ورزش۳   |  ورزشی  |  

حمیداوی استطاعت گذشته را ندارد / خداداد: تعارف نداریم! رحمتی دیگر نمی‌تواند گلری کند

خداداد عزیزی معتقد است شهرخودرو با توجه به اینکه یک تیم خصوصی است، در این فصل متأثر از وضعیت بد اقتصادی کنونی، روزهای بسیار سختی را در پیش رو دارد.

حمیداوی استطاعت گذشته را ندارد / خداداد: تعارف نداریم! رحمتی دیگر نمی‌تواند گلری کند

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال شهرخودرو در اولین تجربه مربیگری مهدی رحمتی در مصاف با تیم فوتبال "الشباب الاهلی" با نتیجه یک بر صفر بازی را واگذار کرد تا دیگر امیدی برای صعود از این گروه بسیار سخت نداشته باشد. در رابطه با همین بازی و در کل وضعیت کلی تیم شهر خودرو و مشکلات روز فوتبال ایران با خداداد عزیزی یکی از بزرگ‌ترین استعدادهای فوتبال ایران که درعین‌حال اشراف کاملی هم به تیم شهرش، شهرخودرو دارد، هم‌کلام شدیم که در ادامه این گفتگوی مفصل را می‌خوانید.

" خوش‌صحبت است و به معنای واقعی کلمه، شیرین. در طی زمانی با او صحبت می‌کنی و یا او را می‌بینی، به‌طور دائم همان صحنه‌ای از نگاهت می‌گذرد که باعث شکست طلسمی 20 ساله شد، آن‌هم در ماورای ناامیدی، علی‌رغم اینکه او اتفاقات بزرگ دیگری را هم رقم زده است. اما خداداد مسبب اصلی شکستن بغض فروخورده فوتبال ایران است. در حال حاضر کمتر کسی به‌اندازه او می‌تواند تحلیل درستی از فوتبال مشهد، همان فوتبالی که او به‌اندازه کافی خاکش را خورده ارائه دهد. او معتقد است شهرخودرو به این خاطر که توسط یک نهاد خصوصی اداره می‌شود و به دلیل تأثیرپذیری از وضعیت نابسمان اقتصادی کنونی که آن را تجربه می‌کنیم، فصل بسیار سختی را پیش رو دارد. خداداد قصد دارد به‌نوعی سطح توقع مردم استانش را به نسبت سال‌های قبل پایین بیاورد تا درعین‌حال هم فرصت کافی را به دوست خوبش مهدی رحمتی در آغاز راه مسئولیت سختی که پذیرفته است داده باشد و هم رسم رفاقت را به‌جا آورده باشد."

 

*آقای عزیزی سلام. بدون هیچ مقدمه‌ای می‌خواستیم نظر شما را درارتباط با آخرین دیدار شهرخودرو در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بدانیم و اینکه آیا موافقید که این تیم توان لازم برای پیروزی مقابل حریف اماراتیش را نداشت؟ عزیزی: من طی جلسه‌ای که پیش از رفتن تیم شهر خودرو به لیگ قهرمانان با مهدی رحمتی داشتم در ابتدای امر باید بگویم که شهرخودرو با توجه به حضور دو تیم الهلال و پاختاکور در این گروه و اینکه دو بازی اولش را هم در برابر این دو تیم واگذار کرده بود عملاً شانس چندانی برای صعود از این گروه نداشت. حتی همان الاهلی هم که پریشب شهر خودرو را شکست داد بالاخره قهرمان لیگ امارات است و در کل منظورم این است که شهر خودرو در گروه بسیار سختی قرارگرفته و با مهدی درخصوص این مسئله بیشتر از موضوعی صحبت کردیم که در این بازی‌ها به‌نوعی عیار تیمش را محک بزند و بازیکنان جدیدش را مورد آزمایش قرار دهد و درواقع انتظار چندانی برای صعود نداشته باشد.

