ایلنا   |  فرهنگی  |  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیم

حقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیم

حقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از سیندیکیت پروجکت، حقوق بشر یک اصل اساسی است و بر اساس منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل محسوب می‌شود. حقوق بشر می‌تواند خواه به پرونده اویغورها یا سین‌کیانگ یا میانمار و روهینگیا مربوط شود. مساله اعراب فلسطینی و اسرائیل نیز در زمره‌ی موضوعات حقوق بشری قرار می‌گیرد. در این میان؛ سازمان ملل متحد می‌تواند با روشی صحیح از حقوق بین الملل در دنیا دفاع کند بنابراین تحقیقات مستقل در ارتباط با حقوق بشر، همواره تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود. 

هرکسی که حوادث اخیر اسراییل را بداند نسبت به تلاش اسرائیل برای توجیه حملات وحشیانه خود به غزه آگاهی خواهد داشت. نوار غزه مکانی است که دولت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل با حمایت نژادپرستان ضدعرب به طور سیستماتیک، بی‌رحمانه و مداوم حقوق اساسی انسان را در آن نقض کرده است. متعاقب این حملات، دیده‌بان حقوق بشر در کشورهای عرب زبان و یک سازمان غیردولتی جهانی با همراهی بسیاری از رهبران یهودی نیز اسرائیل را به جرم جنایت علیه بشریت محکوم کرده‌اند. 

اما زمانی که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، سیاست خارجی خود را مبتنی بر حقوق بشر اعلام کرد؛ رفتار و عملکرد اسرائیل از دیدگاه جهانی مورد توجه قرار می‌گیرد. به‌گونه‌ای که اگر تعهد دولت فعلی آمریکا واقعی باشد، دولت باید از تحقیقات مستقل سازمان ملل در مورد نقض حقوق بشر اسرائیل علیه جمعیت عرب حمایت کند و کمک‌های نظامی به اسرائیل را تا زمان تکمیل تحقیقات و تأمین حقوق بشر فلسطینی‌ها به حالت تعلیق درآورد. 

حملات هوایی و توپخانه‌ای اخیر اسرائیل به نوار غزه و تهدیدهای یکجانبه اسرائیل مبنی بر اخراج فلسطینیان از خانه‌های خود در محله «شیخ جراح» بیت‌المقدس شرقی به همراه خشونت‌های نظامیان اسرائیلی در مسجدالاقصی که یکی از مقدس‌ترین اماکن اسلام محسوب می‌شود، همگی از تضییع حقوق بشر آمریکایی‌ها حکایت می‌کند. 

اسرائیلی‌های راست‌گرا با سر دادن شعار «مرگ بر اعراب» از شرق اورشلیم عبور کردند که پس از این موضوع، شلیک موشک از غزه به سرعت آغاز شد و این احتمال وجود دارد که هدف اصلی این موشک‌ها، بنیامین نتانیاهو باشد. نتانیاهو برای حفظ زندگی سیاسی خود در برابر اتهام فساد اقتصادی، مبارزه می‌کند. این سیاستمدار تا امروز با دامن زدن و بهره‌برداری از نفرت ضد عربی توانسته است قدرت سیاسی خود را حفظ کند.

نویسنده این مقاله در سیندیکیت پروجکت، در این بخش می‌نویسد: من به عنوان یک یهودی از خشونت بی‌پروای اسرائیل علیه اعراب که بر خلاف اصول اخلاق یهود است، احساس ناراحتی می‌کنم. در بخشی از «تلمود» (یکی از کتب اصلی یهودیت ربانی) آمده است: کسی که یک زندگی را نجات دهد، از نظر کتاب مقدس تمام جهان را نجات داده است. «هیلل» (دانشمند و رهبران مذهبی یهود) معتقد است که همه تورات (قانون یهود) را می‌توان چنین خلاصه کرد: «آنچه برای شما خوار است برای دیگران انجام ندهید.» این درحالی‌ست که بمباران بی‌رحمانه اسرائیل در غزه باعث رنج گسترده و کشتار مردم بی‌گناه از جمله حداقل 63 کودک شد. و با این حال سیاستمداران فاسد و خودپسندی مثل نتانیاهو اغلب اقدامات شرورانه خود را در لباس مذهب پنهان می‌کنند. آنها با این روش دین را به شدت زخمی می‌کنند. نتانیاهو مدعی است که اقدامات او منطبق با دین یهود است که به طور قطع اینگونه نیست. و بسیاری از یهودیان سراسر جهان نیز سیاست نژادپرستانه نتانیاهو را تحقیرآمیز می‌دانند. 

نویسنده این مقاله در سیندیکیت پروجکت باز هشدار می‌دهد: به عنوان یک آمریکایی به شدت نگران حمایت حامی اسرائیل یعنی ایالات‌متحده هستم. این موضوع تنها مختص من نیست. تعداد فزاینده‌ای از نمایندگان دموکرات کنگره چه یهودی یا غیر یهودی باشند از ایالات متحده خواسته‌اند تا حمایت از قانون‌گریزی اسرائیل را متوقف کند اما واقعیت این است که حمایت قابل انتقاد دولت آمریکا از اسرائیل بیشتر به مسیحیان انجیلی مثل «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا وابسته است تا یهودیان آمریکایی که به واسطه اقدامات نتانیاهو به شدت تقسیم شده‌اند. علاقه واقعی انجیلی‌ها به صهیونیسم به معنای امنیت یهودیان نیست بلکه «آرماگدون» است. پایان جهان؛ به اعتقاد آن‌ها، این تنها زمانی محقق خواهد شد که تمامی یهودیان در اسرائیل حضور داشته باشند. 

