دولت ائتلافی ایتالیا در آستانه فروپاشی قرار گرفت

ماتئو رنتزی، رهبر حزب «ایتالیا زنده باد» شامگاه چهارشنبه اعلام کرد ترازابلانوا، وزیر کشاورزی و النا بونتی، وزیر خانواده از دولت ائتلافی، به رهبری جوزپه کونته، نخست وزیر استعفا کردند.

دولت ائتلافی ایتالیا در آستانه فروپاشی قرار گرفت

اعتمادآنلاین| رنتزی منتقد دولت کونته در مدیریت بحران کرونا و نیز نحوه هزینه 200 میلیارد دلاری کمک مالی اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه احیای اقتصادی است و مدت‌هاست می‌گوید می‌خواهد از دولت ائتلافی خارج شود.

 

دو وزیر حزب ماتئو رنتزی که استعفا کردند در جریان نشست سه‌شنبه شب کابینه برای تصویب لایحه هزینه 200 میلیارد دلاری کمک مالی اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه احیای اقتصادی شرکت نکردند.

 

رنتزی در کنفرانس خبری شامگاه چهارشنبه با انتقاد از عملکرد نخست وزیر گفت: «ما به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم قدرت مطلق را در اختیار داشته باشد.»

 

جوزپه کونته به ماتئو رنتزی هشدار داده بود که مردم ایتالیا یک بحران سیاسی در بحبوحه بحران کرونا را نمی‌پذیرند.

 

با عدم حمایت حزب «ایتالیا زنده باد»، که در سال 2019 و در پی خروج ماتئو رنتزی از حزب دموکرات تشکیل شد، دولت ائتلافی حمایت 18 نماینده این حزب و به‌این ترتیب اکثریت مجلس سنا را از دست داد. با این حال، کابینه کونته همچنان حمایت اکثریت مجلس نمایندگان را با خود دارد.

 

ماتئو رنتزی در زمان اعلام پایان حمایت حزبش از دولت ائتلافی گفت که هیچ پیشداوری درباره نام‌ها و جریان‌های سیاسی ندارد؛ این گفته برای بسیاری از ناظران به معنای احتمال حمایت از تشکیل دولتی دیگر حتی با رهبری دوباره جوزپه کونته اما با ترکیبی جدید تلقی شده است. با این همه رنتزی تاکید کرد به هیچ وجه از تشکیل دولت با مشارکت لیگا، حزب راست افراطی به رهبری ماتئو سالوینی حمایت نمی‌کند.

 

به این ترتیب دولت ایتالیا بار دیگر در آستانه فروپاشی قرار می‌گیرد و این کشور، در صورت عدم توافق احزاب سیاسی باید انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند. بروز بحران سیاسی در نظام پارلمانی ایتالیا به هیچ وجه امری عجیب نیست. با این حال فروپاشی احتمالی دولت در حالیکه این کشور به شدت درگیر بحران کرونا است، از دید بسیاری از ناظران نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

 

منبع: ایسنا

دولت ایتالیا کشاورزی   اخبار برگزیده
  

دوئل بر سر برنامه بایدن برای «نجات آمریکا» | محافظه‌کاران خشمگین شدند؛ چپ‌ها خوشحالجو بایدن از «برنامه نجات آمریکا» رونمایی کرد. این طرح شامل پرداخت 1400 دلار به هر آمریکایی می‌شود و مجموعه‌ای از مشوق‌های اقتصادی و کمک‌های مستقیمی را دربرمی‌گیرد که 9/ 1 تریلیون دلار ارزش دارد. این برنامه شامل کمک‌های نقدی مستقیم، گسترش بیمه بیکاری، کمک هزینه اجاره‌خانه، کمک هزینه مواد غذایی و کمک به کسب‌وکارهای کوچک است.
۵۵ آنلاین کسری بودجه نیروهای مسلح اتاق بازرگانی 

  

می‌توانم در همکاری با آمریکا، مواضع سخت‌تری در قبال ایران اتخاذ کنمرقیب انتخاباتی نتانیاهو در انتخابات پیش رو به بیان اظهاراتی علیه ایران پرداخت.
ایلنا ایران رئیس جمهور 