*درخصوص ترکیب شهرخودرو در این فصل چه نظری دارید؟ عزیزی: خب همان‌طور که می‌دانید شهرخودرو خیلی از بازیکنان باارزش خودش را از دست داده است و این موضوع در روند تیم خواه، ناخواه بسیار تأثیرگذار است. برفرض مثال محمدحسین مرادمند در قلب دفاع در این چند سال جزو بازیکنان کلیدی این تیم محسوب می‌شد و قطعاً غیبت او در این فرصت بسیار کم قابل‌رفع نیست. موضوع دیگری که در صحبت‌های من با مهدی شده بود درخصوص خط دفاع این تیم است. باید حتماً در آینده این خط دفاع با جذب نفرات جدید تقویت شود، چراکه در پست مدافع وسط علی‌رغم اینکه علی نعمتی تا حدی زیادی مدافع مطمئنی شده است اما بااین‌حال شما وقتی یک مدافع میانی مثل مرادمند را از دست می‌دهید باید یک بازیکن در حد و اندازه او جانشین او کنید وگرنه دچار مشکل می‌شوید.

 

* آیا با تصمیم رحمتی مبنی بر اینکه صفاییان جوان را به خودش در ترکیب اصلی ترجیح داد موافقید؟ عزیزی: من معتقدم اگر خود مهدی رحمتی درون دروازه می‌ایستاد با توجه به اینکه در بخش قبلی صحبتم گفتم که شانس زیادی برای صعود نداشتیم، دیگر جایی برای محک جدی این گلر جوان در اختیار نداشت، شاید اگر برای مثال شهرخودرو برای صعود از گروه تنها به یک برد احتیاج داشت، خودش درون دروازه قرار می‌گرفت.

بگذارید مثالی بزنم. در دورانی که صحبت خروج مسی از بارسلونا شده بود یکی از بزرگان فوتبال صحبت بسیار جالبی را مطرح کرد. او درجایی گفته بود در هر حال مسی از این تیم خواهد رفت. امسال اگرنه سال دیگر و درنهایت که مسی از دنیای فوتبال خداحافظی می‌کند، پس بارسلونا باید عادت کند که چطور بدون مسی بازی کند و ببرد، هرچقدر هم که سخت باشد. حالا درباره بازی نکردن مهدی هم وضع تقریباً به همین شکل است. او در هر حال قصد دارد که از فوتبال خداحافظی کند همان‌طور که خودش اعلام کرده و قطعاً شهرخودرو باید بدون مهدی رحمتی و با یک گلر جدید پا به کارزار لیگ برتر بگذارد. من فکرمی کنم کاری که او کرد تصمیم آن‌چنان غیرحرفه‌ای نبود. برفرض می‌گیریم او خودش درون چهارچوب قرار می‌گرفت، گل هم نمی‌خورد و بازی صفر بر صفر تمام می‌شد، چه فرقی به حال شهر خودرو می‌کرد؟ بالاخره آنچه مسلم است مهدی رحمتی اگر بخواهد در لیگ ایران مربیگری کند از درون دروازه این امر ممکن نیست، تعارف هم نداریم. پس چه اشکالی دارد از رقابت‌های آسیایی که بازی‌های سنگینی هم هست گلرش را محک بزند و به نظر من به‌جز صحنه گل صفائیان خیلی هم بدکار نکرد، مخصوصاً در دفع ضربه خطرناک نیمه اول که به‌خوبی با واکنش به موقعش مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

