نیویورک تایمز: ترامپ فوری‌ترین مشکل آمریکاست/ به او رای ندهید

در آستانه انتخابات 2020، روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی ضمن حمله شدید به رئیس‌جمهور آمریکا، از مردم خواست برای «محافظت از آمریکا» به او رای ندهند.

نیویورک تایمز: ترامپ فوری‌ترین مشکل آمریکاست/ به او رای ندهید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اعضای هیئت تحریریه روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در سرمقاله‌ای به انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پرداختند.

متن سرمقاله نیویورک تایمز به شرح زیر است: مبارزات انتخاباتی برای ابقای دونالد ترامپ، بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم است. دوران ویرانگر آقای ترامپ تاکنون به آمریکا در داخل و سراسر جهان، آسیب جدی رسانده است. ترامپ از قدرت سمت خود، سوء استفاده کرده، مشروعیت مخالفان سیاسی خود را گرفته و هنجار‌هایی که ملت‌ها را برای نسل‌های مختلف به هم پیوند داده‌اند، در هم شکسته است.

ترامپ لایق ریاست‌جمهوری نیست

او منافع عمومی را در خدمت سودآوری تجارت و منافع سیاسی خود قرار داده است. وی بی‌اعتنایی نفسگیرانه‌ای را به زندگی و آزادی‌های آمریکایی‌ها نشان داده است. او مردی نیست که لایق منصبی که در اختیار دارد، داشته باشد.

در دوره آقای ترامپ، ما از نژادپرستی و بیگانه ستیزی وی، انتقاد و تخریب گری وی در مورد اجماعِ پس از جنگ را نقد کردیم؛ نظامی که حفظ آن به کشته شدن بسیاری از افراد منجر شده است. ما بار‌ها از سخنان تفرقه‌انگیز و حملات بدخواهانه او به هموطنان آمریکایی، ابراز تأسف کردیم. با این حال وقتی سنا از محکوم کردن رئیس جمهور به علت سوء استفاده آشکار از قدرت و انسداد سیاسی خودداری کرد، ما به مخالفان سیاسی وی توصیه کردیم خشم خود را بر پیروزی در صندوق‌های رای معطوف کنند.

3 نوامبر می‌تواند یک نقطه عطف باشد. این انتخاباتی درباره آینده کشور و شهروندان آن است که می‌خواهند چه راهی را انتخاب کنند. انعطاف پذیری دموکراسی آمریکایی در دوره اول تصدی آقای ترامپ به شدت آزمایش شده است. چهار سال دیگر، وضع بدتر خواهد بود. اما حتی در حالی که آمریکایی‌ها منتظرند در صف‌های رای‌گیری در شهر‌های خود رأی دهند، آقای ترامپ، درگیر یک حمله تمام عیار به یکپارچگی این روند اساسی دموکراتیک است.

دونالد ترامپ بدون هیچ رقیب واقعی بدترین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ معاصر است

ترامپ با فاصله‌گیری از همه پیشینیان معاصر خود، از تعهد دادن در مورد انتقال صلح آمیز قدرت خودداری کرد. ترامپ اعلام کرده است پیروزی وی تنها نتیجه قانونی است و اگر پیروز نشود، آماده است به قضاوت مردم آمریکا در این کشور در دادگاه‌ها یا حتی در خیابان‌ها اعتراض کند. آقای ترامپ، بدون هیچ رقیب واقعی، بدترین رئیس جمهور آمریکا در تاریخ معاصر است.

سال 2016، گزارش تلخ وی از بیماری‌های ملت با رای‌دهندگان زیادی روبرو شد که به او رای دادند. اما درسی که از چهار سال گذشته، گرفته شده آن است که او نمی‌تواند مشکلات فوری کشور را حل و فصل کند. زیرا او فوری‌ترین مشکل کشور است. ترامپ یک عوام‌فریب نژادپرست است که بر یک کشور، به طور فزاینده متنوعی ریاست می‌کند. ترامپ یک انزوا‌طلب در یک جهان بهم پیوسته است، ترامپ یک «شومن» است که همیشه در مورد کار‌هایی که هرگز انجام نداده است لاف می‌زند و قول می‌دهد کار‌هایی را انجام دهد که هرگز نخواهد کرد.

