مهر   |  علمی  |  

تولید چسب موقت ترومای چشمی/ جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه

اعظم زارع مدیر اجرایی یک شرکت دانش بنیان نوپا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ما در حال تحقیق و توسعه روی محصول چسب زخم چشمی هستیم، اظهار داشت: این محصول در تروماهای چشمی کاربرد دارد و می تواند مانع از نابینایی فرد در مدت زمان کوتاهی شود. این محقق خاطر نشان کرد: وقتی چشم دچار تروما شده و کره چشم دچار پارگی می شود پزشک می بایست در مدت زمان کوتاهی این تروما را درمان کند؛…

تولید چسب موقت ترومای چشمی/ جلوگیری از کوری در کمتر از یک دقیقه

اعظم زارع مدیر اجرایی یک شرکت دانش بنیان نوپا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ما در حال تحقیق و توسعه روی محصول چسب زخم چشمی هستیم، اظهار داشت: این محصول در تروماهای چشمی کاربرد دارد و می تواند مانع از نابینایی فرد در مدت زمان کوتاهی شود.

این محقق خاطر نشان کرد: وقتی چشم دچار تروما شده و کره چشم دچار پارگی می شود پزشک می بایست در مدت زمان کوتاهی این تروما را درمان کند؛ زمانیکه این چسب روی چشم آسیب دیده قرار می گیرد می تواند در کمتر از یک دقیقه  کره چشم را ببندد و مانع از کوری فرد شود.

وی با بیان اینکه در تولید این چسب از پلیمرهای سنتزی استفاده کردیم، گفت: تمام مواد اولیه تولید این چسب موقت چشمی از داخل کشور تهیه شده است. 

زارع با بیان اینکه چسب موقت چشمی نمونه خارجی دارد، گفت: اما نمونه داخلی آن در کشور وجود ندارد و ما توانستیم دانش فنی آن را بدست آوریم.

این محقق ادامه داد: قیمت نمونه خارجی چسب های موقت چشمی 200 دلار است ولی قیمتی که برای این محصول در نظر گرفته می شود 200 هزار تومان است که یک دهم نمونه خارجی می شود و می تواند صرفه جویی ارزی بالایی برای کشور داشته باشد.

مدیر اجرایی این شرکت دانش بنیان نوپا عنوان کرد: بی نیازی از میکروسکوپ، سازگار با شکل و ابعاد جراحت، تکنولوژی منحصر به فرد، بدون ایجاد آسیب اضافی و قیمت مناسب نسبت به نمونه خارجی از مزیت های این چسب موقت چشمی به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه این محصول از دانشگاه وارد صنعت شده است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نمونه آزمایشگاهی محصول به تولید رسیده و قرار است در سال آینده وارد بازار شود.

تولید درمان دانش بنیان   اخبار برگزیده
  

هواداران دو کاندیدای انتخابات مجلس با هم درگیر شدند!درگیری شدید خیابانی بین صدها نفر از هواداران دو کاندیدا در شهر سوسنگرد در استان خوزستان خبرساز شد. خبرها حاکی از زخمی شدن چند نفر در این درگیری است.
مستقل‌آنلاین انتخابات مجلس استان خوزستان 

  

چهار لیست انتخاباتی با تابلو اصولگرایی وارد کارزار انتخابات شده‌اند و فرایند تهیه هر یک از آنان با حواشی بسیاری همراه بوده است.
نامه نیوز اصولگرایان بازداشت بازی 

  

اعلام آمار کشته‌شدگان آبان‌ماه برعهده دولت است/ همه اطلاعات در اختیار شورای عالی امنیت ملی استرییس سازمان پزشکی قانونی گفت: اعلام آمار کشته‌شدگان آبان‌ماه براساس مصوبه شورای امنیت ملی برعهده دولت است.
ایلنا ماه دولت شورای عالی امنیت ملی 

  

هزینه تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس از کجا می‌ آید؟شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌ های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک قانون است اما این قانون دقیقا چیست؟ هزینه های انتخاباتی کاندیداهای انتخابات مجلس باید مشخص باشد.
مستقل‌آنلاین هزینه تبلیغات انتخابات مجلس 

  

آغاز به‌کارنشست FATF در پاریس؛ ایران در دستور کاراقتصادنیوز : نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) دیروز در پاریس آغاز به‌کار کرد. یکی از موضوعات مورد بررسی در نشست فوریه، روند پیشرفت ایران در عمل به رهنمودهای این گروه است.
اقتصادنیوز پاریس ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

بروکینگز: منتظر انتقام جدید ایران از آمریکا باشیداندیشکده بروکینگز معتقد است انتقام خون سردار سلیمانی به واسطه حمله به پایگاه نظامی عین‌الاسد، به پایان نرسیده و ایران باز هم به آمریکا ضربه خواهد زد.
مثلث انتقام ایران سردار سلیمانی 

  

ورود پزشکی قانونی به پرونده‌های قصور طب سنتیمدیر کل پزشکی قانونی استان تهران از ورود سازمان پزشکی قانونی به پرونده‌های مدعیان قصور طب سنتی خبر داد.
۵۵ آنلاین پزشکی قانونی جامعه پزشکی طب سنتی 

  

ماجرای فرار ملی‌پوش سرشناس ایرانی از چین و کروناحدادی گفت: به مناسبت سال نو چینی 3 روز به ما استراحت دادند، ولی با شیوع ویروس کرونا بازگشت ما به چین منتفی شد و به نوعی از این کشور فرار کردیم. در حال حاضر خبر جدیدی از بازگشت ما به چین در دست نیست.
مملکت‌آنلاین بازی چین سوریه 

  

سهمیه نوروزی بنزین به نفع مردم نیست!منتظریم برای تخصیص سهمیه بنزین نوروزی به ما اطلاع دهند. این موضوع را در دولت مطرح کردم، آقای رئیس‌جمهور دستور دادند که پیشنهادات در این زمینه مطرح شود. تخصیص یارانه بنزین، سهمیه یارانه را کم می‌کند که بخشی از این یارانه‌ها به خانواده‌ها و اقشار کم درآمد می‌رسد. اگر 100 لیتر سهمیه بنزین به 18 هزار خودرو بدهیم نزدیک 3 میلیارد از سهم منابع یارانه‌ها کم می‌شود.
مستقل‌آنلاین بنزین یارانه خودرو 

  

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره نرخ تورم در آخرین ماه سال+جدولاقتصادنیوز : بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر نرخ تورم مطابق با الگوی ماه‌های قبل حرکت کند، روند کاهشی نرخ تورم تا پایان سال تداوم خواهد یافت.
اقتصادنیوز نرخ ارز تورم ماه