*درخصوص صحنه گلی که شهرخودرو دریافت کرد می‌توانید توضیح بیشتری دهید؟ عزیزی: درصحنه گل به نظر من دو تا مدافع چپ شهرخودرو مقصران اصلی بودند. زمانی که مهاجم الاهلی مدافع چپ ما را یک دور کامل زد و به سمت محوطه جریمه متمایل شد، مدافعان وسط اصلاً به سمت مهاجم حریف نرفتند و مهاجم الاهلی هم بدون مزاحم پا به توپ به داخل 18 قدم آمد که در ادامه ضربه‌اش را از زاویه بسته زد و با اشتباه دروازه‌بان تبدیل به گل شد. برای همین است که من می‌گویم اگر ما بخواهیم از این بچه‌ها توقع صعود از این گروه بسیار سخت را داشته باشیم اشتباه بزرگی را مرتکب شده‌ایم. این در حالی است که تیم فوتبال پرسپولیس باوجود تمام سابقه‌اش و بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد همچنان باوجود پیروزی مقابل التعاون صعودش مشخص نیست، در مورد سپاهان و استقلال هم شرایط از این بدتر است، پس بیاییم نسبت به اولین حضور شهرخودرو در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کمی واقع‌گراتر صحبت کنیم، که ازنظر من در گروه مرگ این رقابت‌های قرارگرفته است.

*آقای عزیزی چرا از پایان لیگ هجدهم که به گواه همه کارشناسان شهرخودرو (پدیده) زیباترین فوتبال ممکن را در ایران به نمایش می‌گذاشت تا به امروز شرایط این تیم روند نزولی بسیار شدیدی را طی کرده است و شما دلیل این امر را در چه می‌بینید؟ عزیزی: داستان تیم‌های خصوصی در فوتبال ما به همین نحو است و این مسئله تنها شامل حال آقای حمیداوی و شهر خودرو نمی‌شود. یک‌زمانی استقلال اهواز هم در سال‌های گذشته قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ شد اما در فصل بعدی به دسته پایین‌تر سقوط کرد. ابومسلم مشهد در مقطعی و یا برای شما استیل آذین را مثال بزنم که یک‌زمانی داعیه قهرمانی در لیگ برتر را داشت و سال بعدش اصلاً منحل شد. در کل می‌خواهم بگویم تیم‌های خصوصی در فوتبال ایران نمی‌توانند ثبات کافی داشته باشند و مدیران این تیم‌ها کمترین تقصیری در این رابطه ندارند.، به این دلیل که فوتبال ما تنها فوتبال هزینه است و از درآمد هیچ خبری نیست. تیم‌های سپاهان، ذوب‌آهن، استقلال، پرسپولیس و سایر تیم‌های دولتی از طریق دولت تأمین می‌شوند و طبیعتاً به نسبت مالکان تیم‌های خصوصی هیچ فشاری به مالک و مدیر باشگاه نمی‌آید، ولی در تیم شهرخودرو که حمیداوی هزینه می‌کند من فکر می‌کنم با خودش حساب‌کتاب‌هایی دارد و وقتی متوجه می‌شود سودی از این فوتبال عایدش نمی‌شود که هیچ و فقط دارد ضرر می‌دهد دلیلی برای سرمایه‌گذاری نمی‌بیند. باور کنید من هیچ ارتباط و شناخت چندانی از ایشان ندارم و واقعاً ایشان را نمی‌شناسم. جلسه‌ای را هم که پیش از عزیمت تیم به قطر رفتم صرفاً به خاطر رفاقت با مهدی رحمتی هم‌بازی سابقم بود و اینکه من مهدی را خیلی دوستش دارم. آن زمانی که شما می‌گویید که شهر خودرو بهترین فوتبال را به نمایش می‌گذاشت بهتر است این را هم بدانید که ان تیم سالی 40 تا 50 میلیارد هزینه‌اش بود، اما یک موقعی می‌رسد که مالک باشگاه وقتی حساب این را می‌کند که از پس هزینه‌های تیمش برنمی‌آید تصمیم می‌گیرد که تیم را با بازیکنان جوان و ارزان‌قیمت‌تری ببندد. از همین رو است که مجبور می‌شود یحیی را با یک قیمت مناسب به پرسپولیس بدهد و مرادمند ستون تیمش که یک‌مهره کلیدی در این تیم محسوب می‌شود را به استقلال تا به‌جایش پول بگیرد و به همین دلیل است که ما نمی‌توانیم خودمان را جای حمیداوی بگذاریم.

