ایلنا   |  ورزشی  |  

شکوری: استوکس از قوانین به نفع خودش استفاده کرد/ با گل محمدی مشکلی نداشتم

معاون سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما از قبل با آقا یحیی رفت و آمد خانوادگی داشتیم و هنوز هم داریم اما زمانی که من سمت باشگاه قرار می‌گیرم و آقا یحیی سمت تیم قرار می‌گیرد شرایط متفاوت است‌.

شکوری: استوکس از قوانین به نفع خودش استفاده کرد/ با گل محمدی مشکلی نداشتم

معاون سابق باشگاه پرسپولیس گفت: ما از قبل با آقا یحیی رفت و آمد خانوادگی داشتیم و هنوز هم داریم اما زمانی که من سمت باشگاه قرار می‌گیرم و آقا یحیی سمت تیم قرار می‌گیرد شرایط متفاوت است‌.

به گزارش ایلنا، ابراهیم شکوری با حضور در برنامه تلویزیونی ورزشگاه، پیرامون دوران کاری‌اش در پرسپولیس توضیحاتی ارائه داد و مسائل مهم آن دوران را مرور کرد:

با توجه به حساسیت زیادی که در لیگ ما حاکم شده و اینکه پرسپولیس توانسته پنج دوره مقام قهرمانی را به دست بیاورد همه دوست دارند جلوی قهرمانی این تیم را بگیرند؛ سال گذشته خود من در باشگاه بودم و شرایط را می‌دیدم و این طبیعی است. وقتی شما تیمی داری که 4-5 دوره توانسته قهرمان لیگ شود، بقیه تیم ها با انگیزه و پشتیبانی خاصی مقابل تیمت قرار می‌گیرند. من سال گذشته این را درک کردم و امسال هم چون بحث عدد شش هست و پرسپولیس به دنبال ششمین قهرمانی است، ما در بازی با ذوب آهن دیدیم، بازی که ذوب آهم انجام داد فراتر از توقعی بود که از آنها وجود داشت و با توجه به حضور آقای تارتار در آن تیم خیلی جدی و با برنامه مقابل پرسپولیس قرار گرفتند. فکر می‌کنم پرسپولیس نتوانست توقعی که هوادارانش داشتند را انجام بدهد و سه امتیاز بازی را بگیرد و این باعث شد فاصله با رقیب سنتی اش زیاد شود.

* می‌خواهند جلوی ششمین قهرمان را بگیرند

 تیم پرسپولیس تیم بسیار خوبی است و واقعا ما باید به این درک برسیم که فوتبال در همه جای دنیا همه حرفه ای شده است. ما هم در کشورمان سعی می‌کنیم حرفه ای شویم؛ درست است که خیلی فاصله داریم اما بقیه تیم ها هزینه می‌کنند، تلاش می‌کنند، از شرایط میزبانی‌شان استفاده می‌کنند تا مقابل تیم های بزرگ و بازیکنان مطرح، بزرگ و ملی پوش مثل سید جلال، کمال کامیابی‌نیا و ... خوب نتیجه بگیرند. پرسپولیس امسال سال سختی را پشت سر گذاشته چون یک فشار سنگینی رویش هست تا بتوانند جلوی ششمین قهرمانی را بگیرد. به همین دلیل در بازی با ذوب آهن نتوانست مثل بازی گذشته پرقدرت و با صلابت ظاهر شود.

* خریدهای نیم فصل ما به تیم کمک کردند

ما زمانی که در باشگاه پرسپولیس بودیم دو سری خرید داشتیم؛ یک سری در نیم فصل بود که توانستیم ترابی، فرجی و مغانلو را جذب کنیم و خدا را شکر در آن مقطع که ما بعد از فینال آسیا پنج مساوی داده بودیم و تیم شرایط روحی روانی خوبی نداشت و در جدول هم شرایط‌مان بدتر از حال حاضر بود، آن خریدها خیلی به ما کمک کردند و توانستیم قهرمان لیگ و سوپرجام شویم.

* گل‌محمدی فقط یک لیست به ما داد

در پایان تقریبا 70 درصد لیستی که در اختیار ما قرار گرفت را جذب کردیم. ما تنها یک لیست از آقای گل‌محمدی داشتیم. بعضی از بازیکنان بودند که نمی‌توانم نام آنها را بگویم اما برای مثال کاپیتان یا بازیکن شاخص یکی از رقبای ما بودند و با باشگاه رقیب قرارداد داشتند و اینکه ما بتوانیم این بازیکن را بگیریم مثل این بود که یکی خواهد مهدی ترابی را از ما بگیرد یا ما بخواهیم وحید امیری که با ما قرارداد دارد را بفروشیم. حتی ما مکاتباتی هم با آن باشگاه داشتیم اما طبیعی بود که آن باشگاه، بازیکن را نفروشد. البته فکر می‌کنم قرارداد آن بازیکن هم تمام شده و اگر اسمش را بگویم هم بد نیست؛ برای مثال ما محمدرضا اخباری را می‌خواستیم که کاپیتان تراکتور بود. 

* اخباری نفر اول لیست سرمربی بود که تراکتور آزادش نکرد 

همه خریدهای پرسپولیس بر اساس اعلام و نیاز کادرفنی بود و ما به شخصه هیچ بازیکنی را نخریدیم و این اصلا شدنی و منطقی نیست. مثلا ما محمدرضا اخباری را می‌خواستیم که نفر اول لیست آقا یحیی بود اما واقعا تراکتور این بازیکن را آزاد نمی‌کرد. یا یک بازیکن از سپاهان می‌خواستیم که چون تحت قرارداد بود به باشگاه سپاهان نامه زدیم و آنها هم ترابی و کمال و وحید امیری را درخواست کردند که نشدنی بود. یک لیست اولیه 9 تا 10 نفره وجود داشت که ما تقریبا بین 5 تا 6 نفرش را توانستیم جذب کنیم.

* پرداخت رضایتنامه شهریار برای ما ممکن نبود 

پرداخت 750 هزار یورو برای یک بازیکن برای رضایتنامه بسیار بالا است. مکاتبات ما موجود است و زمانی که من به صورت غیررسمی با مدیر باشگاه سانتاکلارا مذاکره می‌کردم هم رقم 750 هزار یورو آخرین رقمی بود که به ما اعلام کردند. شهریار بازیکن بزرگی است اما نباید فراموش کنیم ما این بازیکن را به پرسپولیس آوردیم و در پرسپولیس به این جایگاه رسید. پرداخت 750 هزار یورو واقعا برای ما نشدنی بود. 

* آیین نامه ها دست و پای ما را بسته بود

هواداران باید بدانند زمانی که ما در باشگاه پرسپولیس بودیم نهادهای نظارتی، سازمان های بازرسی و خود وزارت ورزش مکاتباتی را با باشگاه پرسپولیس انجام می‌داد که دست و پای ما را می‌بست. اگر من یا مدیرعامل محترم باشگاه بازیکنی را بر خلاف آیین نامه و دستورالعمل جذب می‌کردیم، باید پاسخگو می‌بودیم و شاید یکی از دلایل جدایی من یا بقیه مدیرعامل ها جدا هم همین موارد باشد. 

* نمی‌توانستیم مبلغ قرارداد را پنج برابر کنیم

قطعا من به عنوان مدیر ورزشی دوست دارم به احمد نوراللهی 15 میلیارد بدهم چون واقعا توانایی و شرایطش را دارد. اما ما نامه ای از وزرات و سازمان بازرسی داشتیم که اگر برای مثال با بازیکنی قرارداد 3 میلیاردی بسته بودیم، حق نداشتیم بیشتر از 5 میلیارد ببندیم. معاون ورزشی یا هر کسی آنجا هست چطور می‌تواند یک قرارداد 3 میلیاردی را 15 میلیارد کند؟ در این صورت فردا هم خودش باید پاسخگو باشد هم همه کسانی که زیر آن قرارداد را امضا کردند. حسین کنعانی که از قبل قراردادش بسته شده بود و به آن مرحله نرسید اما ما دوست داشتیم احمد را نگه داریم و تمام تلاش‌مان را کردیم ولی با توجه ضوابط و دستورالعمل ها و اینکه مدیر باید بعدها باسخگو باشد، نشد. به همین دلیل شاید مدیر دیگر نتواند کار کند و مجبور به جدایی شود و کار را به بقیه دوستان بسپارد.