علاوه بر این، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری خود یک فقره چک سفید امضا به اسرائیل داد. این عمل منجر به ترویج نژادپرستی شدید در بخش‌هایی از جامعه اسرائیل شد اما در مقابل عمل ترامپ همواره مورد حمایت قرار گرفت. همچنین عملکرد رهبران اسرائیلی همواره شامل هر گونه رفتار تحقیر و تهدیدآمیزی است که علیه اعراب به کار می‌گیرند و با این حال آنها هیچگاه مجازات نشده‌اند. درواقع راستگراهای اسرائیلی با نفرت‌افکنی و کشتارهای جمعی به اهداف خود می‌رسند. 

گزارش اخیر دیده‌بان حقوق بشر در ادامه؛ درباره سیاست اسرائیل در قبال اعراب فلسطین اشغالی به نتیجه‌ای واضح و گویا می‌رسد: به طور واضح و روشن، مقامات اسرائیلی برای یهودیان امتیازاتی درنظر می‌گیرند اما با تبعیض علیه فلسطینیان، حقوق آن‌ها را نادیده می‌گیرند. قوانین، سیاست‌ها و بیانیه‌های مقامات برجسته اسرائیلی نشان می‌دهد، آن‌ها به دنبال هدایت جمعیت، قدرت سیاسی و پیگیری سیاست‌های دولتی خود هستند و دستیابی و این اهداف از دیرباز مورد نظر آنها بوده است. آنها با استفاده از اهرم قدرت، مقامات فلسطینی را با توجه هویت عربی که دارند، محصور یا وادار می‌کنند که سرزمین‌های خود را ترک کنند. همانطور که در گزارش دیده‌بان حقوق بشر شرح داده شده است، برخی از محرومیت‌ها به قدری شدید است که به جنایاتی مثل آپارتاید، آزار و شکنجه علیه بشریت می‌رسد. در این میان؛ اگر دولت بایدن به قوانین بین المللی حقوق بشر پایبند باشد، نمی‌تواند انگشت اتهام خود را به سمت چین نشانه بگیرد و سپس اقدامات اسرائیل را نبیند. در واقع، اسرائیل به مهمات و حمایت مالی ایالات متحده بستگی دارد. 

حقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود. 

من (نویسنده‌ی این گزارش در سیندیکیت پروجکت) یک توصیه‌ی اقتصادی برای جلوگیری از اقدامات خطرآفرین پیشنهاد می‌دهم. کشورهایی مثل ایالات متحده، انگلستان، اعضای اتحادیه اروپا و سایر کشورها تعهد می‌دهند که بودجه‌ای را برای بازسازی غزه درنظر بگیرند. اکنون، زمان آن فرارسیده است که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیم. بودجه کمکی برای اهداکنندگان بین‌المللی باید برای کمک به فقیرترین مردم جهان استفاده شود، نه برای تخریب مکرر و نابجا.

سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

خبرهای نگران‌کننده از موج بعدی کرونااقتصادنیوز : مجموعه مهمترین اخبار کرونایی روز را اینجا بخوانید.
اقتصادنیوز 

  

این سردردها به دلیل کروناست​تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس 

  

پیش ‌بینی بورس برای فردا (یک تیر)محمد باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه گفت: روند بازار تا یکی دو ماه آینده معقول‌تر نسبت به حال شود و مثبت پیش برود.
گسترش سرمایه ماه پتروشیمی 

  

کانال های جدید تامین مالی در مناطق آزاد با راه اندازی بورس بین المللمشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های خارجی و تامین مالی ارزی راه‌اندازی می‌شود.
شما‌نیوز مناطق آزاد بانک مرکزی بانک 

  

آیا واقعا پلاسما درمانی مبتلایان به کرونا شکست خورد؟متخصصان عفونی می‌گویند: پلاسما درمانی عوارض زیادی دارد و دیگر استفاده نمی‌شود اما معاون فنی سازمان انتقال خون ایران تأکید می‌کند که برای استفاده از این روش از سوی پزشکان مقاومت وجود دارد. اگر از آن به موقع استفاده شود، منجر به کاهش مرگ‌های کرونایی می‌شود.
برنا انتقال خون ایران مرگ 

  

هنرمند مشهوری که بر اثر کرونا درگذشتمصطفی قادرپناه از هنرمندان شناخته‌شده و ماهر در عرصه ساخت تار بر اثر بیماری کرونا درگذشت.
۵۵ آنلاین هنرمندان موسیقی خانه موسیقی 

  

بورس خرداد ماه را با بازدهی مثبت به پایان بردامروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
۵۵ آنلاین بورس کالا بورس تهران ماه 

  

151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شدامروز برای دهمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 4 هزار و 833 واحدی به رقم یک میلیون و 168 هزار و 589 واحد رسید.
گسترش پول بورس تهران مالکیت 

  

سردرد کرونایی چه مدلی است؟تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس 

  

زالی: توقف سیر نزولی کرونا در تهرانفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به کاهش میزان بستری‌ها در مراکز درمانی اعلام کرد: سیر نزولی کرونا در پایتخت متوقف شده است.
۵۵ آنلاین علیرضا زالی درمان تهران