ایلنا   |  اقتصادی  |  

اجرای طرح کاهش پسماند در توزیع برق پایتخت

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور دستیابی به محیط زیستی سالم‌تر و همکاری در راستای تحقق برنامه‌ها و اهداف شهرداری تهران در زمینه کاهش پسماند، اقدام به اجرای طرح "کاپ" در ساختمان‌های اداری این شرکت خواهد کرد.

اجرای طرح کاهش پسماند در توزیع برق پایتخت

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور دستیابی به محیط زیستی سالم‌تر و همکاری در راستای تحقق برنامه‌ها و اهداف شهرداری تهران در زمینه کاهش پسماند، اقدام به اجرای طرح "کاپ" در ساختمان‌های اداری این شرکت خواهد کرد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، مدیر امور خدمات عمومی و پشتیبانی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به دنبال برگزاری نشست مشترک با شهرداری منطقه 6 تهران، از پیوستن این شرکت به طرح "کاپ" (کاهش پسماند) با هدف همکاری در بهبود شاخص‌های زیست محیطی این کلان شهر خبر داد و گفت: در این نشست و در راستای اجرای طرح مدیریت سبز از طریق تغییر الگوی مدیریت پسماند، ایجاد مخازن ذخیره‌سازی و تفکیک چندگانه، بهبود جمع‌آوری پسماندهای تفکیک‌پذیر و همچنین زیباسازی ساختمان‌های اداری با استفاده از ایجاد فضای سبز، مقرر شد با ایجاد بستر همکاری دوطرفه، اقدامات مرتبط با ساختمان‌های اداری با هدف دستیابی هرچه بهتر به اهداف بهداشتی و زیست محیطی تعیین شده در توزیع برق تهران بزرگ اجرایی شود.

"فرهاد ابراهیمی" ارائه آموزش‌های عمومی به کارکنان به منظور افزایش آگاهی و حساسیت‌های زیست محیطی و تغییر نگرش و توسعه هرچه بیشتر فرهنگ سازمانی در مسیر حفظ محیط زیست، کاهش تولید پسماند و تفکیک و دفع صحیح زباله و در نهایت بهبود محیط زیست شغلی و افزایش بهداشت عمومی را از جمله توافق‌های حاصل از این نشست برشمرد و افزود: این طرح در مرحله نخست به شکل آزمایشی در یکی از ساختمان‌های شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اجرا شده و در صورت موفقیت، در چهارچوب تفاهم‌نامه با شهرداری در تمامی ساختمان‌های اداری برق پایتخت به اجرا در خواهد آمد.

برق پایتخت شهرداری تهران   اخبار برگزیده
  

امام جمعه لواسان: طبری نفس همه را در لواسان بُریده بودطبری در لواسان، نفس همه را بُریده بود؛ مثلا در یک جلسه خصوصی، شخصی مسئله‌ای خصوصی را به من گفته بود، سردار این مملکت بود، ولی طبری می‌خواست او را بازداشت کند و بهانه می‌آورد که او مخالف حکم حکومتی رهبری است.
فردا بازداشت 

  

آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400توزیع ناعادلانه واکسن در جهان و دیگر مشکلاتی که شرکت های تولید کننده واکسن برای سایر کشورها ایجاد می کنند، باعث شد دانشمندان ایرانی به تولید واکسن فکر کنند.
۵۵ آنلاین واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی درمان 

  

ادعای جنجالی یک بازیکن در مورد علی دایی!محمد مومنی مهاجم استبق استقلال در یک برنامه تلویزیونی مدعی شد علی دایی «استقلالی» است!
خانه فوتبال علی دایی استقلال مصاحبه 

  

دوران تحریک‌پذیری از قطعنامه‌ها گذشته است/تحریم‌های جدید به ضرر غربی‌ها است و از همکاری با ایران محروم می‌شوند/اختلاف سلیقه میان ایران با روسیه و چین به معنای افتراق نیست/با آمدن دولت جدید گشایش‌های فوق‌العاده برای مردم در راه استنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: ما دیگر در موضع ضعف نیستیم و میزان فشارها و تحریم‌ها به‌گونه‌ای است که دیگر کارتی برای بازی در این روش بازی ندارند. انواع تحریم‌ها بیش از آنکه به ضرر ما باشد به ضرر آن‌ها است، چراکه از همکاری با ایران محروم می‌شوند؛ بنابراین نباید مردم را از قطعنامه‌ها بترسانیم.
ایلنا بازی اصفهان سیاست خارجی 

  

