روحانی احتمالا دارای ژن برتر است که قصرنشینی خود را ترک نمی کند

شاهد حضور وزرا، استانداران و مدیران برای انجام وظایف ذاتی خود هستیم حتی روسای قوای مقننه و قضاییه نیز به سفر‌های استانی برای نظارت می روند اما نمی دانیم رئیس دولت چرا قصرنشینی خود را ترک نمی کند، به خود تحرک نمی دهد در حالی که مسئول اول اجرایی کشور است احتمالا دارای ژن برتر است.

روحانی احتمالا دارای ژن برتر است که قصرنشینی خود را ترک نمی کند

سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است

 سیدعلی یزدی‌خواه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: آذری جهرمی می‌گوید زورم به اپراتور‌ها نمی‌رسد، وزیر راه و شهرسازی می‌گوید مسکن نخرید تا ارزان شود، سرپرست وزارت صمت می‌گوید قیمت خودرو حباب است، رئیس بانک مرکزی در مورد دلار دیگر نظر نمی دهد، وضعیت اقتصاد، معیشت و کرونا هم که مشخص است، لطفا سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است.

سیدعلی یزدی‌خواه در نشست علنی روز یکشنبه 23 شهریورماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: درودهای خالصانه خود و شما همکاران عزیز را به روح پاک و منور بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهدای والامقام انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، شهدای ترور، شهدای امنیت، شهدای خدمت، شهدای سلامت و به ویژه سردار دلها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تقدیم می کنم. بر همه آنان درود می فرستم، آنان که نظارگر نحوه عملکرد ما هستند، تمنای دعای خیر برای حرکت در راه ایشان را دارم که راه، منش و رفتار ولی امر مسلمین جهان رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: از مردم حوزه انتخابیه به خاطر اعتماد به این جانب عمیقا تشکر کرده و امیدوارم رسم خادمی آنها را به جا آورم و در این راه سخت، به دعای شما عزیزان سخت نیاز دارم.

وی اظهار داشت: به احترام معلمان سرزمینم تمام قد می‌ایستم، به زحمتان آنها افتخار می کنم و دعا گوی ایشان برای انجام رسالت مقدسشان هستم، معلمان عزیزی که این روزها دو برابر ایام قبل کار می کنند، هم باید در حوزه فضای مجازی تدریس کنند و هم با حضور در مدرسه از نزدیک تدریس به دانش‌آموزان علاقه‌مند را دنبال کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجدانه در راه استیفای حقوق معلمان تلاش می‌کنم، ایشان که به طرزی معجزه وار و سخت امور معیشتی خود را سامان می‌دهند و البته 100‌ها هزار فرهنگی بازنشسته این راه را سخت‌تر طی می‌کنند و دریغ از تلاش دولت‌هایی که وظیفه ذاتی‌شان تمشیت امور ایشان است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: آماده‌سازی منابع انسانی و پیگیری اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای سند تحول بنیادین مورد مطالبه جدی ما است، در 131 راه کار ارائه شده سند تحول توجه ویژه به معیشت و منزلت معلمان، استقرار نظام معلمی، تقویت کارکرد دانشگاه فرهنگیان، توجه به دوره‌های دانش افزایی و متناسب سازی محتوای کتب با ساعات درس هفتگی از دیگر موارد مطروحه این سند است.

یزدی‌خواه بیان کرد: اجرای کامل سند تحول بنیادین درخواست رهبری عزیز و قاطبه جامعه معلمین و خانواده‌ها و ما نمایندگان مجلس است. با توجه به اجرای ناقص رتبه بندی معلمان، ارائه لایحه رتبه‌بندی مطابق با سند توسعه پنج ساله ششم را خواستاریم.

این نماینده مجلس با اشاره به مسائل جاری کشور در ادامه نطق گفت: شاهد حضور وزرا، استانداران و مدیران برای انجام وظایف ذاتی خود هستیم حتی روسای قوای مقننه و قضاییه نیز به سفر‌های استانی برای نظارت می روند اما نمی دانیم رئیس دولت چرا قصرنشینی خود را ترک نمی کند، به خود تحرک نمی دهد در حالی که مسئول اول اجرایی کشور است احتمالا دارای ژن برتر است.

