قاضی‌زاده هاشمی: سریال‌های صداوسیما باعث خجالت ما است

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیدای مورد تایید شورای نگهبان گفت: صدا و سیما می تواند بزرگترین قصه گو باشد. صدا و سیما به جای اینکه این کار را بکند ساعت 11 شب سریال هایی می گذارد که نمی دانم دنبال چیست و باعث خجالت ما است. به گزارش فارس، قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در رادیو فرهنگ … نوشته قاضی‌زاده هاشمی: سریال‌های صداوسیما باعث خجالت ما است اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

قاضی‌زاده هاشمی: سریال‌های صداوسیما باعث خجالت ما است

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، کاندیدای مورد تایید شورای نگهبان گفت: صدا و سیما می تواند بزرگترین قصه گو باشد. صدا و سیما به جای اینکه این کار را بکند ساعت 11 شب سریال هایی می گذارد که نمی دانم دنبال چیست و باعث خجالت ما است.

به گزارش فارس، قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در رادیو فرهنگ در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه به نظر شما علت اصلی آمار بالای تجرد جوانان در سنین ازدواج چیست و دولت شما چه راهکاری برای تسهیل ازدواج جوانان خواهد داشت؟ اظهار کرد: از 12 سال پیش یک کارگروه در مجلس راه اندازی شد که رئیس آن کارگروه من بود و موضوع آن حل مشکل جوانان و فرزندآوری بود.

وی افزود: موانع ازدواج و فرزندآوری را بررسی کردیم. یکی از مقولات، افزایش سن ازدواج بود. با اینکه تمایل به ازدواج بیش از 95 درصددر جامعه و جود دارد اما عواملی مانع از آن است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه اولین مسئله اشتغال و بعد سربازی تحصیلات و هزینه های ازدواج بود، اظهار کرد: قانون تسهیل ازدواج را داشتیم که اجرا نشده است. ما با کمک مرکز عملی اسلامی پیشرفت به یک مدلی رسیدیم که یک وزارتخانه تشکیل بدهیم به نام خانواده که موضوع آن ازدواج است پایدار سازی ازدواج است و موضوع فرزندآوری و موضوع رسیدگی به آسیب های اجتماعی است.

کاندیدای ریاست جمهوری بیان کرد: دولت سلام دریچه نگاهش به خانواده است. از زاویه خانواده به برنامه و بودجه و سیاست و سیاست خارجی نگاه می کند از زاویه خانواده به اشتغال ایجاد می کند. اشتغالی برای آن مطلوب است که پشتیبان خانواده است.

وی ادامه داد: یک صندوق درست کردیم که برای ازدواج تامین جهیزیه و ازدواج و اشتغال خانواده اعتباری پیش بینی کرده است. الان حدود 500 تا 550 هزار ازدواج در سال داریم با این طراحی ما تا سه برابر یعنی یک و نیم میلیون ازدواج افزایش پیدا بکند.

قاضی زاده گفت: طرح های مکمل دیگری نیز داریم که برای کل کشور است طرح مسکن و اشتغال است که به تکمیل و تعمیق این موضوع کمک می‌کند.

قاضی زاده با تصریح اینکه در حوزه نرم افزاری که وزارت خانواده باید اجرا بکند از مباحث دیگری است، افزود: آداب همسر گزینی و راه های کیفیت سازی برای پایدارسازی خانواده است. مشاوره های قبل و بعد ازدواج و قبل و بعد از طلاق و در حوزه فرزندآوری است.

وی تأکید کرد: چون شکل سنتی خانواده ها تغییر پیدا کرده است یک سری موضوعات به دلیل اینکه به صورت سنتی منتقل می شده الان در آموزش و پرورش به آنها داده نمی شود، برای اینها هم برنامه ریزی داریم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سال که حاکمیت نگاه هزینه ای و نداشتن الگوی مناسب در اقتصاد فرهنگ و موازی کاری افزایش و تنوع تولید محصولات کم اثر یا بی اثر همه اینها باعث ضعف ما در مواجهه با جنگ نرم شده است. دولت شما چه الگویی را برای اقتصاد فرهنگ مد نظر قرار خواهد داد؟ خاطرنشان کرد: هر فعالیت فرهنگی اجتماعی زیربنایی هر چه انجام می دهیم باید پیوست اقتصادش را داشته باشیم. باید بدانیم که این سازوکار را چگونه طراحی بکنیم که باعث خلق منابع مالی برای آن بخش و خودکنترلی بشود.

وی افزود: هر چند دولت وظیفه دارد در حوزه فرهنگ یارانه بدهد وکمک بکند. وظیفه فرهنگ وظیفه حاکمیتی است. مثل آموزش و پرورش بهداشت و امنیت. اینکه دولت بگوید من در فرهنگ مسئولیت ندارم حرف غلط است. اما کمکی که می کند بتاید مکمل اقتصاد مردمی باشد.

قاضی زاده تصریح کرد: وقتی از هنرهای تجسمی صحبت می کنیم باید بحث حراجی ها و نمایشگاه ها را حل و فصل بکنیم. یا در سینما بحث اقتصاد سینما فروش گیشه و جهانی شدن را بحث بکنیم. ما اگر یک جایی نیاز است به سینما کمک مالی بکنیم باید این را انجام بدهیم. باید یک سرمایه گذاری عظیمی در حوزه صنایع خلاق انجام بدهیم.

وی بیان کرد: بسیاری از کالاهای فرهنگی مورد استفاده در کشورمان وارداتی است مثل لباس و عروسک و … ما باید این کالاها را بومی سازی بکنیم و مدیر بازار منطقه بشویم در این حوزه ما تولید کننده آن فرم باشیم ما تولید کننده محتوا باشیم محتوا را غالب صنعتی به آن بدهیم و تولید بکنیم شرکای منطقه ای داشته باشیم چون منطقه ما اسلامی است نگاه فرهنگی شان به ما نزدیک است و بتوانیم از این کالاها با یک تولید انبوه برای تولیدکنندگانش اقتصادی کنیم.

قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه جامعه شناسان جمعیت کلان در کلانشهرها و حاشیه نشینی را بر افزایش آسیب ها موثر می دانند. برای رفع مهاجرت روز افزون به شهرها چه برنامه ای دارید؟، بیان کرد: متاسفانه ما در 50 سال گذشته با یک تبدیل سریع 80 درصدی جمعیت روستایی به شهری مواجه شدیم.

کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: در حالیکه هویت زندگی روستایی و به خصوص که در کشورمان تنوع قومی زیادی و جود دارد تنوع فرهنگی زبانی و مذهبی وجود دارد و از جاهای دیگر خرده فرهنگ ها کنار هم قرار گرفته اند و مخلوط شده اند برای تولید یک فرهنگ قرن ها زمان می برد تا یک آداب و رسوم تشکیل بشود. وقتی سریع اتفاق بیفتد یک سری از ناهنجاری های اجتماعی صورت می گیرد مثلا طلاق افزایش می یابد به خاطر اینکه این جاها تضاد فرهنگی بیشتری صورت می گیرد. به خاطر اینکه مردم پنهان شده در کنار هم قرار دارند.

وی گفت: باید این جمعیت را بپراکنیم یعنی کاری بکنیم که در پیرامون اینقدر قوی باشد که تمایل به مهاجرت به مرکز نباشد و تمایل به مهاجرت معکوس اتفاق بیفتد. ما طراحی کلانی کردیم برای پراکندگی جمعیت.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که برای حمایت از هنرمندان متعهد و انقلابی چه برنامه ای دارید؟ گفت:هنر شاید مثل خیلی از مشاغل جزو مشاغل فصلی محسوب می شود. مثلا ورزشکاران یک شکوفایی ورزشی دارند. در خصوص هنرمندان هم همین است بجز هنرمندان سینما که جوان اول هستند بشوند میانسال طول بکشد اما عمده فعالیت دارند بنابراین نظام های بیمه موجود که مبتنی بر اشتغال است برای اینها مفید نیست.

