کنند

آیت الله آملی لاریجانی در مراسم تکریم محسن رضایی و معارفه محمدباقر ذوالقدر دبیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن قدردانی از 24 سال تلاش و خدمات دبیر سابق مجمع، وی را فردی متدین، فهیم، اهل جهاد، تلاشگر، سلیم النفس و اهل فکر توصیف کرد و گفت: ایشان علاوه بر مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس، در ایام دبیری مجمع تشخیص در توسعه تشکیلات و منابع انسانی دبیرخانه مجمع که در ابتدای کار از نظر کمی و کیفی بسیار محدود بود، تلاش‌های وسیعی داشتند و توانستند این نهال نوپا را به درختی تناور تبدیل کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن آرزوی توفیق برای محسن رضایی در جایگاه معاون اقتصادی رئیس جمهوری، ابراز امیدواری کرد که وی همچنان به عنوان عضو مجمع، از انتقال تجربیات و دانش خود به این نهاد دریغ نورزد.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین ذوالقدر دبیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را شخصیتی آشنا برای مردم و مسئولان، از فرماندهان موثر در دوران دفاع مقدس و مدیری متدین، فهیم، با طمأنینه و اهل طرح و برنامه دانست و با اشاره به فعالیت‌های وی در دوران تصدی معاونت پیشگیری از جرم و معاونت راهبردی قوه قضاییه، تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات ایشان در دوران تصدی معاونت راهبردی دستگاه قضایی، ایجاد و تقویت نظارت سیستمی و منظم بر مجموعه قضایی در سراسر کشور بود؛ به نحوی که پیش از سفر‌های استانی، همواره تصویری دقیق از مجموعه قضایی استان به همت معاونت راهبردی در اختیار داشتیم که شناخت و حل مشکلات را مقدور می‌ساخت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با آرزوی توفیق برای دبیر جدید مجمع، حیطه اعمال و وظایف مجمع تشخیص را محدود و خاص برشمرد و اظهار کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام با وجود محدودیت وظایف، بسیار اثرگذار است؛ و در این مسیر دبیرخانه، بازوی اصلی کار کارشناسی و پژوهشی مجمع به شمار می‌آید. بر همین اساس و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، باید چابک سازی دبیرخانه مجمع و بهره گیری از نیرو‌های توانمند و کارآمد در دستور کار قرار گیرد و اقدامات لازم در جهت بازسازی تشکیلات دبیرخانه انجام شود.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اهمیت کار مجمع بویژه در مقام تشخیص مصلحت در موارد اختلاف میان شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در مواردی که نیاز به تصمیم گیری درباره یک مصوبه خلاف شرع یا خلاف قانون اساسی است، تصمیمات مجمع را برای تشخیص «مصلحت ملزمه» در چنین مواردی بسیار حساس و نیازمند پشتوانه‌های قوی علمی، پژوهشی و کارشناسی عمیق با اتکا به ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی دبیرخانه مجمع دانست و افزود: چابک سازی و بهره مندی از نیرو‌های گزینش شده و کارآمد، موجب غنای هر چه بیشتر بدنه کارشناسی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد شد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود، تدوین سیاست‌های کلی نظام را از دیگر وظایف مهم مجمع دانست و با اشاره به نقش دبیرخانه در این موضوع نیز خاطرنشان کرد: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب، هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی که متشکل از عده‌ای از اعضای مجمع است، باید با دارا بودن ضمانت اجرا‌های لازم، بر اجرای صحیح این سیاست‌ها نظارت کند و در این عرصه نیز دبیرخانه مجمع نقش مهمی بر عهده دارد.

آیت الله آملی لاریجانی در پایان ضمن قدردانی از مسئولان حاضر در این مراسم از جمله روسای محترم قوا، نمایندگان مجلس، مسئولان نیرو‌های مسلح و اعضای شورای نگهبان، بر ضرورت همدلی و هماهنگی قوا و دستگاه‌ها برای کمک به پیشبرد اهداف عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، محسن رضایی دبیر پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، از دوران همکاری با آیت الله آملی لاریجانی به نیکی یاد کرد و با بزرگداشت یاد و خاطره اعضای فقید مجمع تشخیص، این نهاد را کانونی مهم برای یکپارچه سازی تصمیمات مدیریتی در کشور دانست.

محمدباقر ذوالقدر دبیر جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در سخنانی با بیان اینکه طی کمتر از یک ماه آینده با مشورت اعضا و تدابیر رئیس محترم مجمع، برنامه‌های خود را برای تحقق اهداف دبیرخانه ارائه خواهد کرد، اجرایی سازی و تحقق فرامین و انتظارات مقام معظم رهبری، ارتقای توان علمی، پژوهشی و کارشناسی مجمع و ترویج، آموزش و فرهنگسازی درباره دستاورد‌ها و خروجی‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام را از مهمترین محور‌های برنامه‌های خود عنوان کرد.