* ابراهیمی جزو نفرات اول لیست بود

علیرضا ابراهیمی دوم یا سوم لیست ما بود و ما چندین وقت هم بود دنبال او و نعمتی بودیم. اینها آمدند اما فوتبال است و یک بازیکن در گل گهر عالی و گلزن است اما در پرسپولیس اینطور نیست. چون من خودم هم در پرسپولیس بازی کرده‌ام و هم به عنوان مدیر در باشگاه بودم و هم زمانی هوادار این تیم بودم می‌دانم واقعا جو حضور در پرسپولیس با همه تیم ها متفاوت است. وقتی به اینجا می‌آیی بقیه بازیکنان مقابل تو باز و راحت بازی نمی‌کنند؛ می‌آیند که بهترین عملکرد را داشته باشند چون بازی پخش زنده است و تمام چشم ها روی این بازی است و بخاطر همین بازی خیلی سخت می‌شود. شرایط دیگری هم وجود دارد؛ مثل رقبایی که برای بازیکن وجود دارد. رقبایی که ابراهیمی در پرسپولیس داشت سید جلال حسینی و فرشاد فرجی بودند که فرشاد تیم ملی دعوت می‌شد.

* پرسپولیس بهترین تیم از نظر مهره است

من همچنان معتقدم پرسپولیس بهترین تیم از نظر مهره است. این را از نفراتی که به تیم ملی دعوت می‌شوند می‌توان متوجه شد. ما بیشترین ملی پوش را داریم اما وقتی شما پنج دوره قهرمان شده‌ای و انتظارات بالا رفته، محدودیت هایی ایجاد می‌شود، نمی‌توانی بازیکن جذب کنی، پول هایت در AFC بلوکه است شرایط سخت می‌شود. در حال حاضر فکر می‌کنم بیشتر از 3/5 میلیون دلار پول در AFC داریم که آزاد نمی‌شود تا مدیر بتواند بازیکن جذب کند.‌ همه اینها دست به دست هم می‌دهد.

* شرایط نابرابری بین سرخابی ها و سایر تیم ها وجود دارد

باید بستر برای کار کردن فراهم باشد؛ بستر موارد مختلفی است. من دوست دارم نوراللهی و کنعانی را نگه دارم و اگر می‌توانستم این کار را کنم قطعا اعتماد هواداران از 80 درصد به 100 درصد می‌رسید اما شرایط نابرابری بین باشگاه های پرسپولیس و استقلال و سایر باشگاه ها وجود دارد. این دو باشگاه نه دولتی هستند و نه خصوصی. زمانی که شما می‌خواهی هزینه کنی و بازیکن بگیری باشگاه دولتی می‌شود و زمانی که قرار است بودجه تعلق بگیرد خصوصی می‌شوی. در حالیکه باشگاه های دیگر به خصوص باشگاه های صنعتی این شرایط را ندارند. ما البته تقدیر می‌کنیم که مسئولین وزارتخانه های مختلف به ورزش بودجه ای تخصیص می‌دهند که بتوانند سر پا باشند اما متاسفانه این برای پرسپولیس و استقلال وجود ندارد. برای مثال ما شهریار را نمی‌توانیم نگه داریم چون مدیر باید بر اساس قوانین ابلاغ شده کار را انجام بدهد اما این اتفاق نمی‌افتد.

