رای دادگاه لاهه ندای حقانیت مردم ایران را در دنیا منعکس می کند

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به موضوع پرونده شکایت تهران از واشنگتن به لاهه در موضوع مصادره اموال و دارایی های بانک مرکزی ایران،گفت :دعوای اول ما هم در دادگاه لاهه مطرح شد و دادگاه لاهه با صدور دستور موقت در واقع به آمریکا اعلام کرد که شما تحریم ها را حق ندارید دوباره برقرار کنید؛اما گوش شنوایی در آن هیئت حاکمه قانون‌شکن آمریکا نیست. نماینده مردم…

رای دادگاه لاهه ندای حقانیت مردم ایران را در دنیا منعکس می کند

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره  به موضوع پرونده شکایت تهران از واشنگتن به لاهه در موضوع مصادره اموال و دارایی های بانک مرکزی ایران،گفت :دعوای اول ما هم در دادگاه لاهه مطرح شد و دادگاه لاهه با صدور دستور موقت در واقع به آمریکا اعلام کرد که شما تحریم ها را حق ندارید دوباره برقرار کنید؛اما گوش شنوایی در آن هیئت حاکمه قانون‌شکن آمریکا نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود:شکایت دوم هم به اعتقاد من شکایت وارد و مستدلی است؛در حالی که یک کشور نمی‌تواند بانک مرکزی و یا هر یک از بانک های کشور دیگر را تحریم کند و مبادلات مالی آن بانک را با بانک‌های دیگر متوقف کند؛فکر می کنم به احتمال زیاد دادگاه لاهه به نفع ما رای خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

پرونده شکایت تهران از واشنگتن در لاهه یک حق مسلم و تایید شده بین المللی است شکایت در لاهه راهکاری برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا/بررسی نتیجه شکایت ایران توسط کمیسیون امنیت ملی مجلس و وزارت خارجه

 

گوش شنوایی در هیئت حاکمه قانون‌شکن آمریکا نیست

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید برهیئت حاکمه قانون‌شکن آمریکا  مطرح کرد:در صورت  رای دادگاه لاهه به نفع ما ، آمریکا بازهم این رای را اجرا نخواهد کرد؛اما این  آرا فریاد مظلومیت مردم ایران را در دنیا منعکس می کند؛ندای حقانیت مردم ایران را پژواک می کند. 

وی ادامه داد: اگر در گوشه ،گوشه‌ ی این جهان پهناور ،کسی نمی دانست که این نظام سلطه و این نظام استکباری قانون شکنی می کند،به قانون جنگل معتقد است و عرف بین المللی ،دیپلماسی و مقررات را نمی‌پذیرد؛درحال دیگر با این آرا کاملاً مردم دنیا در جریان این ظلم قرار می‌گیرند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید براینکه مطرح شدن موضوع رای لاهه به نفع ایران و حقانیت کشورمان بسیار مهم است،تصریح کرد:دادگاه لاهه عملاً  محکمه اختصاصی سازمان ملل است و تمامی اعضای سازمان بایستی آراء دادگاه را اجرا کنند؛حالا یک کشور قلدر و قانون‌شکنی پیدا شده است که این حکم را اجرا نمی کند؛این جا هم حکم صادر خواهد شد؛اما قاعدتاً نباید از آمریکا انتظار داشته باشیم که این حکم انجام بپذیرد.

به گزارش خانه ملت؛دیوان بین‌المللی دادگستری که در لاهه مستقر است در بیانیه‌ای اعلام کرد رأی اولیه خود درباره اعتراض آمریکا به پرونده شکایت تهران از واشنگتن به دلیل مصادره دو میلیارد دلار از اموال بانک مرکزی ایران را در تاریخ 13 فوریه 2019 ( 24 بهمن) منتشر خواهد کرد.

بررسی شکایت ایران از آمریکا با موضوع توقیف اموال و دارایی‌ها و وضع محدودیت‌های غیرقانونی علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دیگر شرکت‌های ایرانی از 16 مهر ماه سال جاری تا بیستم مهر در دادگاه لاهه صورت گرفت./

پایان پیام

مجلس شورای اسلامی دادگاه لاهه ایران   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی