اعتماد   |  فرهنگی  |  

شب‌های مافیا، اسیر کم‌هوشیِ سولماز و سروش

سری دوم «شب‌های مافیا» مجموعه‌ای از کم‌هوشی، احتیاط بی‌دلیل و بازی‌های مخرب بود

شب‌های مافیا، اسیر کم‌هوشیِ سولماز و سروش

اعتمادآنلاین|  «شب‌های مافیا» همچنان در قالب یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های فیلیمو در حال عرضه است. هر چند که سری دوم (فصل پنجم و ششم) از جنسی دیگر شد؛ فصل‌هایی که به ترتیب در روز‌های اول و دوم فروردین‌ماه و همچنین چهاردهم و پانزدهم همین ماه پخش شدند. این برنامه که در قالب یکی از بازی‌های جذاب به نام «مافیا» ارایه می‌شود، با دعوت از سلبریتی‌ها توانسته مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. کافی است سری به کامنت‌های ارایه مجموعه در فیلیمو بزنید و اظهار نظر‌ها و کامنت‌های فراوان مخاطبان را بخوانید؛ به‌خصوص که فصل‌های گذشته گاهی چنان جذاب و نفسگیر و غافل‌گیرکننده پیش می‌رفت که واقعا حدس و گمان درباره ادامه بازی‌ها دشوار بود.

آنچه گذشت

اما قبل از پرداختن به دو فصل جدید و پرداختن به آنها، بد نیست سری به بازی‌های گذشته بزنیم؛ چراکه مخاطبان همچنان از بازی‌های بی‌نظیر حامد آهنگ، حسین مهری، مجید واشقانی و مریم مومن یاد می‌کنند. در توضیح باید گفت «حس ششم» یا آنچه از آن با عنوان چنین چیزی یاد می‌کنند، درست است که در بازی مافیا اهمیت دارد، اما این بازی مولفه‌های مهم دیگری هم دارد. در واقع چنانچه شما در حس ششم یا حدس اولیه ضعیف باشید، می‌توانید جای آن را با استدلال، منطق، دفاعیه درست و تهاجم بجا پر کنید؛ دقیقا آنچه در برخی بازیکن‌های فصل چهارم می‌دیدیم. حسین مهری یک‌تنه با اولین حدس‌های درست خود به خال می‌زند، حامد آهنگی به راحتی شهر را مجاب به پیروی می‌کند، مجید واشقانی با قاطعیت گمان‌های کاملا درستی مطرح می‌کند و مریم مومن چنان از حس ششم خود استفاده می‌کند که هر کس نداند گمان می‌کند، روند پخش‌شدن کارت‌ها و نقش‌های بازی را می‌داند. در این میان البته باید به بازی خوب جواد هاشمی نیز اشاره کرد. هر چند طعم جذاب فصل گذشته در فصل ششم یا همان فصلی که در ابتدای نوروز امسال پخش شد، زیر دندان‌مان نماند و بازی‌های عجیب و غریب گروه سلبریتی‌های تازه نقش‌ها را نقش بر آب کرد.

مردان کم‌هوش

فصل پنجم (یا فصل اول سری جدید مافیا) با معرفی چهره‌هایی شروع شد که برخی از آن‌ها را می‌شناختیم؛ افرادی نظیر نادر سلیمانی، فیروز کریمی، مهراب قاسم‌خانی، پژمان بازغی، نیما شاهرخ‌شاهی، فرزاد حسنی، حامد همایون و…. هر چند در ابتدا گمان می‌رفت به هر حال ترکیب این چهره‌ها به یک بازی جذاب یا دست کم تماشایی تبدیل شود، اما عدم تمرکز، قدرت بسیار پایین استدلال، حدس و گمان‌های اشتباه و پرت درنهایت به چند دور بازی ضعیف منتهی شد. فرزاد حسنی در ابتدای بازی حدس‌های درستی داشت، اما درنهایت با مخاطب قراردادن دیگر شهروندان آن‌ها را به جان هم انداخت و یکی از مسببان باخت شد. نیما شاهرخ‌شاهی متوسط بود. مهراب قاسم‌خانی هر چند در مقاطعی بازی درستی ارایه می‌داد، اما درنهایت به پدیده قابل ذکری تبدیل نشد، نادر سلیمانی با فکت اشتباه خود در یکی از بازی‌ها همه را سردرگم کرد و فیروز کریمی هم غیر از دست آخر که نقش مهمی در بازی داشت، صحبت‌ها یا بازی خاصی در طول این دوره ارایه نداد. در کل، اما پدیده فاجعه‌بار این دور از «شب‌های مافیا» سروش جمشیدی بود که نه در مقام مجاب‌کردن، نه دفاع، نه حدس و نه اتهام‌زدن، چیزی در چنته نداشت. حسین امیدی و محمد نادری هم تا حدودی بازی‌های قابل قبولی ارایه می‌دادند، اما درنهایت هوش اندک شهروندان کمکی به آن‌ها نمی‌کرد.

