فسلیر منحل شد | نحوه تشخیص شرکت های در شرف انحلال

شرکت سولیران با نماد «فسلیر» از زیرمجموعه های شستا در حالی که صف خرید میلیونی داشت منحل شد. شرکت سولیران با نماد فسلیر در آبان ماه پارسال رسما اعلام ورشکستگی کرد و شامل ماده 141 قانون تجارت شد اما بسیاری از سرمایه گذاران بی توجه به بنیاد سهم اقدام به خرید سهام این شرکت کردند … نوشته فسلیر منحل شد | نحوه تشخیص شرکت های در شرف انحلال اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

فسلیر منحل شد | نحوه تشخیص شرکت های در شرف انحلال

شرکت سولیران با نماد «فسلیر» از زیرمجموعه های شستا در حالی که صف خرید میلیونی داشت منحل شد. شرکت سولیران با نماد فسلیر در آبان ماه پارسال رسما اعلام ورشکستگی کرد و شامل ماده 141 قانون تجارت شد اما بسیاری از سرمایه گذاران بی توجه به بنیاد سهم اقدام به خرید سهام این شرکت کردند و سرمایه خود را به سمت نابودی بردند.

به گزارش انصاف نیوز این شرکت در سال 1343 در زمینی 20هکتاری در جاده قدیمی کرج تاسیس شد. سالها به عنوان بزرگترین سازنده سازه های فلزی در ایران و حتی مدتی در خاورمیانه در حال فعالیت بود اما به تدریج با ارتقای فناوری و کارخانه های رقیب نتوانست در این بازار خودش را تطبیق دهد.

با انحلال شرکت چه بلایی بر سر سهامداران می آید؟

سایت آی هدف نوشت: در پاسخ باید بگویم که در طی یک پروسه دو ساله تمام دارایی های شرکت ارزش گذاری می شود و با فروش آنها بخشی از ضرر سهامداران جبران می شود. به این معنی که اید دو سال دیگر بخشی از سرمایه شما برگردد.

قبل از این که ببینیم چطور میتوانیم از انحلال یک شرکت باخبر شویم باید با ماده 141 قانون تجارت آشنا شوید:

ماده 141 قانون تجارت

«اگر بر اثر زیان‌های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از بین برود، هیات مدیره مکلف است بلافاصله مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام را دعوت نماید تا موضوع انحلال یا بقاء شرکت مورد شور و رای واقع شود.

هرگاه مجمع مزبور رای به انحلال ندهد باید در همان جلسه و با رعایت مقررات ماده 6 این قانون سرمایه شرکت را به مبلغ سرمایه موجود کاهش دهد.

در صورتی که هیات مدیره برخلاف این ماده به دعوت مجمع عمومی فوق العاده مبادرت ننماید و یا مجمعی که دعوت می‌شود نتواند مطابق مقررات قانونی منعقد گردد، هر ذینفع می‌تواند انحلال شرکت را از دادگاه صلاحیت‌دار درخواست نماید.»

برای اطلاع از اینکه شرکت مشمول ماده 141 و در معرض انحلال است یا خیر اطلاعیه های آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت در مدت 3-4 ماه پیش را مطالعه کنید.

سایت دنیای اقتصاد نوشت: خبر شوکه‌کننده برای فعالان بازار انحلال شرکت سولیران با نماد فسلیر بود. سهام این شرکت که چند روز در صف خرید قرار داشت و در کانال‌های مختلف سیگنال خرید می‌شد سهامداران این شرکت به ویژه مبتدیان را غافلگیر کرد. سوال آنها این بود که پس تکلیف پول آنان چه می‌شود؟ پاسخ این سوال تکراری سهامداران را چند کاربر دادند که جان کلام همه آنها یکی بود: «بعد از کسر بدهی‌های شرکت، اگر پولی مانده باشد به سهامداران می‌رسد که پروسه آن هم زمانبر است.»