وی اظهار کرد: یک مکانیزم بیمه تعریف کردیم به نام هویت شغلی یعنی اگر کسی هنرمند محسوب بشود تحت پوشش صندوق بیمه قرار بگیرد.

قاضی زاده ادامه داد: صندوق هنرمندان کامل نیست آن را در وزارت ارشاد گذاشتند که این غلط است. تمام کسانی که جنس هنرمند هستند از یک ماخذ اخذ حق بیمه روشن برای اینها بیمه ایجاد بکنند. نوع اخذ حق بیمه و مالیات در اینها متفاوت است.

وی بیان کرد: مدل های رایج در دنیا است چیزی نیست که ما اختراعش بکنیم. ما اگر بتوانیم به هنرمند یک اطمینان قلبی بدهیم یعنی بگوییم که تا آخر عمرت از تو حمایت می کنیم فکر می کنم خیلی به آنها آرامش بدهند یعنی بدانند که در زمانی که کار ندارند یک جایی هست به آنها حقوق اولیه می دهد زمانی که کار دارند یک مالیات می گیرد که اینها دوره بیکاری را ما پر بکنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه بررسی نهادها و ساختارهای سیاستگذاری آموزش عالی کشور نشان می دهد که این نهاد علمی آموزشی با منظومه ای از نهادها و دستگاه هایی مثل هیئت وزیران شورای عالی انقلاب فرهنگی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی ریاست جمهوری روبرو است. از طرفی تعدد نهادهای تصمیم گیرنده باعث می شود که نظام تصمیم ساز علوم فناوری علاوه بر تدوین اسناد بالادستی از میزان مسئولیت آنها کم بشود و عدم پاسخگویی این نهادها در قبال تصمیمات خودشان را داشته باشد. برنامه دولت شما در زمینه حل این مشکل چیست؟ اظهار کرد: مشکلات نهادی داریم به این معنا که بسیاری از کارکردهای دستگاه های ارائه کننده خدمات پرورشی فرهنگی و آموزشی دچار اشکال است.

وی افزود: باید ببینیم آیا محصولی که آموزش و پرورش تولید می کند مطلوب است؟ چه انتظاری داریم از دانش آموز فارغ التحصیل از آموزش و پرورش در مقطع 6کلاس اول چی داریم در 6کلاس دوم چه داریم؟

قاضی زاده تصریح کرد: نیروی انسانی که آموزش عالی ما تربیت می کند نیازهایی که داریم تامین می کند؟ این باید اصلاح نهای جدی بشود. ما به لحاظ محتوا و مهارت، مثلا می گوییم آموزش و پرورش چه نیرویی را تربیت می کند باید بگوییم که نیروی انسانی سواد زمانش را دارد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: سواد معمول عادی امروز مهارت کار کردن با اپلیکیشن یک سواد امروز است. کار کردن با کامپیوتر سواد امروز است. بلد بودن دو زبان خارجی سواد امروز است. در عوض باید محتوای بی دلیلی را که به بچه ها می دهیم دور بریزیم. محتوای آموزشی باید ارتباط موثر با جامعه داشته باشد تا افراد را جامعه پذیر کند نه جامعه گریز.

وی گفت: خروجی آموزشی باید قانون گرایی باشد تا قانون ستیزی، یک فرد متمایل به تشکیل خانواده باشد تا ضد خانواده مهارت های ازدواج و همسرگزینی را یاد بگیرد. مهارت ایجاد شغل ساده با یک درآمد.

