ایلنا   |  گوناگون  |  

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان مرجع مهارت آموزی نیازمند قانون مترقی است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشورگفت: برای عبور از شرایط دشوار به اراده همگانی و نقش آفرینی عمومی؛ عزم مردم و حکومت نیازمندیم.

سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان مرجع مهارت آموزی نیازمند قانون مترقی است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشورگفت: برای عبور از شرایط دشوار به اراده همگانی و نقش آفرینی عمومی؛ عزم مردم و حکومت نیازمندیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، علی‌اوسط هاشمی در نشست ویدئوکنفرانس حوزه توسعه مدیریت و منابع سازمان گفت: امروز، ضرورت کسب 4 مهارت، یادگیری فعال، تاب آوری، تحمل استرس و مهارت انعطاف‌پذیری در جهان مطرح است. 

وی در ادامه با تأکید بر مهارت تفکر انتقادی و توان حل مسئله گفت: با توجه به تغییرات سریع تکنولوژی اگر بر موضع یادگیری فعال قرار نگیریم، پاسخگوی تغییرات پیش رو نخواهیم بود. 

هاشمی گفت: نکته مهم دیگر در حوزه مهارت آموزی، تاب آوری در برابر پدیده ها، مطالبات و تغییرات اجتناب ناپذیر است. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر ارتقای منزلت کارکنان گفت: افزایش مهارت تاب آوری، تحمل استرس و چگونگی مدیریت فشارها در جهان امروز که بشر با استرس زیادی مواجه است، از عواملی است که مانع خروج افراد از موضع فعالیت و تفکر سازنده می‌شود. 

وی با بیان این که جهان امروز بر محور مهارت، مدیریت می‌شود، گفت: تهدیدات پیش رو، مهارت انعطاف‌پذیری و تغییر را الزامی می‌کند تا بتوانیم فرصت‌های جدید را جایگزین فرصت‌های از دست رفته سازیم. 

هاشمی در ادامه، ارتقای منزلت همکاران سازمان را از رسالت‌های اصلی معاونت توسعه مدیریت و منابع برشمرد و گفت: مربیان و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور باید از منزلتی فراگیر در جامعه برخوردار شوند به طوری که نقش اثرگذار آنان در موضع توانمندسازی و خدمت‌گذاری به مردم همانند دانشگاهیان و فرهنگیان، دیده شود. 

وی افزود: در این راستا لایحه ترفیع مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه یا کشور به وزیر محترم تعاون ارائه شده تا همزمان با طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در صحن مجلس ارائه شود. 

معاون وزیر تعاون گفت: برخورداری از تفکر انتقادی و قدرت حل مسئله، برخاسته از روحیه مسئولیت‌پذیری و براساس دانش و منطق، زمینه ساز رقابت سازنده و هدفمند می‌شود. 

هاشمی با اشاره به رشد قابل توجه بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تغییر نگاه برای خروج مهارت از غربت در جامعه شکل گرفته و امروز از حمایت مدافعان و حامیان مهارت آموزی از استانداران تا وزیران و شرکای اجتماعی برخورداریم. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تأکید کرد: سازمان باید از تمرکز مطلق بر آموزش فاصله گرفته و نقش راهبری و هدایتگری داشته باشد و به سازمانی چابک، توانمند و جریان‌زا برپایه صلاحیت حرفه ای، تدوین استانداردها، آموزش و آزمون بیندیشیم. 

وی بر تحول ساختار سازمانی تأکید کرد و گفت: سرمایه انسانی باید محور تحول و تغییر در بخش‌های مختلف قرار گیرد. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: به جامعه انسانی با فرصت بخشی برابر براساس شایسته سالاری و توانمندی و نه جنسیت میندیشیم تا رقابت براساس صلاحیت و شایستگی شکل بگیرد و زمینه رشد برای همکاران تلاشگرفراهم شود. 

هاشمی با تأکید بر این که هر مرکز صنعتی در سطح کشور باید به کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای و هر معلم به یک معلم با مهارت تبدیل شود، گفت: با صنعت فاصله داریم، طی 40 سال تنها 80 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی داشتیم در حالی که مصوبه قانونی دولت تحت عنوان الزام دستگاه‌ها برای همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را داشته‌ایم و از این ظرفیت، غافل بوده ایم. 

معاون وزیر تعاون گفت: ایجاد 1400 مرکز مهارت آموزی جوارکارگاهی در سال1400 را هدفگذاری کرده‌ایم و در 15 روز نخست سال جاری 180 مرکز آماده بهره برداری شده اند. 

هاشمی در ادامه گفت: جهش مهارت در گرو ارتقای جایگاه مهارت در جامعه است و در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی از تریبون‌های مختلف و تغییر نگاه از مدرک گرائی به مهارت گرائی در خودمان، جامعه و برنامه‌ریزان و سیاستگذاران هستیم. 

وی با نقد بر ساختار فعلی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: باید با مطالعات تطبیقی آموزش‌های مهارتی در کشورهای پیشرو، از تجارب موفق برای اصلاح ساختار سازمانی ایده گرفت. 

علی اوسط هاشمی در ادامه با بیان این که سال 1401 آغاز برنامه هفتم توسعه کشور است، تأکید کرد: باید برنامه ریزی لازم را برای ارتقای سهم آموزش‌های مهارتی و جایگاه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در برنامه هفتم توسعه داشته باشیم. 

وی تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیازمند قانون مترقی است تا قدرت و توان راهبری بدست آورد و این در حالی است که این سازمان به عنوان مرجع مهارت آموزی در کشور عضو شورای عالی مهارت نیست. 

هاشمی در ادامه تأکید کرد: ما متولی صلاحیت حرفه‌ای در کشور هستیم و باید دستاورد، اصلاح ساختار سازمانی، دستیابی به قانون مترقی و ارتقای منزلت کارکنان باشد. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر گفتمان ملی مهارت گفت: به توسعه مشارکت با ذی ربطان و گروه‌های مرجع نیاز داریم و باید در ارتقای جایگاه مهارت و سازمان در جامعه بر پایه منطق، نیاز و اولویت کشور مطالبه‌گر باشیم. 

وی در خصوص پروژه‌های نیمه تمام سازمان گفت: اجرای پروژه‌هایی که ضامن منافع ملی است باید در اولویت اول سازمان قرار گیرند. 

هاشمی در ادامه با تأکید بر اهمیت «طرح ملی سنجش مهارت» به عنوان پروژه ملی گفت: درگفتمان ملی باید «عیار مهارت» جایگاه خود را پیدا کند. 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ادامه گفت: باید به منابع درآمدی نو بیندیشیم، ببینیم در چه شاخص‌هایی می‌توان تغییر ایجاد کرد و در قالب برنامه ریزی و چارچوب مشخص عمل کنیم و تفاوت را به جامعه القا کنیم. 

هاشمی تأکید کرد: تفکر برنامه‌ای لازمه دستیابی به موقعیت جدید سازمان در دو سطح درون سازمانی و برون سازمانی است.

 

آموزش بودجه دولت   اخبار برگزیده
  

"عملیات روانی انتخابات"من هم مثل بسیاری از فعالان مدنی و سیاسی نگران سرنوشت ایران و مردم هستم اما هیچ وقت معلول را بجای علت نمی نشانم.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری روزنامه روزنامه کیهان 

  

پدرخوانده‌ها را به وحدت تشویق می‌کنیم/ نبود نماینده حزبی زن در «شورای وحدت» نقصان بزرگی است/ چرا مشارکت زنان در انتخابات ریاست جمهوری فقط به رأی دادن خلاصه شده؟/شورای نگهبان تفسیر روشن «رجل سیاسی» را ارائه دهددبیرکل جامعه زینب(س) در گفت‌وگو با ایلنا به تشریح آخرین فعالیت‌های این تشکل، حضور و فعالیت‌شان در شورای وحدت و نظر این مجموعه درباره حضور و مشارکت زنان در انتخابات‌ها پرداخت.
ایلنا شوراهای شهر شوراهای شهر و روستا بهار 

  

پس لرزه‌های یک تصمیم بورسی25 بهمن ماه سال 1399، دامنه نوسان بورس با هدف تعادل بخشی به بازار سرمایه از حالت متقارن مثبت و منفی پنج به حالت نامتقارن مثبت 6 و منفی دو درامد تا شاید ضمن اینکه ترمز هیجانات منفی در بازار کشیده شود، سهام داران نیز ضرر کمتری را متحمل شوند.
اقتصادنیوز ماه سرمایه سهام 

  

ایران و عربستان دور دوم مذاکرات خود را برگزار می‌کنندمنابع آگاه از برگزاری دور دوم مذاکرات میان ایران و عربستان خبر دادند.
ایلنا ایران ایران و عربستان وین 

  

پشت پرده فروش ارزان خودروهای ایرانی در کشورهای عربیمدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: این موضوع که قیمت خودروهای ایرانی در بازار خارجی کمتر از بازار داخلی است کاملا تکذیب می‌شود و رقم 1500 دلار برای برخی خودروها در بازار خارجی نیز صحت ندارد.
خودروتک خدمات پس از فروش ایران خودرو خودرو 

  

خبر مهم: پرسپولیس میزبان استقلال می‌شودبا شکست تیم استقلال و دیگر اتفاقاتی که در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، حالا دربی پایتخت در یک هشتم نهایی، جزو محتمل‌ترین مسابقات خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس استقلال فوتبال 

  

روحانی: واکسن پولی هم داریم«هیچ کشوری در دنیا واکسن را به مردم نفروخته‌است»؛ مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا این را می‌گوید و تأکید می‌کند «اگر واکسن پولی در ایران اجرایی شود، رتبه اول بی‌کفایتی در جهان را کسب می‌کنیم».
مثلث حسن روحانی درمان محمدرضا گلزار 

  

اگر قالیباف در انتخابات رای بیاورد چه بر سر مملکت خواهد آمد؟کامبیزنوروزی حقوقدان در کانال تلگرامی خود خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی در باره خطاهای او والیاس نادران، رئیس کمیسیون تلفیق مجلس سوال کرد.
۵۵ آنلاین مجلس شورای اسلامی بودجه ریاست جمهوری 

  

محمدرضا خاتمی گزینه جدید اصلاح طلباندر حال حاضر محمدرضا خاتمی از ظرفیت‌های اصلاح‌طلبان پس از گزینه‌های حذفی است
فردا اصلاح طلبان محمدجواد ظریف شورای نگهبان 

  

رصد بازدهی بازار خودرو با بررسی قیمت 7 پرتقاضابا نگاهی به منحنی قیمت خودروهای منتخب در بازه زمانی انتهای اسفند 99 تا آخر فروردین 1400، مشخص می‌شود بازار خودرو در این مدت نزدیک به 5/ 7 درصد بازدهی داشته است. در واقع اگر این خودروها را به‌عنوان یک سبد کلی محصول در نظر بگیریم، ارزش آن در انتهای فروردین، حدود هشت درصد نسبت به آخر اسفند بیشتر شده است.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

«جبهه اصلاحات ایران» برای انتخاب کاندیدا وارد مصادیق نشده است/ فضا برای حضور نامزدهای متعدد فراهم نیست/ آقای خاتمی برای حضور در انتخابات با موانع رو‌به‌رو استدبیرکل حزب پیشرو اصلاحات ایران گفت: جبهه اصلاحات تاکنون نامزدی را برای حضور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخاب نکرده است.
ایلنا ایران انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

احمدی‌نژاد: 25 سال است در این مملکت خوردند و بردنداحمدی نژاد وقتی(درسال84) کاندیدا شد در صداوسیما گفت 25 سال است در این مملکت خوردند و بردند، من گفتم اگر حضرت امام بود و این حرف‌ها را می‌شنید می‌گفت صلاحیتش را تأیید نکنند. به‌خصوص اوایل انقلاب کسانی که در این مملکت کار کردند، واقعا افراد صادقی بودند و اگر توانستیم در جنگ‌ها و بحران‌ها بالا بیاییم، با وجود اینکه آمریکا این‌طور نمی‌خواست.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

رفتار زشت بازیکن پرسپولیس دوباره تکرار شد/ در انتظار تصمیم قاطع یحییدلیل احترام نگذاشتن به تصمیم یحیی از سوی برخی از بازیکنان پرسپولیس مشخص نیست و محمدحسین کنعانی‌زادگان هم حرکتش را تکرار کرد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو محمدرضا گلزار 

  

نماینده ایران در مذاکره با عربستان چه کسی بود؟خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از منابعی با تأیید دیدار طرف‌های سعودی و ایرانی در بغداد، هدف از آن را تلاش برای بهبود روابط میان ریاض و تهران اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران عربستان فرانسه 

  

رؤسای قوا نامزد انتخابات نشوند/ اصولگرایان روی کاندیداتوری قالیباف به اجماع نمی‌رسند/ تعدد نامزدها همواره باعث شکست جریان اصولگرایی شده استدبیر سیاسی جبهه ایستادگی، گفت: توصیه من این بود که روسای قوا نامزد انتخابات نشوند؛ به لحاظ اینکه آن‌ها اکنون مسئولیت‌هایی که دارند که اگر به خوبی انجام دهند نفع آن برای مردم بیشتر است.
ایلنا انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان رسانه 

  اخبار داغ
  

کرونا بیخ گوش پرسپولیسی هاافزایش تعداد مبتلایان به کرونا در گوآ باعث شده تا محدودیت‌های جدید در این ایالت اعمال و احتمال قرنطینه سراسری مطرح شود.
گسترش پرسپولیس ورزش دولت 

  