 

 *این فاصله که شما اشاره کردید با توجه به افزایش عجیب‌وغریب قیمت بازیکنان هرسال بیشتر هم می‌شود و رفته‌رفته تیم‌های خصوصی ضعیف‌تر درست است؟

بله دقیقاً. ببینید من به خود مهدی هم گفتم که این بازیکنانی که تو در حال جذبشان هستی ممکن است ازنظر خودت بازیکنانی باشند که بتوانند به تو کمک کنند اما انتظار از شهر خودرو در شهر مشهد بالا است. چراکه این تیم سه سال است که در رده‌های اول تا چهارم لیگ قرارگرفته است و در مردم شهر مشهد توقع ایجاد کرده است. برفرض مثال شما وقتی مرادمند را از دست می‌دهید نمی‌توانید با یک بازیکن جوان کار را برای تیمت به اصطلاح در بیاوری. به همین دلیل کار مهدی رحمتی با توجه به بازیکنان جوانی که می‌خواهد او بازی دهد خیلی سخت است و من آرزو می‌کنم او از پس چالش جدیدش بربیاید.

*آیا با توجه به رابطه خوب شما با مهدی رحمتی و میزان محبوبیتتان در شهر مشهد قصد حضور در کادر فنی شهر خودرو را ندارید؟ ببیند این فصل به همان دلایلی که در صحبت‌هایم برای شما شمردم کار شهرخودرو بسیار سخت است ضمن اینکه در جلسه‌ای که من با مهدی برگزار کردم بیشتر حول‌وحوش مباحث فنی بود و در این خصوص هرگز صحبتی به عمل نیامد.

*من فکر می‌کنم از صحبت‌های شما تا به اینجا می‌توان این نتیجه را گرفت که مردم مشهد باید سطح انتظار و توقع خود را در این فصل پایین بیاورند. درست است؟ من دقیقاً همین نظر را دارم، چراکه اعتقاددارم این تیم خصوصی نمی‌تواند حریف مخارج زیادی شود که در حال حاضر در بسیاری از تیم‌های دولتی شاهد آن هستیم. طبیعتاً مردم هم باید سطح توقعاتشان را پایین بیاوردند. به‌هرحال با توجه به اینکه شرایط اقتصادی بدی را تجربه می‌کنیم، مالک باشگاه این استطاعت مالی را ندارد که مثل سال‌های قبل هزینه کند. آن‌هایی که بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند که چرا فلانی را نگرفتی و چرا فلانی را از دست دادید، این را هم در نظر داشته باشند که اگر پول کافی بود بازیکنی از دست نمی‌رفت و اگر هم‌ می‌رفت نفراتی در همان حد و اندازه جایگزین می‌شد. اما من علی‌رغم تمام صحبت‌هایم، امیدوارم در لیگ بیستم اتفاقات خوبی برای تیم شهرم و مهدی رحمتی رقم بخورد ولی نمی‌توان منکر این مسئله شد که کار بسیار سخت است.

*فارغ از تمام مسائل شهر خودرو به این دلیل که شما به فوتبال ایران اشراف کامل دارید می‌خواستیم نظر شما را در ارتباط با آخرین استوری استراماچونی بدانیم و اینکه نظر شما دراین‌باره چیست؟ عزیزی: ببینید من یکی از کسانی را که فوتبالش را دوست داشتم" وینفرد شفر" آلمانی بود. یک‌دفعه در یک چشم به هم زدن شفر ناپدید شد و استراماچونی با کلی سلام‌وصلوات آمد که مردم، خصوصاً استقلالی‌ها دوستش داشتند، اما دقیقاً همان ماجرا در قبال او نیز اتفاق افتاد. خب من نمی‌دانم وقتی یک مربی که نتایج خوبی را هم می‌گیرد و مردم هم خیلی دوستش دارند را نمی‌توانند نگه‌دارند، این چه معنی جز ضعف مدیریت می‌دهد. متأسفانه مدیران ما دائم با افکار عمومی بازی می‌کنند و الآن قضیه برانکو هم به همین شکل است، مرتب در رسانه‌ها اعلام می‌کنند که پولش را پرداخت کردیم و یا در حال پرداخت مطالباتش هستیم اما در واقعیت هیچ خبری نیست و هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