قاضی زاده ادامه داد: 15 هزار شغل داریم که می شود مشاغل ساده برای آنها ایجاد کرد که درآمد حداقلی دارد می شود تشکیل داد. مسئله ما مسئله فرماندهی است الان، چه کسی در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت کشور مسئول است، معلوم است؟

این کاندیدای انتخابات ادامه داد: ما یک اصلاح نهادی آمدیم به 5 فرماندهی تقسیم کردیم یک بخش فرماندهی بخش فرهنگی است وزارتخانه ای که وظیفه دارند در حوزه فرهنگی، زیر نظر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

قاضی زاده بیان کرد: دبیر شورای اقتصاد می شود معاون رئیس جمهور در حوزه اقتصاد به همین ترتیب ما دولت را به 5 دسته تقسیم کردیم. آن شورای عالی تصمیم گیر می شود معاون رئیس جمهور در ان حوزه. در عوض این معاون هایی که در ریاست جمهوری هستند به وزارتخانه تبدیل می شوند. این دو کار را ما انجام می دهیم.

وی بیان کرد: بخش مردمی فرهنگ را داریم که اعمال سیاست ها باید جوری باشد که این فربه بشود و بخش دولتی کوچک بشود ما باید حوزه فرهنگی را کاملا مردمی بکنیم.

قاضی زاده در پاسخ به این سوال که برای بستر سازی هر موضوع فرهنگی باید کار را از گروه های سنی پایین جامعه یعنی کودکان آغاز کرد. در کابینه شما اولین اقدام در خصوص تقویت جایگاه کتابخوانی در گروه های سنی پیش دبستان و دبستان چیست؟ برای مخاطبان جوانان چه رویکردی برای ترویج گرایش به کتابخوانی دارید؟ خاطرنشان کرد: من دو فرزند دارم و با عیدی هایی که در سال نو دریافت می کنند کتاب می گیرند. ما باید فرهنگ قصه گویی را که در ازمنه قدیم جزو تاریخ قدیم ما بوده و بزرگترها هر شب در شب نشینی ها قصه می گفتند فرهنگ لالایی گویی و قصه گویی را زنده کنیم و بشود گفتگوی خلاق با کودک تا ذره ذره این ادامه پیدا کند.

وی افزود: صدا و سیما می تواند کمک بکند می تواند بزرگترین قصه گو باشد. صدا و سیما به جای اینکه این کار را بکند ساعت 11 شب سریال هایی می گذارد که نمی دانم دنبال چیست و باعث خجالت ماست!

مجری در ادامه 10 کلید واژه را به صورت سوال از قاضی زاده هاشمی پرسید تا وی پاسخ بگوید. ابتدا اینکه آخرین کتابی که خواندید؟ چه بود و ی پاسخ داد: کتاب وقتی که مهتاب گم شد. خاطرات شهید خوش لفظ بود.

مجری پرسید: آخرین فیلمی که تماشا کردید؟ و قاضی زاده گفت: فیلم «مصلحت» متعلق به جشنواره فجر.

قاضی زاده در پاسخ به این سوال مجری که آخرین موسیقی که شنیدید چی بوده؟ گفت: خیلی گوش می دهم تنوع دارد یک زمانی خودم سنتور می زدم یکی از آثار آقای چاووشی بود.

مجری درباره فضای مجازی پرسید که قاضی زاده پاسخ داد: فضای فرصت های بزرگ تعلیم و تربیت آگاهی بخشی تامین نیازهای مردم اقتصاد دیجیتال به خصوص الان کرونا باعث شده بخش بزرگی از اقتصاد اینجا باشد. تهدید هم هست آنهایی که فرزند و خانواده دارند از برخی مسائل فضای مجازی نگرانند.

مجری درباره بانوان سوال کرد که قاضی زاده پاسخ داد: برخی بانوان مدیران جامعه و کسانی هستند که چندین مسئولیت همزمان و سنگین را با هم دارند به عنوان مثال هم دختر هستند هم حفاظت پدر و مادر دستشان است و یا همسر هستند و هم فعالیت اجتماعی دارند.

وی ادامه داد: ورزش ضرورت جدی است که باید ملکه ذهن بشود مثل کتابخوانی. من چون پزشک هستم عرض می کنم ما یکی از کشورهایی هستیم که فقر حرکتی داریم. فعالیت بدنی به خاطر شهرنشینی گسترده خیلی کم شده است.

