دعای تعلیمی امام سجاد برای نجات از «حیرت انتخابات»!

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «دعای تعلیمی امام سجاد (ع) برای نجات از «حیرت انتخابات»!» نوشت: انسان به هر مرحله‌ای برسد در معرض خطا و لغزش است مگر این که مورد عنایت خاص و عصمت خدا قرار گرفته و خدا دستگیر او بوده و از لغزش و خطا حفظش … نوشته دعای تعلیمی امام سجاد برای نجات از «حیرت انتخابات»! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

دعای تعلیمی امام سجاد برای نجات از «حیرت انتخابات»!

حجت‌الاسلام احمد حیدری در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «دعای تعلیمی امام سجاد (ع) برای نجات از «حیرت انتخابات»!» نوشت:

انسان به هر مرحله‌ای برسد در معرض خطا و لغزش است مگر این که مورد عنایت خاص و عصمت خدا قرار گرفته و خدا دستگیر او بوده و از لغزش و خطا حفظش کند. این سخن یوسف صدّیق است: «وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِی إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَهٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّی إِنَّ رَبِّی غَفُورٌ رَحِیمٌ(یوسف/53) [و من نفس خود را تبرئه نمى‌‏کنم چرا که نفس قطعا به بدى امر مى‌‌کند مگر کسى را که خدا رحم کند زیرا پروردگار من آمرزنده مهربان است].

انتخاب کردن یکی از صحنه‌های لغزش و خطای ما آدمیان در تشخیص است و حتی معصومان و پیامبران هم در جایی که وحی و دستگیری خاص خدا نباشد، در تشخیص صلاح و فساد آدمیان در معرض خطا و اشتباه هستند. به بیان حضرت ولی عصر(عج) پیامبری چون حضرت موسی با آن عقل وافر و زیرکی و کیاست، از خطا در تشخیص انسان‌های صالح در امان نیست از این رو برگزیدگانش از بنی‌اسرائیل که به تشخیص و گمان آن حضرت برترین بنی‌اسرائیل‌اند (اعراف/155)، منافق و بی‌ایمان درمی‌آیند! (احتجاج، طبرسى، ص464٫ المختار من کلمات الامام المهدى، ج1، ص411 ـ 412)

وقتی پیامبران خدا بدون وحی و دستگیری خاص خدا از اشتباه در تشخیص و انتخاب مصون نیستند، دیگر حساب بقیه آدمیان روشن است از این رو امام خمینی(قدس سرّه) که وظیفه مؤمنان را «تشخیص اصلح و انتخاب او» می‌دانست (صحیفه امام 18/197)، تصریح می‌کند که افراد خودشان باید به اصلح بودن فرد یقین یابند تا حجّت بر رأی دادن به وی داشته باشند و اگر همه مراجع و علما و مجامع روحانی و … «اصلح بودن» کسی را تأیید کنند، برای دیگران هیچ حجّتی نیست مگر این که به استناد نظر آنان، به اصلح بودن آن فرد یقین پیدا کنند (همان 18/284).

در این انتخابات که با نظارت غلط استصوابی همه کاندیداهای غیر حکومتی از حضور در میدان انتخابات منع شده‌اند و تنها کاندیداهای مدّ نظر حاکمیت و از یک جریان، در میدان حضور دارند، در این فضا که همه کاندیداهای توانمند و مدیر از جریان اصلاحات [از معاون اول فعلی رئیس جمهور تا نایب رئیس سابق مجلس و …] و حتی کاندیداهای معتدل مثل رئیس سابق مجلس ردّ صلاحیت شده‌اند، در این میدانی که فقط چند کاندیدای همفکر در میدان حضور دارند که اصلی‌های آنها هر کدام [رئیسی و رضایی و جلیلی] تا به حال حداقل یک بار در گرفتن رأی اعتماد مردم شکست خورده‌اند، در انتخاباتی که شورای نگهبان با ردّ صلاحیت بدون دلیل و بدون اعلام ادله استنادی بر خلاف قانونی که ابلاغ ادلّه و مستندات به داوطلبان را الزام می‌کند [و فقیه شورای نگهبانش یا از وجود این قانون بی‌اطلاع است یا برایش آن قانون ارزشی ندارد!]، به مهندسی آشکار انتخابات اقدام می‌نماید و مورد اعتراض و نهیب قدرتمندانه مقامات هم قرار نمی‌گیرد؛ طبیعی است که جمع کثیری شرکت در انتخابات شرکت را تأیید این مهندسی ظالمانه و تضعیف جمهوری اسلامی بشمارند با این که جماعتی دیگر شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و حمایت از دین و نظام و ولایت می‎شمارند، گروه اول [که اکثریت قاطع مردم را تشکیل می‎دهند] هیچ دعوتی به شرکت در انتخابات نداشته باشد. طبیعی است که در این شرایط حیرت‌زا، کثیری در حیرتی بی‌سابقه گرفتارمی‌شوند و از این رو لازم است همگی به جدّ و با نهایت تواضع به پیشگاه خدا عرض کنیم:

«اللَّهُمَّ وَفِّقْنِی إِذَا اشْتَکَلَتْ عَلَیَّ الْأُمُورُ لِأَهْدَاهَا وَ إِذَا تَشَابَهَتِ الْأَعْمَالُ لِأَزْکَاهَا وَ إِذَا تَنَاقَضَتِ الْمِلَلُ لِأَرْضَاهَا»(صحیفه سجادیه، دعای مکارم الاخلاق/100)

[خدایا مرا در وقتی که که شناخت حقانیت کارها بر من مشکل می‌شود و رفتارها از لحاظ ظاهر و ادّعاها به هم شبیه می‎‌گردد و گروه‌ها با هم تناقض می‌یابند، به نزدیکترین آنان به هدایت و پاک‌ترینشان و آن که بیشتر مورد رضایت توست، موفّق بگردان]

امید که در انتخابات آتی به عنایت، هدایت و دستگیری خداوند، به آنچه صحیح‌تر است و خدا را بیشتر راضی می‌سازد و برای حفظ نظام و سلامت آن مؤثرتر است، از شرکت کردن یا نکردن و از رأی دادن به فلان یا بهمان کاندیدا، موّفق گردیم. آمین رب العالمین.

انتهای پیام

برچسب هااحمد حیدری امام سجاد انتخابات 1400 صحیفه سجادیه

امام خمینی شورای نگهبان مراجع   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

افشاگری همتی درباره صعود بورساقتصاد نیوز:بی‌تدبیری و کج‌فهمی برخی از دولتمردان از رشد بورس با این تصور که رشد بورس می تواند به اقتصاد و کم کردن تورم کمک کند به تحریک روزانه مردم برای ورود و سرمایه‌گذاری در بورس منجر شد.
اقتصادنیوز اقتصاد تورم سرمایه 

  

اتهام روزنامه کیهان به فرابورس؛کپی برداری از یک طرح غربیروزنامه کیهان در مطلبی فرابورس را متهم به کپی برداری از یک طرح غربی برای مدیریت بازار سرمایه کرد
اقتصادنیوز روزنامه روزنامه کیهان کپی برداری 

  

سوءمدیریت خسارت‌بار دولت در بورس کیهان: یک روزنامه اصلاح‌طلب تصریح کرد دخالت‌های نادرست دولت علت عمده ریزش‌های پیاپی در بورس بوده است. روزنامه شرق نوشت: تداوم ریزش شاخص بورس تهران در چند ماه اخیر به رونق گرفتن طرح‌ها و بسته‌های حمایتی منجر شده که هدف مشترک همه آنها ایجاد اعتماد و ترغیب افراد به تزریق دوباره پس‌اندازهای خود به بازار سرمایه و بالابردن تقاضای سهام است. رئیس سازمان بورس با اشاره به بسته پیشنهادی 7+3…
فردا دولت بورس تهران روزنامه 

  

تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در بورس کالا توسط شستابعد از دو مرحله عرضه محصول سیمان در بورس کالا توسط شرکت سرمایه‌گذاری سیمان شستا، حذف واسطه‌ها و افزایش سود سهامداران و نیز تثبیت و ارتقاء فروش سیمان در سطح کشور محقق شده است.
برنا بورس کالا سود سیمان 

  

آیا واقعا تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای بیماران پیوندی ضروری است؟نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد افرادی که پیوند عضو انجام داده اند، ممکن است به یک دوز تقویتی واکسن کووید-19 نیاز داشته باشند.
برنا 

  

چرا قیمت دلار ارزان نمی شود؟+ نموادراقتصادنیوز: امروز 25 خرداد 1400عرضه یورو متشکل که در هفته‌های اخیر بسیار پایین بود، رشد کرد و بالای متوسط 64 روز کاری اخیر قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

آیا واقعا مانند آنفلوآنزا باید هرسال واکسن کرونا تزریق شود؟کارشناسان و ایمونولوژیست‌ها به این سوال که آیا تزریق واکسن کرونا مانند آنفلوآنزا، هرساله ضروری خواهد بود، پاسخ دادند.
برنا 

  

گزارش نشست «تجربه‌ی روابط‌عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا»پژوهشکده‌ی «مطالعات فرهنگی، ارتباطات و تحقیقات اسناد فرهنگی آسیا» روز چهارشنبه 19 خرداد 1400 میزبان نشست «تجربه‌ی روابط عمومی‌های دانشگاهی در مواجهه با کرونا» بود.
ایلنا اینترنت اینستاگرام توئیتر 

  

بسته حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد+فهرست مشمولانبنا بر اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال، بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا در سال 1400 تمدید شد.
اقتصادنیوز اشتغال 

  

فروش قاچاقی و تزریق واکسن کرونای آمریکایی فایزر در تهران با قیمت 25 تا 60 میلیون تومانبازار غیررسمی فروش 25 تا 60 میلیون تومانی واکسن کرونای آمریکایی «فایزر» در تهران راه افتاده است که ب
خبرفوری فروشنده داروخانه وزارت بهداشت 

  

پیام رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پی دستیابی کشور به واکسن کروناعلی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با صدور پیامی موفقیت پژوهشگران و دانشمندان ایرانی در تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا را تبریک گفت.
برنا رئیس جمهور سازمان انرژی اتمی انرژی 

  

رشد ارزش سهام در بورس کشورهای اروپاییبازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
گسترش سهام بورس لندن فرانسه