 

*منظورتان به‌طور مشخص درخصوص ضعف مدیریتی که گفتید چیست؟ عزیزی: من یک‌بار درجایی همین حرف را گفته بودم که فوتبال سوای تمام بیزینس هاست. شاید بتوانید در یک بیزینس دیگر با چک و یا هر چیز دیگر نهایتاً یک تا دو سال دیگران را فریب دهید، اما در فوتبال شما اگر خیلی هم هنرمند باشید درنهایت تا یک ماه می‌توانید مردم را گول بزنید و دروغ بگویید، به این خاطر که یک‌دفعه یک نفر مثلاً استراماچونی صحبت می‌کند و همه‌چیز برملا می‌شود. یا مثلاً درخصوص یک بازیکن تا یک ماه می‌توانید از او تعریف کنید و او را بالا ببرید، اما به‌محض اینکه او وارد زمین شود و پایش بهت می‌خورد همه‌چیز مشخص می‌شود که آن بازیکن آیا در حد آن‌همه تعریف و تمجید و پولی که درازایش پرداخت‌شده است بوده با خیر. من واقعاً نمی‌دانم مدیرانی که برفرض مثال صحبت از جلسات مختلف با افرادی می‌کنند، آیا واقعاً نمی‌دانند که این دوستان توسط خبرنگاران و مدیر برنامه‌هایی که دارند می‌توانند تمام حقایق را بازگو کنند. این دسته از آقایان فکر می‌کنند تا کجا می‌توانند با فریب و دروغ جلو بروند.

*آقای عزیزی به‌عنوان آخرین سؤال نظرتان درباره منع ورود مربیان و بازیکنان خارجی به فوتبال چیست که این روزها به بحث اول فوتبال ایران تبدیل‌شده است؟ عزیزی: درخصوص این مصوبه چه بگویم، ولی حرفم این است که شما وقتی صحبت از عدم ورود بازیکن و مربی خارجی می‌کنید باید از قبل یک طرح فنی‌ای برایش تعریف کرده باشید. برفرض مثال بگویید به این دلیل فنی ما می‌خواهیم از ورود افراد خارجی در فوتبالمان جلوگیری کنیم. باید یک دلیل محکمه‌پسند داشته باشید.

شما به‌جای این می‌توانید مثلاً بگویید که بازیکنانی حق ورود به فوتبال ایران را دارند که در 60 در صد بازی‌های ملی کشورشان حضورداشته باشند و حقوقش را هم با تائید کار گروهی که در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برایش از قبل تعریف کردیم می‌توانیم پرداخت کنیم.