  

احمدرضا جلالی همچنان در زندان اوین استوکیل مدافع احمدرضا جلالی آخرین وضعیت پرونده موکل خویش را تشریح کرد.
ایلنا زندان زندان اوین ایران 

  

کشف 33 مرکز استخراج بیت کوینمعاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: با تلاش و بازرسی مستمر مدیریت برق شهرستانهای استان از ابتدای امسال تاکنون 33 مرکز استخراج رمز ارز کشف و با دستور قضایی جمع آوری شد.
اقتصادنیوز بیت کوین صرفه جویی برق 

  

آخرین تصمیمات شورای وحدت برای انتخابات 1400سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تصمیم گیری برای اختصاص سه کرسی در شورای عالی وحدت به شورای ائتلاف اظهار کرد: قبلا صحبت از عضویت 2 نماینده از شورای ائتلاف در شورای عالی وحدت بود، حالا به شورای ائتلاف 3 کرسی پیشنهاد شده است تا مجموعه شورای عالی وحدت تقریبا یکپارچه شود، اما نمی‌دانم این پیشنهاد مورد پذیرش شورای ائتلاف قرار گرفته است یا خیر.
مثلث انتخابات ریاست جمهوری جامعه روحانیت مبارز محمدرضا باهنر 

  

شرایط بحرانی در بورس!پس از ریزش دور قبل بورس، دولت بازارگردان ها را فعال کرد اما نه برای جلوگیری از ریزش بیشتر بلکه تنها با هدف نقدشوندگی؛ حالا هر یک از سهامداران خرد به راحتی می توانند سرمایه خود را با ارزش پایین تر نقد کنند و همین مساله بازگشت بورس را در ابهام بیشتر قرار داده است.
گسترش خودرو دولت سهام 

  

یک عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: ما از جزئیات تصمیم جامعه مدرسین مطلع نیستیم اما رایزنی‌هایی در حال انجام است که جامعه مدرسین هم در انتخابات حاضر شود و جامعتین بتوانند نقش خوب و مؤثری را در انتخابات ایفا کنند.
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس جامعه روحانیت مبارز 

  

سناریوی کاهش قیمت خودرو در بازار شب عید برخلاف روال سنواتیهر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال 6 متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. به بیان دیگر امسال شاهد افزایش قیمت در بازار شب عید خودرو نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

آزادسازی 10 مدل خودرو به تعویق افتاد | پراید چقدر ارزان شد؟نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: آزادسازی قیمت 10 مدل خودرو به تعویق افتاد. با توقف خرید و فروش خودرو واسطه‌ها از بازار فرار کردند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

عوارض واکسن کرونای ایرانی روی داوطلبان لو رفت + جزئیاتحامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است.
مستقل‌آنلاین سازمان غذا و داروی ایران نیروی کار دانشگاه علوم پزشکی تهران 

  

یارانه | دولت به کسانی که این 4 شرط را دارند یارانه جدید می دهدشروط برخورداری از یارانه جدیدی که از یک ماه پیش به برخی شهروندان پرداخت می‌شود اعلام شد.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بهزیستی 

  

همتی:کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنندرئیس کل بانک مرکزی نوشت: انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابتهای حزبی و جناحی خود را به تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد و استفاده از فرصتهای بین المللی برای خنثی سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند.
مملکت‌آنلاین نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

مشمولان یارانه جدید دولت اعلام شدند + مبلغ یارانه جدیدعضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از تخصیص یارانه جدید در قالب بسته حمایت معیشتی و به صورت بن خرید و یارانه نقدی در سال آینده – سال 1400 – به تمام دریافت کنندگان یارانه نقدی – 45500 تومانی – خبر داده است.
مستقل‌آنلاین یارانه دولت بودجه 

  

دلار سقوط کرد/ ورود نرخ به کانال 23 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و پنجم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 290 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته افت بیش از 500 تومانی دارد.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

واعظی: با تیم بایدن ارتباط نداشتیمرئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: امروز با اطمینان بیشتری می‌گویم که بنای ما بر این است که تحریم‌ها برداشته شود و دولت سیزدهم بدون تحریم به مردم خدمت کند.
مثلث محمود واعظی بازی رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

پس از دوران سخت و رشد سریع تعداد جان باختگان کرونایی و رنج فراوانی که کادر درمان متحمل شدند، شاهد دورقمی شدن آمار مرگ و میر بر اثر این بیماری بودیم که متاسفانه عادی‌انگاری شرایط، خطر اوج‌گیری دوباره این ویروس منحوس را در پی دارد و می‌تواند پاشنه آشیل اقدامات مقابله‌ای علیه کووید 19باشد.
نامه نیوز شیراز وزارت بهداشت بودجه 

  

نگاهی بر روز عجیب بورسروز شنبه 424 شرکت بازار سهام یعنی معادل 88 درصد بازار افت قیمت داشتند.
گسترش سهام قیمت ایران خودرو 

  

کوچ بزرگ از بورسروز شنبه 424 شرکت بازار سهام یعنی معادل 88 درصد بازار افت قیمت داشتند.
اقتصادنیوز تراکتورسازی سهام قیمت 

  

توصیه ‌ای مهم به کرونایی ها!مبتلایان به بیماری کووید19 که با علایم شدید سرفه، تنگی نفس و احتقان شدید ریوی روبه‌رو هستند باید از فعالیت ورزشی شدید خودداری کنند اما فعالیت فیزیکی در حد سبک تا متوسط بسیار مفید است.
گسترش سیستم ایمنی تنفس ورزش 

  

رعایت چند قانون طلایی در افراد دیابتی که به کرونا مبتلا می‌شوند«سیدوحید یوسفی» با حضور در برنامه «طبیب» با اشاره به ذکر چند قانون طلایی و کلیدی در خصوص افراد دیابتی که کرونا می‌گیرند، یادآور شد: قطع نکردن انسولین، مشاوره دائمی با پزشک در خصوص مصرف داروها، چک کردن مداوم قند، مصرف مایعات و کنترل فشار خون و چربی از نکات مهمی است که این دسته از افراد باید به آن توجه داشته باشند.
برنا قانون انسولین فشار خون 

  

تشخیص کرونا یک‌ساعته شد!آزمایشی که وجود ویروس کووید - 19 را در عرض یک ساعت تشخیص می دهد در روسیه ایجاد شده است.
مثلث بلژیک ویروس علیرضا بیرانوند 

  

بورس امروز چرا افت کرد؟یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند فعلی بازار عجیب به نظر می‌رسد و شاخص کل بورس نباید تا این محدوده‌ها افت می‌کرد، گفت: افت امروز بازار و وجود صف فروش در برخی از سهام به هیچ عنوان منطقی نیست و فقط شرایط هیجانی ایجاد شده در بازار، معاملات بورس را وارد مدار نزولی کرده است.
گسترش سرمایه انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

امروز چقدر پول از بورس خارج شد؟در معاملات امروز 2 هزار و 308 میلیارد تومان پول‌ حقیقی از بورس خارج شد که بالاترین رقم از 25 آذر تاکنون است. ارزش پول حقیقی خارج شده از بورس نسبت به روز چهارشنبه 14 درصد افزایش داشته است.
گسترش پول تراکتورسازی ایران خودرو 

  

آغاز واکسیناسیون کرونا در هند همزمان با اعتراض به تاخیر در تحویل واکسن در اروپایکی از بزرگترین کارزارهای واکسیناسیون جهان علیه کووید-19 در حالی از روز شنبه در هند آغاز می‌شود که ه
خبرفوری واکسیناسیون درآمد هند 

  

ریزش بورس به کانال یک میلیون و 100 هزار واحدادامه روند نزولی شاخص بورس باعث شد این شاخص امروز برای نخستین مرتبه تا یک میلیون و 186 هزار واحد کاهش یابد.
اعتماد فولاد فولاد مبارکه پتروشیمی