این ساعت بهترین زمان برای خوردن میوه است

اقتصادنیوز : مصرف میوه خواص و مزایای بسیاری را برای بدن به همراه دارد، اما چه زمانی برای خوردن میوه برای زنان باردار، دیابتی ها و دیگر افراد مناسب است؟

این ساعت بهترین زمان برای خوردن میوه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک ،متاسفانه، بسیاری از اطلاعات نادرست درباره تغذیه در اینترنت وجود دارد و یک موضوع مشترک بهترین زمان برای خوردن میوه است، پنج افسانه برتر در مورد بهترین زمان برای خوردن میوه به همراه حقیقت آن را برایتان آورده ایم.

باور 1:بهترین ساعت روز برای خوردن میوه بعد از ظهرهاست

هیچ منطق واقعی و مدرکی در پشت این ایده وجود ندارد ادعا می شود که متابولیسم شما در بعد از ظهر کاهش می یابد و غذایی که حاوی قند بالایی است، مثل میوه ها، سطح قند خون شما را بالا می برد و سیستم گوارشی شما را از خواب بیدار می کند.

واقعیت این است که هر گونه مواد غذایی حاوی کربوهیدرات، بطور موقت قند خون شما را افزایش می دهد، بدون توجه به زمان روز. نیازی به "بیدار شدن" سیستم گوارشی شما وجود ندارد، چون همیشه و در هر لحظه ای آماده است. حقیقت این است که خوردن میوه در صبح هیچ ضرری ندارد، خوردن میوه هر زمان از روز خوب است.

 باور 2:خوردن میوه قبل یا بعد از غذا، باعث کاهش ارزش مواد مغذی می شود

به نظر می رسد که این افسانه، تعمیم افسانه 1 است. این گزارش ادعا می کند که شما باید میوه را با معده خالی بخورید تا از تمام مزایای مغذی اش بهره مند شوید و ادعا می کند که اگر درست قبل یا بعد از غذا میوه بخورید، مواد مغذی اش به نحوی از بین خواهند رفت با این حال، این اصلا درست نیست.

هنگامی که غذا می خورید، معده به عنوان یک مخزن عمل می کند و تنها مقدار کمی را در زمانی آزاد می کند که روده می تواند به راحتی آن را هضم کند هم چنین، روده کوچک برای جذب بیش ترین مواد مغذی طراحی شده است. روده تا 20 فوت (6 متر) طول داشته و بیش از 320 فوت مربع (30 متر مربع) است.

در حقیقت مطالعات نشان داده اند که روده ها توانایی جذب دو بار از مواد غذایی که فرد معمولی در یک روز مصرف می کند را دارد. سیستم گوارشی شما برای هضم و جذب مواد مغذی میوه ها آماده است، چه با معده خالی و چه به همراه وعده غذایی.

 باور 3:اگر دیابت دارید باید 1-2 ساعت قبل یا بعد از غذا، میوه بخورید

ایده اش این است که افراد مبتلا به دیابت اغلب مشکلات گوارشی دارند و خوردن میوه به صورت جداگانه از غذا، هضم را بهبود می بخشد متاسفانه این توصیه بسیار بدی برای اغلب افرادی است که دیابت دارند. هیچ مدرک علمی از این ایده که خوردن میوه به صورت جداگانه از غذا، گوارش را بهبود می بخشد وجود ندارد تنها تفاوت آن این است که شکر موجود در میوه ها ممکن است سریع تر وارد جریان خون شود، که دقیقاً همان چیزی است که فرد مبتلا به دیابت باید برای اجتناب از آن تلاش کنند.

برای افرادی که دیابت دارند، به جای خوردن میوه به صورت جداگانه، خوردن آن با وعده غذایی و یا با یک اسنک حاوی پروتئین، فیبر یا چربی بالا، گزینه بهتری است و چنانچه در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک گفته ایم این، به این دلیل است که پروتیین، فیبر و چربی می تواند باعث شود که معده شما به آهستگی بیشتری به روده کوچک منتقل شود.

رایج ترین مساله برگشت، اسید معده نام دارد. این اتفاق زمانی می افتد که معده کندتر از حالت عادی و یا اصلاً خالی نشود. برای اکثر دیابتی ها خوردن میوه با شکم خالی خوب نیست. پس آنها را با غذا یا میان وعده بخورید.

 باور 4:همیشه با معده خالی میوه بخورید !

این یکی از رایج ترین افسانه ها در رابطه با خوردن میوه است این افسانه ادعا می کند که خوردن میوه ها با وعده های غذایی، هضم را کاهش می دهد و باعث می شود که غذا در معده شما بماند و تخمیر شود. همچنین ادعا می کند که خوردن میوه با وعده های غذایی، موجب گاز، ناراحتی و گستره ای از علایم غیر مرتبط دیگر می شود در حالی این درست است که فیبر موجود در میوه ها می تواند باعث کند شدن خروح غذا از معده شود و بقیه این ادعاها غلط هستند.

یک مطالعه نشان داد که در افراد سالم، فیبر زمان را کم کرده و نیمی از محتویات آن را از میانگین 72 تا 86 دقیقه خالی کرده است در حالی که این تغییر در سرعت قابل توجه است، اما به هیچ وجه سرعت هضم غذا را کم نمی کند تا باعث شود غذا در معده خراب شود علاوه بر این، کند شدن خالی کردن شکم شما چیز خوبی است. می تواند به شما کمک کند مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

اما حتی اگر میوه باعث شود محتویات به مدت طولانی تری در معده بماند، شکمتان به طور خاص برای جلوگیری از رشد باکتری طراحی شده است، و این چیزی است که باعث تخمیر و فاسد شدن می شود. وقتی غذا به شکم می رسد، با اسید معده مخلوط می شود که pH بسیار پایینی دارد و حدود یک یا دو است. محتویات معده شما به قدری اسیدی است که بیشتر میکرو ارگانیسم ها نمی توانند در آن رشد کنند این بخش از گوارش تا حدودی برای کمک به کشتن باکتری ها در غذا و جلوگیری از رشد میکروبی رخ می دهد Y در مورد بقیه این ادعاها، گفتن اینکه خوردن میوه به همراه وعده های غذایی باعث نفخ، اسهال و ناراحتی معده است اشتباه است.

 باور 5:شما نباید میوه را بعد از ساعت 2 بعدازظهر بخورید 

به طور شگفت انگیزی، افسانه شماره پنج به طور مستقیم با عدد افسانه ای شماره 4 در تضاد است. به نظر می رسد که این قانون بخشی از "رژیم 17 روزه" است. نظریه اش این است که خوردن میوه (یا هر گونه کربوهیدرات) بعد از ساعت 2 بعد از ظهر باعث افزایش قند خون شما می شود که بدن زمان ندارد قبل از خوابیدن به ثبات برسد و منجر به افزایش وزن می شود.

با این حال، هیچ دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد که میوه در بعد از ظهر باعث قند خون بالا شود. همان طور که قبلا گفته شد، هر گونه غذای حاوی کربوهیدرات، قند خون شما را افزایش خواهد داد، چون گلوکز جذب می شود.

اما هیچ مدرکی وجود ندارد که پس از ساعت 2 بعد از ظهر قند خون شما بیش از قبل از ساعت 2 بعد از ظهر افزایش می یابد و اگرچه تحمل کربوهیدرات شما در طول روز تغییر می کند، اما این تغییرات جزئی هستند و میزان متابولیک کلی شما را تغییر نمی دهند.

هم چنین هیچ دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد که خوردن میوه در بعد از ظهر باعث افزایش وزن می شود. میزان متابولیک شما وقتی به خواب می رود تمایل به کاهش دارد، اما شما هنوز مقدار زیادی کالری برای دویدن بدن خود دارید.

بسیاری از عوامل مختلف مشخص می کنند که آیا کالری برای انرژی سوزانده می شود یا به عنوان چربی ذخیره می شود، اما به مصرف نکردن میوه بعد از یک زمان خاص از روز ربطی ندارد اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که میوه و سبزیجات زیادی را در طول روز می خورند، تمایل به وزن کمتری دارند و به احتمال زیاد وزن کم می کنند.

به عنوان مثال، یک بررسی در مورد 17 مطالعه نشان داد افرادی که بیش ترین میزان دریافت میوه را داشتند، 17 درصد کمتر در خطر چاقی بودند. وقتی مساله کاهش وزن باشد، خوردن میوه ها و سبزیجات یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

 پس آیا زمان خاص و مناسب تری برای خوردن میوه وجود دارد؟

حقیقت این است که هر زمان از روز، زمان خوبی برای خوردن میوه است هیچ مدرکی وجود ندارد که شما باید از خوردن میوه ها در بعد از ظهر و یا به همراه غذا اجتناب کنید. میوه ها سالم و مغذی هستند و باعث کاهش وزن می شوند با این حال، چند نمونه وجود دارد که خوردن میوه در این زمان ها ممکن است تفاوت هایی را ایجاد کنند.

زمان مصرف میوه، اگر می خواهید وزن کم کنید:

به خاطر فیبر موجود در میوه ها، خوردن آنها ممکن است به شما کمک کند که احساس سیری بیشتری داشته باشید. این می تواند باعث شود که شما کالری کمتری بخورید و حتی ممکن است کمک کند که وزن کم کنید. با این حال، خوردن میوه به همراه غذا یا درست قبل از غذا ممکن است این تاثیر را افزایش دهد و می تواند باعث شود که غذای کم تر و کالری کمتری را بخورید.

بهترین زمان مصرف میوه، اگر دیابت نوع 2 دارید:

همانطور که قبلاً ذکر شد، خوردن میوه با غذای دیگر می تواند برای افراد مبتلا به دیابت تفاوتی را ایجاد کند. خوردن میوه با غذا با وعده غذایی های حاوی پروتئین، چربی یا فیبر، ممکن است باعث شود که شکر آرامتر از میوه وارد روده کوچک شود این می تواند منجر به رشد کم قند خون در مقایسه با مصرف میوه تنها شود.

 اگر دیابت بارداری دارید:

دیابت بارداری زمانی است که یک زن دیابت را در دوران بارداری رشد دهد. برای این زنان، تغییر در هورمون ها در دوران بارداری باعث عدم تحمل کربوهیدرات می شود. همانند آن هایی که دیابت نوع 2 دارند، خوردن میوه با غذا احتمالاً یک انتخاب خوب است با این حال، اگر مشکل کنترل قند خون دارید، اجتناب از میوه در صبح ممکن است به شما کمک کند.

این زمانی است که هورمون های بارداری بیش ترین میزان را دارند و مطالعات نشان داده اند که این اغلب هنگامی است که عدم تحمل کربو هیدرات در دیابت حاملگی بسیار شدید است. برای بسیاری از افراد، خوردن میوه در هر زمان از روز عالی است. اما زمان بندی اش می تواند برای بیماران دیابتی و یا افرادی که می خواهند وزن کم کنند، مهم باشد.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

اینترنت مواد غذایی خواب   اخبار برگزیده
  

نباید از ترس احمدی نژاد دنبال نامزدی لاریجانی برویماصلاح طلبان در طیف چپ جناح خود همچنان با نامزدی علی لاریجانی مخالفت می کنند.
مثلث بازار تهران احمدی نژاد علی لاریجانی 

  

