ایلنا   |  اجتماعی  |  

بازگشت محدودیت‌ها در صورت بی‌توجهی به پروتکل‌ها/ باید به کادر درمان فرصت تنفس و بازآوری داد

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: مردم تلقی عادی شدن شرایط بیماری را نداشته و با دقت و حساسیت بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند.

بازگشت محدودیت‌ها در صورت بی‌توجهی به پروتکل‌ها/ باید به کادر درمان فرصت تنفس و بازآوری داد

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: مردم تلقی عادی شدن شرایط بیماری را نداشته و با دقت و حساسیت بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند.

«حسین قاسمی» دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که برخی از استان‌ها به مرز هشدار رسیده اند و از طرفی مردم نیز به هشدارها کم توجه و از اجرای پروتکل ها خسته شده اند، چه تمهیداتی برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری در ایام تعطیلات در نظر گرفته شده است؟ گفت: سیاست های ستاد ملی، فاصله گذاری هوشمند با رفع تدریجی و اولویت دار محدودیتها است. شرایط کشور در حوزه اقتصادی به دلیل تحریم های ظالمانه به گونه ای نیست که با وضع محدودیت های سخت تاب آوری لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: در سایر حوزه ها نیز همین امر را می توان عنوان کرد، لذا با توجه به همه موارد ذکر شده تصمیم گیری صورت می پذیرد. در واقع انتخاب بین بد و بدتر است نه شرایط مناسب.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تصریح کرد: رفع تدریجی محدودیتها با اجرای کنترل هوشمند برنامه ریزی شده، اما تمام این تصمیمات تابع سلامت جامعه است، چنانچه هر بخشی در اجرای پروتکل ها اقدامات لازم را معمول نداشته و روند بیماری تغییر کند، قطعا مجبور به بازگشت محدودیت ها خواهیم بود. لذا درخواست ما از همه آحاد مردم و اقشار و صنوف این است که تلقی عادی شدن شرایط بیماری را نداشته و با دقت و حساسیت بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنند.

قاسمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه به نظر می رسد با توجه به بازگشایی‌ها تصمیمات مقابله ای درباره کرونا روز به روز کمتر شده و نقش مردم در شیوع کرونا پررنگ تر می‌شود، با توجه به افزایش بیماری براساس اعلام وزارت بهداشت چگونه می‌توان با این سیاست‌ها از شیوع بیشتر جلوگیری کرد، خاطرنشان کرد: همانطور که گفته شد رفع محدودیتها در حوزه های مختلف بنا به شرایط و تاب آوری ها بوده و کشور ناچار است، برای گذران ایام و رفع نیازهای ضروری محدودیت ها را با رعایت پروتکل ها مرتفع کند، اما این به معنای عادی شدن بیماری و طبیعی شدن شرایط نیست.

وی ادامه داد: با توجه به عدم تولید دارو و واکسن، این بیماری کماکان یک خطر جدی برای سلامت مردم و جامعه است، لذا مردم باید به این نکته توجه داشته و در امور جاری زندگی رفتارها و عادات قبلی خود را با شرایط جدید مطابقت دهند و از بسیاری امور غیرضرور پرهیز کنند.

 دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا یادآور شد: نظارت بر فرآیند اجرای پروتکل ها یکی از مهم‌ترین موضوعات مدیریت بیماری است که تک تک  مردم باید در این زمینه حساس بوده و موارد تخلف را گزارش کنند. در این زمینه باید به این نکته مهم توجه کنیم که ما در پاییز و زمستان امسال مجدد با پیک دوم کرونا مواجه خواهیم بود، لذا در این ایام باید همکاری با سیستم درمانی کشور انجام تا فرصت تنفس برای بازآوری خود را داشته باشند.

درمان وزارت بهداشت تنفس   اخبار برگزیده
  

کارشناس مسئول تغذیه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: بهره‌گیری از رژیم غذایی مناسب برای فرد مبتلا به کرونا می‌تواند در تسریع بهبودی موثر باشد.
رویداد۲۴ تغذیه درمان رژیم غذایی 

  

گزارش مقام سازمان ملل درباره ترور ژنرال سلیمانیفارس/ گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی، جنایت آمریکا در ترور سردار سلیمانی و المهندس را غیرقانونی و نقض منشور ملل متحد توصیف کرد.
مثلث سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم/ مازنداران دوباره در وضعیت هشدار قرار دارد/ وضعیت بیمارستان‌های نوشهر مانند روزهای ابتدایی شیوع کرونا استیک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: درحال حاضر ساخت واکسن کرونا در حد ادعا است و تا زمان تایید نهایی زمان زیادی مانده است اما اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم
ایلنا تولید سازمان بهداشت جهانی وزارت بهداشت 

  

بازار خودرو بی مشتری شد | آخرین قیمت هابه دنبال افزایش قیمت ارز بازار خودرو متأثر از این موضوع با رشد قیمت ها بدون خریدار و مشتری شد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت ارز 