وی ادامه داد: باید کاری بکنیم که ورزش عادت روزانه بشود. مثل کتاب که باید ملکه بشود این هم باید ملکه بشود. استانداردهای ما خیلی پایین است فرصت ورزش خیلی پایین است فرصت ورزش برای بانوان خیلی محدود است باید دولت سرمایه گذاری بکند برای پارک و ورزشگاه بانوان. لازمه اش این است که به ورزش پایه توجه بکنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: ما یک جاهایی مثل والیبال موفق بودیم به دلیل اینکه دراز مدت آمدیم سرمایه گذاریم از پایین شروع کردیم و مدال های جهانی می آوریم.

مجری درباره فرار مغزها پرسید که قاضی زاده هاشمی در پاسخ گفت: متاسفانه کسانی که دنبال تحصیلات دانشگاهی هستند سی هزار نفر از کشور خارج می شوند خیلی از اینها به خاطر نداشتن درآمد نیست آدم های موفقی هستند می توانند درآمد کسب بکنند مسئله این است که اینها احساس می کنند نمی توانند نقش آفرینی جدی در اداره کشورشان داشته باشد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: دولت ما دولتی خواهد بود که به مغزها نقش آفرینی می دهد. آنها اداره کننده واقعی کشور می شوند چه داخلی ها چه خارجی ها، وقتی این احساس هویت را کردند دیگر نمی روند.

سوال بعدی مجری درباره کرونا بود که قاضی زاده در پاسخ گفت: مهمترین پدیده اقتصادی اجتماعی سیاسی امنیتی بهداشتی درمانی قرن و مسئله اصلی دولت آتی است. چون فقط بحث مرگ و میر نیست آثار عدیده ای روی سبک زندگی و فرهنگ دارد. ما یک برنامه جدی داریم که بتوانیم مردم را تا آخر سال به زندگی عادی برسانیم.

وی افزود: باید مراقب باشیم چون کرونا تا 5 سال آینده جمع نمی شود در دنیا. ما دو برنامه اصلی داریم که تا آخر سال شهرها را آبی بکنیم و آبی نگه داریم تا مردم تحرک لازم را داشته باشند.

مجری درباره اخلاق سوال کرد و قاضی زاده پاسخ داد: اخلاق پایه زندگی است. کسی که علم داشته باشد اخلاق نداشته باشد قدرت داشته باشد اخلاق نداشته باشد هیچی ندارد.

وی گفت: اخلاق پایه همه چیز است. ما در انقلاب اسلامی قرار بود اسلام را پیاده بکنیم اسلام یعنی احکام و اخلاق اسلامی به نظرم در هیچ کدامش آنطوری که باید اتفاقی نیفتاده است. آسیب هایی که بین سیاستمداران می بینیم در همین مناظره ها نبود اخلاق است.

قاضی زاده در پاسخ به سوال مجری درباره زبان فارسی تصریح کرد: زبان فارسی زبان فرهنگ علم است و زبان تمدن زبان پیوند زننده قلب صدها میلیون نفر در منطقه غرب آسیا و جنوب آسیا از هند تا مدیترانه زبان مشترک ملت بزرگ ایران است.

انتهای پیام

برچسب هاامیرحسین قاضی زاده هاشمی انتخابات 1400

هنرهای تجسمی سینما صدا و سیما   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

مخالفت وزیر صمت با عرضه خودرو در بورس!وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم باعث شده که واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
فردا بازار خودرو بازار رقابتی واردات خودرو 

  

رئیس انجمن قلب و عروق ایران: بیماران قلبی با خیال آسوده واکسن کرونا تزریق کنندرئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: بیماران قلبی با خیال آسوده می‌توانند واکسن کرونا را تزریق کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی‌شود.
۵۵ آنلاین بیماری قلبی قلب ویروس 

  

بحران بورس‌، نتیجه ترکیبی اشتباهات !سیامک قاسمی تحلیل‌گر مسایل اقتصادی در گفت‌وگویی: ترکیبی از اشتباهات بورس را با بحران مواجه ساخت.
گسترش 