حملات تند عبدالرضا داوری به احمدی نژاد /حتما در 1400 ردصلاحیت می شود /به تدریج موج احمدی‌نژاد فروکش خواهد کردعبدالرضا داوری گفت: احمدی نژاد باید سر چند پروژه مشخص با حاکمیت تفاهم می‌کرد و وارد صحنه می‌شد. اما آقای احمدی‌نژاد این کار را انجام نداد و با گفتارهای رادیکال تصویری از خودش ترسیم کرد که برهم‌زننده ثبات است.
اقتصادنیوز احمدی نژاد کار 

  

حداقل حقوق کارکنان دولت در سال 1400 چقدر است؟نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش 25 درصدی حقوق‌ها در سال آینده مشروط بر اینکه از سقف حداکثر 2 میلیون و 500 هزار تومان تجاوز نکند، موافقت کردند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

پیشنهاد بایدن به ایران تله بودیک شبکه روسی در یادداشتی آورده است، تعیین پیش‌شرط برای بازگشت آمریکا به برجام، تکرار اشتباهات پیشین است و نتیجه آن عدم حصول توافق با ایران خواهد بود.
مثلث ایران خودرو ایران کنگره آمریکا 

  

دریافت مالیات از خودروهای لوکس شدنی است؟اخذ مالیات از خودروهای گران‌قیمت از وعده‌های نمایندگان مجلس یازدهم بود که به نظر می‌رسد این روزها با تصویب بودجه 1400 شکل عینی به خود پیدا کرده و قرار است شاهد اخذ مالیات از آنها باشیم، اما به نظر کارشناسان، این طرح ایراداتی دارد که اجرایی شدن آن را در هاله‌ای از ابهام فروبرده است.
خودروتک مالیات قیمت افزایش قیمت 

  

تکلیف سهمیه بنزین نوروزی 1400 مشخص شددرباره تخصیص سهمیه بنزین نوروزی مازاد بر سهمیه ماهانه، هیچ مصوبه ای ازسوی هیئت دولت به وزارت نفت ابلاغ نشده است.
خودروتک سهمیه بندی بنزین بنزین هیئت دولت 

  

جنبش عدم تعهد در بیانیه ای ضمن تاکید بر دسترسی آسان، به موقع، عادلانه و جهانی همه کشورها به واکسن کووید 19، خواستار اتخاذ تدابیر فوری و موثر از سوی جامعه بین المللی جهت رفع تحریم های غیر قانونی یکجانبه علیه کشورهای عضو جنبش در شرایط کووید 19 شد.
نامه نیوز نیویورک صدا و سیما سود 

  

به چه کسانی تا پایان سال یارانه تعلق می گیرد؟سال99 نیز در حال طی کردن روزهای پایانی خود است؛ دولت نیز باید اسفند ماه طبق روال ماه‌های گذشته 3یارانه به حساب خانوارها پرداخت کند.
مستقل‌آنلاین زمستان یارانه کمیته امداد 

  

خبر بد درباره تعطیلی های سال جدید + عکسمرور تقویم سال آینده نشان می‌دهد از هم‌اکنون باید 74 روز از 365 روز سال را به عنوان تعطیل رسمی از تقویم روزهای کاری کنار گذاشت.
مستقل‌آنلاین عکس تقویم سریال پایتخت 

  

نقشه اصلاح‌طلبان برای رقابت با رئیسیرئیسی اعلام کاندیداتوری نکرده اما اصلاح‌طلبان دنبال راه‌هایی هستند که از رقابت احتمالی با وی جا نمانند.
فردا اصلاح طلبان سیاست خارجی ریاست جمهوری 

  

اظهارات جهانگیری درباره مذاکره با آمریکا: تابع سیاست‌های رهبری هستیممعاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر مذاکره ایران با آمریکا تابع سیاست‌های مقام معظم رهبری است منتها باید تحریمها علیه کشورمان لغو شود تا ایران پای مذاکره بیاید و قطعاً آمریکا در این باره کوتاه خواهد آمد، گفت: نباید اعتبار موضع گیری وزیر خارجه را با اظهار نظرهای غیرکارشناسی و غیرمسئولانه مخدوش کرد چرا که موضع وزیر خارجه تنها موضع جمهوری اسلامی در این حوزه است.
مثلث اسحاق جهانگیری رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

این هفته؛ انتشار گزارش نهایی هواپیمای اوکراینسخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: گزارش نهایی سانحه هواپیمایی اوکراین در هفته جاری به صورت عمومی منتشر می‌شود.
گسترش اوکراین سازمان هواپیمایی کشوری ایران 

  اخبار داغ
  

احتمال مقاوم شدن کرونا در برابر واکسن با تاخیر در واکسینه کردن جامعه | کرونای انگلیسی‌ بیشتر جوانان را تهدید می‌کند؟سلامت نیوز: رئیس انجمن ویروس شناسی ایران گفت: هر چه دیرتر وارد چرخه واکسیناسیون شویم، توان گردش ویروس بیشتر می شود و حتی امکان دارد در برابر واکسن مقاوم شود...
سلامت‌نیوز درمان جوانان ایران 