زنان کم‌حرف

دور اول بازی در فصل ششم، اما تأسف‌برانگیزتر از بازی مردان قبلی بود. در این دوره که چهره‌هایی نظیر نسرین مقانلو، آشا محرابی، نفیسه روشن، نگار فروزنده، فریبا نادری، حدیث فولادوند و… حضور داشتند، شاهد نوعی بازی کاملا غیرحرفه‌ای از طرف بعضی بازیکنان بودیم که درنهایت هم جذابیت‌های بازی را کاهش می‌دادند و هم به باخت گروه شهروندان منجر می‌شدند. ازجمله می‌توان به بازی بسیار عجیب سولماز غنی در دور اول اشاره کرد که با سکوت‌دادن مداوم به نسرین مقانلو، اعصاب بینندگان را به هم ریخت. در کنار او ساغر قناعت به جای نجات شهروند مهمی نظیر سارا منجزی (که در همان ابتدای بازی حذف شد)، شروع به نجات‌دادن حریف کرد! ترس بی‌دلیل، احتیاط بیش از اندازه، کم‌حرفی بی‌توجیه و درنهایت حدس و گمان‌های کاملا اشتباه از دور اول این مسابقه افتضاحی ساخت که گمان نمی‌رفت بتواند به دور بعدی هیجانی اضافه کند. همین اتفاق هم افتاد و در دور دوم بازی شاهد همان بازی‌های اشتباه از بعضی بازیکن‌ها بودیم؛ نیکی مظفری دوباره بی‌دلیل سکوت را به بازیکن موثری نظیر سارا منجزی داد، سوگل طهماسبی به جای بازی در نقش شهروند، بیشتر نقش مافیا را بازی می‌کرد و حدیث فولادوند پیش از آنکه بتواند شهروندان را از سردرگمی نجات بدهد، از بازی حذف شده بود! با این حال بازی در دور سوم که روز گذشته (یکشنبه، پانزدهم فروردین) پخش شد، هیجان ویژه‌ای به خود گرفت. نسرین مقانلو که یکی از بهترین‌های دوره‌های قبل بود، در همان دست اول با بازی اشتباه و هیجانی حذف شد. اما چیزی که این دست از بازی را مهیج کرده بود، حدس‌های فوق‌العاده آشا محرابی، به همراهی بازی‌های درست سارا منجزی و نفیسه روشن بود. حدیث فولادوند هر چند کم‌حرف، اما موثر بود. هر چند بازیکنان دیگر نظیر مائده طهماسبی و سوگل طهماسبی مثل ادوار گذشته همچنان سردرگم بازی کردن بودند.

مافیا نوروز شهروند   اخبار برگزیده
  

واکنش جنجالی سرمربی الریان به شکست مقابل پرسپولیس+جزئیات بیشترالریان در دومین دیدار خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.
خانه فوتبال پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

پیش‌بینی‌ یک نماینده درباره کاندیداتوری «رئیسی»یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: پیش‌بینی من این است که سید ابراهیم رئیسی داوطلب کاندیداتوری انتخابات خواهد شد و نامزدهای جریان انقلابی به نفع ایشان کنار خواهند کشید.
فردا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مقایسه دستمزد کارگران ایران با کارگران کشورهای مختلففاصله بسیار زیادی بین حداقل حقوق کارگران در ایران و حداقل حقوق کارگران در کشوری مثل قطر وجود دارد که باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
ایلنا دستمزد حداقل دستمزد ایران 

  

پیش بینی بورس امروز / کِشتی بورس به گِل می‌نشیند؟در معاملات دیروز رکود معاملات به عمیق‌ترین سطح رسید و مازاد عرضه افزایش یافت. در این شرایط بورس امروز چه روندی خواهد داشت؟
اقتصادنیوز 

  

وعده کاهش قیمت خودرو در اردیبهشت تحقق می یابد؟علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت بهمن پارسال وعده داد که با حذف دلالان و افزایش تولید، قیمت خودرو حداکثر تا اردیبهشت 1400 کاهش خواهد داشت.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

بررسی دوباره عرضه خودرو در بورسبراساس دستورکار هفتگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اعضای این کمیسیون امروز به بررسی طرح ساماندهی خودرو با حضور مسوولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط می‌پردازند. هفته گذشته طرح ساماندهی خودرو در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گرفت این در شرایطی است که با عدم تامین نظر نمایندگان‌، این طرح بار دیگر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع داده شد‌.
خودروتک خودرو خودروسازان بورس کالا 

  

محدودیت‌ها تا آخر هفته تمدید شد/ مردم نگران نباشندعلیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا، تا آخر هفته محدودیت‌ها را تمدید کردیم و بر اساس آن پنجشنبه برای ادامه محدودیت تصمیم می گیریم...
۵۵ آنلاین استان اصفهان اصفهان بیمارستان 

  

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی غنی‌سازی 60 درصدی ایران را تایید کردسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سطح غنی‌سازی UF6 تولیدی ایران 55.3 درصد بوده است.
ایلنا آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی غنی سازی 

  

واکنش احمدی نژاد به حادثه نطنزرئیس دولت دهم به انفجار تأسیسات هسته‌ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می‌کنند و بعد شما می‌خواهید برای مذاکره بروید. این بار چه چیزی را می‌خواهید معامله کنید. یک فضایی هم درست کرده‌اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است...
مثلث احمدی نژاد بهنوش بختیاری دولت دهم 

  

جلسه کمیسیون مشترک برجام که ساعتی پیش در سطح معاونین با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش پایان یافت.
نامه نیوز کارت اعتباری ایران وین 

  

برگزاری بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور تا چند روز آینده/ سود سهام عدالت افراد طبق عملکرد شرکت‌ها متفاوت از هم می‌شودعضو شورای عالی بورس با بیان اینکه انتخابات سهام عدالت بزرگ‌ترین انتخابات اقتصادی کشور است، گفت: هر کدام از سهام‌داران از این پس سهامدار یک شرکت استانی خواهند شد و سود هر یک از استان‌ها و شرکت‌ها از سال آینده متفاوت خواهد بود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

سیگنال های مثبت رئیس بورس هم به داد شاخص نرسید/ سقوط 9 هزار واحدی بورس تهرانشاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 9 هزار و 600 واحدی (معادل0.7 درصد) در سطح یک میلیون و 233 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص تهران 

  

هشدار دولت بایدن به صهیونیست‌ها؛ از تهدید و خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران خودداری کنیددولت بایدن از اسرائیل خواست تا از اظهارات تهدید آمیز علیه ایران خودداری کند.
ایلنا دولت تاسیسات هسته ای هسته ای 

  

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از خودروسازانرئیس هیات تحقیق و تفحص از شرکت‌های خودروسازی گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات به‌صورت مکتوب هستیم و از اواخر اردیبهشت کار جمع‌آوری اطلاعات به‌صورت میدانی و بازدید از دستگاه‌های مختلف و مرتبط با موضوع را در دستورکار خود داریم.
خودروتک مجلس شورای اسلامی خودروسازان کار 

  

پیش شرط بازگشت خودروسازان خارجی به ایرانمدعی العموم به راحتی می تواند دولت را مکلف کند تا کسب رضایت طرفهای تجاری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی، اجازه بازگشت شرکت های خارجی به بازار ایران را ندهد.
خودروتک خودروسازان ایران دولت 

  اخبار داغ
  

اتفاقات عجیب در بازار بورسنایب رئیس مجلس گفت که بیش از 130 هزار میلیارد تومان توسط 200 کد حقوقی در اوج شاخص بورس از بازار خارج شده است.
فردا شاخص 

  

چه افرادی باید واکسن کرونا را تزریق کنند؟به گفته پژوهشگران، حتی پس از عفونت قبلی و وجود آنتی بادی، واکسیناسیون برای تقویت پاسخ های ایمنی، جلوگیری از عفونت مجدد و کاهش انتقال ویروس هنوز لازم است. بنابراین، برای جوانان مهم است که واکسن را تا جایی که ممکن است، استفاده کنند.
برنا جوانان ویروس واکسیناسیون 

  

چند باور اشتباه درباره کرونا/ سطوح آلوده خطرناک است؟محققان در بررسی‌های خود و همچنین مشاهده عوارض ناشی از کرونا به یکسری از خطاهای خود در مورد ویروس کرونا در روزهای آغازین عالم‌گیری کووید19پی برده‌اند که در ادامه به آنها اشاره شده است.
اقتصادنیوز ویروس 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، خبرنگاران و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
اقتصادنیوز واکسیناسیون رایگان 

  

قیمت پایه عرضه خودرو در بورس چگونه تعیین می شود؟سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر است در شرایطی که بازار خودرو با عدم تعادل مواجه و تقاضا برای انواع خودرو بیشتر از عرضه آنها باشد، خودروسازان باید خودروهای تعیین شده توسط شورای رقابت را فقط از طریق بورس کالا عرضه کند.
اقتصادنیوز خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

وزیر بهداشت: گفته بودم موج چهارم کرونا سهمگین خواهد بودوزیر بهداشت، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در کشور، گفت: قبل از عید گفته بودم که گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.
اقتصادنیوز 

  

​واکسیناسیون رایگان کرونا طبق اولویت‌بندی/ خلبانان، اصحاب رسانه و زندانیان در اولویت سوم دریافت واکسن​سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر واکسیناسیون رایگان علیه کووید19 در قالب نظام شبکه و طبق اولویت‌بندی صورت گرفته، تاکید کرد.
ایلنا واکسیناسیون رایگان رسانه 

  

تلاش آزمایشگاهیان در مدیریت بحران کرونا ستودنی است به گزارش خبرگزاری مهر، در متن پیام قاسم جان بابایی آمده است: «بدون شک آزمایشگاه‌ها در حلقه درمان و مدیریت بیماری‌ها نقشی ارزنده ایفا می‌کنند و جامعه بزرگ آزمایشگاهیان با امکان تشخیص به موقع بیماری افتخار مدافعین خطوط اول نبرد با بیماری‌ها را از آن خود نموده و با فداکاری، سلامت و آسایش خود را در راه اعتلای سلامت جامعه گذاشته‌اند. در این روزهای سخت که همه در حال دست و پنجه نرم کردن…
مهر درمان مدیریت بحران حوزه