ایرنا   |  اجتماعی  |  

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شد

قم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازده زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شد

به گزارش ایرنا، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: حوزه در مبحث آسیب‌های اجتماعی نقش ویژه‌ای داشته و بر همین اساس نیز تفاهم‌نامه مشترکی امروز در مساله پیشگیری از مواد مخدر امضا شد.آیت الله علیرضا اعرافی ادامه داد: از محورهای مهم این تفاهم‌نامه مطالعات و تحقیق در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد و آگاهی بخشی به طلاب، اساتید و روحانیت است.وی عنوان کرد: برای ورود موثر حوزه‌های علمیه در مبحث آسیب‌های اجتماعی محورهای مختلفی دید ه‌شده و کمیته مشترکی نیز در این رابطه تشکیل ‌شده است.اعرافی ادامه داد: کمیته‌های استانی بر همین محور به‌زودی شکل‌گرفته و یک برنامه 5 ساله نیز برای اجرای درست و دقیق تفاهم‌نامه در نظر گرفته‌شده است.** دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تصریح کرد: راهبرد اصلی در حوزه مواد مخدر پیشگیری بوده و در راس تمام اقدام های فرهنگی، نهادهای فرهنگ ‌ساز و به‌خصوص حوزه‌های علمیه قرار دارند.سردار اسکندر مومنی ادامه داد: در این تفاهم‌نامه زمینه‌های اجرا کامال پیش‌بینی‌شده و صرف یک تفاهم‌نامه کلی نبوده و کارگروه مشترکی نیز در تمام استان‌ها بر مبنای آن راه‌اندازی و گزارش‌ها به‌صورت مستمر بررسی می‌شود.وی عنوان کرد: درعین‌حال که ستاد مواد مبارزه با مواد مخدر اقدام های پیشگیرانه در زمینه اعتیاد را دنبال می‌کند در مساله مبارزه نیز فعالیت‌های خود را باقدرت پیگیری می‌کند.وی همچنین در رابطه با راه‌اندازی مرکز ماده 16 در ساماندهی معتادان متجاهر اضافه کرد: فاز نخست پارک کرامت قم تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری کامل می‌شود.7403 / 1175

ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر حوزه   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

مبنای اتحادیه اروپا برای ارزیابی تعهدات ایران، گزارش‌های آژانس استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این‌که ایران همواره به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است، اعلام کرد که اتحادیه اروپا انتظار دارد تهران در آینده نیز روند مشابهی را در پیش بگیرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی سیاست خارجی 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ تغییر تاکتیک بازارساز؟اقتصادنیوز: امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 بازار طلا و ارز پایتخت تغییر رویه داد و وارد مدار نزولی شد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 13500 تومانی قرار گرفت و صرافی ملی نیز نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار بین 13250 تا 13350 تومان قرار گیرد. سکه طرح جدید مرز روانی 4...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

فوتبال جهان| توتی: مدیران رم در هیچ یک از تصمیم‌گیری‌ها من را حساب نمی‌کردند/ در حال ارزیابی پیشنهادهایم هستمفوتبال جهان - فرانچسکو توتی با اعلام استعفایش از سمت خود در باشگاه رم به مدیران این باشگاه تاخت.
تسنیم فوتبال باشگاه رم المپیک