در پایان نیز با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های محسن رضایی تقدیر و حکم انتصاب محمدباقر ذوالقدر توسط رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به وی اعطا شد./باشگاه خبرنگاران

مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا 

  

آخرین مهلت برای حضور در حراج ایران خودرو /با 86 میلیون صاحب پژو 207 شویدگروه صنعتی ایران خودرو طرح پیش فروش شش محصول خود را با موعد تحویل حداکثر یک ساله به اجرا می گذارد.
فردا ایران خودرو خودرو ایران 

  

اسراییل: ازسرگیری تمرین حمله هوایی به ایران پس از 2 سال توقفهفته گذشته نیز کانال 12 تلویزیون اسراییل گزارش داد که اسراییل برای حمله احتمالی به ایران 1.5 میلیارد دلار به بودجه نظامی خود افزوده است
۵۵ آنلاین نیروی هوایی ایران سازمان ملل متحد 

  

رستم قاسمی، وزیر راه: تجربیات تلخ مسکن مهر را تکرار نمی‌کنیموزیر راه و شهرسازی گفت: به هیچ عنوان دولت سیزدهم احداث مسکن در کشور را سیاسی نمی‌کند که به همین منظور تجربیات تلخ مسکن مهر را در طرح اقدام ملی مسکن جبران و اصلاح می‌کنیم
۵۵ آنلاین رستم قاسمی مسکن مهر مسکن 

  

جزئیاتی از استخدام در وزارت بهداشتوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور دستور داد که حداکثر تا 10 آبان ماه سال جاری تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت بهداشت باید در مراکز پذیرفته شده فعالیت خود را آغاز کنند.
گسترش درمان وزارت بهداشت مجلس شورای اسلامی 

  

ستاره پرسپولیس مشکوک به کرونادلیل غیبت نعمتی در سفر پرسپولیس به اهواز مشخص شد
خانه فوتبال ستاره پرسپولیس خودرو 

  

آیت الله صافی گلپایگانی در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید...
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی تهران قیمت 

  

واکنش تند ایران به اتهامات رژیم صهیونیستیایرنا/ نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جامعه جهانی و سازمان ملل رژیم صهیونیستی را پاسخگوی اقدامات غیر انسانی خود سازند.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

ریزش قیمت دلار 29عصر پنجشنبه مهر 1400قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز پنجشنبه 29 مهر 1400 در صرافی‌های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
فردا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

آخرین خبر از جاماندگان سهام عدالترئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال نامه به رئیس‌جمهور درباره جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: این نامه به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.
اقتصادنیوز سازمان برنامه و بودجه سهام عدالت سهام 

  

تحلیلی جذاب از عملکرد بورس در هفته آخر مهر +‌ فیلمدر هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟
گسترش بورس تهران تهران اقتصاد 

  

بورس فک پلمپ شدمدیر روابط عمومی بورس تهران اعلام کرد: درب پارکینگ ساختمان بورس فک پلمب شد و معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز شنبه طبق روال عادی انجام می شود.
نامه نیوز بورس تهران روابط عمومی تهران 

  

رونمایی از تیم فرهاد، مدل 1400 | ترکیب استقلال در فصل جدیداستقلال امروز در نخستین دیدار خود از بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، به مصاف هوادار می رود تا از تیم جدید فرهاد مجیدی رسما رونمایی شود.
خانه فوتبال بازار خودرو بازی فرهاد مجیدی 

  اخبار داغ
  

قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار امروز یکم آبان1400 + جدولقیمت خودرو، امروز در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات دیروز با ثبات همراه است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو جدول 

  

عضو کمیته علمی کرونا: بیماریابیِ ما با کشورهای موفق در کنترل کرونا قابل قیاس نیست | ما روزی 100 هزار نفر را تست می‌کنیم، انگلیس 1.3 میلیون نفرپیام طبرسی عضو کمیته علمی کشوری کرونا و رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه وضعیت بیماری کرونا در برخی استان‌ها افزایشی بوده که البته این افزایش چشمگیر و قابل توجه نبوده است، گفت: البته از آنجا که رفتار ویروس قابل پیش‌بینی نیست، لازم است برای جلوگیری از مواجه شدن با بحرانی دیگر، بازگشایی‌ها به صورت تدریجی و با طمانینه انجام شود.
۵۵ آنلاین بیمارستان ماسک انگلیس 

  

