ایرنا   |  اقتصادی  |  

پیش بینی تولید 110 هزارتن گندم در مانه و سملقان

بجنورد- ایرنا- فرماندار مانه و سملقان گفت: پیش بینی می شود که در سال جاری 110 هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود که یک رکورد محسوب خواهد شد.

پیش بینی تولید 110 هزارتن گندم در مانه و سملقان

محمودرضا معموری روز سه شنبه در نشست خرید تضمینی گندم این شهرستان اظهار داشت: سال گذشته 53 هزار تن گندم تحویل مراکز خرید داده شد و امسال این رقم به 95 هزار تن خواهد رسید.وی افزود: باید سرعت و دقت در خرید گندم را بالا ببریم و اگر به این امر توجه نشود مشکلات اجتماعی زیادی پیش می آید.وی با بیان این مطلب که در سال زراعی 97-98 با توجه به بارش باران تولید گندم بالا می رود افزود: برای خرید این محصول در دهستان شیرین سو و روستای خشلی باید نزدیکترین انبار را در نظر گرفت تا از خروج گندم در این مناطق جلوگیری به عمل آید.فرماندار مانه و سملقان گفت: به بحث کیفیت نان و سلامت مردم توجه نشده است و اگر این گونه بود اجازه خروج گندم با کیفیت را از شهرستان نمی دادیم و امسال باید گندم خشلی برای تولید آرد به کارخانه آرد شهرستان تحویل داده شود تا مردم از نان با کیفیت بهره مند شوند.وی خطاب به مسئولان جهاد کشاورزی و صنعت و معدن شهرستان گفت: این دو اداره موظف به ارائه آرد با کیفیت به کارخانه هستند.وی بیان کرد: امسال برای صدور بارنامه گندم نباید هیچ مشکلی را در شهرستان داشته باشیم.وی همچنین در خصوص پرداخت پول گندم کشاورزان گفت: از الان باید در این خصوص با بانک مربوطه نشست ها برگزار شود تا در زمان تحویل به مشکل برخورد نکینم.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان نیز گفت: در سال زراعی جاری 17.5 هزار هکتار گندم آبی و 24 هزار هکتار گندم دیم در این شهرستان کشت شده است.هادی قهرمانیان افزود: متوسط بارندگی در این شهرستان 257 میلی متر بوده که پیش بینی می شود 110 هزار تن گندم در این شهرستان تولید شود.وی بیان کرد: در سال جاری سه هزار و 100 تن بذر گندم و جو و 12 هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شده است.وی بیان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان در بخش مبارزه با علف های هرز در سطح 16 هکتار و مبارزه با علف هرز گندم دیم و آبی در سطح 500 هکتار مبارزه انجام داده است.وی افزود: سال گذشته چهار هزار و 500 تن گندم از منطقه کهنه جلگه نتوانستیم خرید کنیم و از شهرستان خارج شد.وی مشکلات صدور بارنامه، کرایه حمل گندم برای کشاورزان، جولان دادن دلالان ، عدم پرداخت به موقع پول گندم به کشاورزان و پراکندگی شهرستان را از جمله مشکلات خروج گندم از شهرستان عنوان کرد.به گزارش ایرنا در این جلسه هریک از اعضا به نکته و نظرات خود پرداختند.شهرستان 110 هزار نفری مانه و سملقان با 85 هزار هکتار اراضی کشاورزی به عنوان قطب کشاورزی استان خراسان شمالی محسوب می شود و هر ساله 1.3 گندم استان را تامین می کند که با بارش باران در سال زراعی جاری پیش بینی می شود در کل استان 290 هزار تن گندم خریداری شود که سهم مانه و سملقان 95 هزارتن می باشد .7183/ 6042

تولید کشاورزی پول   اخبار برگزیده
  

وزیر علوم:برای آزادی دانشمند ایرانی از زندان آمریکا کار سختی در پیش داریموزیر علوم با تاکید بر اینکه برای آزادی دکتر سلیمانی دانشمند ایرانی در بند آمریکایی‌ها کار سختی در پیش داریم،‌ گفت: وزارت علوم به دلیل عدم دسترسی به این دانشمند،‌ وضعیت پیگیری را به وزارت امور خارجه محول کرده است.
مثلث وزارت علوم بازداشت زندان 