  

رفتار با ظریف در مجلس، مظهر بی‌اخلاقی بودنماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی حواشی جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر امور خارجه را مظهر بی‌اخلاقی توصیف کرد و گفت: این رفتارها نشانه این است که ما هنوز به عقلانیت کامل نرسیده‌ایم.
اعتماد مجلس شورای اسلامی مجلس نهم ادبیات 

  

پشت پرده درخواست ایران برای فعال سازی مکانیزم حل‌اختلاف برجامقتصادنیوز: به‌دنبال بد‌عهدی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات برجامی‌شان، ایران چند روز پیش تصمیم به رجوع به مکانیزم حل اختلاف در برجام گرفت. اکنون این سوال مهم مطرح شده که چرا ایران تصمیم به استفاده از این مکانیزم در این مقطع زمانی گرفته است؟ برخی کارشناسان نارضایتی و برخی دیگر فشار ایران به اروپا برای اجرای تعهدات برجامی را دلیل این تصمیم می‌دانند.
اقتصادنیوز ایران جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی 

  

انتقاد تند ظریف از تخریب وزارت‌خارجه: با کشیدن عکس مار جامعه را تهییج می‌کنندوزیر امور خارجه با بیان اینکه «امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشور‌ها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کنند»، گفت: همانطور که دیروز هم در جلسه مجلس مشاهده شد، وزارت امور خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کند.
رویداد۲۴ وزارت خارجه اصلاح طلبان عکس 

  

قیمت مسکن با اجرای مالیات بر خانه‌های خالی کاهش می یابد/عرضه هم باید افزایش یابدیک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: موضوع مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس یازدهم هم در دستور کار است تا با اجرای این طرح هم برای دولت منبع درآمدی ایجاد شود و هم با عرضه این واحد‌ها، قیمت ها در بازار مسکن کاهش دهد.
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

ایسنا/ یک عضو هیات رییسه مجلس گفت که 200 میلیون ودیعه مسکن نمایندگان تا پایان دوره نمایندگی از حقوق‌شان کسر خواهد شد.
نامه نیوز مسکن گاز خودرو 

  

مجلس یازدهم به دنبال سقوط دولت روحانی استکابینه 19 عضو دارد و در‌صورتی‌که این روند به هر علت دیگر یعنی استعفا، عزل یا استیضاح ادامه پیدا کند و تنها دو وزیر دیگر از دایره دولت خارج شوند؛ یعنی نصف کابینه دچار تغییر شده و طبق قانون دولت باید مجددا از مجلس شورای اسلامی برای هیئت وزیران تقاضای رأی اعتماد کند؛ اتفاقی که در سال آخر دولت بی‌فایده و مضحکه‌آمیز به نظر می‌رسد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی وزارت بهداشت جبهه پایداری 

  اخبار داغ
  

در حالی که هیچ خریداری ر بازار خودرو نیست اما با این حال به دلیل آنچه فعالان این بازار معاملات صوری می خوانند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان افزایشی است
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت سهام عدالت 

  

برگزاری «متمرکز» مسابقات راهکاری برای داشتن لیگ کشتی پس از کاهش کرونا‎بعد از عبور از دوره اوج‌گیری دوباره کرونا، باید دید برگزاری لیگ کشتی به صورت متمرکز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تا چه حد امکان‌پذیر خواهد بود.
تسنیم لیگ برتر کشتی فرنگی فدراسیون کشتی 

  

شمار جان باختگان کرونا در کرمان به مرز 200 نفر نزدیک می‌شود دریافت 5 MB به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان کرمان پرداخت و اظهار کرد: تعداد بیماران بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان 314 نفر است. وی اظهار کرد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان 165 نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان 20 نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 74 نفر، حوزه دانشگاه علوم…
مهر استان کرمان خبرنگار حوزه 

  

چطور کرونا را دور بزنیم؟!اقتصاد نیوز: خبر لزوم استفاده از ماسک به عنوان بهترین و در دسترس ترین راه حل برای مقابله با بیماری کرونا در حال حاضر، سوژه کارتونی از راندال انوس در سایت کگل شد.
اقتصادنیوز اقتصاد ماسک 

  

هنوز هیچ‌جا واکسن کرونا را نساخته/ گام به گام با دنیا پیش می‌رویمرئیس سازمان غذا و دارو با بیان این‌که اعطای مجوز به تولید داروی رمدسیویر منوط به تایید کمیته علمی کروناست، گفت: در زمینه واکسن کرونا پابه‌پای دنیا کار می‌کنیم.
۵۵ آنلاین ایران سازمان بهداشت جهانی بانک مرکزی 

  

فرماندار داکوتای جنوبی که با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در تماس بوده، با رئیس جمهور آمریکا سوار هواپیمای مخصوصش شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ویروس