  

مینک ها ایمنی واکسن کرونای روسی را به فرزندانشان منتقل کردند به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سال گذشته پس از آنکه دانمارک 15 تا 17 میلیون مینک را به دلیل شیوع ویروس کرونا معدوم کرد، سرنوشت میلیون‌ها مینک در اروپا در معرض توجه جهانی قرار گرفت. اما به تازگی سازمان «راسلخوزنادزر» (سرویس فدرال دامپزشکی روسیه) اعلام کرده مینک هایی که واکسن ویروس کرونای Carnivak-Cov مخصوص حیوانات را دریافت کرده‌اند، ایمنی در مقابل بیماری را به…
مهر روسیه ویروس دامپزشکی 

  

لغو اصلاحات تابلو قرمز بازار بورسفرابورس از لغو اصلاحات مربوط به تابلو قرمز بازار پایه و لزوم بازبینی نسبت به طبقه بندی شرکت های درج شده در این تابلو ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ ابلاغ مصوبه خبر داد.
گسترش دستورالعمل 

  

کشور قطر با تجربه برگزاری مسابقات مختلف فوتبالی و ورزشی، در دوران شرایط حاد کرونایی، به استاد میزبانی مسابقات مختلف تبدیل شده است.
ورزش۳ قطر 

  

پیش بینی بورس در دولت جدیددر آغاز معاملات بازار امروز یکشنبه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6700 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 164 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز با رشد 360 واحدی 370 هزار و 171 واحد را ثبت کرد.
گسترش دولت شاخص رئیس جمهور 

  

مخالفت صریح وزیر صمت با عرضه خودرو در بورسوزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم باعث شده که واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
گسترش بازار خودرو بازار رقابتی واردات خودرو 

  

خبر مهم وزیر صمت درباره قیمت خودرووزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کارشناسی نیست، گفت: تحریم باعث شده که واردات خودرو متوقف شود لذا بازار رقابتی نیست.
اقتصادنیوز قیمت واردات خودرو خودرو 

  

آمریکا 2.5 میلیون دوز واکسن کرونا به تایوان اهدا می‌کندآمریکا 2.5 میلیون دوز واکسن کووید 19 مدرنا برای تایوان ارسال می‌کند؛ تعدادی که سه برابر تعهد اولیه واشنگتن برای اهدای واکسن کرونا با دو هدف بهداشت عمومی و ژئوپلیتیک است.
اعتماد تایوان واشنگتن دموکراسی 

  

بحران کرونا در مسکو، واکسیناسیون بدون توجه به سطح آنتی بادیمعاون شهردار مسکو پایتخت روسیه با اشاره به شیوع نوع دلتا ویروس کرونا در این شهر خواستار واکسیناسیون شهروندان بدون در نظر گرفتن سطح آنتی بادی شد.
اعتماد مسکو واکسیناسیون پایتخت 

  

روند بورس یک روز مانده به پایان بهاربرای پیش بینی بورس امروز یک‌شنبه 30 خرداد به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم.
۵۵ آنلاین بهار سهام انتخابات ریاست جمهوری 

  

شناسایی اولین کرونایی المپیک توکیواولین کرونایی المپیک توکیو شناسایی شد.
مملکت‌آنلاین المپیک بازی ژاپن 

  

بیشتر نهادهای فرهنگی بعد از شیوع کرونا با چالش مواجه شدند/ سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه و دانشگاه تنظیم شده استمعاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها منطبق بر فضای جامعه، دانشگاه و منطبق بر واقعیت‌های عینی و باورهای دینی ما تنظیم شده و به نظرم میتواند مناسب باشد. در هر صورت اجرای آن موجب کمک برای بهتر شدن فضای دانشگاهی خواهد بود.
ایلنا فضای مجازی خبرنگار دانشجو 

  

شاخص کل و هم وزن بورس در دوگانگیشاخص کل بورس در نخستین ساعت معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد 2 هزار و 726 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص خودرو نویسنده