فردا   |  سیاسی  |  

سرلشکر سلامی: آمریکا به هیچ موفقیتی نرسیده و به فکر یک فرار آبرومندانه است

فرمانده کل سپاه ‌گفت: همین امروز شما خبرهای مربوط به جامعه سیاسی رژیم صهیونیستی را بشنوید که در حال فروپاشی سیاسی هستند و اگر به آمریکا نگاه کنید، می‌بینید به هیچ موفقیتی نرسیده و به فکر یک فرار آبرومندانه است.

سرلشکر سلامی: آمریکا به هیچ موفقیتی نرسیده و به فکر یک فرار آبرومندانه است

سردار حسین سلامی امروز در اجلاسیه کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری کشور که در شهرکرد برگزار شد‌، اظهار داشت: این مجلس با شکوه سرشار از عطر دل‌انگیز معنویت است، امام خمینی(ره)، الهام یافته از حکمت قرآن عظیم با حکمت بالغه کشتی نجات این امت را از میان طوفان سخت حوادث بزرگ به ساحل آرامش، امنیت، اقتدار، افتخار و پیشرفت هدایت کردند.

وی بیان داشت: به نظر می‌رسد فرمایشات نورانی و گرانقدر رهبر انقلاب اسلامی در توصیف سیمای دل انگیز و جذاب عشایر کشور و همچنین ترسیم این جامعه تلاشگر و تاثیرگذار در تمام شئون جامعه، کشور و ملت ما همچنین توصیف نقش شهیدان والامقام این جامعه بزرگ وفادار و غیرتمند، ولایتمدار و محب اهل بیت(ع) با صفا و با اخلاص و همچنین توصیف تأثیر ایمان و اسلام در ایجاد عظمت و شکوه برای یک ملت با دفاع سخت و با چشم‌اندازی از عدم امکان پیروزی که کسی باور نمی‌کرد ما در این صحنه بتوانیم پیروز شویم، کافی و کامل بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: معتقدم هر جامعه‌ای، هر قومی و هر ملتی بازتاب طبیعتی است که در آن زندگی می‌کند، خوشبختانه اینجا گلستانی است از گل‌های زیبا و رنگارنگ جامعه عشایری کشور حداقل از 26 استان که این رنگین کمان زیبا و روحیه بخش از حضور عشایر مختلف از بخش‌های این سرزمین بزرگ، نماد زیبایی از وحدت آسمانی اقوام ما روی زمین است.

وق افزود: این عشایر بختیاری قشقایی، لر، عرب، ترکمن، فارس، کرد، بلوچ، سیستانی، کرمانی و از اقصی نقاط این سرزمین انسان را به یاد آیه زیبای قرآن می‌اندازد که این قبائل متنوع، این اطلس پر تنوع و پر تراکم از عشایر با آداب و رسوم، لباس‌ها، سنت‌ها همه نشانه‌ها و جلوه‌های زیبای خلقت است که یک جغرافیای رنگارنگ با رنگ‌های دل‌انگیز از صفای باطن، اخلاص، ساده زیستی و تلاش و مجاهدت ساخته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه عشایر رنگ طبیعتی را به خود گرفتند که با آن مأنوس و همنشین هستند، ادامه داد: عشایر قله‌های بزرگ را طی می‌کنند، اهل هجرتند و در هجرت زندگی می‌کنند، مهاجراً الی الله هستند، عشایر سربلند، سرافراز و باشکوه هستند که این خصلت‌ها را از کوه‌ها و صخره‌ها آموختند.

وی افزود: سینه‌های عشایر برای وطن همچون صخره‌ها، سترگ، سخت و نفوذناپذیر است در حالی که قلب‌های آنان بسیار رقیق، مهربان و زلال همانند چشمه‌های جاری در دشت‌ها است، عشایر همانند آسمان آبی صاف و خالص هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: حقاً عشایر در کلام امام و رهبر انقلاب، ذخایر انقلاب هستند و مانند دریای مواج اما آرام و صبور در مقابل سختی‌ها شکیبا و همانند طبیعت، سخاوتمند، بخشنده و کریم هستند که این صفای باطن، زیبایی در کلام و زیبایی در لباس و پوشش و در عین حال شکوه در غیرتشان این جماعت را بسیار قدرتمند، موثر و محبوب خداوند، ملت و رهبری قرار داده است.