واکنش دفتر آیت‌الله سیستانی به انفجارهای بغداددفتر مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق، با محکوم کردن انفجارهای روز پنجشنبه در بغداد، خواستار تلاش همه‌جانبه دستگاه‌های امنیتی برای برقراری آرامش و امنیت شد.
ایلنا شیعیان عراق خانواده 

  

متاسفانه اظهارات امروز دادستان کل، اخبار منتشره در مورد «احضار آذری جهرمی به دلیل عدم فیلتر اینستاگرام» را تایید کردروز گذشته خبری مبنی بر احضار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دادسرا منتشر و سپس برخی مدعی شدند که این احضار به دلیل ادای توضیحات درباره چرایی فیلتر نکردن اینستاگرام انجام شده است!تصور میشد این حرفها درباره علت احضار در حد ادعاست، امّا متاسفانه اظهارات امروز آقای منتظری دادستان کل کشور نه تنها آن را تکذیب نکرد بلکه در طول تایید آن بود.
۵۵ آنلاین محمدجواد آذری جهرمی اینستاگرام هزینه 

  

الحاق به CFT و پالرمو در سطح حداقلی انجام شود/ عدم تصویب FATF ضربه اصلی را به تجار زده استرییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات اظهار داشت: بهتر است الحاق به CFT و پالرمو در یک سطح حداقلی انجام شود، این اتفاق می‌تواند سیگنال مثبتی به بازار می‌دهد. البته روند آن ماه‌ها طول می‌کشد اما می‌تواند افق روشنی برای آینده اقتصادی کشور ایجاد کند.
ایلنا پول بخش خصوصی تولید 

  

اختصاص سهمیه 15 لیتری به افرادی که از یارانه بنزین استفاده نمی‌کنندرئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با اشاره به اینکه سال جدید یارانه به شکل کارت اعتباری یا همان نقدی خواهد بود اظهار کرد: یارانه در سال جدید با دو رقم متفاوت پرداخت می‌شود، قرار است به کسانی که یارانه بنزین دریافت نمی‌کنند 15 لیتر بنزین تعلق بگیرد.
اقتصادنیوز یارانه بنزین بودجه 

  

واکنش طلایی بازار به استارت بایدنبا روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه در بازار تهران سیر نزولی داشت.
گسترش بازار طلا و ارز بازار تهران بانک 

  

عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت طرح استیضاح رئیس‌جمهور جدید این کشور را ارائه کرده است.
نامه نیوز استیضاح سنا جمهوری خواه 

  

2 جایگزین قیمتی پراید 111 برای جوان های هاچبک پسنداز همان زمان انتشار اخبار اولیه توقف تولید پراید یکی از نکات قابل اهمیت این بود که چه خودروهایی جایگزین قیمتی این خودرو در بازار خواهند شد. به خصوص در مورد پراید 111 که خودرویی جوان پسند با قیمت نسبتا مناسب به حساب می آمد.
خودروتک بازار خودرو تولید خودرو 

  

ماجرای توهین به رئیس‌جمهور در تلویزیونسخنان تند و عجیب علیه رییس‌جمهور در تلویزیون حاشیه ساز شد.
مملکت‌آنلاین رئیس جمهور ریاست جمهوری تلویزیون 

  

رشد قیمت کارخانه ای خودرو‌های تولید داخل از قیمت‌های جهانیاین روزها با وجود کاهش نرخ ارز، قیمت درب کارخانه خودرو‌های تولید داخل از قیمت جهانی آن‌ها بیشتر شده است.
خودروتک قیمت ارز قیمت ایران خودرو 

  

مداکره کننده برجام عضو ارشد دولت بایدنبرخی رسانه‌های آمریکایی نوشته‌اند رابرت مالی، دستیار ویژه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و یکی از اعضای گروه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای او ، قرار است به عنوان نماینده (فرستاده) ویژه دولت جدید آمریکا در امور ایران منصوب شود.
مستقل‌آنلاین دولت رسانه باراک اوباما 

  