وی ادامه داد: ایشان دو بار در مجلس شورای اسلامی به کلام الله مجید سوگند یاد کرده است که از قانون اساسی دفاع می کند، اجرایی شدن تمامی بندهای آن را دفاع می کند. لذا از ایشان درخصوص مواد زیر در خواست ارائه عملکرد دارم. بند 9 از اصل 43 قانون اساسی تاکید بر افزایش تولید دامی و صنعتی دارد که نیاز‌های عمومی کشور را تامین کرده و کشور را به مرحله خودکفایی رسانده و از وابستگی برهاند، شیوه تعیین تضمینی خرید محصولات کشاورزی در شورای اقتصادی و دیر اعلام کردن قیمت‌های تضمینی و خرید گندم پایین‌تر از نرخ واردات، به چه معنا است، آیا جز این است که ضربه اساسی به خودکفایی گندم وارد کرده و رانتی ویژه برای افراد مفسد ایجاد کرده و می کند.

یزدی‌خواه اظهار داشت: دولت برای قیمت گوشت منجمد وارداتی با هزینه حمل و نقل حدود 100 هزار تومان پرداخت می کند اما علاقه ای به خرید گرم و تازه دامدار داخلی به قیمت واردات ندارد، با ارز 4هزار 200 تومان نهاده‌های دامی را ثبت سفارش می کند در حالی که در بازار آزاد به 2 تا 4 برابر قیمت آن به فروش می رساند.

نماینده مرم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت: دولت دست از رفتارهای پوپولیستی خود بردارد، در برنامه ششم قرار بود، حقوق بازنشستگان با شاغلین متناسب‌سازی شود، این امر را به دقیقه 90 موکول کرده است، رئیس دولت خبر بهره مندی 30 میلیون نفر از برق رایگان خبری می کند اما چگونه می شود خانواده ای از این برق رایگان استفاده کند در حالی که یک خانواده با یخچال، تلویزیون و سه عدد لامپ مصرفی بیش از 80 کیلو وات ساعت دارد در نگاه خوش بینانه این تنها شامل 7 میلیون نفر می شود که بخشی از آن شامل خانه‌های خالی می شود.

این نماینده مجلس گفت: دلمان به بورس خوش باشد که با گشایش اقتصادی وعده داده شده منهدم شد، به قیمت ارز و طلا که افسوس می‌خوریم، به قیمت نجومی خودرو که نگاه می کنیم آه از نهادمان بر می آید و داغ یک واحد آپارتمان 60 متری را برای زودج‌های جوان بر دلمان مانده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: آذری جهرمی می گوید زورم به اپراتور‌ها نمی‌رسد، وزیر راه و شهرسازی می گوید مسکن نخرید تا ارزان شود، سرپرست وزارت صمت می گوید قیمت خودرو حباب است، رئیس بانک مرکزی در مورد دلار دیگر نظر نمی‌دهد، وضعیت اقتصاد، معیشت و کرونا هم که مشخص است، لطفا سر در ورودی پاستور بنویسید دولت تعطیل است./منبع: خانه ملت

آنچه دیگران میخوانند : صحبت جنجالی رامبد جوان درباره نگار جواهریان + فیلم و عکس زمان واریز یارانه شهریور+مبلغ جدید

ژن خودرو خودکفایی گندم   اخبار برگزیده
  

در اولین مناظره انتخاباتی آمریکا بایدن خطاب به ترامپ گفت: کی «انشالله» مدارک مالیاتی ات را نشان می‌دهی؟
رویداد۲۴ دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

رئیس دفتر رئیس جمهوری، شایعات مطرح شده در برخی رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر ارسال کمک از سوی ایران به ارمنستان در مناقشه باکو - ایروان را تکذیب کرد و گفت: این شایعات کاملا بی اساس بوده و با هدف برهم زدن روابط خوب ایران و آذربایجان مطرح می‌شود.
رویداد۲۴ ایران جمهوری اسلامی ایران ارمنستان 

  

جزئیات فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلیطبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق‌العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت‌ها اقدام می‌کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

روحانی‌: پنجشنبه‌ ها جواب منتقدان را می ‌دهم + فیلمرئیس جمهور: می‌گویند نگاه این دولت به بیرون است.
گسترش رئیس جمهور دولت 

  

جنجال حضور نظامی‌ها درانتخابات 1400/ممنوعه‌های دولت 1400/بدو میلیون تومان حقوق یک ماه 40 میلیون ایرانی است!اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز چهارشنبه 9 مهر 1399 رابا مرور مطالب اصلی صفحه اول روزنامه‌ها آغاز می‌کنیم.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام کالاهای اساسی 

  

نظرسنجی سی‌ان‌ان درباره برنده اولین مناظره آمریکانظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان از مردم آمریکا در خصوص برنده اولین مناظره را مشاهده می‌کنید. قبل از مناظره: بایدن 56 درصد و ترامپ 43 درصد / بعد از مناظره: بایدن 60 درصد و ترامپ 28 درصد
۵۵ آنلاین سی ان ان ترامپ 

  

وعده کاهش قیمت خودروبدلیل تقاضای کاذب تنها 20 درصد خریداران مصرف‌کننده واقعی هستند، مابقی خودرو را در خانه‌های خود نگهداری تا مجددا در زمان گرانی آن را معامله کنند. همین امر موجب شده تا تقاضای کاذب در بازار به وجود بیاید که خود بیشترین دلیل گرانی نیز محسوب می‌شود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

آقای رئیس‌جمهور، مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند!نماینده مخالف وزیر پیشنهادی صمت دیروز در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! وزیری پیشنهاد شده است که دو دهه در خارج از کشور زندگی می‌کرده است.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور بهاره رهنما ترکیه 

  

آمریکا با ایران وارد مذاکره می‌شودچیزی به انتخابات 2020 ریاست‌جمهوری آمریکا نمانده است؛ انتخاباتی که بیش از هر دوره دیگری هم‌زمان بر سرنوشت مردم آمریکا و خاورمیانه تأثیرگذار است؛ دو کاندیدای رئیس‌جمهوری، ترامپ و بایدن، با دو رویکرد متفاوت.
مثلث اصلاح طلبان ایران ایران و چین 

  

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه اگر آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، آقای جلیلی نمی آید، افزود: البته آیت الله رئیسی منصوب رهبر معظم انقلاب در ریاست قوه قضائیه هستند و حتما باید اجازه رهبر انقلاب را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.
نامه نیوز سیدابراهیم رئیسی اصولگرایان خودرو 

  

جزئیات کامل پرداخت یارانه 60 هزارتومانیکالابرگ معیشتی در مجلس تصویب شد و خانواده‌های ایرانی از این پس به ازای هر نفر 60 هزار تومان کمک خرید غذا دریافت می‌کنند.
مستقل‌آنلاین یارانه بودجه دولت 

  

تنها راه تشخیص کرونا از آنفلوآنزاپزشکان آمریکایی معتقدند که تشخیص ویروس کرونا از آنفلوآنزا به دلیل شباهت زیاد علایم بدون انجام تست غیرممکن است.
مملکت‌آنلاین ویروس درمان پزشک 

  

فاطمه کروبی درباره حصر گفت: 10 سال است که آقای کروبی تحت شدیدترین محدودیت‌ها در حصر خانگی روزگار می‌گذرانند و در این مدت باتوجه به شرایط سنی که دارند، چندین مرتبه تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند...
رویداد۲۴ مهدی کروبی فاطمه کروبی جراحی 

  

مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا شرایط مذاکره فراهم است؟روزنامه الجریده کویت در گزارشی از مذاکرات محرمانه میان ایران و آمریکا در عمان خبر داده و نوشته است که نمایندگان ترامپ هفته گذشته با یکی از بزرگان جریان اصولگرای ایران در کشور عمان گفتگو کرده‌اند.
رویداد۲۴ ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورسدرحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
۵۵ آنلاین شاخص پتروشیمی تامین اجتماعی 