او هیچ استعدادی برای ساختن، نشان نداده، اما توانسته است خسارت زیادی وارد کند. او فقط مردی برای نابود کردن همه چیز است. در حالی که وقت جهان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی رو به پایان است، آقای ترامپ، ضرورت این اقدام را رد کرده، همکاری بین المللی در این زمینه را کنار گذاشته و به تلاش برای محدود سازی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای حمله ور شده است.

وی بدون پیشنهاد سیاستی منطقی برای تعیین آنکه چه کسی باید به آمریکا بیاید، یک سرکوب بی‌رحمانه علیه مهاجرت قانونی و غیرقانونی اعمال کرده است. او که به لغو دستاورد‌های سلف قبلی خود، باراک اوباما سرگرم شده، تلاش کرده است، هم کنگره و هم دادگاه‌ها را متقاعد کند تا از قانون مراقبت مقرون به صرفه، خلاص شوند؛ بی آنکه هیچ سیاست جایگزینی برای دسترسی آمریکایی‌ها به خدمات درمانی ارزان قیمت ارائه دهد.

رئیس‌جمهور از طرف ثروتمندان، حکومت کرده است

در طی سه سال اول دولت ترامپ، تعداد آمریکایی‌های فاقد بیمه درمانی 2.3 میلیون نفر افزایش یافته است - این تعداد مطمئناً با افزایش بیکاری میلیون‌ها آمریکایی در سال جاری، دوباره رشد کرده است. ترامپ در مبارزات انتخاباتی، خودش را قهرمان کارگران عادی معرفی می‌کرد، اما از طرف ثروتمندان، حکومت کرده است. وی قول افزایش حداقل دستمزد فدرال و سرمایه‌گذاری تازه در زیرساخت‌ها را داد. او چند دور، کاهش مالیات را اعمال کرد که بیشتر به سود افراد ثروتمند بود. او مقررات را بی آنکه تبعیضی قائل شود، حذف و با تعلیق اجرای قوانینی که به راحتی نمی‌توانست آن‌ها را حذف کند، دعا‌های شرکت‌ها و بنگاه‌ها را مستجاب کرد.

«دفتر حمایت مالی مصرف‌کنندگان» تحت حمایت وی، تلاش برای محافظت از مصرف‌کنندگان را متوقف و «سازمان حفاظت از محیط زیست», تلاش برای محافظت از محیط زیست را متوقف کرده است. او موجب تیره شدن ائتلاف‌های دیرینه شد. وی از مشارکت دو سوی آتلانتیک خارج شد که یک توافق راهبردی بین همسایگان چین برای تحت فشار قرار دادن این کشور در تطبیق خود با استاندارد‌های بین‌المللی بود.

اقدامات نامناسب ترامپ به عنوان یک رهبر، دردناک بوده است

در عوض، ترامپ، بی‌آنکه امتیازات قابل توجهی از چین بگیرد، یک جنگ تجاری متقابل راه انداخت و میلیارد‌ها دلار تعرفه که در واقع از سوی آمریکایی‌ها پرداخت می‌شود - وضع کرده است. اقدامات نامناسب آقای ترامپ به عنوان یک رهبر، به ویژه در شیوع ویروس کرونا دردناک بوده است. آقای ترامپ به جای تلاش برای نجات جان مردم، با همه‌گیری به عنوان یک مشکل روابط عمومی برخورد کرده است. او در مورد خطر، دروغ گفت تخصص مقامات بهداشت عمومی را به چالش کشید و در برابر اقدامات احتیاطی لازم، مقاومت کرد.