وی با بیان اینکه حیات و زندگی ما حاصل شهادت مردان و زنان عشایر است، افزود: آن جانبازی‌ها و فداکاری‌ها در صحنه نبرد، راه جامعه بهم پیوسته اشرار جهان را به روی ایران بست و در یک نبرد بزرگ جهانی که یک روحانی که نایب امام زمان(عج) بود و در قلب میدان سهمگین ایستاده بود، این جانبازی‌ها و رشادت‌ها بود که توانست این نبرد بزرگ جهانی را به سود اسلام و ایران به انتها برساند و برای تاریخ اسلام و ایران صفحات زرین و درخشانی از ایستادگی، ثبات قدم، صبر، ایثار، توکل و استقامت بسازد.

سلامی تصریح کرد: هیچ کشوری در میان انبوهی از دشمنان به خودی خود ایمن نمی‌ماند و به بقا و حیات عزتمند نمی‌رسد و نمی‌توان در میان آتشی از شرارت دشمنان کوچک و بزرگ به جامعه‌ای قوی و امن رسید مگر با مجاهدت‌ها و ایستادگی‌هایی که اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال عقب‌ماندگی، افسردگی، نیازمندی و احتیاج ایران به بیگانگان بود، افزود: دشمنان می‌خواستند ثروت‌های مادی و معنوی کشور ما و سایر مسلمانان را به غارت ببرند.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان داشت: راه طولانی و سختی طی شده است، دشمنان ما در حال هزیمت و فرار هستند، که در واقع دستاورد شهیدان شما حجتی بر استقامت ما الی الابد است، مگر می‌توان 11 هزار شهید عشایر در خاک خفته باشند و عشایر راه آنان را ادامه ندهند، این ایستادگی است که سختی‌ها را آسان می‌کند، خداوند وعده یسر بعد از عسر داده که وعده‌های او تخلف ناپذیر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما با پشت سر گذاشتن سختی‌ها به آرامش خواهیم رسید، خاطرنشان کرد: این جهاد است که عامل سعادت است، عشایر هم در دوران طاغوت همواره در خطوط مقدم مبارزه با استبداد بوده‌اند و هم در دوره‌ انقلاب اسلامی جزو اولین گروه‌هایی بودند که با ولایت بیعت  و تا به امروز هم ایستادگی کردند.

سلامی با اشاره به اینکه دشمنان در حال افول هستند، گفت: همین امروز شما خبرهای مربوط به جامعه سیاسی رژیم صهیونیستی را بشنوید که در حال فروپاشی سیاسی هستند و اگر به آمریکا نگاه کنید، می‌بینید به فکر یک فرار آبرومندانه است و نمی‌تواند در بلاد اسلامی بماند.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز دشمن، افسرده، پژمرده و بی‌رمق از تعقیب اهداف خود و سرگردان برای یافتن راهی برای خروج است اما در عین حال زخمی و با کینه‌ عمیق به دلیل شکست‌های وسیع است، آنان باور نمی‌کردند که ایران با دست‌های خالی بتواند منطق انقلاب را در جهان گسترش دهد و از درون دست‌های خالی اولیه انقلاب این نمادهای عظیم قدرت را بسازد و در مقابل دشمنان این چنین زیبا صف آرایی کند و منطق خود را بر جهان جاری کند.

وی بیان داشت: مگر دشمن باور می‌کرد که این ملت 44 سال در یک مبارزه جهانی مستمر این چنین سربلند و سرافراز باقی بماند و پس از ده‌ها سال این چنین پرتراکم برای تجلیل از حماسه آفرینان ده‌ها سال قبل، امروز مجتمع شوند اما امروز این دشمن عاجز به مشتی خیانتکارِ پناهنده شده به سرزمین دشمن، روی آورده است، به کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند قلب‌ها و مغزهای مردم ما را در کنترل و تصرف خود بگیرند و مردم را از این نظام جدا کنند. مگر مردم از آرمان شهیدانشان فاصله می‌گیرند‌؟

سلامی تصریح کرد: بدانید اینها با دشمن یکی هستند، هیچکس در این سرزمین شنوای حرف‌های آنان نیست. اینها با دشمن همدست هستند تا ما را تحریم کنند،  تا دارو به پسران و دختران کوچک ما نرسد‌. مردم می‌دانند که هیچ دشمنی خیرخواه ملت ما نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه کشور در حال قدرتمند شدن است، افزود: در آینده نزدیک جزو قدرت‌های جهان هستیم. شهادت ثمره ابدی دارد و مرگ نیست بلکه آغاز حیات جاودان و شکوه و عظمت انسان است، حیات جامعه ما در کنترل شهیدان است و به دعای آنان خداوند اجابت می‌بخشد‌، جهاد به ما روحیه می‌دهد‌.

سلامی در پایان خاطرنشان کرد: قاعده کلی این است که ملتی که دشمن بزرگ دارد، خود از آن بزرگتر می‌شود و در واقع منطق نبرد با دشمنان بزرگ قوی شدن عضلات جهان اسلام است، سختی‌ها انسان‌ها را قدرتمند می‌کند، قاعدتاً هیچ عظمتی در عالم تصادفی نیست و برای پیدا کردن عظمت‌ها باید تلاش و مجاهدت کرد./تسنیم

حسین سلامی ثروت دارو   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

سیگنال منفی به بورس / ارزش معاملات کاهشی شدبورس تهران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می رود که در روز گذشته، کم ترین ارزش معاملات خرد در سال 1401 به ثبت رسید.
گسترش بورس تهران تهران پول 

  

استارت بورس با رنگ سبزشاخص کل بورس با رشد 659 واحدی آغاز به کار کرد و در ارتفاع یک میلیون و 503 هزار و 645 واحد قرار گرفت.
گسترش رنگ شاخص کار 

  

کاهش شبانه قیمت دلار /سیگنال برجامی به بازار دلاراقتصادنیوز ؛ قیمت دلار روز گذشته کاهش پیدا کرد اما معامله گران بازار ارز امروز را چگونه پیش بینی کرده اند ؟
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

معامله قیر و الکیل بنزن خطی در رینگ صادراتی بورس کالاتالار صادراتی بورس کالای ایران روز یکشنبه 12 تیرماه، میزبان دادوستد 4 هزار و 190 تن قیر و 2 هزار تن الکیل بنزن خطی بود.
شما‌نیوز بورس کالا پتروشیمی روابط عمومی 

  

بورس تهران اسیر رکود / ابهامات افزایش یافت!بورس تهران در شرایطی به استقبال معاملات امروز می رود که در روز گذشته، کم ترین ارزش معاملات خرد در سال 1401به ثبت رسید.
گسترش بورس تهران تهران پول 

  

پیش بینی بورس امروز 13 تیردیروز شاخص کل از سقوط در امان ماند. رقم یک میلیون و 500 هزار سطح حمایت شاخص است که مانع سقوط شاخص به کانال پائین‌تر شده است. سوال معامله‌گران این است که این سطح حمایت موجب رشد شاخص و شکل‌گیری روند صعودی در بازار می‌شود؟
گسترش شاخص پول فولاد 

  

بورس صعودی می‌شود؟/ پیش بینی بازار سهام 13 تیر 1401دیروز شاخص کل از سقوط در امان ماند. رقم یک میلیون و 500 هزار سطح حمایت شاخص است که مانع سقوط شاخص به کانال پائین‌تر شده است. سوال معامله‌گران این است که این سطح حمایت موجب رشد شاخص و شکل‌گیری روند صعودی در بازار می‌شود؟
اقتصادنیوز سهام شاخص 

  

قیمت سکه با فرمان دلار ریخت/پیش بینی قیمت سکه 13 تیراقتصادنیوز : برخی از تحلیلگران بازار سکه معتقدند که در صورتی که محدوده 15 میلیون 200 هزار تومان از دست برود احتمال برگشت سکه در به کانال 14 مییون تومان وجود دارد .
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

جزییات فعالیت بورس در روز تعطیل تهرانبا توجه به اینکه تعطیلی بورس مبنی بر تعطیلی بانک هاست؛ لذا به علت عدم تعطیلی بانک‌ها امروز دوشنبه 13 تیر ماه بورس نیز تعطیل نمی‌باشد.
گسترش تهران بانک ماه 

  

قیمت دلار ریزشی شد / اعلام کف جدید قیمت در بازار ارزبازار از درهم دبی سیگنال صعودی دریافت کرد اما در ادامه با از دست رفتن کف قیمت دلار هرات ریزشی شد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

علت افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا دکتر نوید شفیق در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افزایش آمار مبتلایان به کرونا گفت: رعایت اصول مراقبت‌های بهداشتی و زدن ماسک مانند گذشته برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان ضروری است در حالی که امروز رعایت‌ها به نسبت گذشته کم شده و این موضوع باعث بالارفتن آمار مبتلایان شده است و آمار جهانی نیز حاکی از این موضوع است. وی ادامه داد: در بیمارستان‌ها، مراکز خرید، تجمعات و…مردم ماسک…
مهر درمان خبرنگار ماسک