* هیچ مشکلی با گل‌محمدی نداشتم 

اینکه رفتن آقای سمیعی چه دلیلی داشت را باید از خودشان بپرسید اما دلیل جدایی من خدمت بود و اینکه بستر برای ادامه همکاری مهیا نبود. در مورد آقای سجادی هم در سیستم مدیریتی، طبیعی است که هر مدیری بخواهد که با نفرات خودش کار کند اما اینکه این اتفاق برای آقای سمیعی رخ داد یا خیر را من در جریان نیستم. من با آقای سمیعی کار می‌کردم و هیچوقت هم مشکلی با یحیی نداشتیم. ما از قبل با آقا یحیی رفت و آمد خانوادگی داشتیم و هنوز هم داریم اما زمانی که من سمت باشگاه قرار می‌گیرم و آقا یحیی سمت تیم قرار می‌گیرد شرایط متفاوت است‌. زمانی که ما نایب قهرمان آسیا شدیم، قهرمانی هدف باشگاه و تیم مدیریتی بود اما آقای گل‌محمدی در سمت مقابل با توجه به امکانات، بازیکنان جذب شده، شرایط، نامه هایی که از ارگان های مختلف می‌آمد نظر متفاوتی داشت. 

* گاهی بهترین کار کنار کشیدن است

گاهی قوانینی وجود دارد که دست و پای مدیران را می‌بندد و برای مثال شما نمی‌توانی قرارداد 3 میلیاردی یک بازیکنی که برای شما درآمدزایی داشته و شما را به فینال آسیا رسانده و می‌خواهد به جام جهانی برود و باز هم درآمدزایی کند را بیشتر از 5 میلیارد کنی و اگر این کار را کنی متخلف می‌شوی و باید پاسخگو باشی. پس بهترین کار در این شرایط کنار کشیدن است.

* بند فسخ قرارداد عبدی مشکلی ندارد

نظر شخصی من این است که اگر برای بازیکنی که کلا یک میلیارد به او پرداخت کرده‌ایم، 400 هزار دلار (تقریبا 10 میلیارد) بند فسخ بگذاری بند بدی نیست. 

* مشکلی با صدری نداشتم و خودم جدا شدم

موضوعی که بین من و آقای صدری بود این بود که می‌گفتند چرا از شکوری استفاده نمی‌کنی در حالی که خود من نمی‌خواستم اما فشار زیادی روی آقای صدری بود. من خودم جدا شده بودم و این هم از اختیارات یک مدیر است که با نفرات خودش کار کند چون خودش پاسخگوی عملکردش خواهد بود. باشگاه استقلال هم قطعا این شرایط را دارد اما گاهی مدیران با روابط می‌توانند دستورالعمل ها و قوانین را نادیده بگیرند اما اگر من نادیده می‌گرفتم قطعا مشکل ایجاد می‌شود‌.

* پرسپولیس تا لحظه آخر برای قهرمانی می‌جنگد

جذابیت فوتبال به ناشناخته بودن مسابقات است. پرسپولیس این سابقه را دارد که دقیقه 95 دوم لیگ بوده اما دقیقه 96 قهرمان لیگ شده است. پس تا لحظه آخر و تا زمانی که روی کاغذ شانس وجود دارد، در زمین هم شانس وجود دارد. با شناختی که از بازیکنان و هواداران دارم مطمئنم تا لحظه آخر می‌جنگند و شانس دارند. لحظه آخر هم مثل سال اولی تیم آقای برانکو دوم شد، هواداران تیم را تشویق خواهند کرد و بازیکنان هم با تمام توان کار می‌کنند. از طرفی استقلال هم بازی سختی دارد و فولاد هم الان در بهترین شرایط است. لیگ هنوز جذابیت خودش را دارد و پرسپولیس همچنان با بازیکنان خوب، کادرفنی و هوادارانی که دارد بهترین تیم ایران از نظر مهره است.

* استوکس از قوانین به نفع خودش استفاده کرد

درباره استوکس بارها صحبت کردیم. در همه جای دنیا یک پستی به نام معاونت ورزشی وجود دارد که قراردادها زیر نظر او بسته می‌شود و این معاونت هم کسی است که کاملا به فوتبال، قرارداد و شرایط بازیکنان اشراف دارد و می‌داند چطور باید قرارداد ببندد اما متاسفانه در کشور ما این مسئله اهمیت داده نمی‌شود. استوکس با توجه به اینکه بازیکن حرفه ای بوده از قوانین استفاده کرده است. ایراد از ساختار مدیریتی فوتبال ما است که به ورزشی ها و کسانی که تخصص لازم را به دست آورده‌اند بها داده نمی‌شود و اگر کسی به جایگاهی می‌رسد شانسی است. بستر برای ساختار ورزشی ها و فوتبالی ها فراهم نیست.