متأسفانه در طی سال‌های اخیر بازیکنان و مربیان خارجی بی‌کیفیت بی‌شماری به فوتبال ورود کرده‌اند که به خاطر عدم تنظیم قرارداد درست، بابتشان محکوم‌شده‌ایم که در این موضوع بازهم همین مدیران مقصرند، به این دلیل که خودشان باعث ورود آن‌ها به فوتبال شده‌اند. مثلاً ویلموتس که امروز می‌خواهد میلیاردها تومان از فوتبال ما خسارت بگیرد، خود همین آقایان باعث ورودش شده‌اند. خود همین دوستان گفته‌اند که قراردادش روشن است و این آدم بسیار نجیبی است و ما قرارداد بسیار خوبی با او بستیم. در کل می‌خواهم بگویم که هر کاری کردند خودشان کردند. اگر نظر من در رابطه با این مسئله می‌خواهید، نظر من این است که مشکل اصلی همین مدیرانی هستند که فوتبال را اداره می‌کنند. چراکه اصلاً کارشان را بلد نیستند و باوجود این ناآگاهی حتی حاضر نمی‌شوند دو نفر مشاور خبره و آگاه به قوانین روز دنیا را در کنار خودشان استخدام کنند تا این حد دچار ضرر نشوند. اصلاً مگر می‌شود تیم فوتبال پرسپولیس 4 سال متوالی قهرمان ایران شود اما مربی‌اش تنها چند روز مانده به حضور در مهم‌ترین تورنمنت باشگاهی در سطح آسیا عنوان کند که می‌خواهد برود. علاوه بر او ترابی برود، علیپور برود، بیرانوند برود. در تمام دنیا رسم بر این است تیمی که قهرمان می‌شود، وظیفه مدیرانش این است که بازیکنان تیم را برای فصل جدید حفظ کند. اگر خاطرتان باشد مدیر باشگاه بارسلون هفته گذشته عنوان کرد که "اگر مسی با رفتن من می‌ماند من همین امروز استعفا می‌دهم و می‌روم". کدامیک از مدیران ما جرات به زبان آوردن این جمله را دارند؟ متأسفانه مسئولان فوتبال ما معمولاً با رابطه پا به فوتبال می‌گذارند و تنها به دنبال شهرت و مصاحبه و در کل اوضاع‌واحوال خودشان هستند، چون‌که می‌دانند ظرف یک سال اخراج می‌شوند. شما نگاه کنید باشگاه پرسپولیس که توانسته به‌قول‌معروف پوکر کند در این چند سال گذشته چند مدیرعامل داشته است. واقعاً چطور می‌شود که یک باشگاه در این حد و اندازه تا به این حد تغییرات مدیریتی داشته باشد. بیایید باور کنیم که فوتبال ما برای رسیدن به موفقیت‌های دائمی نیاز به یک تعریف ساختاری منطبق با اصول حرفه‌ای روز دنیا را دارد که در غیر این صورت در بهترین حالت ممکن، وضعیت به همین نحو است که می‌بینید.

ایران برانکو فدراسیون فوتبال   اخبار برگزیده
  

واکسن کرونا برای ایرانی‌ها چقدر آب می‌خورد؟با گذشت حدود 9 ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا ابتدا در چین و سپس در تمام نقاط جهان، هنوز هیچ یک از تیم‌های پزشکی سراسر جهان به دارو یا واکسن این ویروس نرسیده‌اند اما کار برای نتیجه دادن این تحقیقات ادامه دارد. پیش‌بینی یک فعال صنعت دارو این است که واکسیناسیون 80 میلیون ایرانی، عددی در حدود هشت میلیارد دلار اعتبار نیاز دارد.
گسترش اتاق بازرگانی ماه ویروس 

  

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستندیک دیپلمات غربی از رویه دونالد ترامپ و دولت آمریکا و نحوه رفتار با متحدانش انتقاد کرد.
ایلنا چین دونالد ترامپ روسیه 

  

هشدار مهم روسیه درباره واکسن کروناوزارت بهداشت روسیه در توصیه نامه ای که برای داوطلبان روس تزریق آزمایشی واکسن کرونا صادر کرده است به مواردی اشاره کرده که ممنوعیت بارداری از آن جمله است.
اقتصادنیوز روسیه وزارت بهداشت ایرنا 

  

آقای قالیباف! خواهش می‌کنم در انتخاب ریاست کتابخانه تجدید نظر کنید | آقای قاسمیان شرایط ماده یازده اساسنامه کتابخانه مجلس را نداردکتابخانه مجلس رئیسی دارد که خط بطلان بر کارنامه 500-600 نفر پرسنل و همکاران و مصححان و پژوهشگران کشیده است. این خط بطلان را بر همه آن‌هایی که سال‌ها با واحد سند و معاونت پژوهشی کتابخانه مجلس همکاری کرده‌اند، می‌کشد و می‌گوید این‌ها ارزش خمیر شدن ندارد. خوب این حرف فردا انعکاس بیرونی هم پیدا می‌کند. می‌گویند آقا کتابخانه مجلس 30 سال کاری را انجام داده است که دوزار نمی‌ارزد...
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی امام خمینی زمین 

  

3 تصمیم مهم برای آرامش بازار خودرودر حالی که قیمت خودرو در بازار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است، تدابیر تازه‌ای برای پیش فروش خودرو از سوی سیاستگذار در نظر گرفته شده است.
خودروتک بازار خودرو ایران خودرو خودرو 

  

برنامه‌ی تلوبزیونی زاویه میزبان مناظره‌ای بی سابقه درباره‌ی «قانون الزام حجاب» بود.
نامه نیوز حجاب بدحجابی خودرو 

  

با یک تلفن، 3هزار میلیارد وام می‌گیرنداقتصاد ما رفاقتی است نه رقابتی، همین می‌شود که تلفن می‌زنند و می‌گویند به فلانی 3 هزار میلیارد وام بدهید، آن هم بدون وثیقه کافی! حتی سیاست‌های اقتصادی و پولی هم متناسب با منافع حزبی و رفاقتی تنظیم می‌شوند و به جای توزیع عدالت، توزیع رانت را شاهد هستیم.
مستقل‌آنلاین تلفن وام اقتصاد 

  

نماینده تهران در مجلس دهم بیان کرد: آنچه من از طرح اولیه مجلس برای اصلاح قانون انتخابات دیده‌ام، قطعا در جهت کاهش مشارکت مردم خواهد بود. انتخابات در جایی شور و شوق ایجاد می‌کند که مردم شخص مورد علاقه خود را بین نامزد‌ها ببینند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی مجلس دهم اصلاح قانون انتخابات 

  

آخرین قیمت خودرو پراید ،تیبا، پژو و دیگر پرتقاضاهامنحنی قیمت خودرو اگرچه شیب تند چند هفته پیش را ندارد، اما همچنان روند صعودی نسبی خود را حفظ کرده و در حال حاضر کف قیمت در مرز 100 میلیون تومان قرار دارد. اگرچه قیمت خودرو افزایش نامتعارفی داشته، با این حال باز هم برخی منتظرند تا خودرو گران تر شود و آن زمان نسبت به فروش اقدام کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

احمدی‌ نژاد به دنبال فتنه‌سازی است؟پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروزی با اصول‌گرایان است. قطعا احمدی‌نژاد اعلام کاندیداتوری می‌کند و مسلما رد صلاحیت می‌شود و در نهایت تلاش می‌کند فتنه‌ای به راه‌ بیندازد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اقدامات تازه توییتر در آستانه انتخابات آمریکاتوییتر از ارتقا امنیت پروفایل نامزدهای انتخاباتی و دیگر اشخاص سیاسی «بلند پایه» در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.
مملکت‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری باراک اوباما ریاست جمهوری 

  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  اخبار داغ
  

پیش‌بینی هفت کارشناس درباره شاخص بورس تهران در30 شهریوراقتصادنیوز: اکثر تحلیل‌گران شرکت کننده در یک‌‌نظرخواهی درباره تحولات امروز تهران بر این باورندکه امروز شاخص بورس صعودی خواهد بود.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران تهران 

  

جزئیات دو عرضه اولیه امروز بورس/ اعداد کلیدی پالایش یکم و سپهراقتصاد نیوز: دو شرکت امروز در بورس برای سهامداران می تواند مهم تر باشد؛ پالایش یکم به جهت آنکه آخرین روز پذیره نویسی است و گروه سپهر که امروز عرضه اولیه دارد. جزئیات این دو اتفاق در این گزارش مرور شده است.
اقتصادنیوز دولت پول تولد 