یکی دیگر از کاربران درباره علت این اتفاق نوشت و به مبتدیان نیز توصیه کرد از سرمایه‌گذاری روی سهم‌های کوچک اجتناب کنند: «علتش انگار ورشکستگی اش بود، سهمی که زیر پای مردمانِ در صفِ خرید، جسمش کبود شده بود. همیشه گفتم و باز هم می‌گویم، از شرکت‌های کوچیک دوری کنید وگرنه از گردونه دورتان می‌کند.» احسان مال اندیش، یکی دیگر از فعالان بازار سرمایه، فسلیر را یک نمونه از این‌گونه سهم‌ها دانست و نوشت: «الان خیلیا دارن زور می‌زنن با دولتی و مردمی کردن سهام، جوسازی برای ورود پول به سهام کوچک‌تر اینچنین سهم‌هایی رو به مردم بفروشن.» او به سهامداران توصیه کرد «قبل از خرید هر سهمی حتما و حتما اون سهم رو بررسی کنید و اسیر جو و تبلیغات چندنفر آدم شیاد نشوید.»

کاربر دیگری از انحلال فسلیر با عنوان درگذشت یاد کرد و برای آن آگهی ترحیم نوشت: «فسلیر (سولیران) درگذشت؟!خبر درگذشت این شرکت کوچک شوک و زنگ هشداری برای احتیاط بیشتر تازه واردان در این بازار است.»

 

انتهای پیام

برچسب هااز کجا بفهمیم که شرکتی در شرف انحلال است سولیران سولیران منحل شد سولیران ورشکست شد شرکت سولیران فسلیر فسیلر منحل شد فسیلر ورشکت شد قانون تجارت ماده 141 قانون تجارت نماد فسیلر وقتی شرکت منحل می‌شود سهامداران چه باید بکنند

ماه خاورمیانه فناوری   اخبار برگزیده
  

واکنش به خبر طرح آلمان برای لغو تحریم‌های آمریکااین کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: اگر قرار است کاری برای مذاکره با ایران انجام شود آمریکایی‌ها خودشان بلدند چه کار کنند. ضمن آنکه با توجه به 12 شرط آمریکا، ایران الان در موضع مذاکره قرار ندارد و این کار را به معنای تسلیم می‌داند.
اعتماد آلمان ایران و آمریکا سیاست خارجی 

  

ارز جهانگیری باعث شد مافیاها مملکت را از بین ببرند/ کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوندنایب رئیس کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: چرا کسی که می‌خواهد رأی اعتماد بگیرد با خود خدم و حشم به مجلس می‌آورد ، آقای رئیس کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوند که باید جلوی آنها گرفته شود.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی گرانی 

  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضع مجلس و قوه قضائیه در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مبتنی بر این استدلال است که به منظور حل مشکلات امروز کشور، نباید معضلات بزرگتری برای آینده اقتصاد ملی ایجاد کرد.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور وام 

  

یک فعال سیاسی بیان کرد: کاندیدا‌هایی که نامشان برای انتخابات 1400 مطرح است، هیچ کدام چنگی به دل نمی‌زنند، چون هیچ ایده‌ای برای اداره حکومت در این شرایط ندارند و قاعدتا اگر بخواهد در 1400 اتفاقی رخ دهد باید اجازه دهند که یک ایده جدید بیاید.
رویداد۲۴ انتخابات مجلس استقلال ایران 

  

سبزپوشی تابلوی بورس / شاخص کل کانال 2 میلیونی را بازپس گرفتتابلوی بورس که دیروز تحت تاثیر حواشی صندوق دارا دوم قرمز پوش شده بود، در نیم ساعت اول معاملات امروز با واکنش مثبت به تصمیم دولت برای عرضه دارادوم در پنجم شهریورماه، سبزپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص دولت فولاد 

  

خوش‌­بینی بازارها به واکسن روسی | رقابت شرق و غرب برای مهار کرونا به اوج رسیدطلا روز سه‌شنبه نوسان بیش از 89 دلاری را تجربه کرد. در حالی که طلا در معاملات ابتدای روز در قیمت 2028 دلاری معامله می‌شد، در ادامه معاملات روز سه‌شنبه با افت شدید حدودا 4 درصدی تا قیمت 1939 دلار پایین رفت هر چند پس از آن تا حدودی قیمت اونس از افت خود را جبران کرد و تا ساعت 21 دیشب به 1950 دلار رسید.
۵۵ آنلاین روسیه دونالد ترامپ رئیس جمهور 

  