او هنوز در تلاش است فعالیت اقتصادی را بدون کنترل ویروس از سر گیرد. با ضعیف شدن اقتصاد، او دور ابتدایی کمک به آمریکایی‌هایی که شغل خود را از دست دادند، آغاز کرد. سپس بورس سهام، رونق گرفت و هر چند میلیون‌ها نفر بیکار شده بودند، آقای ترامپ، علاقه خود را به وضع فاجعه بار آن‌ها از دست داد. وی ماه سپتامبر اعلام کرد: ویروس «تقریباً هیچ کسی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد». وی این سخن را یک روز قبل از آن بیان کرد که تعداد افرادی که جان خود را به سبب کرونا از دست دادند از 200 هزار نفر فراتر رفت. اکنون در این لحظه خطرناک، مردم آمریکا حتی افرادی که یک رئیس جمهور خطرناک را ترجیح می‌دهند، وظیفه دارند با رای دادن، به محافظت و دفاع از آمریکا بپردازند.

این مطلب برایم مفید است بلی 1 نفر این پست را پسندیده اند

نیویورک نیویورک تایمز دونالد ترامپ   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

تصویری دردناک از استانی که تخت برای کرونایی‌ها ندارد/ جشن عروسی شلوغ در فارس بدون ماسک/ ویدئوبرگزاری مراسم عروسی با جمعیت متراکم در استان فارس با وجود توصیه‌های مکرر کادر درمانی و متخصصین به رع
خبرفوری شیراز استان فارس ماسک 

  

وبینار «چشم‌انداز همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه چاپ و نشر پس از دوره کرونا» برگزار شدمسئولان حوزه چاپ و نشر ایران با همتایان روسی خود در وبیناری موضوع همکاری‌های دو کشور را در حوزه چاپ و نشر مورد بررسی قرار دادند.
ایبنا ایران ایران و روسیه روسیه 

  

ورود سپاه به شناسایی مبتلایان به کرونااقتصاد نیوز: فرمانده سپاه از 54 هزار پایگاه مقاومت این نیرو در سراسر کشور خواست در تشخیص مبتلایان به کرونا، قرنطینه بیماران و کنترل ورود و خروج به شهرها نقش آفرینی جدی داشته باشند.
اقتصادنیوز اقتصاد نیروی انتظامی درمان 

  

یارانه کالایی سپاه برای خانوارهای کرونا زدهاقتصاد نیوز:فرمانده سپاه از یارانه این نهاد در قالب ارائه بسته‌های معیشتی به آسیب‌دیدگان از کرونا خبر دا د
اقتصادنیوز یارانه سپاه پاسداران اقتصاد 

  

علائم پسا کرونا را بشناسیدمتخصصان می‌گویند علائم پساکرونایی شامل طیف گسترده‌ای از عوارض بیماری از جمله از دست دادن حس بویایی و چشایی، بی‌حالی، مشکلات تنفسی، مشکلات خونی، از دست دادن قدرت شنوایی و بینایی، لکنت زبان، انسفالیت (التهاب حاد بافت مغز)، مشکلات عصبی، التهاب، مشکلات قاعدگی و حملات صرعی می‌شود.
برنا مغز 

  

کف سقوط بورس کجاست؟دامنه کاهش های پی در پی شاخص کل بورس به هفته جاری نیز کشیده شد و بازار سرمایه در آخرین روز کاری، بعد
خبرفوری بورس کالا شاخص دولت 

  

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران به کرونا مبتلا شد.
نامه نیوز شورای شهر تهران تهران رئیس جمهور 

  

ورود خیرین برای مهار کرونا را خواستاریمدبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: لازم است ‌مردم و خیرین سلامت در سراسر کشور با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی به حوزه مقابله با بیماری کرونا ورود کنند.
برنا سلامت حوزه 

  

خبری تکان‌دهنده در ردِ نظریه ایمنیِ بعد از کروناپژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که سطح پادتن‌ها خاص ویروس کرونا در تابستان درمیان بریتانیایی‌ها کاهش یا
خبرفوری پژوهش ویروس سلامت 

  

اعضا جلسه کمیته بررسی مشکلات حوزه سلامت استان تهران بر تعطیلی دو هفته‌ای این استان در راستای قطع زنجیره کرونا تاکید کردند.
نامه نیوز تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران حوزه