  

امکان انتقال کرونا در هواپیمابررسی‌ها حاکی از آن است که کروناویروس می‌تواند در حین پروازهای هواپیمایی بین سرنشینان شیوع یافته و محدودیت برای فاصله‌گذاری بین افراد در سفرهای طولانی، آن‌ها را در برابر ابتلا به این بیماری آسیب‌پذیر می‌کند.
گسترش هواپیما ویتنام ویروس 

  

محمد حسین حرمی، مدیر سابق شبکه پنج سیما، رادیو تهران و از پیشکسوتان صداوسیما که به علت بیماری کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بستری بود، دار فانی را وداع گفت.
نامه نیوز صدا و سیما رادیو تهران 

  

هشدار جدی؛ کرونا کل ایران را قرمز کرد /مبتلایان در تهران 2 برابر شده اند /قم وضع شبه انفجاری داردمعاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در موضوع خطر ابتلا به ویروس کرونا، وضع همه مناطق کشور قرمز و در حال هشدار است.
اقتصادنیوز ایران تهران درمان 

  

یک متخصص تغذیه، در مورد بخور نخورهای روزهای کرونایی و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با ویروس کووید 19، توصیه هایی را بیان کرد.
نامه نیوز تغذیه سامسونگ ازدواج 

  

آمار افراد مبتلا به کرونا در تیم الهلال فاجعه بار شده است و اکنون 25 نفر از اعضای این تیم مبتلا شده اند.
ورزش۳ 

  

روند افزایشی و صعودی ابتلا به کرونا در بزرگترین شهر زیارتی کشورسخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی گفت: تعداد موارد بستری بیماران کووید 19 و مرگ ناشی از ابتلا به ویروس همه‌گیر کرونا در مشهد و دیگر مناطق این استان دوباره روند صعودی پیدا کرده است.
برنا ویروس مرگ مشهد 

  

یک شرکت هندی فروشنده واکسن کرونا متعلق به یک زرتشتی ایرانی الاصل قرار است واکسن کرونا را با قیمت کم به ایران بفروشد. اگر می‌خواهید بدانید این شرکت متعلق به کیست، گزارش رویداد24 را بخوانید.
رویداد۲۴ فروشنده ایالات متحده آمریکا ایران 

  

گومیس، پانزدهمین کرونایی در اردوی الهلالباشگاه الهلال عربستان از ابتلای مهاجم فرانسوی این تیم به ویروس کرونا خبر داد.
ایلنا عربستان ویروس رسانه 

  

اقتصاد جهان با شیوع کرونا چقدر آب می ‌رود؟پس از سقوط سنگین اقتصاد جهان در نیمه اول 2020تولید ناخالص داخلی جهان با کاهش محدودیت‌های قرنطینه‌ای در حال ریکاوری است اما همچنان انتظار می‌رود از لحاظ سالانه افت کند.
گسترش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اقتصاد تولید 

  

افزایش خطر ابتلا به کرونا/کل کشور در حالت قرمز و هشدار قرار دارد به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ایرج حریرچی در ارتباط با خبر 21 شبکه یک سیما افزود: موارد بستری در یک هفته گذشته بسیار افزایش داشته و در شهر تهران دو برابر شده است. وی گفت: موارد بستری روزانه در تهران حدود 700 تا 800 نفر است در حالی که فقط 450 تا 500 نفر ترخیص می‌شوند. دکتر حریرچی افزود: موارد بستری در تبریز زیر 40 نفر در روز بود که اکنون به 160 بستری رسیده و در قم که وضع شبه انفجاری…
مهر سازمان بهداشت جهانی درمان آموزش 

  

وضعیت معاملات برق در بورس چگونه است؟سخنگوی صنعت برق از افزایش معاملات برق در بورس و قراردادهای دوطرفه در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
گسترش برق صنعت دولت