  

پاسخ تند شیوا به انتقاد رئیس سازمان بورسشیوا خطاب به رئیس سازمان بورس، گفت: شما باید پاسخ دهید چرا با محاسبه های غیرمنطقی سهام شرکتها اوضاع بورس را امروز به این وضعیت رسانده اید.چرا به جای ساماندهی بازار بورس به فکر قیمت خودرو افتاده اید!
فردا رضا شیوا بازار خودرو سهام 

  

واکنش تند شیوا به اظهارات خودرویی رییس بورسشیوا خطاب به رئیس سازمان بورس، گفت: شما باید پاسخ دهید چرا با محاسبه های غیرمنطقی سهام شرکتها اوضاع بورس را امروز به این وضعیت رسانده اید.چرا به جای ساماندهی بازار بورس به فکر قیمت خودرو افتاده اید!
گسترش رضا شیوا بازار خودرو سهام 

  

معاملات مشکوک سه پتروشیمی در بورس امروزدر روز رشد 24 هزار و 344 واحدی شاخص، سه پتروشیمی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه 9 نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش سهام پتروشیمی ایران خودرو 

  

حذف سهمیه شمش فولاد در بورس کالا + سندسقف سهمیه شمش فولادی در بورس کلا حذف شد.
گسترش فولاد بورس کالا نویسنده 

  

افت قیمت خودرو در بازار سایپا + جدولرصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز از میان محصولات پرطرفدار شرکت سایپا «پراید 111» و «ساینا» در بازار معامله شدند.
اقتصادنیوز قیمت خودرو بازار خودرو 

  

فوتی های کرونا نزدیک به مرز 100 نفر +اینفودر روز 18 اسفند آمار تمام متغیرهای کرونایی کشور روندی افزایشی داشته است. اما مقایسه آمارهای جهانی امروز با روز گذشته نشان میدهد به جز تعداد بیماران بدحال، بقیه متغیر ها روندی نزولی را ثبت کرده اند.
اقتصادنیوز 

  

ستاد کرونا | هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده استسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هیچ مسئولی تاکنون از واکسن کرونا استفاده نکرده و هیچگونه تبعیضی در تزریق واکسن وجود ندارد.
۵۵ آنلاین نماز جمعه نماز وزارت بهداشت 

  

آخرین آمار رسمی کرونا در کشور؛ تعداد قربانیان از 60780 نفر گذشتسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8هزار و 313 بیمار کووید19 در کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

توصیه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هنگام مراجعه به آرایشگاهسخنگوی وزارت بهداشت توصیه‌هایی را جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا هنگام مراجعه به آرایشگاه‌ها، مطرح کر
خبرفوری وزارت بهداشت ویروس سرماخوردگی 

  

روحانی: سال 1400 سال غلبه بر کرونا و رونق خواهد بودرئیس جمهور روحانی گفت: سال آینده سال غلبه بر ویروس کرونا و رونق همه مشاغل خواهد بود. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسن روحانی در جریان بهره برداری از 2721 طرح ملی خاطرنشان کرد: امروز یک طرح بسیار مهم گندله سازی که طرح بسیار مهمی هم بود با ارزش 9 هزار میلیارد تومان به افتتاح … نوشته روحانی: سال 1400 سال غلبه بر کرونا و رونق خواهد بود اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز حسن روحانی رئیس جمهور بودجه 

  

توصیه‌هایی کاربردی برای سفر ایمن در ایام کروناعضو ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اگر در جمع، فردی علائمی از درد استخوان، تب، گلو درد، اسهال و...، داشت، باید تصور کنیم که کرونا دارد و به مانند کرونا با او رفتار کنیم.
برنا سفر 

  

بورس 24 هزار واحد صعود کردروند صعودی بازار بورس امروز هم ادامه داشت و شاخص کل این بازار بیش از 24 هزار واحد افزایش یافت.
خبرفوری فولاد فولاد مبارکه پتروشیمی 

  

شبیه‌سازی واعظی از موضوع مواد مخدر با پاندمی کرونارییس دفتر رئیس جمهوری گفت: همجواری ایران با مرکز تولید و توزیع می‌تواند موضوع بسیار مهمی باشد و بی‌جهت نیست که برای این امر بسیار مهم همه مسئولین کشور و دستگاه‌ها متفق القول و هم نظرند که باید در این راه مبارزه کرد.
مثلث شبیه سازی سازمان بهداشت جهانی مواد مخدر