توضیحات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد ترور محیط‌بان پیشکوست دماوند

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات ترور، عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست و محیط‌بان پیشکوست دماوند، گفت: ایشان شب گذشته از جابان به سمت دماوند حرکت می‌کرد که در جابان هدف تیراندازی قرار گرفت البته زنده بودند و به سرعت به بیمارستان دماوند منتقل شدند اما به دلیل شدت جراحات جان سپرد. وی ادامه داد:…

توضیحات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد ترور محیط‌بان پیشکوست دماوند

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات ترور، عباس میرزاکریمی رئیس سابق اداره محیط زیست و محیط‌بان پیشکوست دماوند، گفت: ایشان شب گذشته از جابان به سمت دماوند حرکت می‌کرد که در جابان هدف تیراندازی قرار گرفت البته زنده بودند و به سرعت به بیمارستان دماوند منتقل شدند اما به دلیل شدت جراحات جان سپرد.

وی ادامه داد: پیگیری‌های لازم توسط دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی صورت گرفت و پرونده با حضور و نظارت دادستان دماوند تشکیل شد و دادستان در گفت و گویی بیان کرد که در حال حاضر مظنونانی مطرح هستند اما هنوز هیچ اظهارنظری مطرح نشده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: خانواده آقای میرزاکریمی یک ساعت پیش در پلیس آگاهی دماوند حضور یافتند البته مدتی پیش آقای میرزاکریمی توسط شخصی تهدید شده و مشخصات شخص را به دستگاه‌های انتظامی اعلام کرده بود.

محبت خانی یادآور شد: با قاطعیت نمی‌توان گفت مظنون اصلی آن شخص بوده هر چند خانواده آقای میرزاکریمی عنوان کردند که ممکن است ترور به دست آن شخص انجام شده باشد اما باید اجازه داد پلیس با انجام اقدامات تخصصی پرونده را به جلو ببرد و امیدواریم بتوانند در کوتاه‌ترین زمان قاتل یا قاتلان این محیط‌بان کهنه کار و پیکسوت را شناسایی کنند.

وی در مورد حمایت‌های قضایی از محیط بانان و مدافعان محیط زیست، گفت: محیط بانان در حین ماموریت مسلح و به تجهیزاتی مانند جلیقه ضدگلوله مجهز هستند؛ فلسفه وجودی سلاح در دست محیط‌بان برای حفظ جانش است البته امکان دارد محیط‌بانی در روزهای استراحت و خارج از شیفت مورد تهدید شخص یا اشخاص یا شکارچیان و متعدیان به محیط زیست قرار گیرد بنابراین باید مراجعه و ما را مطلع کند تا با هماهنگی حراست سازمان، حتی در زمان استراحت به سلاح مجهز شود بنابراین این موضوع پروسه خاص خود را دارد که در مورد محیط‌بانانی که دائم التهدید است انجام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: محیط ‌بانان مانند نیروهای انتظامی در زمان شیفت مسلح هستند و زمان استراحت هم سلاح را تحویل می‌دهند.

وی یادآور شد: اگر محیط‌بانی ثابت کند برای حفظ جانش اقدام به تیراندازی کرده تیراندازی بر اساس قانون بکارگیری سلاح صورت گرفته البته قانون‌گذار این اجازه را نداده که محیط‌بان برای حفاظت از حیات وحش به شکارچی تیراندازی و در واقع می تواند به عنوان آخرین راهکار از سلاح در اختیار استفاده کند./

پایان پیام

محیط زیست محیط بان دماوند   اخبار برگزیده
  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

الیاس حضرتی، مدیرمسئول مجموعه اعتماد دیدار خود با سیدمحمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرد.
نامه نیوز الیاس حضرتی دولت اصلاحات دولت 

  

تاکید لاوروف بر نجات برجاموزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود خواهان تداوم برجام شد.
ایلنا سرگئی لاوروف روسیه ایران و روسیه 

  

اظهار امیدواری به تولید واکسن ایرانی کرونا + فیلمربیعی: اواخر بهار یا تابستان سال آینده واکسن ایرانی کاملا در دسترس عموم خواهد بود
گسترش بهار تولید بنیاد برکت 

  

کارایی واکسن «مدرنا» در برابر کرونای جهش‌یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبیشرکت داروسازی «مدرنا» اعلام کرد که واکسن تولیدی این شرکت در برابر انواعی از ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شیوع یافته است کارایی دارد.
مملکت‌آنلاین بریتانیا آفریقای جنوبی ویروس 

  

خودروی زیبای ایتالیایی در راه بازار ایران | تصاویرشرکت پارسیان موتور در نظر دارد خودروی فیات تیپو را در آینده‌ای نزدیک به بازار کشورمان عرضه کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

قرعه کشی خودرو به زودی برچیده می شود؟امسال دو اتفاق در مسیر فروش خودرو در کارخانه رخ داد. یکی افزایش فصلی قیمت کارخانه خودرو و دیگری فروش خودرو از طریق قرعه کشی. روند افزایش قیمت کارخانه به صورت فصلی و با توجه به میزان تورم بخش تولید خودرو در آستانه اعلام قیمت فصل زمستان متوقف شد.
خودروتک خودرو خودروسازان افزایش قیمت 

  

ماجرای قهر آیت الله طالقانی از زبان فرزندشه مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب و بازخوانی وقایع ابتدای انقلاب به سراغ فرزند آیت‌الله طالقانی رفتیم. حضور آیت‌الله طالقانی در انقلاب هر چند به دهه 60 و تنش‌های پس از آن نرسید اما در همان چند ماه پس از انقلاب که ایشان در قید حیات بودند نقش موثری در کمک به مدیریت انقلاب و دوری از تحجر داشتند.
مستقل‌آنلاین مدرسه ماه خانواده 