انتهای پیام/

بازی باشگاه پرسپولیس باشگاه استقلال   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام تازه ترین نقشه رنگ بندی کرونایی/ 2شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگ بندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

اعلام تازه ترین رنگ بندی نقشه کرونایی/ 2 شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور اعلام شد/ دو شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی شهرهای ایران 6 خرداد + عکساقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد، تعداد شهرهای زرد کرونایی از 255 به 253 شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی نیز افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ ایران عکس 

  

تازه ترین رنگ‌ بندی نقشه کرونایی کشور اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ + جدولبازار خودرو این هفته را نیز همانند هفته گذشته به پایان برد؛ بازاری که در دو ماه ابتدایی سال با جهش قیمت های عجیب و غریبی همراه شده بود، حالا دو هفته ای است که روند نزولی در پیش گرفته است؛ هرچند که این کاهش قیمت ها نسبت به افزایش دو ماه گذشته، کم بوده است.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت 

  

آبله میمون مانند کرونا جهان را فرا میگیردسازمان جهانی بهداشت با هشدار اینکه آبله میمون مانند کرونا می شود به کشورها گفت باید سریعتر واکسیناسیون را انجام داد.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل واکسیناسیون 

  

شستا، سیمان آبیک را در بورس عرضه می‌کندمدیرعامل شستا از برنامه این شرکت برای عرضه بیش از 10 شرکت تابعه این هلدینگ بزرگ اقتصادی در بورس در سال 1401 خبر داد.
مستقل‌آنلاین سیمان ایران تهران 

  

تابستان و موج جدید کرونا | منتظر موج جدید کرونا در تابستان هستیممتخصص بیماری‌های عفونی: سویه اومیکرونی که در ایران شاهد آن بودیم از نوع BA1 و BA2 در کشور بود، در حالی که در حال حاضر نوع BA4 و BA5 در آمریکا و اروپا شایع شده است.
۵۵ آنلاین ویروس ایران 

  

قیمت خودرو سقوط کرد!به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت خودرو ، ادامه خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

صادرات 4 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران با حضور در نشست هم اندیشی و گفتگوی تشکل‌های دانش بنیان، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، افزود: هر کالای حوزه سلامت که تولید می‌شود چنانچه مورد تأیید استاندارد قرار گیرد، از حمایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهد شد. وی با…
مهر وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ونزوئلا 

  

تاکید وزارت بهداشت بر الزامی شدن تزریق دوز چهارم واکسن کرونامعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از احتمال تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در ایران خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ضرورت تقویت شبکه بهداشت کشور در دوران پساکرونا به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رضایی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برای میزبانی اجلاس کشوری تقویت نظام شبکه گفت: در طی دوران کرونا، دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم. دو سالی که در آغاز آن با شیوع پاندمی کرونا ویروس دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بسیار بود و با اقداماتی مانند ایجاد حدود هزار و پانصد مرکز منتخب درمان سرپایی برای کووید 19، ایجاد مراکز واکسیناسیون عمومی…
مهر وزارت بهداشت درمان امید به زندگی 

  

اهمیت بازسازی و بهبود فرآیندها در دوران پساکرونارییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از بیماری ها و توسعه نظام سلامت کشور را موجب تدوین سند ملی تقویت نظام شبکه در کشور دانست.
ایلنا وزارت بهداشت کودکان آموزش 

  

6 نفر از کرونا جان باختند/ تعداد مبتلاهای جدید+جزئیات6 بیمار کووید19 در طول 24 ساعت گذشته، جان خود را از دست دادند.
گسترش بیمارستان