ایرنا   |  فرهنگی  |  

16 آذر نماد خروش دانشجوی ایرانی علیه ظلم و ستم آمریکا است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در دانشگاه کردستان گفت: روز 16 آذر نماد خروش دانشجویان ایران علیه ظلم و ستم آمریکا و نفی دخالت های اجانب و بیگانگان علیه مردم کشورمان است.

16 آذر نماد خروش دانشجوی ایرانی علیه ظلم و ستم آمریکا است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام محرم بیابانی روز شنبه در مراسم بزرگداشت 16 آذر، روز دانشجو، در تالار مولوی دانشگاه کردستان اظهار داشت: جوان فضیلت طلب و فضیلت جو است که نماد واقعی آن سه شهید دانشجویی است که حاضر به زندگی با ذلت نشدند و جان خود را برای دفاع از تمامیت کشور فدا کردند.وی با تاکید بر اینکه جوان ایرانی ذلت و زور را نمی پذیرد، افزود: جوان ایرانی می خواهد همواره خود و وطنش عزتمند و عزیر باشد و اگر امروز انقلاب اسلامی و نظام ما در جهان به این مهم دست پیدا کرده به خاطر جانفشانی جوانان غیور است.حجت الاسلام بیابانی در ادامه به بیان ویژگی دوران جوانی پرداخت و از آن به عنوان جمع اضداد نام برد و تاکید کرد: این دوران، دوران طروات و شادابی عمر انسان تلقی می شود که می تواند دوران بیداری یا بیماری، امیری یا اسیری، نعمت یا نقمت و یا یسر و عسر باشد.وی یادآور شد: اگر جوان دچار شهوات و خودبینی شود، اسیر و بیمار و اگر خدا بین شود، امیر است و در دوران نعمت به سر می برد.** جنبش دانشجویی بخش مهمی از جنبش های کشوررئیس دانشگاه کردستان هم با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی بخش مهمی از جنبش های آزادیخواهانه در کشورمان است، افزود: حرکت های دانشجویی بویژه در 16 آذر 1332، حرکتی اجتماعی برای پیشبرد منافع خارج از کنترل نهادهای رسمی قدرت بوده و هست.فردین اخلاقیان به بیان تفاوت های رویکرد سیاسی احزاب دانشگاهی با دیگر احزاب پرداخت و تاکید کرد: احزاب دانشجویی در صدد جهت بخشی به اقدامات دولت هستند که به دور از عرصه قدرت سیاسی و تنها با علم و پژوهش به دنبال آن هستند.وی گفت: این احزاب همچنین به دنبال کسب و یا حفظ قدرت هم نیستند بله وارد شده اند تا منافع اجتماعی را محقق کنند.رئیس دانشگاه کردستان اضافه کرد: حرکت این احزاب، حرکتی با تکیه بر علم و دانش و به دور از احساسات تند است تا منافع عالی برای جامعه به ثمر برسد.در این مراسم، از برترین های آموزشی، فرهنگی دانشگاه کردستان با اهدای لوح، تقدیر شد.دانشگاه کردستان بیش از 9 هزار دانشجو در 30 رشته دکتری، 104 رشته کارشناسی ارشد و 52 رشته کارشناسی مشغول به تحصیل دارد، این دانشگاه همچنین دارای 385 عضو هیات علمی است.9937/9102

دانشجو جوانان دولت   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت