احتمال افزایش محدودیت‌ها در فرانسه در پی افزایش آمار کرونا

رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد شیوع کووید 19 در این کشور شاهد جهش بوده است.

احتمال افزایش محدودیت‌ها در فرانسه در پی افزایش آمار کرونا

اعتمادآنلاین| امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه درباره موج دوم همه‌گیری کرونا گفت: در این لحظه که با شما صحبت می‌کنم، همه‌گیری کووید 19 در حال شتاب گرفتن دوباره در سراسر اروپاست. آمار‌ها در بسیاری از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا اعلام شده است و شتاب بی نهایت شدیدی (در همه‌گیری کرونا) داشته‌ایم. نخست‌وزیر، وزیر بهداشت و دیگر اعضای دولت فرانسه روز گذشته به سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا اشاره کردند.

 

مکرون افزود: با توجه به این موضوع، تدابیر اعلام شده در هفته گذشته -که روز گذشته محدوده جغرافیایی گسترده‌تری را در برگرفت- همچنان به شدت حائز اهمیت است. می‌خواهم نخست بر لزوم رعایت این تدابیر و اینکه همگی ما بازیگری در مقابل ویروس باشیم، تاکید کنم. بهتر از قبل ویروس را می‌شناسیم و همگی می‌توانیم با رعایت رفتار‌های بازدارنده، ادامه آزمایش‌ها و رعایت مقرارت منع رفت و آمد و کاهش تماس‌های غیرضروری نقش خود را ایفا کنیم.

 

مکرون در بخش دیگری از سخنانش گفت: می‌خواهم باردیگر بر عزم و اراده خود برای تداوم تغییرِ بنیادی نظام سلامت و درمان فرانسه تاکید کنم. این نظام بیش از شصت سال قبل در شکل فعلی‌اش طراحی شد. نظام کنونی به علت انجام نشدن اصلاحات و کمبود امکانات خسته است. تنش‌های زیادی وجود داشته است، اما همه در این بحران به‌گونه‌ای مثال‌زدنی به مسئولیت‌هایشان عمل کرده‌اند. سرمایه‌گذاری بی‌سابقه‌ای که حدود یک میلیارد یورو است به شکلی سالیانه در سال‌های پیش‌رو انجام می‌شود.

 

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین تصریح کرد: در مرحله‌ای که قرار داریم هیچ راه دیگری نداریم به غیر از اینکه زندگی اجتماعی‌مان را تا حد ممکن کاهش دهیم و ارتباطات هایمان را محدود کنیم تا جلوی شیوع ویروس را بگیریم. به انجام تست، هشداردهی و حفاظت (از سالمندان و گروه‌های آسیب‌پذیر) ادامه می‌دهیم، اما اگر واقعا می‌خواهیم از نظام بهداشت و درمان و هم‌وطن‌هایمان حفاظت کنیم، چاره‌ای جز کاهش ارتباطات نداریم؛ بنابراین هر هفته کارآمدی تدابیر اتخاذ شده را ارزیابی می‌کنیم و حداقل تا ابتدای دسامبر همه تدابیر اعلامی دولت پابرجا خواهد بود. می‌توانم با اطمینان بگویم قرار نیست این تدابیر کاهش یابد بلکه اگر کارایی لازم را نداشته باشند، شاید شدیدتر هم شوند.

 

منبع: انتخاب

درمان فرانسه رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

همه چیز درباره وام یک میلیون تومانی کرونا/ اینفوگرافی + ویدئونام نویسی برای دریافت وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا سه‌شنبه هفته آینده ادامه خوا
خبرفوری وام ایران اقتصاد ایران 

  

توضیحات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تسهیلات جدید کروناییرئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی درخصوص تسهیلات جدید کرونایی ارائه داد.
اقتصادنیوز بیکاری کار وام 

  

تشکیل جلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب/ بررسی بودجه سال آینده در هیأت دولت در نوبت صبح و عصر/ آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ اعلام رسمی کاندیداتوری سردار حسین دهقان برای انتخابات ریاست جمهوریجلسه ویژه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور رهبر انقلاب، بررسی بودجه سال آینده در هیأت دولت در نوبت صبح و عصر، آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور، بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی در جلسه کمیسیون صنایع و معادن، بخشی از اخبار مهم سیاسی امروز بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی شورای عالی امنیت ملی درمان 

  

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بیش از یک درصد افت کرد اما شاخص هم‌وزن مثبت بود. بورس فردا چه می‌شود؟
صراط سهام شاخص وزن 

  

آیا کودکان به واکسن کرونا نیاز دارند؟با کشف واکسن کرونا این سوال به وجود آمده است که آیا واکسن کرونا برای کودکان حیاتی است که در کنار واکسن‌های آبله و سرخک در دستور کار پزشکان قرار می‌گیرد یا خیر؟
برنا کودکان کار 

  

این درد ناگهانی نشانه کرونا نیستبروز ناگهانی دردهای عضلانی در ناحیه مچ پا یا بازوها بدون عوارض دیگری مثل تب، سردرد و سرفه نشانه بیماری کرونا نیست.
شما‌نیوز درمان احمدی نژاد عکس 

  

دانشمندان جوان ایرانی واکسن ملی کرونا را به زودی تولید می‌کنندنایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که براساس اطلاعات کسب کرده به زودی دانشمندان ایرانی واکسن ملی کرونا را تولید خواهند کرد.
ایلنا مجلس شورای اسلامی تولید 

  

کنترل بورس در اختیار پول‌ های هوشمند + فیلمبازارهای مالی درحالی روز جاری را به پایان رساندند که هر کدام به دلایلی، شرایطی متفاوت داشتند. دلار و حواله درهم در روز جاری افتی جدی را ثبت کرد و سکه نیز متعاقب دلار، کاهشی جدی را ثبت کرد و در آستانه ورود به کانال 10میلیون تومان قرار گرفت. بازار طلا نیز متاثر از کاهش بیش از 40دلاری قیمت انس، کاهش قیمت را ثبت کرد.
گسترش درآمد پول دلار 

  

رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ترددهای درون شهری در پی اعمال محدودیت های دو هفته ای خبر داد.
صراط شهرداری تهران تهران دولت 

  

پوتین واکسن ضد کرونای ساخت روسیه را نمی‌زند!طبق اعلام مسکو، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از واکسن ضد کرونای این کشور استفاده نمی کند.
خبرفوری ولادیمیر پوتین روسیه مسکو 

  

پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه 5 آذر 99 / بازار با عرضه استارت می خورددر پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بیش از یک درصد افت کرد اما شاخص هم‌وزن مثبت بود. بورس فردا چه می‌شود؟
خودروتک انتخابات ریاست جمهوری سهام شاخص