وزیر بهداشت زمان واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کردسعید نمکی درباره اقدامات انجام شده برای واردات واکسن کرونا به کشور، گفت: امیدوارم قبل از 22 بهمن و طبق مصوبه اولویت بندی شده، واکسیناسیون را در گروه ها شروع کنیم.
مستقل‌آنلاین واکسیناسیون استان مازندران ایران 

  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  اخبار داغ
  

گونه انگلیسی کرونا مرگبارتر از ویروس اصلی استنخست وزیر انگلیس هشدار داد که شواهد نشان می‌دهد؛ گونه انگلیسی کرونا، مرگبارتر از ویروس اصلی است.
برنا ویروس انگلیس 

  

سید روح‌الله حسینی جمعه 3 بهمن در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، از شیب صعودی آمارهای ابتلا، ورودی به بیمارستان ها و جانباختگان این بیماری طی روزهای اخیر خبر می دهد.
صراط استان فارس شیراز بیمارستان 

  

دستور بایدن برای بررسی اثر تحریم‌ ها روی مبارزه با کرونارئیس‌جمهور آمریکا در سندی جدید دستور داده اثر تحریم‌های یکجانبه و چندجانبه روی مبارزه کشورها با ویروس کرونا مورد بررسی قرار گیرد.
اقتصادنیوز رئیس جمهور ویروس 

  

تهیه داروی کرونا برای میناوند توسط علی کریمی از دبی + عکسپس از پست توهین آمیز سحر ذکریا به وزارت بهداشت علی کریمی برای تهیه داروی کرونای مهرداد میناوند از دبی دست به کار شد.
شما‌نیوز علی کریمی دبی عکس 

  

هشدار درباره گونه جدید ویروس کروناوزیر خارجه انگلیس می‌گوید که گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا احتمالا مرگبارتر است.
برنا ویروس انگلیس 

  

آمار کرونا در ایران / جمعه 3 بهمن 1399دکنر سیما سادات لاری آمار کرونا را روز جمعه 3 بهمن ماه 1399 اعلام کرد.
مستقل‌آنلاین ایران ماه بیمارستان 

  

آمار فوتی های کرونا در کردستان به 1050 نفر رسید فرزین رضاعی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 27 بیمار کرونایی جدید در استان شناسایی شدند و متأسفانه دو نفر هم جان باختند. وی از بستری شدن 107 بیمار مشکوک به کرونا در کردستان خبر داد و گفت: شهرستان سنندج با 59 نفر بیشترین شمار مبتلایان را به خود اختصاص داده است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: هم اکنون 32 بیمار مبتلا به کرونا نیز در بخش…
مهر فرزین ویروس خبرنگار 

  

جانسون: گونه انگلیسی کرونا مرگبارتر استنخست وزیر انگلیس هشدار داد که شواهد نشان می‌دهد گونه انگلیسی کرونا مرگ‌بارتر از ویروس اصلی است.
اقتصادنیوز انگلیس مرگ ویروس 

  

مدافع اسبق پرسپولیس به آی‌سی‌یو نرفته است بلکه به خاطر شرایط ویژه‌اش به بخش ایزوله منتقل شده، اما حال عمومی وی همچنان پایدار است. همچنین حال میناوند نسبت به صبح روز قبل بهتر شده است.
صراط فوتبال باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

نمکی در واکنش به انتقادها از اظهارات رئیسی: همکارانم حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشندوزیر بهداشت در واکنش به انتقادها از اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: همکاران من حق دارند
خبرفوری درمان وزارت بهداشت ماه 

  

زین الدین زیدان به کرونا مبتلا شد.زیدان که در حال حاضر شرایط خوبی در رئال ندارد و به تازگی با این تیم از «کوپا دل ری» اسپانیا هم حذف است، باید دو هفته در قرنطینه باشد.
مستقل‌آنلاین زیدان رئال مادرید مادرید