مردم در انتخابات 1400 شرکت نمی کنندنوعی سرخوردگی سیاسی در جامعه ایران دیده می‌شود که شاید همین موضوع بر روند مشارکت مردم در انتخابات سال 1400 تأثیر منفی بگذارد. طبیعی است که با تضعیف نهاد انتخابات به دلیل رویکرد استصوابی شورای نگهبان و عملکرد ضعیف نمایندگان مردم و دولت و فراگیری فساد مالی و اداری، پایگاه اجتماعی قوا و نهادهای منتخب نظام هم بیش از پیش سست و متزلزل شده و مشروعیت و کارآیی خود را از دست دهند.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس ایران 

  

ادعای «هوک» درباره آینده روابط ایران و آمریکاایسنا/ نماینده پیشین آمریکا در امور ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد به توافقی با ایران دست یابد تا جایگزین برجام شود.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نه به آزادسازی قیمت خودرووزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حالی امروز برای کسب رای اعتماد راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود که در گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در حوزه صنعت و بازار خودرو پرداخته است...
خودروتک بهره وری قیمت افزایش قیمت 

  

واکسنِ روسی کرونا ساخته شدولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز به طور رسمی از ساخت واکسن روسیِ کرونا و ثبت این واکسن خبر داد.
مملکت‌آنلاین روسیه ولادیمیر پوتین وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

پاندمی کرونا ایجاد صلح را تهدید می کنددبیر کل سازمان ملل هشدار داد که همه‌گیری کووید 19 نه تنها دستاوردها در مبارزه با فقر جهانی و ایجاد صلح را تهدید می‌کند، بلکه خطر تشدید درگیری‌های موجود و ایجاد اختلافات جدید را در پی دارد.
اعتماد شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل بان کی مون 

  

افرادی که مستعد ابتلا به کرونای شدید هستندافراد مبتلا به چاقی نسبت به افراد فاقد مشکل چاقی در معرض ریسک بالاتری برای ابتلا به COVID-19 شدید هستند.
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما چاقی ازدواج 

  

آسوشیتدپرس از مسکو گزارش داد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است که واکسن کرونا در روسیه ثبت شده و دختر وی نیز جزء کسانی است که این واکسن به وی تزریق شده است.
رویداد۲۴ روسیه ولادیمیر پوتین مسکو 

  

قیمت دلار در آخرین روز کاری هفتهصرافان بانکی امروز هر دلار را به قیمت 22 هزار و 50 تومان می فروشند و به نرخ 21 هزار 950 تومان خریداری می کنند . نرخ خرید یورو از مردم نیز برابر با 25 هزار و 900 و نرخ فروش آن 26 هزار تومان اعلام شده است.
اعتماد قیمت دلار صرافی 

  

واکسن ایرانی کرونا در آستانه مرحله کارآزمایی بالینی به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا بیگلری در گفتگوی ویژه خبری شامگاه چهارشنبه 22 مرداد 99 ظهار داشت: سال‌ها است که ثابت شده واکسن‌ها می‌توانند با تحریک ایمنی بدن انسان به عنوان مؤثرترین عامل در درمان بیماری‌ها به کار گرفته شوند. از سوی دیگر ویروس کووید 19 یکی از پیچیده‌ترین ویروس‌های 100 سال اخیر شناخته شده است. به همین دلیل ساختن واکسن برای این ویروس بسیار پیچیده و سخت است. وی…
مهر درمان خبرنگار بدن انسان 

  

وزیر بهداشت آلمان از تولید قطعی واکسن کرونا در ماههای آینده خبر داد«ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان روز پنجشنبه ابراز امیدواری کرد که واکسن بیماری «کووید – 19 » در ماه‌های آینده و به‌طور قطع در اوایل سال آینده تولید شود و در دسترس همگان قرار گیرد.
برنا آلمان تولید ماه 

  

هر واکسن کرونای آکسفورد 120 دلار پیش فروش می‌شودرئیس سازمان نظام پزشکی گفت: آکسفورد هر واکسن کرونا را 120 دلار پیش فروش می‌کند، در حالی که تاثیر آن کم تر از سه ماه خواهد بود.
ایلنا دلار سازمان نظام پزشکی نظام پزشکی