ویروس کرونا، بیماری فصلی است؟رطوبت پایین باعث کاهش اندازه ذرات معلق شده و انتقال ویروس‌های فصلی مانند آنفلوانزا را افزایش می‌دهد. این موضوع نشان‌دهنده‌ی اهمیت تهویه هوا به عنوان یک عامل کنترل کننده است.
اقتصادنیوز ویروس آنفلوانزا 

  

خبر خوش کرونایی/ کاهش 95 درصد فوتی‌های کرونا در میان کادر درماننایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: تعداد شهدا و فوتی‌های کادر بهداشت و درمان در پیک پنجم حداقل بوده و کمتر از انگشتان 2 دست است اما در پیک اول، دوم و سوم میزان جانباختگان بالای 200 نفر بوده است.
اقتصادنیوز درمان 

  

قیمت دلار در صرافی ها اعلام شد (1400/08/01)قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز شنبه اول آبان ماه 1400 در صرافی های بانکی به 26 هزار و 690 تومان رسید.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

16 شهرستان کشور در وضعیت قرمز کروناسلامت نیوز: براساس آخرین آمار رنگ بندی کرونایی در کشور، به تعداد شهرهای قرمز کرونا افزوده شده و اکنون 16 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند...
سلامت‌نیوز سلامت رنگ وزارت بهداشت 

  

بهترین روش خرید بلیط اتوبوس در دوران کروناسلامت نیوز: این روزها همه کشورها کم وبیش درگیر ویروس کرونا هستند و هر کشوری متناسب با فرهنگ جامعه، دستورالعمل هایی را برای پیشگیری از انتشار این ویروس در رأس کارهای خود قرار داده است. در ایران نیز افراد زیادی قربانی ویروس کرونا شده اند؛ ولی به هر حال زندگی جریان دارد و یک سری کارها را نمی توان انجام نداد یا آن ها را به تأخیر انداخت...
سلامت‌نیوز بلیط اتوبوس درمان 

  

سقوط 21 هزار واحدی شاخص بورس / نقشه بازار سهام در نیمه اول معاملاتدر نیمه اول معاملات اولین روز آبان ماه چهره بورس تهران سرخپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران سهام 

  

افزایش تعداد شهرهای قرمز در سطح کشور + جدیدترین نقشه کرونایی ایرانرنگ‌بندی کرونایی کشور برای تاریخ 1 آبان 1400 در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت منتشر شد.
۵۵ آنلاین ایران رنگ اپلیکیشن 

  

خبر بد درباره کرونا/ دلتا پلاس شناسایی شددانشمندان در حال بررسی نوع مرتبط با دلتا معروف به AY.4.2 هستند تا ببینند آیا ممکن است راحت‌تر از نسخه‌های قبلی ویروس کرونا گسترش یافته یا کشنده‌تر باشد.
اقتصادنیوز ویروس 

  

ترس در بورسیک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به سردرگمی سهامداران، گفت: تا زمانی که روند سکون در بازار حاکم برقرار است انتظار می‌رود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس باشیم، اما به محض رسیدن نرخ سهام به قیمت‌های جذاب، دوباره روند صعودی به کلیت بازار سرمایه باز خواهد گشت.
گسترش سرمایه بانک مرکزی بانک 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز شنبه 1400/08/01صرافی بانک ملی ایران امروز اول آبان 1400 قیمت خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

برپایی بیمارستان های سیار هلال احمر در صورت شیوع پیک ششم کرونا محمد حسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شیوع پیک ششم کرونا و ادامه خدمت رسانی هلال احمر گفت: هلال احمر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خدمات خود در قالب کمک به شناسایی بیماران، ارائه خدمات درمانی، تأمین واکسن و غیره را ارائه داده است. در صورت شیوع یافتن پیک جدید این بیماری خدمات هلال همچنان ادامه خواهد یافت و به هیچ وجه قطع نخواهد شد. دبیرکل جمعیت…
مهر بیمارستان هلال احمر خبرنگار 

  

اتفاق مهم در فرابورس ایران/ بازارگردانی 3 شرکت از امروزعملیات بازارگردانی 3 شرکت از امروز(اول آبان) در فرابورس ایران آغاز می‌شود .
اقتصادنیوز ایران 

  

گونه دلتا پلاس کرونا چیست؟سلامت نیوز:در این مطلب درباره گونه غالب و در حال تکامل دلتا پلاس ویروس کرونا توضیح داده شده است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نوع دلتا پلاس چیست؟ این یکی از بستگان گونه دلتاست که ماه گذشته توسط دانشمندان انگلیسی شناسایی شد. به گزارش مدیکال اکسپرس،دانشمندان در حال بررسی نوع مرتبط با دلتا معروف به AY.4...
سلامت‌نیوز سلامت ویروس سازمان ملل متحد