  

زمان پایان انتقال کرونا در ایران اعلام شد + جزئیات​مصطفی قانعی، دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تا شهریور ماه سال آینده کمبود واکسن کرونا نداریم و تا پایان سال آینده می توانیم زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم.
مستقل‌آنلاین ایران کوبا ماه 

  

مواضع مخالفان در حال تغییر است؟ | احمد توکلی: FATF اگر به معیشت مردم کمک کند، من به آن رأی می‌دهممخالفان پیوستن ایران به لوایح FATF که تاکنون جز اطمینان‌نداشتن به دنیا دلیل قانع‌کننده دیگری برای مخالفت خود بیان نکرده‌اند، آیا در برابر انتقادات مردم از مواضع حزبی‌شان کوتاه خواهند آمد؟
۵۵ آنلاین احمد توکلی احمدی نژاد ایران 

  

تکرار اظهارات خصمانه نتانیاهو علیه ایراننخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به بیان تهدیدهای تکراری علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور دولت 

  

نخستین محموله واکسن کواکس در راه ایراندبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سهمیه ایران در کواکس نخستین محموله وارداتی واکسن کرونا است که در هفته‌های آینده وارد کشور خواهد شد.
گسترش ایران کوبا تولید 

  اخبار داغ
  

پای کرونا به "جوایز بفتا" 2021 هم باز شدبا توجه به تداوم بحران شیوع کرونا و پیامدهای گسترده آن بر دنیای هنر و سینما، شرط زمانی برای شرکت در هفتادوچهارمین دوره رقابت برای «جوایز بفتا» تغییر کرد.
گسترش جوایز بفتا تلویزیون بریتانیا 

  

قیمت خودروهای کوییک اس و ساینا اس سه ماهه سوم 99 شرکت سایپا، ابلاغ شدبراساس تصمیم جلسه 422 مورخ 99/10/17 و جلسه 449 مورخ 99/10/27 شورای رقابت، تعیین قیمت خودروهای مذکور از طریق کلینیک تجاری به مرکز ملی رقابت واگذار گردید
ایلنا قیمت خودرو شورای رقابت 

  

جایگاه های سوخت از اماکن پرخطر ابتلا به کرونا هستند به گزارش خبرگزاری مهر، سیما سادات لاری، اظهار داشت: پمپ بنزین‌ها و ایستگاه‌های CNG از اماکن پر خطر ابتلاء به کووید 19 هستند و لزوم رعایت نکات بهداشتی در این اماکن از اهمیت ویژه برخوردار است. وی ادامه داد: به هموطنان توصیه می‌کنیم در مراجعه به جایگاه‌های سوخت باک خودروی خود را به طور کامل پر کنید تا کمتر مجبور به مراجعه به این مراکز شوید. لاری گفت: قبل از مراجعه به جایگاه‌های سوخت…
مهر وزارت بهداشت بنزین زباله 

  

فردی متخصص و آشنا به بازار سرمایه برای تصدی در سمت رییس سازمان بورس انتخاب شود به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن علیزاده و مسلم صالحی اعضای ناظر مجلس در شورای عالی بورس در نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار انتخاب فردی متخصص، متعهد و آشنا به بازار سرمایه برای تصدی در سمت ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار شدند. در این نامه آمده است؛ جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران سلام علیکم احتراماً؛ مستحضرید که بازار سرمایه در ماه‌های گذشته…
خانه‌ملت حسن روحانی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

تاکید علی‌نژاد به اهمیت فدراسیون نجات غریق و غواصی و حمایت دولت در دوران کرونامعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون نجات غریق و غواصی به عنوان یک فدراسیون مهم که با جان انسان ها سروکار دارد نام برد و از حمایت دولت برای ناجیات غریق با وام 480 میلیارد تومانی خبر داد.
برنا ورزش وام جوانان 

  

10 مرد که با کمک ویروس کرونا در جهان ثروتمندتر شدند!مجموع دارایی 10 مرد ثروتمند جهان در طول دوران شیوع بیماری کرونا بیش از 540 میلیارد دلار افزایش یافته است. با درآمد این 10 مرد ثروتمند جهان در 10 ماهه گذشته می‌توان برای همه مردم جهان واکسن خرید.
برنا ویروس درآمد ثروتمند 

  

نیوشا ضیغمی هم کرونا گرفت/ عکسنیوشا ضیغمی، بازیگر سینما و تلویزیون از ابتلایش به کرونا خبر داد.
خبرفوری عکس سینما تلویزیون 

  

توقف 2 نماد فرابورسینماد معاملاتی « وسپهر» و نماد معاملاتی «زقیام» حداکثر به مدت 2 روز کاری متوقف می گردند.
اقتصادنیوز 

  

قیمت دلار و یورو در بازارهای مختلف(99/11/07)در معاملات صبح سه‌شنبه 7 بهمن 1399 قیمت انواع ارزها در بازار آزاد روند کاهشی داشت.
گسترش قیمت ارز قیمت دلار 

  

نیوشا ضیغمی به کرونا میتلا شدنیوشا ضیغمی از ابتلای خود به بیماری کرونا خبر داد.
خودروتک اینستاگرام بیمارستان 

  

شکست واکسن کرونای فرانسهانستیتو پاستور فرانسه دوشنبه اعلام کرد که توسعه واکسن کرونا با شرکت داروسازی «مرک» آمریکا را پس از آنکه نتایج این واکسن ناامید کننده بود، متوقف می‌کند.
مثلث فرانسه سکه و طلا بانک