  

روح رئیس جمهور پیشین آمریکا در کاخ سفید + تصاویراز گذشته تا به امروز بسیاری از بازدیدکنندگان و کارمندان کاخ سفید مدعی بودند که روح آبراهام لینکلن فقید را دیدند.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور کاخ سفید خواب 

  

هم زمان با تشدید تنش ها بین ایران و آمریکا، نگرانی کشورهای منطقه در مورد بروز یک درگیری خطرناک در خلیج فارس افزایش یافته است. رهبران امارات در ابتدا از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه جمهوری اسلامی حمایت می کردند. اما به نظر می رسد که ابوظبی در مورد تاکتیک های خود برای مقابله با ایران تجدیدنظر کرده است.
نامه نیوز ترامپ ایران ایران و آمریکا 

  

اگر سکوت می‌کنند بخاطر پیرمرد بودن شماستسکوت من باعث تنبه جنابعالی نشده؛ توهین هم می‌کنید. گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید. مگر ساختمان‌هایی که حضرت‌عالی از آنها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ کافی است کسی نیم نگاهی به مکتوبات شما ذیل "کتاب القضاء" مرحوم سید صاحب عروه، بیندازد تا میزان اثر شما در حوزه معلوم شود و معلوم شود حد تحصیلات جنابعالی و استفراغ وسعتان درباب استنباط احکام است...
مستقل‌آنلاین ارث حوزه 

  

مرحوم هاشمی رفسنجانی باز در صدا وسیما سانسور شداقتصادنیوز: جمهوری اسلامی از برنامه‌های صدا وسیما در سالروز ورود آزادگان به کشور انتقاد کرد.
اقتصادنیوز جمهوری اسلامی روزنامه جنگ 

  

جزئیات طرح بازگرداندن خانواده مسئولان به کشورسخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی از تدوین طرحی برای الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور خبر داد.
شما‌نیوز خانواده مجلس شورای اسلامی وزارت علوم 

  

اطلاعیه قوه قضاییه درباره بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضاییروابط عمومی قوه قضاییه در پی برخی حواشی مربوط به بازداشت یکی از مدیران سابق دستگاه قضایی، اطلاعیه‌ای صادر کرد.
مثلث قوه قضاییه بازداشت روابط عمومی 

  

پشیمانی نوید محمدزاده و عذر خواهی از همه + عکسنوید محمدزاده که با انتشار یک استوری اعتراض خود را نسبت به انتخاب هیات انتخاب نماینده ایران در اسکار اعلام کرده بود در استوری جدیدی به خاطر واکنش اولیه‌اش عذرخواهی کرد.
شما‌نیوز نوید محمدزاده تجاوز موفقیت 

  

آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت‌الله محمد یزدی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح شده اخیرپاسخ داد.
نامه نیوز محمد یزدی مجمع تشخیص مصلحت نظام مدرسه 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
نامه نیوز چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» تصویب شد/ تمامی روستاییان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب آیین‌نامه اجرایی «بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع» در جلسه روز گذشته هیات وزیران خبر داد.
برنا بیمه سلامت دولت 

  

شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانیمدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: ستاد تنظیم بازار، شرایط توزیع چای وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
ایلنا چای بانک مرکزی تنظیم بازار 

  

برگزاری دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامتمدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان بیمه سلامت گفت: دوره هم اندیشی ارزیابی انطباق برنامه عملیاتی سازمان بیمه سلامت در دو بخش ستادی و استانی برگزار شد.
شما‌نیوز بیمه سلامت قتل 

  

مبارزه الهامی برابر رقیبی از بلاروس در مسابقات MMAسرگروه سابق تیم ملی کاراته در ادامه مبارزات خود در رقابتهای حرفه‌ای فردا به مصاف رقیبی از بلاروس می رود.
مستقل‌آنلاین بلاروس کاراته جوانان 

  

پل پوگبا در بازی با چلسی، در پستی عقب‌تر از پست معمول خود بازی کرد.
نود پل پوگبا بازی چلسی