  اخبار داغ
  

21 هزار میلیارد تومان صرف ایجاد اشتغال می‌شود/ بیکاری یک میلیون و 500 هزار نفر بر اثر کروناسخنگوی دولت گفت : دولت تا سال آینده با صرف حدود 21 هزار میلیارد تومان بستر را برای 350 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.
ایلنا اشتغال بیمه بیکاری بیکاری 

  

توزیع پر ماجرای یک واکسن؛ کرونا باعث شد واکسن آنفلوآنزا خریداران بیشتری داشته باشدتوزیع پر حرف و حدیث واکسن آنفلوآنزا که این روزها برای برخی از گروه های در معرض خطر به دلیل شیوع کرونا، واجبتر از نان شب است، آغاز شد. توزیعی که ماجراهای زیادی در پی داشت.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور داروخانه 

  

ابتلا یک هنرمند دیگر به کرونااقتصادنیوز : امیر شهاب رضویان، هنرمند فیلمساز به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.
اقتصادنیوز هنرمندان بهاره رهنما درمان 

  

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان قزوینجانشین ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: افزایش شیوع ویروس کرونا در قزوین موجب شد تا مجدد به مدت یک
خبرفوری استان قزوین قزوین بازی 

  

پیش‌بینی کارشناسان از قیمت دلارهر بار که اقتصاد دچار شوک قیمتی می‌شود و مثلا بازار ارز دچار شوک می‌شود، بلافاصله عده‌ای این پرسش را مطرح می‌کنند که به دنبال افزایش‌های اخیر نرخ ارز، وضعیت بازار تاکجا پیش خواهد رفت و قیمت تا چقدر افزایش پیدا می‌کند؟
اعتماد قیمت افزایش قیمت دلار 

  

باید از ورود بانک‌ها به بورس ممانعت شودیک کارشناس بازار سرمایه گفت:ورود دستوری بانک‌ها به بورس کاملا خلاف معیارها و استانداردهای معمول و بین‌المللی بانکداری است و نباید در دستور کار قرار گیرد.
اعتماد بانک سهام سرمایه 

  

تکلیف وضعیت تحصیلی مدارس دارای افراد مشکوک یا مبتلا به کرونا مشخص شددر راستای مدیریت بیماری‌های واگیردار در مدارس، از سوی معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، بخشنامه تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی کلاس‌ها یا مدارس دارای افراد مشکوک یا مبتلابه ویروس کرونا را به ادارات کل استان ابلاغ شد.
برنا ویروس سلامت 

  

زمان مناسب برای ورود به بورسمعمولا در ارزیابی‌های تحلیلی در خصوص بازار سرمایه نسخه‌هایی که برای درک این بازار و سرمایه‌گذاری در آن ارایه می‌شود، مربوط به سرمایه‌گذاری‌های آنی و کوتاه‌مدت است.
اعتماد سرمایه روزنامه موفقیت 

  

بورس تشنه پیش‌بینی‌پذیریاحتمالا همه فعالان اقتصادی کشور با وجود نا اطمینانی فراگیر و تغییرات پی‌در‌پی در محیط کسب و کار خوگرفته باشند اما از نیمه دوم مردادماه انباشت برخی تصمیمات در حوزه بازارهای مالی منجر به آغاز موج اصلاح قیمت‌ها و ریزش‌های متوالی در بازار بورس شد.
اعتماد بانک روزنامه حوزه 

  

دومین واکسن کرونای روسیه ثبت شددر حالی که واکسنیاسیون با واکسن نخست روسیه برای کرونا در این کشور آغاز شده است، واکسن دوم کرونا نیز در روسیه ثبت شد.
اعتماد روسیه وزارت بهداشت ویروس 

  

صدیقی امام جمعه تهران: کرونا، بلای خدا و نتیجه گناهان خود ماستاقتصادنیوز : امام جمعه موقت تهران برکات ولایت فقیه را به وُسعت همه دین دانست و گفت: فراموش نکنیم که این انقلاب شکوهمند به راحتی به دست نیامده که بخواهیم آن را به راحتی از دست دهیم.
اقتصادنیوز کاظم صدیقی امام حسین تهران