منتظر تحول جدی در بورس باشیدشاخص کل بورس در هفته اخیر 36 هزار و 296 واحد افت کرد و شاهد بازدهی منفی 3 درصدی بورس بودیم. آیا این روند در هفته آینده هم ادامه خواهد داشت؟
گسترش شاخص پول وزن 

  

کرونا در کمین سرخ پوشان / فرجی به پرسپولیسی‌ها اضافه شدپرسپولیس امروز به مصاف گوآ هند می رود.
مملکت‌آنلاین پرسپولیس هند ایران 

  

پیش بینی تحولات بورس تهران در هفته اینده/ بازارِ ناکام! + نموداراقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر 36 هزار و 296 واحد افت کرد و شاهد بازدهی منفی 3 درصدی بورس بودیم. آیا این روند در هفته آینده هم ادامه خواهد داشت؟
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

شگردهای کلاهبرداری در بورس لو رفتپر کردن و خالی کردن نوعی از کلاهبرداری در بازار سهام است که در آن برخی سرمایه‌گذاران (مانند کلاهبرداران) باعث می‌شوند که نرخ یک سهم به شکل مصنوعی بالا برود. دراین خصوص عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای‌عالی بورس به سرمایه‌گذاران در ایجاد صف‌های فروش مصنوعی در بازار بورس هشدار داد.
گسترش کلاهبرداری مجلس شورای اسلامی قوه قضاییه 

  

قیمت دلار و طلا صعودی می‌شود؟قیمت دلار در بازه زمانی یک سال گذشته، مهمترین دغدغه عمومی اقتصاد کلان ایران بود. از این جهت که صاحبان کسب‌وکارها برای خرید مواد اولیه، تعیین قیمت فروش در داخل و همچنین ارزش صادراتی کالاهای خود، نیازمند پایش مستمر این نرخ بودند و از سوی دیگر، خانوارها برای حفظ ارزش دارایی‌های خود در برابر تورم افسار گسیخته، در پی خریدهای جزئی ولی با دامنه فراگیری بالای ارز بودند.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

آمار تکان دهنده ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا /جان مردم در خطر استسلامت نیوز: به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با توجه به رشد بیماری و افزایش بی سابقه آمار ابتلا و مرگ و میر نسبت به زمان اوج اپیدمی در سال گذشته همه باید مسئولیت پذیر باشند تا زنجیره بیماری قطع شود...
سلامت‌نیوز خانواده ویروس تولد 

  

تقویت سیستم ایمنی با مولتی ویتامین، پروبیوتیک و امگا 3 در دوران کروناسلامت نیوز: بر اساس نتایج یک مطالعه بزرگ محققان احتمال می دهند مصرف مولتی ویتامین، امگا 3، باکتری های پروبیوتیک و ویتامین دی در دوران کرونا و به ویژه برای زنان مفید است و احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از پایگاه خبری ساینس، مطالعات مختلف اثر بخشی انواع ویتامین و تغذیه سالم را در کاهش احتمال ابتلا به کرونا تایید کرده اند...
سلامت‌نیوز سیستم ایمنی باکتری ویروس 

  

توصیه‌های کرونایی؛​​​​​​​ برای مراقبت از بیمار در خانه نیاز به استفاده از «گان» نیستسلامت نیوز: رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، طبق اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سه عامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها مهم ترین عوامل در قطع زنجیره کرونا به شمار می رود...
سلامت‌نیوز سلامت خانواده ویروس 

  

کرونا یا حساسیت؟ مساله این است!سلامت نیوز: دکتر حمیدرضا قادری توضیح می دهد حساسیت فصلی چیست و باید با آن چه کرد. به گزارش سلامت نیوز روزنامه جام جم نوشت: این روزها مشکل کسانی که با حساسیت فصلی دست و پنجه نرم می کنند دو چندان شده است. اول از همه باید با ترس خودشان کنار بیایند و بعد به اطرافیان شان ثابت کنند فقط درگیر یک جور حساسیت فصلی شده و کرونا نگرفته اند...
سلامت‌نیوز اینترنت استرس سلامت 

  

اولین ابتلا به ویروس کرونا در مراسم حمل مشعل المپیککمیته برگزاری بازی‌های المپیک اعلام کرد که تست کرونای یکی از شرکت کنندگان در مراسم حمل مشعل المپیک مثبت شده است.
اعتماد ویروس المپیک بازی 

  

کرونا همچنان در ژاپن قربانی می‌گیرد/ اعلام شرایط اضطراری در توکیوشیوع کرونا باعث شد تا دولت ژاپن در شهر میزبان المپیک و چند منطقه دیگر شرایط اضطراری اعلام کند.
اعتماد ژاپن دولت المپیک